Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha a pajzsmirigy megduzzad.. fórum

Ha a pajzsmirigy megduzzad.. (beszélgetős fórum)


2010. febr. 9. 17:43

Sziasztok!

18 éves vagyok. Már óvodás koromban észrevették az orvosok, hogy nagyobb a pajzsmirigyem, mint kellene. Ez azonban akkor még nem volt olyan nagyon feltűnő. Nem tudom, hogy alul-vagy felülműködésem volt-e, mindenesetre jódozott sót kellett szedjek. Panaszaim nem voltak. Olyan is volt, hogy teljesen normálisak voltak a hormonszintjeim és semmit nem kellett szedjek- jódon kívül egyebet soha. Ősz elejétől viszont azon kaptam magam, hogy rohamosan nő a pajzsmirigyem. Nem mondanám, hogy nagyon kövér vagyok, mégis, tokám is kezd nőni. Ősszel azt is észrevettem, hogy rosszul leszek a jódozott sótól(fáj a gyomrom, csökken a koncentrálóképességem, néha remegnek a végtagjaim). Bár erre azt is gondoltam, lehet, hogy túlműködéses tünetek. Azonban a vérképem teljesen normális volt. Az orvos azt mondta, nem szükséges jódozott sót szednem-azóta nem is szedem. A pajzsmirigyem-főképp a jobb lebenye- viszont egyre nagyobb, és mostmár gyakran fáj is(igaz, nem nagyon, és inkább akkor, ha hozzáérek). Félek, hogy meddig fog ez nőni és ki kell-e szedni? Van-e valami orvosság arra, hogy a feldagadt, fájó lebeny visszatérjen kisebb állapotába vagy legalább ne nőjön tovább? Lehetséges-e hogy Basedow vagy Hoshimoto- kórom van? Kérem válaszoljon valaki, mert az orvosok eddig nem nagyon tették. Köszönöm előre is!

7. lill
2008. máj. 27. 17:35
Majd azért, ha kiderült valami a tiéddel kapcsolatosan, írhatsz :o) és drukkolok, hogy ne legyen semmi komoly!! :o))
6. lill (válaszként erre: 5. - Vic79)
2008. máj. 27. 17:35

köszi szépen, aranyosak vagytok, hogy írtatok! :O)

nekem is az orvosi alkalmasságin mondták. Igazából abszolút nem csináltam belőle nagy ügyet, csak úgy alapból fogalmam sem volt, ez mit jelenthet. A nyáron nem leszek itthon, de szerintem elég az is, ha majd ősszel elfutok vérvételre. Egyébként elképzelhető, hogy nálam a stressz váltotta ki. A hátam olyannyira be van csomósodva a sok mindennapi hülyeségtől, hogy amint lesz egy szabad órám, masszőrhöz is el kell menjek..

5. vic79 (válaszként erre: 1. - Lill)
2008. máj. 26. 14:25
Szia lill! Én februárban voltam fül-orr-gégésznél, mert a torkomban folyamatos gombócérzésem volt. Aztán áprilisban, az orvosi alkalmassági vizsgálaton mondta a doktornő, hogy kicsit meg van nagyobbodva a pajzsmirigyem. Ultrahangvizsgálatnál kiderült, hogy enyhe túlműködésem van; most a vérvétel eredményére várunk. Bár nem ismerlek, annyit mondhatok, hogy próbálj meg ne idegeskedni, és kerüld a stressz-helyzeteket. Nálam, lehet, hogy ez a két tényező váltotta ki a nagyobbodást. S mielőbb menj el orvoshoz, nézesd meg! Drukkolok Neked, vigyázz magadra, üdv.: Vic
4. 1e958693ca (válaszként erre: 3. - Lill)
2008. máj. 10. 18:55
Én a helyedben megvizsgáltatnám magam, hogy tényleg strumma-e. Ha nem, akkor nincs mit izgulni, ha az, még mindig el lehet dönteni, hogy maradhat-e bent, vagy vágni kell -azaz termel-e hormont . Ezt vérvizsgálattal meg lehet állapítani. Ha termel hormont,erre sajnos egyetlen gyógymód a sebészkés.És érdemes kés alá feküdni, mert több belső elválasztású mirigyet is "irányít" a pajzsmirigy, és nem kéne megvárni, míg a hormonháztartás tök felborul. Azért nem olyan vészes, mint amilyennek hangzik, nyugi.
3. lill (válaszként erre: 2. - 1e958693ca)
2008. máj. 10. 18:13

köszi szépen! :o)

biztos nem ennyire nagy a baj, csak meglepődtem, a jogsihoz csináltattam alkalmasságit és ott mondta a körzeti doki. Annyira siettem, hogy elfelejtettem megkérdezni, ez mit jelenthet. Simán csak gyógyszerrel vagy odafigyeléssel is tudunk rajta segíteni?

2008. máj. 10. 12:02
A pajzsmirigy hormont termelő mirigy. Ez a hormon felelős az anyagcseréért, vérnyomásért, vércukorszintért is-más mirigyek hormontermelését is szabályozza.Fordulj orvoshoz. Nem nagy a baj, de sokmindent jelenthet. Lehet, hogy be van gyulladva. Lehet hogy strummád van.Ez egy jóindulatú daganat, amivel azért érdemes foglalkozni, mivel hormont termelhet.Ha a hormon szintje megnő, kialakul az ún. Basedow-kór: az anyagcsere felgyorsul, vérnyomás megnő, olyan ideges lesz az ember alapjáratban. Vagy épp a fordítottját is teheti a strumma, elnyomja a mirigyben a hormontermelő részeket, akkor meg jön a Cushing-kór: elhízás, magas vércukor szint, alacsony vérnyomás. Nagyjából ennyire emlékszem tanulmyányaimból, aki jobban emlékszik , kérem javítson ki.
1. lill
2008. máj. 9. 21:58

Sziasztok!

Orvosi alkalmasságit csináltattam tegnap és a doki szerint meg van duzzadva a nyakam, vmi pajzsmiriggyel kapcsolatos a jelenség.

Ez mit jelenthet? Mivel tudnám javítani? Miben árthat? Volt már hasonló valakinek?

Nem vagyok, voltam félős ilyen téren, betegeskedni aztán végképp nem szoktam, csupán érdekel, mire számíthatok :o)

várom tapasztalataitokat :o)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook