Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha a kisgyereknek tejfehérje allergiája van, ami hányásban nyilvánul meg, az vajon kinőhető? Szívesen beszélnék olyanokkal, akiknél elmúlt. fórum

Ha a kisgyereknek tejfehérje allergiája van, ami hányásban nyilvánul meg, az vajon kinőhető? Szívesen beszélnék olyanokkal, akiknél elmúlt. (tudásbázis kérdés)


1 2
23. Channa* (válaszként erre: 21. - Gribedli***)
2017. máj. 30. 20:19

Biztos jobban tudod, mint az orvosok:DD


Olvasgass egy kicsit:

[link]


Tehát allergiám volt, amit kinőttem, ami csalánkiütésben, illetve ödémában jelentkezett. A jelenlegi allergiáim viszont megmaradnak már, max. ha erős az immunrendszerem nem jön ki annyira vagy egyáltalán. Pl. a nap allergiám, amitől kiütéses vagyok már most kijött, pedig eddig csak júliusban jött elő. Biztos gyengébb vagyok jelenleg, mert az ekcémám is jelentkezett. Ha az arcomra kenek valamit, ami számomra allergiát okoz (alapozó, szempillaspirál, stb.), akkor bedagadnak a szemeim.


A darázscsípés az más, ilyenje van az egyik unokatesómnak, és van neki életmentő szurija.

A csalánkiütésbe nem lehet belehalni, szerencsére nekem ez van sokszor.


Remélem segítettem....

És köszi a kioktatást!:DDD

2017. máj. 30. 18:18
Bocs, magyarul helyesen nem anafilaktikus, hanem anafilaxiás sokk. Más nyelvekben anafilaktikus, ezért írtam így, de a magyarban x.
21. gribedli*** (válaszként erre: 20. - Channa*)
2017. máj. 30. 18:13

A kiütés az nem allergia, hanem csak intollerancia vagy érzékenység, ami változó intenzitású lehet életünk folyamán.


Az allergia pedig egy életveszélyes betegség, ha allergiâs vagy valamire, akkor nagyon kis mennyiségtől is anafilaktikus sokkot kaphatsz és ha nem visznek azonnal kórházba, meghalhatsz.


Ha nincs ilyen sokk, az nem allergia, kismillió ember intolleráns egy csomó dologra, de nem halnak bele, viszont ha allergiás valaki, az belehalhat és ezért nem jó összekeverni a kettőt. Ha allergiás vagy a darázscsìpésre, negyed óra alatt meghalhatsz, ha megcsíp a hónaljadnál vagy egy nyirokcsomónál. Ha csak intolleráns vagy, max bedagad egy kicsit a helye. És az allergiát még senki sem nőtte ki, esetleg rosszabbodik is, pl minél többszør kerül kontaktba azzal a dologgal, annál hamarabb lép fel a sokk.

2017. máj. 30. 17:01

Én "allergiás" voltam a tejre, tejtermékre, tojásra, és kinőttem.

Nekem kiütéseim voltak, de nálam minden allergia így jelentkezik.

10 éves koromra már semmi bajom nem volt. Igaz, azóta sem vagyok oda a tejtermékekért és a tojásért sem, de simán meg vagyok nélkülük. Néha eszek tojást, sajtot, tejfölt és a kávémba teszek tejet, de ennek ellenére nem törékenyek a csontjaim (2 évvel ezelőtt eltört a könyököm egy nagy eséstől, de nem mozdult el, így gipsz sem kellett) és a fogaim is szépek...


Tehát, kinőhető, sőt! a gyerekek nagy része ki is növi.

2017. máj. 30. 09:03

Nálunk most 9évesen bukott ki,hogy allergiás a tehéntejre,búzára,élesztőre és teljes tojásra.

Sztem ez nem kinőhető.

Hozzáteszem nálunk semmi jele nem volt,hogy a szervezete ezeket nem bírja.

2017. máj. 30. 07:11

Igen, tisztában vagyok vele, hogy a tejtermékekben van tejfehérje. :D Csak vannak olyan allergiások, akiknél a tej gondot okoz, de a tejtermékek nem vagy csak minimálisan.


A tejnek rengeteg jó hatása van (mértékkel fogyasztva). De nyilván ha nem ihat/ehet, akkor nem. De remélem, hogy az én fiam 1 éves korra tényleg kinövi az allergiát, ahogy az orvos mondta.

17. jucika33 (válaszként erre: 16. - 2d052648f4)
2017. máj. 30. 05:42
Mi a különbség összetevő szempontjából? Mindegyikben van tejfehérje, amitől sajnos hány a gyerkőc. Egyébként én is csodálkoznék, ha hiánybetegséget okozna a tejtermékmentes élet, csak könnyebben boldogul, aki mindent ehet. Sok húst, tojást, gyümölcsöt eszik helyette. A tej-tojás allergia még húzósabb lehet.
16. 2d052648f4 (válaszként erre: 13. - 9c485f67e8)
2017. máj. 29. 10:19
Ha tejet nem is muszáj, de a tejtermékek kellenek szerintem.
15. 2d052648f4 (válaszként erre: 12. - Jucika33)
2017. máj. 29. 10:18
Azért mert a gyerekek vérében nincs meg valami olyasmi, mint a felnőttekében és nem tudják kimutatni a tejallergiát. Csak a tünetek alapján igazolják.
14. wencus
2017. máj. 28. 22:49
Nálunk tej és tojás allergia van 11 éve. Nekünk a tojás minimális is azonnal hànyas, ödéma, orrdugulás nátha tüneteket okoz.Még annyi is ha olyan dologgal érintkezik a bőre amiben tojás van.
2017. máj. 28. 21:16
Ha csak lehetséges, megkímélném a gyermeket a tortúrától. Muszáj neki tejet innia??
12. jucika33 (válaszként erre: 11. - 2d052648f4)
2017. máj. 28. 20:10
Igen, ezt már terveztem. Beszéltem is telefonon egy ilyen rendelővel, de ők is csak azt mondták, hogy még nem tudnak neki vérvizsgálatot csinálni. Nem tudom miért.
2017. máj. 28. 19:59
Ha anyagilag megengedheted, vidd el magángasztora. Sajnos manapság ez mellett az eü mellett ez a legjobb megoldás. Tisztelet a kivételeknek! Van olyan, ahol nincs hónapos várólista és még normálisak is.
2017. máj. 28. 19:56
Köszönöm megkeresem a csoportot. Én nem is tudom terhelni semmiféle tejes dologgal, mert egészen kicsi darabtól is hány. :-(
2017. máj. 28. 12:31

Van a facebook-on egy csoport, ott biztosan sok kérdésre választ kapsz.


TEJALLERGIÁSOKAT SEGÍTŐ CSOPORT -Tejfehérje és tejcukor/laktóz


Keresd meg őket! :)

Zárt csoport, be kell jelentkezned.

2017. máj. 28. 11:55

De, kinőhető még ilyen piciként, mert ez csecsemő- illetve gyermekkori tejallergia. Benne vagyok ilyen csoportban és ott a gyerekek 90%-a 5-6 éves korára kinőtte.


Az én kisfiamnál 1 hónaposan derült ki, hogy tejallergiás. Helyesbítek, valószínűleg az. Magánorvosnál voltunk vele és ő mondta, hogy ilyen piciknél nincs vizsgálat, ami kimutatja, de a tünetek alapján szinte biztosan tejfehérje érzékeny. 1 éves koráig nem kaphat semmilyen tejes dolgot. Utána kezdjük el a terhelést és figyelnem kell. Ha jelentkeznek a tünetek, akkor újra várni kell 1 évet. A doktornő is mondta, hogy a legtöbb csecsemő 1 éves korra elnövi. Ha nem, akkor is esélyes 5-6 éves korra. Ha addig nem növi ki, akkor viszont nem is fogja.


Tünetek pedig: hasfájás, hasmenés, hányás, valakinél székrekedés, véres széklet stb.

7. jucika33 (válaszként erre: 4. - Gribedli***)
2017. máj. 28. 10:58
kettő és fél éves. Nem most derült ki, már egészen pici kora óta teljesen tejmentesen táplálkozunk, csak senkivel nem találkoztam, akinél hányás van és semmi más. Másoknak volt hasmenés, ekcéma, asztma stb, de hányással nem találkoztam. Arra gondoltam, hogy talán ez nem igazi allergia, vagyis nem túlreagál a szervezete, hanem valami emésztőenzim hiányzik nála, aztán rohad egy-két órát a tejfehérje a gyomrában, majd kijön.
2017. máj. 28. 10:21
Nem,nem nőhető ki.Innentől kezdve minden egyes élelmiszert meg kell nézni és még a gyógyszereket is,hogy ne legyen benne tejszármazék.
2017. máj. 28. 08:31

Nekünk anno azt mondták, hogy kerüljük a tej fogyasztását.

A túrót, sajtot, tejfölt viszont mértékkel ehette.


Az embereknek közel 30 %-a genetikailag érzékeny a tehéntejre (legyen az tejfehérje vagy tejcukor) Európában leginkább.

A tehéntejet nem az embernek találták ki, hanem a bocinak.

2017. máj. 28. 08:25
Hány éves a gyereked?
3. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2017. máj. 28. 08:24
Nem nőhető ki az allergia, de nem a hányás a tünete. Ettől függetlenül hányhat tőle, persze, mert nehezen emészthető, de az allergia ennél komolyabb tüneteket produkál, amúgy meg nem lesz semmi baja, ha nem iszik tehéntejet, vagy nem eszik tejtermékeket. 14 éves koromig nem ittam/ettem tejtermékeket és soha nem volt eltörve semmim, szépek a fogaim is, nem ettől függ.
2017. máj. 28. 06:28
A Bethesda gasztroenteorológián vizsgálták, adtak papírt, de értelmeset nem mondtak, hiába próbáltam faggatni őket.
2017. máj. 28. 06:27
Ha a kisgyereknek tejfehérje allergiája van, ami hányásban nyilvánul meg, az vajon kinőhető? Szívesen beszélnék olyanokkal, akiknél elmúlt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook