Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha a hó miatt nem tudok munkába menni, az szabadságból megy, vagy úgymond vis major eset, és így fizetett nap kategória? fórum

Ha a hó miatt nem tudok munkába menni, az szabadságból megy, vagy úgymond vis major eset, és így fizetett nap kategória? (tudásbázis kérdés)

17. Meda (válaszként erre: 1. - Mayalina)
2012. febr. 8. 19:07
Szabadság vagy ledolgozás, főnökfüggő.
16. globus (válaszként erre: 15. - Globus)
2012. febr. 6. 15:30
Kicsit álságosan fest, hogy amennyiben szabit írnának, inkább mégis bemegyünk :DD
15. globus
2012. febr. 6. 15:28

Kérhet a munkáltató igazolást a Volántól, MÁV-tól, ez esetben jogos.

Gépkocsival közlekedők vonatkozásában nem tudom, de a fentiek esetében régebben még így működött.

14. geridina (válaszként erre: 13. - Szisi)
2012. febr. 6. 15:25
ugyanígy vagyok én is. A különbség, hogy 23 kmre dolgozom, nem 25re:)
13. szisi
2012. febr. 6. 14:57
Nem kell rosszindulatúnak lenni. Nálunk fél méteres hó van. A garázsból még kiállok a kocsival, hiszen mi takarítjuk, de a lakótelepről már elég nehezen tudnék kifordulni. Csak autóval tudok dolgozni járni, ugyanis 25 km-re dolgozom innen, tömegközlekedés egyáltalán nincs (soha, nem csak a hó miatt), tehát marad a kocsi. Ha el is tudnék indulni, félúton vissza kellene fordulnom, mert egy útkereszteződés utáni útszakaszon csak 3-4 autó közlekedik napjában, ott kellene úgy 15 km-t megtennem. Szerencsém van: a főnököm mondta, hogy ne menjünk be, de természetesen ezeket a napokat le kell majd dolgoznunk. Esetleg szabadságnak kivehető.
2012. febr. 6. 09:57
2012. febr. 6. 09:56

134. § (1) A szabadság kiadásának időpontját - a munkavállaló előzetes meghallgatása után - a munkáltató határozza meg.


(2)337 Az alapszabadság egynegyedét - a munkaviszony első három hónapját kivéve - a munkáltató a munkavállaló kérésének megfelelő időpontban köteles kiadni. A munkavállalónak erre vonatkozó igényét a szabadság kezdete előtt legkésőbb tizenöt nappal be kell jelentenie. Ha a munkavállalót érintő olyan körülmény merül fel, amely miatt a munkavégzési kötelezettség teljesítése számára személyi, illetőleg családi körülményeire tekintettel aránytalan vagy jelentős sérelemmel járna, a munkavállaló erről haladéktalanul értesíti a munkáltatót. Ebben az esetben a munkáltató az alapszabadság egynegyedéből összesen három munkanapot - legfeljebb három alkalommal - a munkavállaló kérésének megfelelő időpontban, a tizenöt napos bejelentési határidőre vonatkozó szabály mellőzésével köteles kiadni. A munkavállaló a munkáltató felszólítása esetén a körülmény fennállását a munkába állásakor haladéktalanul igazolni köteles.

2012. febr. 6. 09:53
vagy kérsz szabadságot az új munka tv-e szerint is szerintem a dolgozó rendelkezik nézd meg mennyivel
2012. febr. 6. 09:52
legfeljebb igazolt, de legfeljebb
2012. febr. 6. 09:18

Nálunk erre anno azt mondták, induljunk el időben...

Sajnos ilyenek a munkáltatók. Jobb esetben, mint előttem már írták, fizetetlen szabadság.

2012. febr. 6. 09:08
A férjeméknek múlt7en azt mondták, ha a hó miatt nem tudnak bemenni dolgozni, akkor az fizetetlen szabadság.
6. geridina (válaszként erre: 4. - Mayalina)
2012. febr. 6. 08:46

így igaz, szerintem többen vagyunk így.

Én 23 kmre járok dolgozni, csak kocsival tudok menni, mert igaz, hogy jár busz, de csak egy másik faluból, ami 10 kmre van, tehát addig mindenképpen kocsival kéne mennem. Eleve odáig nem tudok bemenni, csak ha kerülő úton megyek. És inkább otthon maradtam, mivel havi 40ben van a benzinem, amiből 8 ezret kapok. A nettó fizetésem meg 71 ezer forint. Lehet számolni, mi éri meg jobban.

Tényleg jó lenne tudni, hogy ez szabiból megy e, mert én így nem merek elindulni. Már hó nélkül is csúszkál az autó rendesen, végig szerpentinen megyek az erdőben

2012. febr. 6. 08:45
Nálunk van vagy 40 cm hó, aprócska falu, mégis le van takarítva az út, a buszok rendesen jöttek.
4. Mayalina (válaszként erre: 3. - A0c1361e44)
2012. febr. 6. 08:42

Az ok igazából részemről mind1, csak felötlött bennem a kérdés.

Bár látom, másnak meg totál aktuális. :)

2012. febr. 6. 08:37

Szabadság.


Honnan, hova nem tudtok menni dolgozni? Miért? Nem jár a vonat, busz? vagy miért. Én pont annyi idő alatt beértem, mint máskor. Igaz, itt Pesten 10 cm hó esett csak.

2012. febr. 6. 08:33
Ez engem is érdekelne:) itthon vesztegelek, nem tudtam dolgozni menni
2012. febr. 6. 08:31
Ha a hó miatt nem tudok munkába menni, az szabadságból megy, vagy úgymond vis major eset, és így fizetett nap kategória?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook