Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha a határozott idejű miunkaviszony táppénz alatt jár le, akkor hogyan tovább? fórum

Ha a határozott idejű miunkaviszony táppénz alatt jár le, akkor hogyan tovább? (tudásbázis kérdés)

10. Regin_a (válaszként erre: 9. - 3e804694de)
2013. nov. 21. 08:09

Már rég nincs ilyen


OEP oldalakat kell olvasni!


"2011. július 1 – jét követően kezdődő keresőképtelenség esetében azonban már nincs lehetőség se passzív táppénz, se méltányosságból adható passzív táppénz megállapításra. Ha tehát a biztosítási jogviszony megszűnését követően válik a volt biztosított keresőképtelenné táppénzre nem jogosult. Nem jogosult az a biztosított sem táppénzre, akinek a keresőképtelenség ideje alatt szűnik meg a biztosítási jogviszonya (pl. határozott idejű munkaviszony esetén.) A biztosítási jogviszony megszűnését követő naptól, már a táppénzre való jogosultság sem áll fenn. (aktívról passzívra váltó táppénz már nincs, kivétel az előző pontban megfogalmazottak esetében)"

9. 3e804694de (válaszként erre: 6. - Macskanita)
2013. nov. 20. 14:07
de igen passzív tápénzre ami úgy tudom 30nap.
2013. nov. 19. 20:00
Mivel a passzív táppénz (amit a felmondás,szerződés megszűnés után igénybe lehetett venni) megszűnt szerintem nem lesz jogosult,hogy a biztosítási jogviszonya nov. 30 .-ig él,amennyiben nem hosszabítanak vele szerződést.A hosszabításról pedi a főnöknél kellene érdeklődni.
2013. nov. 19. 17:36
?
6. Macskanita (válaszként erre: 4. - Kisvacak2007)
2013. nov. 19. 16:46
szóval akkor ha a cég nem hosszabbít, ő dec 1-én már nem jogosult a táppénzre?Ha jól értelmezem?
5. Macskanita (válaszként erre: 4. - Kisvacak2007)
2013. nov. 19. 16:45
köszönöm!
2013. nov. 19. 16:22

Sajnos benne van a nevében,hogy határozott idejű munkaviszony.Ha a szerződésén az van,hogy november 30,akkor mindegy,hogy beteg vagy nem beteg.Az hogy a cég hosszabít-e,az a cégvezetésrtől függ.Szerintem nem sok esélye van rá.A passzív táppénz,mint olyan már megszűnt tudomásom szerint,így ha a biztosítási jogviszonya megszűnik nem jogosult táppénzre sem.

Minden esetre jobbulást a férjednek!

2013. nov. 19. 15:42
BOCSI A HIBÁKÉRT, DE A BABÁM ITT AZ ÖLEMBEN PÜFÖLI A KLAVIATÚRÁT!!!
2013. nov. 19. 15:41

na mégegyszer...a gyerek beelpötyögött, nem vettem észre...

ha a határozott idejű munkaszerződés táppénz alatt jár le...hogyan tovább?

Férjem sajnos lebetegedett, 3 hete kórházban van, még egy hét tuti ott lesz, sajnos. A munkaviszonya határozott idejű, nov.30-ig szól. Ilyenkor mi a leehtőség? Ha nem hosszabbítanak neki, az jogos? Ha nem hosszabbítanak neki, jár továbbra is a táppénz?

kÖSZI, ha valaki tud ebben a témában segíteni nekem.

2013. nov. 19. 15:38
Hahatározott idejű miunkaviszony táppénz alatt jár le...hogyan tovább?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook