Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha a haszonélvező tartozást halmoz fel, a tulajdonost is kötelezhetik fizetésre? fórum

Ha a haszonélvező tartozást halmoz fel, a tulajdonost is kötelezhetik fizetésre? (tudásbázis kérdés)

8. Myra
2012. szept. 18. 10:16
Attól függ milyen jellegű a tartozás. Villanyszámla, vízdíj , tehát közületi akkor igen kötelezhetnek. Ezeket rá is terhelhetik az ingatlanra.
2012. szept. 18. 09:51
Hát ezesetben igen, ti is feleltek érte...
2012. szept. 18. 09:51
Ezt ertem de a tartozas nem örökles hanem apam csinalta aki a mai napig ott eli vilagat.Eddig ugy all a dolog hogy a közjegyzö felszolitott minden tulajdonost.
2012. szept. 18. 09:20
Nos, az adósság ha a lakást terheli, sajnos egyértelmű. Ha nem terheli a lakást, akkor a tartozást csak olyan mértékben öröklöd, ahogy javakat is örököltél. Ha nem örököltél semmit, akkor a tartozást sem öröklöd...nem vagy köteles kifizetni....
2012. szept. 18. 09:05
En anyukam utan örököltem.Dräga apukam lelakta eleg alaposan es meg ö csinalt tartozast.Imadom hogy a haszonelvezonek minden jo jär. Es persze 1/4 resz az enyem.
2012. szept. 18. 08:48

Én is ilyesmi dologban vagyok érdekelt,és nem tudom,hogy mi a dolog menete.

Nekem apukám meghalt,és halála után hagyott sok tartozást.Anyukám december óta szoc.otthonban van,és gondnokság alatt van(én vagyok a gyámja)-ő özvegyként haszonélvező.

Felértékelték 1400000-re a lakást(1,5 szobás)-lett is már vevő nem is 1,de áron alul tudnám csak eladni,mert nagyon le van lakva a lakás.Utoljára 800000 ft-ért vették volna meg.

Elméletileg a felét félre kellene rakni anyukámnak gyámügyi számlára ha eladnám..

De....

A tartozás kifizetése után jó ha maradna 50000-70000 ft...

Tnácstalan vagyok.....

2012. szept. 18. 08:39
Igen.
2012. szept. 18. 08:39
Ha a haszonelvezö tartozäst halmoz fel a tulajdonost is kötelezhetik fizetesre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook