Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha a haszonélvező meghal értesítik a lakás tulajdonosát róla? fórum

Ha a haszonélvező meghal értesítik a lakás tulajdonosát róla? (tudásbázis kérdés)


2012. okt. 18. 18:19
Az én haszonélvezőm elköltözött a gyerekéhez. Nem rokon, apám 3. felesége. Én hogyan fogok értesülni arról, hogy ha meghal? Mert, ha a gyereke nem értesít, akkor nehezen.
18. bnedora (válaszként erre: 12. - Barackmag)
2012. okt. 18. 18:15
Sajnos, ezt nem jól tudod. A haszonélvező kötelessége az állagmegóvás!
17. kicsinikol (válaszként erre: 16. - Lili bárónő)
2012. szept. 12. 13:46
Igen sajnos tudom, hogy neki több a joga:-( Nem lakik benne szerencsére! Én lassan-lassan újítgatom a lakást mert nagyon pukkadék de mivel elötte mikor az apám mág élt egy 3x ekkorát adott el és a haszonélvezőnek adta "kölcsön" a pénz negyedét amit életében nem adott már vissza így azt gondolom bőven elég ha kivárom míg elpatkol!! Elvből nem adok már 1ft-ot sem.
16. Lili bárónő (válaszként erre: 14. - Kicsinikol)
2012. szept. 5. 15:28

Hát akkor meg csak megtudod ha meghal....

AMugy meg nem árt tartania kapcsolatot...

Benne is lakik?

Mert vannak ugye jogok meg kötelezettségek...és sajna a neked a kötelezettséged, neki a jogaa a több.

Ha nem lakik benne, meg kell próbálni megbezsélni vele az eladást. A haszonélvezeti jognak vagyoni értéke van, tehát a kor függvényében kiszámítható, hogy mennyi illető őt eladáskor. Minél idősebb annél kevesebb...

2012. szept. 5. 14:32
Huhh!:-) Tőmondatokban beszéltem? Szóval apukám meghalt 6 éve én örököltem meg a lakást de a testvérének rajta van a haszonélvezeti joga...Egy csomó pénzzel lenyúlták míg élt most meg ez is:-(Nem voltunk jóban ezért nem tudom, hogy mi újság vele....
14. kicsinikol (válaszként erre: 6. - Lili bárónő)
2012. szept. 5. 14:28
De! Sajnos ismerem.Apukám testvére...
2012. szept. 3. 10:56
illenek de jobb ha figyuzol
12. barackmag (válaszként erre: 5. - Kicsinikol)
2012. szept. 1. 20:51

Úgy gondolom, ennek az ingatlannak van egy tulajdoni lapja ás ha Te vagy a tulajdonos, akkor szépen megnézed kinek a neve van rajta, mint haszonélvező.

Aztán valahogyan csak sikerül kideríteni az egészségügyi állapotát. Na arról nem is beszélve, hogy a Te kötelességed a lakás állagát fenntartani meg még sok minden más is, tehát tulajdonképpen tudnod kell mi történik ott.

11. simple (válaszként erre: 5. - Kicsinikol)
2012. szept. 1. 18:09
Miért nem mész oda és ismered meg a haszonélvezőt? Akkor biztos tudnál róla, ha valami baja történne.
10. Lili bárónő (válaszként erre: 9. - B235ac96d5)
2012. szept. 1. 18:06
Nem, sajnos nem értesítik. Legalábbis hivatalból nem. Legjobb ha felveszi vele a kapcsolatot és akkor tudni fog róla, ha valami baj van....
2012. szept. 1. 18:01

Lili bárónő,az 5. hozzászólás szerint:"A hagyatéki tárgyaláson derűlt fény arra, hogy amit rámhagytak ingatlant azon haszonélvezet van."

A közjegyzőnél ezek szerint megvan a cím. A haszonélvező halálakor szerintem ugyanúgy a közjegyzői hivatal értesítést küld. Nem? Én így gondolom.

8. simple (válaszként erre: 7. - Lili bárónő)
2012. szept. 1. 17:57
Én úgy értem, hogy örökölt egy lakást, amiben még bent él a haszonélvező. amiatt aggódik, hogy nem fog tudni róla, mikor meghalt.
2012. szept. 1. 17:49

Állj...ha hagyatéki tárgyalás volt, akkor meghalt a haszonélvező, nem????

Nos ha erről van szó, akkor te mint tulajdonos, a halooti anyakönyvi kivonattal kérheted a törlést az illetékess Földhivatalban. Mert a törlést sem intézik el automatikusan.

6. Lili bárónő (válaszként erre: 5. - Kicsinikol)
2012. szept. 1. 17:48
Nem. De ki a haszonélvező?Nem ismered? Általában az ember saját rokona szokott az lenni....
2012. szept. 1. 17:15
A hagyatéki tárgyaláson derűlt fény arra, hogy amit rámhagytak ingatlant azon haszonélvezet van.Honnan fogom tudni, hogy mikor szűnik meg a haszonélvezet akkor? Nem fognak értesíteni ha úgy van.... az elhalálozásáról az illetőnek akinek a hszonélvezete rajta van a lakáson?
2012. szept. 1. 17:13
De ha nincs hagyaték vagy hagyatéki tárgyalás, vagy a lakás tulajdonos nem tartozik a hagyatéki körbe , akkor nem értesítik.
2012. szept. 1. 17:10
A hagyatéki tárgyalás miatt? Igen.
2012. szept. 1. 17:10
Ha megtalálják....
2012. szept. 1. 17:09
Ha a haszonélvező meghal értesítik a lakás tulajdonosát róla?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook