Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha a gyet-et választom a munkám még nem folytatnám köteles vagyok felmondani? fórum

Ha a gyet-et választom a munkám még nem folytatnám köteles vagyok felmondani? (tudásbázis kérdés)

8. 14775640c4 (válaszként erre: 7. - 7934d1ac97)
2008. márc. 28. 15:19
minket sem.
7. 7934d1ac97 (válaszként erre: 5. - 14775640c4)
2008. márc. 28. 15:17
köszönöm, akkor azért nem tudtam mert ez minket nem érint, de köszi a választ
6. addy
2008. márc. 28. 15:09

Gyermekgondozási támogatás – GYET

vagy közismertebb nevén főállású anyaság

(havi ellátás)


Összege 2008-ban azonos az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegével (28 500 Ft – nettó 25 795 Ft Töredékhónap esetén egy naptári napra a havi összeg harmincad része jár. Az ellátás időtartama 8,5 % nyugdíjjárulék levonása mellett, szolgálati időnek számít.


Ki jogosult rá, ki után



A gyermeknevelési támogatást az a szülő, nevelőszülő vagy gyám veheti igénybe, aki saját háztartásban három vagy több kiskorút nevel. A támogatás a legfiatalabb gyermek 3. életévétől 8. életévének betöltéséig jár.


A jogosultság független az előzetes biztosítási időtől, illetve a család jövedelmi, vagyoni helyzetétől.


A szülő kereső tevékenységet napi 4 órát meg nem haladó időtartamban folytathat, vagy dolgozhat időbeli korlátozás nélkül is, ha a munkavégzés otthonában történik. A GYET-et igénybe vevő szülő gyermeke napi 5 órát lehet intézményben.


Hol és mikor igényelhető



A lakóhely szerint illetékes Magyar Államkincstár Megyei Területi Igazgatóságánál.


Az igény benyújtást megelőző 2. hónap első napjáig lehet visszamenőleg igényelni.


Milyen okmányok kellenek az igényléshez



Kitöltött igénybejelentő


Az igénylő

– személyi igazolványa,

– lakcímnyilvántartó kártyája,

– adóazonosító jelét tartalmazó adókártyája.


A szülők és a gyermekek

– TAJ kártyája.


A gyermek(ek)

– eredeti születési anyakönyvi kivonata.


– Magánnyugdíjpénztári belépési nyilatkozat záradékolt példánya;


– Munkaviszony esetén a munkáltató fizetés nélküli szabadság engedélyezése;


– Munkanélküli ellátást szüneteltető igénylő esetében a szüneteltetésről szóló határozat;


– Tartósan beteg vagy fogyatékos gyermek esetében gyermekklinika, gyermek-szakkórház, kórházi gyermekosztály, szakambulancia, szakrendelő vagy szakgondozó intézmény szakorvosa által – formanyomtatványon – kiállított igazolás


– Amennyiben nyugellátásban részesül, úgy a megállapító határozat.

2008. márc. 28. 15:06

gyermeknevelési támogatás

nagycsaládosok kapják.vagy igényelhetik

2008. márc. 28. 15:02
irulok-pirulok, de mi az a gyet?
2008. márc. 28. 14:58
igy valószinű igen fel kell
2008. márc. 28. 14:58

attól függ:))

csak négy órában dolgozhatsz mellette. 8 órába 6 órába nem

2008. márc. 28. 14:56
Ha a gyet-et választom a munkám még nem folytatnám köteles vagyok felmondani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook