Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha a férj meghal és nagy összegű kölcsönt vett fel amit a biztosító nem fizet azt a feleség is a törlesztést "örökli" vagy csak a gyerekei? fórum

Ha a férj meghal és nagy összegű kölcsönt vett fel amit a biztosító nem fizet azt a feleség is a törlesztést "örökli" vagy csak a gyerekei? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2008. aug. 30. 12:11

Ha nem jelzáloghitel és senki nem kezes, akkor senkinek nem kell fizetni semmit. Ez a banki kockázathoz tartozik.

A bankban meg nyisd ki a szád, mivel jogos örökös vagy, kénytelen tájékoztatni, ha akar, ha nem! Menj be, akár a hugoddal. Barátnőm járt hasonlóan, és az igazgatóig jutott, akivel közölte, mivel ő az egyszem nagykorú örököse édesanyjának, kötelegéssük tájékoztatni. Megtették.

Tudtommal egy biztosatás akkortól él, amikor befizették az első díjat.

16. e71af41436 (válaszként erre: 15. - Gyöngyszemü)
2008. aug. 30. 06:40
és jelzálog került valamire?
2008. aug. 30. 00:04
Ja és ami a legszebb SEHOL SEMMI nyoma nincs a pénznek amit felvett! :-(
2008. aug. 29. 23:57
Köszönöm a választ mindenkinek. De sajna én vagyok az egyik gyerek meg a hugom. Apám felvett OTP hitelt anyám TUDTA NÉLKÜL! Majd van egy bizonyos 90nap aminbelül ha meghal nem fizeti ki a biztosító a felvett összeget őmeg 90napon belül halt meg infartusban.. Hagyatéki tárgyalás még mindíg nem volt, már lassan 5 hónapja. Nem tudom mire számíthatunk a bank ennél többről nem tájékoztat míg nemvolt hagyatéki.. Ügyvédmeg ennyi infóval még nemtud mit kezdeni... Ja és azóta nemis törlesztettünk. Én egyedül nem tudom , a többiekmeg elzárkóznak tölle amíg kinem derül ki az örökös... Valaki járt má így? Vagy 5let?
13. kyrie
2008. aug. 29. 17:30

Ha egy hitelszerződés vége előtt hal meg az adós, akkor szerződésmódosításra van szűkség(pézbe kerül!), mert csak élő személy lehet szerződő. Ha pl. te voltál az adóstárs, a férjed meg az adós, akkor te leszel az adós és te fogod fizetni a hitelt. Ebből a szempontból nem oszt, nem szoroz, hogy a gyerekek nevére kerül-e az ingatlan, fizetni neked kell.

Ha apucinak volt életbiztosítása, akkor az meg amúgy is fizet, ha a kölcsön visszafizetésére költöd, ha nem, kivéve ha a bankra volt záradékoltatva a biztosítás, ekkor a banknak fizeti ki a biztosítási összeget a biztosító, neked nincs vele dolgod.

Illetve, ha a bank kötött csoportos életbiztosítást az adósaira, akkor az is fizet, de ezt talán csak az FHB csinálja.

2008. aug. 29. 14:03
Ha volt a kölcsönön biztosítás akkor a bak kifizeti.
11. f9a0a36712 (válaszként erre: 10. - F9a0a36712)
2008. aug. 29. 13:49
Bocsi, nem életbiztosítás kell hozzá, hanem az ingatlanról....
2008. aug. 29. 13:48

1. Jelzálogkölcsön? Ahhoz elméletileg kell legyen életbiztosítás. Ha nem az, jelezd, mert más lesz a helyzet.

2. Ha jelzáloghitelről van szó, és mivel az örökül hagyott ház úgyszólván a hitelező szervé (széljegyzet a tuli lapon), mondhatni a részletvizetéssel lehet vissza váltani a tulajdont. Ha a gyermek örökölte, neki te vagy a gyámja, valószínű fizetned kell, mivel te felelsz érte nagykorúságáig. Te özvegyi haszonélvezetet fogsz rá kapni valszeg.


Amiket írtam, nem 100%, feltétlenül utána kell nézned! Hívd fel mindenképp a bankot vagy biztosítót, hogy mi ahelyzet. De kérj jogi tanácsot is, mert az intézménynek az az érdeke, hogy fizess!!

2008. aug. 29. 11:49
és biztos, hogy a nagy kölcsön mellé nem kérte a bank a külön biztositást? Mert különben sajnos gáz van.
8. be52089f0e (válaszként erre: 7. - Dindin19)
2008. aug. 29. 11:33
Úgy tudom, hogy ha pl a ház öröklését elfogadja, akkor az adósságot is el kell. Tehát mindent vagy semmit:(
2008. aug. 29. 11:26

örökli, de nem vagy köteles elfogadni az öröklészt. mintahogy egy házat, úgy egy adósság öröklést is visszalehet utasítani.

szerintem csk a gyerekek öröklik, ott pedig lehet, hogy elévül, ebben nem vagyok biztos

2008. aug. 29. 10:30
Miért, nem voltatok együtt, amikor a kölcsön felvételre került? Mert ha együtt voltatok, azzal nincs vége a dolognak, hogy az adós elhalálozott. Javait, de adósságait is öröklik az örökösei.
2008. aug. 29. 10:29
Gondolom attól is függ, hogy milyen idősek a gyerekek
2008. aug. 29. 10:17
Tudomásom szerint arányosan a feleség és a gyerekek is öröklik. De ha lemondtok mindenféle öröklésről, akkor a hitelt sem háríthatják rátok. De azért kérdezz meg egy szakértőt.
2008. aug. 29. 10:14
szia azt hiszem igen, de valami szakembert kellene megkeresni ezzel a kérdéssel.
2008. aug. 29. 10:14
Sajnos az is örökli a feleség meg a gyerek is ha te nem tudtad időben kifizetni (ne adja Isten te is el mész)
2008. aug. 29. 10:12
Ha a férj meghal és nagy összegű kölcsönt vett fel amit a biztosító nem fizet azt a feleség is a törlesztést "örökli" vagy csak a gyerekei?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook