Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha a férj meghal és nagy összegű kölcsönt vett fel amit a biztosító nem fizet azt a feleség is a törlesztést "örökli" vagy csak a gyerekei? fórum

Ha a férj meghal és nagy összegű kölcsönt vett fel amit a biztosító nem fizet azt a feleség is a törlesztést "örökli" vagy csak a gyerekei? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2008. aug. 31. 23:49
Ami szerződést találtunk csak arról szól hogy az Ő nevére mennyit vett fel, éshogy mikor jár le anyám neve sehol nem szerepelt!! 5ször voltunk a bankba elöször is megszüntetni a számlaszámát hogy ne menjen rá több nyugdíj. Aztán jöttek az elszámolási papírok.. kértük hogy álljanak le függesszék fel amíg nincs meg a hagyatéki, aztmondták hogy azt nem lehet amíg kinincs fizetve az adosság. Aztámég kértük az összes papírokat, demár a számítógépbe sem voltak hajlandóak utánnanézni. Mi is majnem rájuk borítottuk az asztalt, hugomat úgykellett lefogni, ordított... De nemjutunk semmire!!!
46. Icus (válaszként erre: 40. - Gyöngyszemü)
2008. aug. 31. 07:46

Szia!

Én azt hittem egy fiatal lány vagy és "döbbenten" látom 38 éves vagy. Tehát nem lehet téged egy éretlen tapasztalatlan leánynak mondani. Akkor miért viselkedsz úgy? Ha nekem a bankban ilyet mondtak volna rájuk borítottam volna az asztalt kértem volna a felettest és ha netalántán igy sem jutok semmire írásban is tájékoztatást kérek, hogy nyoma maradjon a dolognak. Az ügyvédet aki pedig nem tud segíteni villám gyorsan lecserélném:(


Tessék összeszedni a papírjaidat és elindulni a testvéreddel elrendezni a dolgaidat! Még egy fontos dolog!! Ha közös tulajdonban van valami, arra csak közösen lehet felvenni hitel!!! A szerződésen mind a két félnek az aláírásának rajta kell lenni!! Olyan nincs, hogy egy szerződésből nem lehet kiolvasni kivette fel és mennyit és mi a fedezet...


Az öröklésről pedig annyit:( Mínuszt örököltél? Ne fogadd el. Mindjárt nem örököltél semmit sem:(

45. e71af41436 (válaszként erre: 25. - Gyöngyszemü)
2008. aug. 31. 00:09
ha mindketten tulajok,akkor nem lehet jelzálogot felvenni a másik tudta nélkül.tehát ez akkor valami személyi kölcsön lehet.
44. kyrie
2008. aug. 30. 23:27

Tuti, hogy nem jelzáloghitel, csak személyi kölcsön, mert sok banknál, nem tudom, hogy az OTP-nél is így van-e de valószínű,hogy jelzáloghitel esetén anyukádnak, mit feleségnek adóstársként kellene szerepelnie a kölcsönszerődésben.

Ráadásul, a szerződéskötésnél is ott kellett volna lennie. Ráadásul a törlesztőrészlet is erről árulkodik. Ha viszont nem jelzáloghitel, akkor jobban jártok, ha a te nevedre és az ingatlanra vesztek fel jelzáloghitelt, ha lement a hagyatéki, mert úgy a törlesztőrészlet le tud csökkenni kb.6-7ezerre/hó(25évnél). Csak vigyázzatok, mert a jelzáloghitelnél a kezdeti költségek kb. 100000Ftra rúgnak, úgyhogy, csak akkor tegyétek ezt, ha nem tudjátok semmiképpen fizetni a 20000Ftot.

43. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 40. - Gyöngyszemü)
2008. aug. 30. 23:27

Én nem várnék a helyedben, pontosan azért, mert csak növekedni fognak a költségek.

Sajnálatos, hogy az édesapád meghalt, nyilván rosszul érint a bank követelése, de sajnos jogos, a bank vissza akarja kapni a pénzét. Nem csak adósságot örököltél, hanem egy résztulajdont is az ingatlanban.

Szerintem ne késlekedjetek az ügyintézéssel, mert egy halom pénzt fogtok feleslegesen kifizetni kamatokra, és mindenféle kezelési költségekre.

2008. aug. 30. 23:21

Ha nem adnak ki semilyen papírt és semilyen infot

se a hagyatékiíg,akkor a kölcsönt nem kéne addig

zárolni?Most tulajdonképpen akkor kit is fenyeget-

nek?Ez nem logikus.Egy részről nem hagyják,hogy

intézkedjetek,más részről pedig árveréssel fenyegetnek?

Külömben az örökösödésin be kell adni a papírokat

mit örökölhetek, és azt is ha tartozás van,mert

az csökkenti az értékét.Azért sem értem miért nem

ad a bank felvilágosítást.Anyukádnak nem tagad-

hatják meg.

41. dc445fa93a (válaszként erre: 35. - Gyöngyszemü)
2008. aug. 30. 23:02

Szia!

Teljesen mindegy volt-e hagyatéki/Miért várnak

ilyen sokáig?Egyértelmű te és a hugod örököl/

Egy ügyvédnek akkor is kell túdni tanácsot adni,

legfeljebb elmondja milyen lehetőségek vannak,

merre induljatok.Ahogy leírod érdekes dolgok tör

téntek itt.Az OTP-nél kell aláírni a jelzáloghitel

szerződést mindkét tulajnak,tehát csak egyiknek

nem lehet.A bíztosítást is jól át kell tanulmá-

nyozni mert nem szeretnek fizetni.

Végűl nem szabad megállni az ügyintézőnél,ő ugy-

sem túd érdemben dönteni.Nem kevés forog kockán

és annyi mindent lehet hallani.Esetenként lehet kérni fizetés átütemezést,ez nem a tihibátok,

nem is tudtatok róla.De valamit tenni kell mert

az idő megy és nehogy kifussatok az időből.

Remélem sikerűl. Margít.

40. gyöngyszemü (válaszként erre: 38. - 7130b15964)
2008. aug. 30. 23:02
Ne várjunk, mármint az elbírálásig? Most fizetgessünk? Sajna az az érzésem nekem kell majd helyette is fizetnem, hugom épphogy a ráeső részt alig fogja tudni fizetni. Ja nemrég felemelte a bank 18ezerről 20ezerre a havi törlesztő részletet éscsak küldözgeti a papírokat hogy mennyi minuszban van az apám. Az értesítők pedig plusz 600ft kezelési költséggel járnak. Gyűlik gyűlik a minusz! :-(( Jó mi? Nemis az a baj mert kifizetem ha jogos, nadehogy adosságot örököljön az ember, ez felfoghatatlan! :-(((
39. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 37. - 7130b15964)
2008. aug. 30. 22:51
Feltehetően nem vagy 62 éves kisnyugdíjas. Nem sértésnek szánom, szakmai tapasztalat, a legtöbb embernek a béka feneke alatt van a pénzügyi intelligenciája és ezt elég alaposan kihasználják. Ezek nem arra vannak kitalálva, hogy az ügyfelek járjanak jól.
38. 7130b15964 (válaszként erre: 36. - Gyöngyszemü)
2008. aug. 30. 22:36
Nem tök mindegy, ha anyukád kisnyugdíjasként úgyse tud fizetni? Valahogy mégiscsak össze kellene dobni legalább egy pár havi törlesztőrészletet...
37. 7130b15964 (válaszként erre: 33. - 3e0ba54fb8)
2008. aug. 30. 22:35
Hm, ebben biztos vagy? Nekem adtak egy alig kevesebbet érő hitelkártyát, csak mert az egyik telefonszolgáltató ügyfele vagyok évek óta (eccerű vezetékes telefon, átlagos 4-5ezer/hó havi számlákkal).
36. gyöngyszemü (válaszként erre: 27. - 7130b15964)
2008. aug. 30. 22:32
Hát ezaz! Tudtommal csak a gyerekek örökölnek a feleség nem :-((
35. gyöngyszemü (válaszként erre: 29. - 3e0ba54fb8)
2008. aug. 30. 22:31
Egyedül vette fel sunyiban. OTP :-((
34. gyöngyszemü (válaszként erre: 28. - 3e0ba54fb8)
2008. aug. 30. 22:28
Bementünk pár hete és kértük a pontos szerződést meg minden papírt ami ezzel kapcsolatos, de nem adják csakha már megvan az örökös amit a közjegyző kihoz, de azt is csak pénzért. Mert ami szerződést találtunk a fiók méjén eldugva az nem egésszen pontos, mármint hogy milyen alapú és mire... A bank elzárkózik a felvilágosítástól. Ez itt a gond. Refinanszírozás? Az mi? bocsika tök Hüle vagyok a banki dolgokhoz. :-(
33. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 32. - 7130b15964)
2008. aug. 30. 22:28
Fogalmam sincs milyen kölcsönt vettek fel. Szerintem felesleges találgatnunk. Egymilliós személyi kölcsönt nem ad a bank készfizető kezes nélkül.
32. 7130b15964 (válaszként erre: 31. - 3e0ba54fb8)
2008. aug. 30. 22:21
Szerintem nem jelzáloghitel, különben kizárt, hogy egyedül el tudta volna intézni. Nem lehet, hogy simán felvett 1 misit személyikölcsönként?
31. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 30. - 7130b15964)
2008. aug. 30. 22:19
Hú, ez egyre kuszább. Elvileg a feleségnek is alá kellett írnia a kölcsönszerződést, ha közös tulajdon az ingatlan. Azt tudjuk, melyik bankról van szó?
30. 7130b15964 (válaszként erre: 28. - 3e0ba54fb8)
2008. aug. 30. 22:15

Valami biztosítás szóbakerült, csak ugye a 90 napos türelmi időn belül meghalt szegény szívinfartusban. A feleség meg nem is tudott az egészről.


Lehet úgy jelzálogot bejegyezni, hogy az egyik tulajdonost nem tájékoztatják???

29. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 25. - Gyöngyszemü)
2008. aug. 30. 22:15
Nézd meg a hitelszerződést, abból sok minden kiderül. Más a helyzet, ha a papád vette fel a kölcsönt és más, ha a mamáddal együtt adóstársként.
28. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 26. - Gyöngyszemü)
2008. aug. 30. 22:13

Figyelj, ha segíteni akarsz a mamádnak, vele együtt menj be a fiókvezetőhöz és ne hagyd magatokat lerázni. Vedd elő a hitelszerződést és tanulmányozd át, hogy milyen kölcsönről van szó. Valószínűleg szabadfelhasználású jelzáloghitelről, aminek elég magas a kamata, ne várjátok meg, amig a kamatos kamatokkal a duplájára nő a tartozás, mert akkor végképp nem fogja tudni kifizetni. Kérjetek refinanszírozást.

A bank nem vizsgálja a kölcsönt kérők egészségügyi állapotát, lehet hogy felajánlották a hitelbiztosítást, de lehet hogy a szüleid elutasították, hogy olcsóbb legyen a törlesztő részlet.

27. 7130b15964 (válaszként erre: 25. - Gyöngyszemü)
2008. aug. 30. 22:05
Az öröklés arányában mindenki fizet (szerintem).
26. gyöngyszemü (válaszként erre: 24. - 3e0ba54fb8)
2008. aug. 30. 22:01
Egyenlöre ennyit tudok a bank ezt mondta! Vonogatták a vállukat őket nem érdekli ki miből és hogyan fizeti vissza. kérdeztük is hogy hogy adhattak ey 62éves nyugdíjas szívbeteg embernek ennyi pénz kezes nélkül, ez őket nem érdekli... Esetleg fordúljak a Hitel károsúltak egyesületéhez? Erről mit tudtok?
25. gyöngyszemü (válaszként erre: 21. - F9a0a36712)
2008. aug. 30. 21:54
Ez egy 64nm es lakótelepi lakás apám és anyám nevén úgyhogy ha jól gondolom anyámé a fele, plusz az élvezeti jog az egészre. 1millát vett fel (dehogy mire az Rejtély) :-( Nekünk van családunk külön élünk, így egyedül maradt anyám a kis nyugdíjával. Ezért is érdekelne hogy most ő is fizet majd vagy csak mi?
24. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 20. - Gyöngyszemü)
2008. aug. 30. 13:53

Tudod is, hogy állnak a dolgok, vagy csak találgatsz?

Nem mindegy, hol tart az ügy. Ha a bank értékesíti az opciós jogát, akkor majd az új tulajdonostól vásárolhatjátok vissza olyan áron, amit ő megszab, ez általában az opciós jog értéke, valamint a felmerült költségei, plusz általában 20-30%-os hasznon. Ebben a fázisban már nincs visszaút, az adós vagy elfogadja az új tulajdonos ajánlatát, vagy kilakoltatják.


Miután értintve is vagy a történetben, ne találgass, hanem vedd kézbe az ügyeket, mielőtt késő lesz. A bank nem jótékonysági intézmény, tisztes haszon fejében helyezi ki a tőkéjét, de azért ott sem vademberek dolgoznak. Nem érdekük, hogy az adós ne tudjon fizetni.

23. d9d8721118 (válaszként erre: 19. - 3e0ba54fb8)
2008. aug. 30. 13:47
Az lehet, de elég gáz...
22. f9a0a36712 (válaszként erre: 21. - F9a0a36712)
2008. aug. 30. 13:40
Jó, hogy tudok olvasni..... a kérdésben van, hogy férj.....
21. f9a0a36712 (válaszként erre: 20. - Gyöngyszemü)
2008. aug. 30. 13:39

Meg a nagy túrót! Ha házaspár voltak, anyudnak özvegyi haszonélvezete lesz, neked a hugoddal meg tulajdonotok! Ez az árverezés nem jön ám csak úgy azonnal. Anyudnak van tulajdonrésze?

Mégis mennyi hitelt vett fel atyád?

Nem ismerem a viszonyokat ki hol lakik, mekkora ház... a legrosszabb, ami történhet, hogy ti adjátok el a házat a piaci értékén, visszafizetitek a hitelt és a maradványból vesztek másik ingatlant.

2008. aug. 30. 13:31
Csak akkor adják ki a papírokat ha már megvan a törvényes örökös papíron bizonyítva, és azt is csak 6ezer valamennyiért. Azzal nyugtatnak ne aggódjak mivel nem fizetjük azóta sem így ketyeg a késedelmi kamat és 6 hónap után átadják az árverezőknek az ügyet és az anyám feje fölül eladják a lakást.. Gondolom jelzálogra kapta apám a pénzt.
19. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 18. - D9d8721118)
2008. aug. 30. 12:38
minden esetre logikus :)
2008. aug. 30. 12:17
Nálunk úgy van ha a párom meghal akkor nekem nem kell fizetni tovább a kölcsönt, a bank fizeti és a lakás a továbbiakban az enyém lesz, ingyen. Ha én halok meg akkor páromnak kell fizetni tovább, mintha misem történt volna... jó, mi?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook