Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha a boltomban hitelt adok, és átvételi elismervényt írunk róla, akkor az alapján követelhetem a tartozás rendezését? Kihez kell fordulnom? fórum

Ha a boltomban hitelt adok, és átvételi elismervényt írunk róla, akkor az alapján követelhetem a tartozás rendezését? Kihez kell fordulnom? (tudásbázis kérdés)

1 2
11. lisa65
2010. aug. 5. 14:01
Nem tudom mekkora összegről van szó, de ha már ezt a hibát elkövetted, hogy nincs róla számla, akkor jobb ha nem nagyon követelőzöl, mert még feljelenthet az Apehnál, hogy adócsaló vagy! És még bizonyitani is tudja, mert kezében a papir!
2010. aug. 5. 14:00

Én senkinek nem adnék hitelt, ez már nem az a világ ahol viszontlátja az ember a pénzét.

Mi 8 számjegyű összeget nem tudunk visszaperelni/mindenre kitérő adásvételi mellett/ és az elismert jogi ügyvédünk is azt mondja, hogy alkudjunk meg...éljen Magyarország és a csalók!

2010. aug. 5. 13:59
Ez nem hitel, hanem részletfizetés. Amiről a végszámla a teljes kifizetést követően kerül kiállitásra! A bolból bármilyen pénzmozgást csakis számlával lehet elvégezni!
8. andi6020 (válaszként erre: 7. - Lisa65)
2010. aug. 5. 13:56
Ezt mondom én is, vagy mi :-)
2010. aug. 5. 13:54

Igy cseszhet csak meg! Ha számla van róla, akkor jogosan követelheti a bolti árut! Viszont ha a boltból nem számlával ad el dolgokat akkor abból komoly gondja lehet!


Amúgy meg milyen a könyvelője, hogy ebben nem segit neki?

6. andi6020 (válaszként erre: 5. - Lisa65)
2010. aug. 5. 13:53
Na ja! Oszt még az Apeh is meg*sesz a végén!
2010. aug. 5. 13:51
A boltból vitt árura minden esetben, ha nem fizeti ki kp-ben átutalásos számlát kellett volna irnod és nem pedig elismervényt. Ha meg pénzt adtál, akkor annak a pénztáradban is szerepelnie kell és mögötte kell lennie az igazolásnak.
2010. aug. 5. 13:48
Mivel nem vagy pénzintézet ezért szar ügy visszakövetelni meg hivatalos szervhez nem fordulhatsz ilyen ügyben, mert leírnak, mint uzsorás....
3. andi6020 (válaszként erre: 2. - 4b6a2525df)
2010. aug. 5. 13:46
Amit aztán az esetek többségében sosem látsz viszont
2010. aug. 5. 13:45
ha az elismervényen van 2 tanu is, akkor polgári peres eljárásban kérheted a pénzt
2010. aug. 5. 13:42
Ha a boltomban hitelt adok, és átvételi elismervényt írunk róla, akkor az alapján követelhetem e a trtozás rendezését? Kihez kell fordulnom?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook