Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha a babának nincs térlátása, attól még járni megtanul? fórum

Ha a babának nincs térlátása, attól még járni megtanul? (tudásbázis kérdés)


2013. febr. 14. 13:08
Na meg magasban van tériszonyom, elszédülök, ha lenézek, ha magas helyen vagyok, emeleten, de nem félek tőle, csak nem hajulhatok ki, stb...
7. 36a26f5226 (válaszként erre: 6. - Egresbokor)
2013. febr. 14. 13:07

Sőőőőt... bocsánat az offért, de mivel említed, hogy a vak gyerek is megtanul járni... - én olyan emberkét ismerek személyesen, akinek mindkét szülője siket-néma, és megtanult beszélni, csak mások tanították meg rá, rokonok, az óvoda, stb...


Egyszer megkérdeztem tőle, mivel nekem autista gyerkőcöm van, és sokáig nem beszélt, ezért bátorkodtam neki feltenni a kérdést, hogy ő hogy tanult meg beszélni siket-néma szülőkkel, hát úgy, ahogy leírtam, ahogy ő elmondta...


Mindent meg lehet tanulni..


A térlátásnak semmi jelentősége nincs kicsi korban..


FElnőtt korban annál inkább, mert közledekési vállalatnál dolgoztam régen, és nem dolgozhattam forgalmi munkakörben, mivel nem láttam el a peron végéig, a jelzőlámpákig, a mélységlátás meg azt jelenti, annak a hiánya, hogy nekem speciel nem méri be a szemem, hogy mekkora távolságra van egy jármű, amikor gyalog közlekedem, úgy látom, hogy messze van, elindulok, és fékcsikorogva áll meg, mert én úgy láttam, hogy még messze van, ez a példa rá, és fordítva... - és ezért nagyon, nagyon oda kell figyelni, hogy jelzőlámpánál, szabályosan, amikor más is elindul, velük együtt..

2013. febr. 14. 13:02

A vak gyerek is megtanul járni... a mozgásigénye nem kisebb, a mozgásfejlődése sem tér el az ép látókétól, csak nincsenek számára olyan ingerek, pl egy szép színes akármi a szoba túlsó felén, amik mozásra késztetnék. Vagyis ami van, az általában kevesebb és nem vizuális jellegű.

Vidd el a gyengénlátók koraijába (Miskolci út), ott megnézik és adnak tanácsot.

5. vapi
2013. febr. 14. 09:38
Lánykám, igaz, már nem baba, de eléggé vissza van maradva a mozgásban. Tegnap derült ki, hogy nincs térlátása. A szemész nem tudta megmondani, hogy az egyensúlyát mennyire befolyásolja a dolog.
2013. febr. 14. 09:35
Nekem soha életemben nem volt sem térlátásom, sem mélységlátásom, de megtanultam járni...
3. vapi
2013. febr. 14. 09:34
Szemész doki.
2013. febr. 14. 09:33
Ki mondta, hogy nincs térlátása?
1. vapi
2013. febr. 14. 09:28
Ha a babának nincs térlátása, attól még járni megtanul?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook