Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha a baba kint pancsizik... fórum

Ha a baba kint pancsizik... (beszélgetős fórum)


2007. jún. 19. 21:41
Ma végre felállítottuk a medencét! Jó idő volt, sőt szuper. A fiamnak már a medenceállítás is nagyon tetszett-olyanokat kacagott! Aztán pancsiztunk kicsit. Igaz nem engedtünk sok vizet bele egyenlőre, de nagyon élvezte. Örülök, hogy szeret fürcsizni és nem fél.:-)
12. kszilvi (válaszként erre: 11. - _kleo_)
2007. jún. 19. 21:40

Szia!

Megnéztem a képeket! Nagyon édi, ahogy pancsizik!

11. _kleo_
2007. jún. 18. 13:08

Az en nagyfiam 6 honapos volt mikor eloszor egy babamedencet felallitottunk neki az erkelyen, nagyon elvezte. En jo meleg vizet keszitettem neki, olyat mint a furcsiviz. Sajnos hamar kihult igy is, tobbszor melegitettem utana. Mi fel orat is elpancsoltunk. Melegben, arnyekban, szelcsendben. Pelus nelkul. Ha belepisil a vizbe, tenyleg semmi baja nem lesz tole.


Uszast uszodaban mi 4 hosan kezdtuk, azota a nagy mar, 2.5 eves, es rendszeresen jarunk a mai napig. Nagyon elvezi, es hihetetlenul ugyes a vizben. Mar atussza a medencet viz alatt (5 m). A strandon pedig kisiskolasokat megszegyenito a vizbiztonsaga.


Igy pancsoltunk 6 hosan: [link]

2007. jún. 16. 14:57

Usziba mennyi idős kortól mentetek picivel?


Párom nem igazán szeretné vinni, mert sokan vannak...1 vízben. Bár, ha korán megyünk-úgy se jó délben a tűző napon, akkor lehet tisztább a víz,és nincsenek olyan sokan.

9. kszilvi (válaszként erre: 7. - Hoxa)
2007. jún. 16. 14:55

Igen, én is úgy gondoltam, hogy itthonra nem adok, de a témához kapcsolódik, így megkérdeztem.


Pisi a vízben: egyesek szerint jótékony hatású...:-DDDD remélem, azért észre veszem, ha lesz vízbepisss:-)persze cseréljük majd, vagy veszünk a medencébe való tisztító lötyit.


Gondolom úszópelust lehet a bababoltokban kapni, majd megkérdem. Állítólag a babák vízben egész jól vissza tudják tartani az ilyen dolgokat, mint p,k. Majd meglátjuk igaz e:-)


Persze fedett usziban más,mint a tűző napon. Itthon meg fel tudunk állítani napernyőt a medence mellé, hogy árnyékoljon. Ha esetleg a kicsi már fázna a vízben, úgyis látszik majd a száján, hogy lilább, és érezni a testén is.

8. kszilvi (válaszként erre: 6. - Mongi)
2007. jún. 16. 14:51

Nagyon szépen köszönöm a fiam nevében is!

Közepes méretű a medencénk, remélem a víz fel fog melegedni bene-esetleg öntünk majd hozzá meleget. A hőfokot mindenesetre meg fogom mérni.

7. Hoxa
2007. jún. 16. 12:10

Otthoni mini-fürcsihez szerintem nem kell az úszópelus, ha a medence vizét könnyen cseréled, nem okoz gondot a baleset sem. Ha nagy medencéről van szó, akkor én adnék rá (bárcsak lenne olyan medencénk :))))).

Úszópelusban otthon vagyok. :) 3 félét ismerek, mindegyik ugyanolyan jó volt eddig. A legolcsóbb a DM-es volt, de próbáltuk a liberót és a huggiest is, mindegyik okés. Persze a pisit nem tartják bent, csak a szilárdat.

Az uszodában 1 órát is a vízben voltunk, igaz nem szabad téren és van közben mozgás, viszont a víz sokkal hidegebb volt, mint amiben itthon az erkélyen fürdettük. Nem hiszem, hogy ha a baba jól érzi magát, akkor 10 perc után ki kéne venni.

6. mongi (válaszként erre: 5. - Kszilvi)
2007. jún. 16. 11:36

Boldog 9 hónapos szülinapot a fiadnak!:-)

Szerintem kicsit melegebb vízben pancsizzatok.Mi is pont ma akartuk kirakni a kismedencét,de nálunk is elmarad.

Még annyit,hogy én mindig megfürdettem a kinti pancsizás után,olyan okból,hogy a fene tudja,hogy elég tiszta-e a víz?Mondjuk az tengervíz volt.Természetesen mostmár "nagyfiú" létére nem szoktam utána lefürdetni.

Az úszópelusokról nem tudok nyilatkozni,még nem használtunk,de szerintem egy ideig nem is fogom olyan helyre vinni,ahol ez szükséges.-Mondom most.Aztán majd meglátjuk.:-D

5. kszilvi (válaszként erre: 2. - Mongi)
2007. jún. 16. 08:06

Kisfiam épp tegnap volt 9 hónapos.

Én is úgy tudom, hogy max. kezdetben 10 perc, amit a vízben lehet.

Hőfok? úgy 22-26 körül?

Naptejjel persze be kell kenni (úgy hallottam 30-as a legjobb). Sapikát is adok majd rá, ha oda tűz a nap, vagy lengedez a szél.

Aztán, ha kijövünk a vízből, megtörölgetem, adok rá valamit, és szerintem maradhatunk még kint az árnyékban játszani. Biztos nagyo fogja élvezni!:-)

Sajna este égszakadás volt...így kicsit elhalasztjuk a medence állítást:-(


Másik kérdésem: milyen úszópelust használtok? (igaz otthonra nem muszály, sőtt jobb, is hogy kicsit szabadon lehet a popsi!:-)

2007. jún. 15. 23:57

Sziasztok!


Én is ezen gondolkodtam, hogy ki kellene próbálni pici medencében a fürdést kint az udvaron, persze szélvédetten, árnyékban. Kicsi lánykánk most múlt 5 hónapos, ő mennyi ideig maradhat bent a vízben egyhuzamban szerintetek?

3. Hoxa
2007. jún. 15. 21:58
A napsütés, a víz hőfoka és a szél a buktatói a dolognak csak. Ha van felette valami árnyat adó dolog, és kellemes szélcsendes meleg van, akkor én nem aggódnék.
2007. jún. 15. 21:49

Attól függ milyen idős.

Tavaly 8 hónapos volt a fiam,mikor elmentünk tengerre.Akkor a kismedencében,langyos vízben,napon csak 5-10 percet mertem benne hagyni egyszerre.A tengerbe is belevittük,megmártogattuk többször is,nem lett semmi baja hideg víztől,még csak fel se szisszent,hogy hideg.(kb.22 fokos volt).

Idén másfél éves,s már akár 20 percet is pancsol a langyos vízben,félárnyékos helyen.Ha kihűl a víz,akkor már nem engedem tovább.

2007. jún. 15. 13:14

Sziasztok!

Érdekelne minden erről a témáról!


pl.:Mennyi ideig lehet a vízben a kicsi?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook