Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyümölcslé fórum

Gyümölcslé (beszélgetős fórum)


6. Borzoska3 (válaszként erre: 1. - Judila001)
2011. aug. 20. 22:53

Én is gyümölcscentrifugával teszem el a szörpöt télire.

Ma epret és fekete szedret centrifugáltam le, 1 literhez 50 dkg cukrot teszek (megkóstolom, ha kevés teszek még hozzá) 1 kiskanál citromsav és felfőzöm, forralom 10 percig, ha levettem nátrium benzoátot keverek hozzá és kész. 2 dl-es fehér ásványvizes üvegbe töltöm (üvegből készültbe).

A málnához tettem egy pici folyékony ételfestéket is, hogy higitás után is szép színe legyen.

Ha nem télire akarod tartósítani a hűtőben pár napig eláll, csak a színe barnul meg ( pld. alma, körte, barack)

5. air (válaszként erre: 1. - Judila001)
2011. aug. 20. 11:04
Én is készítem sok és finom gyümölcsöt lehet egyszerre ,bár figyelni kell a színekre is ,hogy gusztusos maradjon.Én kíváncsi vagyok a zöldséglevekre pl.spenót és zöldhagyma együtt ,milyen?Esetleg még paradicsom...
2010. febr. 24. 20:47

Egészségedre! :)



Én csak úgy iszom ahogy lemixelem. Nem hígítom már semmivel.

2010. febr. 24. 17:10

Köszi a tippet :)

Leszűröd? Vagy hígítod vízzel?

Vagy hagyod úgy ahogy van???

2010. febr. 23. 21:15

Sárgadinnye,banán,mangó,ananász


Én botmixerrel szoktam és 2 napra készíteni.

2010. febr. 23. 21:13

Nemrég vettem egy gyümölcscentrifugát, és titkos házi receptekre lennék kíváncsi. Bevált dolgokra. Mert már az almalevet unom...

Na meg azt is szeretném megtudni, hogy milyen módon tudnám ezeket tartósítani esetleg, hogy ne keljen minden nap mancsolni. Előre is köszönöm :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook