Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyümölcsfa, kerti dísznövény & kerti dekoráció fórum

Gyümölcsfa, kerti dísznövény & kerti dekoráció (beszélgetős fórum)


2022. jan. 7. 16:24

Kerti dekor:

Ha van házikedvenc, célszerű védett helyre tenni előlük->

[link]


[link]


[link]

Futó/kúszó: meténg, borostyán, kecskerágó, madárbirs, terülő boróka, lonc

Talajtakaró: bőrlevél, árnyékliliom, gyepes szappanfű (illatos), orbáncfű,


Helyed lesz, lehet virágágyást szín és/vagy magasság szerint kialakítani. Vagy gyepet különböző magasságú füvekkel "feldobni". Takaráshoz vagy szoliterként?

Ugyanez a fák esetében...díszfa vagy gyümölcs?

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Spatifillum)
2022. jan. 6. 21:07

Meg gondolom égtájfüggő is biztos .

Hátul nyugati , elől keleti fekvésű

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Spatifillum)
2022. jan. 6. 21:05

Lesz időm gondozni őket . Kb 1 hektár , de fele szőlő , másik fele ki lett vágva pont udvarnak . Ez hátul .

Elől kisebb a hely , de ott is van hely bárminek . Hátul lesz pergola. Egynyári is jó , muskátli nagyon mutatós szerintem , piros. Évelőt is majd meg örökzöldeket meg futó - kúszókat , szóval mindent amit a pénztárca megenged.

A talaj sima föld .

2022. jan. 6. 20:23

Mennyi időt szánsz a gondozásra?

Ha más elfoglaltságod is van - persze, nem tudom, mekkora területről van szó, - a legkevésbé igényes növényeket válaszd. Ha valamit takarni szeretnél, akkor annak megfelelő magasságút vegyél. Megint más a helyzet, ha pergolát vagy lugast tervezel. Egynyári vagy évelősök?

Nagy a választék:)...ja, és a talaj sem mindegy.

15. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 14. - Libikóka)
2022. jan. 6. 20:20

na, majd rákeresek mert elképzelni sem tudom...

hogy hol lehetne ilyesmit kiásni fenékbebillentés nélkül..-)

14. libikóka (válaszként erre: 13. - 5d8fd6c5cb)
2022. jan. 6. 19:44
A babérom 2 m,,szerintem nem igen lesz nagyobb,fél m.volt amikor kiültettem:)A zanót gyönyörű ,rengeteg sárga virággal,tavasszal.Igaz ezt nem veszük csak kiássuk, úton -útfélen van mindenhol:))kertészetben elég drága:))
13. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 11. - Libikóka)
2022. jan. 6. 19:38

Nálam is minden évben jó szokott lenni a gyümölcstermés, az idén ki fogja leszedni azt nem tudom.

De virágzásban, korai fagyban mindig aggódok.

A végén meg sokkal több lesz mint kellene.


A babér nálam 15 centisek, tavaly kaptam őket.

Zanótról meg sosem hallottam..-)

2022. jan. 6. 19:24
Nekem tetszik a pampafű is
2022. jan. 6. 18:03

Sok mindenem van,,és soha nem elég:))A kedvencek:babér,rozmarig,levendula,zanót,tiszafa,magyal,

japán birs,gránátalma,kései végzetfa(ez csodás,és vanília illatú).

GYümölcsfák mindenféle van,de talán a cseresznye,szilva,körte ,alma ami majdnem mindíg bejön,,ha kevés is.Késői virágzású fajtákat keress,mert elviszi a fagy a koraiakat többnyire.

Ősszel ültettünk datolyaszilvát(kaki)késői virágzású fa már minden gyümölcs lejön mire ez megérik,,szép és finom:))Várom nagyon:))

2022. jan. 6. 15:27

Nálam tiszafák vannak, olyan 3 méteresek.

Abból van a sövény.

nyírhatóak, mindig zöldek, dúsak, nagyon elégedett vagyok velük.

Mögötte pad, senki sem lát oda, csak a madarak.

9. csemár (válaszként erre: 6. - Mongi)
2022. jan. 6. 09:14

Aí én mogyorófáim alatt nincs pázsit, meg se maradna a fű a sűrű lombok alatt. Egész évben gyönyörködöm viszont a fákban, melyek között van zöld és bordó levelű, s a zöldnek különböző árnyalatai.

Bár igazad van, sok vele a nyűg; mire begyűjtöd ősszel a termést, s elrendezed (szedegetés, "hámozás", törögetés, pirítás) - százszor is megátkozod még a fajtáját is. Ezen csak az segít (utólag), mikor ropogtatod a finom csemegét.

8. forrest2010 (válaszként erre: 6. - Mongi)
2022. jan. 6. 08:50
... a mi gingkónk már v 30 éves @@@@@@ nekem a flox a tuti @@@@@ tele vele a kertünk , udvarunk :)))))
7. bnedora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 6. 08:43
Sok mindentől függ egy növény telepítése (föld minősége, árnyékos, napos hely, stb). Fontos, milyen közegbe szeretnéd telepíteni.
6. mongi (válaszként erre: 2. - Csemár)
2022. jan. 6. 08:31

Nálunk a szomszédban van egy óriási mogyoróbokor,és nagyon nem ajánlanám,mert arról mindig hullik valami,vagy a barka vagy a levele...Nagyon melós,ha alatta pázsit van.

Nekünk bejött a bambusz-de csakis gyökér csapdázva.Sokat nőtt 2 év alatt.Ezen kívül van meggy,szilva,ringló fa,amik szépen növögetnek.Tavaly ültettünk ősszel még gingkó és vérszilva fákat...

A virágok közül a rézvirág az tutiiii...:))

5. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 6. 08:29

Málna.

Én kerítést csináltam belőle.


Magnólia.

Gyönyörű, nekem tavasztól őszig folyamatosan virágzik.

2022. jan. 6. 08:28

[link]

Én az eperfát ajánlom, szép is, hamar is nő és sokáig hozza a finom gyümölcsöket. Valamint a cseresznyét, ebből egy kései fajtát.:)

3. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 6. 08:23
Meggyfa, de a meggybokor még szebb dísznek.
2022. jan. 6. 08:15

Mogyoró?


[link]

2022. jan. 6. 08:08

Melyik az a gyümölcsfa amelyik gyorsan nő és igénytelen ? Vagy kerti dísznövény ?

Kinek melyik kerti dekoráció jött be ? Nektek milyen van ? Ötleteket szeretnék , mert költözünk szerencsére :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook