Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Gyűlölt lakhely tönkreteheti az életet? fórum

Gyűlölt lakhely tönkreteheti az életet? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2016. jún. 27. 11:29
szerintem simán, én anno utáltam hazamenni, gyerekkoromban, sose tudtam mi vár rám otthon:( szar ügy!
2016. jún. 25. 12:15

Én meg lakáseladás utáni keresgélésben vagyok

Ki is készített teljesen a helyzet

68. kristo_f (válaszként erre: 38. - 850bb2a149)
2016. jún. 25. 12:14

Belvárosi 2 szobás lakását adta el egy hölgy ismerősöm. Fia Izraelbe vándorolt

Telefonált hogy ugorjak már el néhány dolgot felszerelni, javítani hozzá. Hős u.2.


Autózgattam, keresgéltem, megvan a Hős utca. Láttam nagyon szép házakat elindúltam arra , de a házszámok nőttek

Aztán visszafordúlva megtaláltam :)

Kemény hely

Az volt a "szerencse" hogy valami régi ismerőse is ott lakott , akinek "szava" volt ott és így engem is "befogadtak" amig ott jártam, semmi kötözkötés. Igaz, határozottan szemkontaktussal közlekedtem :)


Aztán valahogy eladta a lakását és most talán Izraelben van a fiával együtt

2016. jún. 25. 01:50
Nagyban befolyásolja
2016. jan. 4. 01:38
Persze.
65. 891542758c (válaszként erre: 64. - Channa*)
2015. dec. 21. 09:56
amúgy hová szeretnél költözni?
64. Channa* (válaszként erre: 63. - 891542758c)
2015. dec. 21. 06:04
Mert pl. én is elköltöznék innen, de nem kapnánk annyit, hogy vegyünk másikat, így maradunk, ameddig nem tudjuk összespórolni a különbözetet, na meg azután jön, hogy mikorra tudjuk majd eladni....
63. 891542758c (válaszként erre: 62. - Channa*)
2015. dec. 20. 22:45
nem mindig van az embernek lehetősége költözni, meg nem olyan könnyű elindulni, lehet azért nem megy, mert minden odaköti és nehezen mozdul el. De el kell indulni, minden kezdet nehéz
62. Channa* (válaszként erre: 61. - 891542758c)
2015. dec. 20. 22:42
Én is biztos vagyok benne, de nem értem, hogy miért ne költözhetne el, ha nem szeret ott lakni...
2015. dec. 20. 22:23
fogadjunk a foruminditó Budapesten lakik
2015. dec. 20. 21:07
igen, egyértelmű
59. Guruljka (válaszként erre: 58. - Szuszmusz)
2015. dec. 20. 18:58

Szerettem azért ott lakni, de falura jöttem a dohos lakás miatt.

És bizony az autóforgalom ott is egyre nő.


A főútvonalak a kirakat. De ha gyalog felsétálsz a a "hivatalos" sétaúton a busz végállomásától a hegy tetejéig, ahol a Fogaskerekű végállomása van, láthatsz sok házat, amit úgy építettek, hogy (a domborzat miatt) a külső kapu az utca szintjén van, de a házhoz vezető bejárat lejjebb,mert maga a ház mélyedésben áll. Láttam házat, ahol ezt egyféle híddal oldották meg, és a ház harmadik "emeletén" volt a főbejárat. Nyilván az annál lejjebb levő lakások fényhiányosak voltak. Tehát nemcsak villák vannak ott.

A mi házunk is olyan volt, hogy az utca szintjétől 16 lépcső vezetett lefelé a ház bejáratáig, és ott a mi lakásunk még lejjebb, a pinceszinten volt. A nagy ablakok egy töltés-félére nyíltak, ami a házunk telkét a magasabban fekvő szomszéd telektől választotta el.


A hegyen sok telek tulajdonjoga is tisztázatlan volt és maradt, mondjuk a hegy tetején az Akadémiának van több telken tulajdonjoga. Ahol valakik építettek maguknak valami ház-félét, vagy csak kalyibát,és elvannak ott. Nagy ám az a terület. Nyáron nem is látszik szinte semmi.

58. Szuszmusz (válaszként erre: 49. - Channa*)
2015. dec. 20. 14:57
Igen, a te lakhelyed sem rózsás, és akkor finoman fogalmaztam. Nagyon jól csinálod, hogy legalább a lakáson belül otthont teremtesz magadnak, ez fontos és sokat segít. Mi is ezt tesszük, a lakókkal nincs nagy gondunk, bár van hangos és tapintatlan is, de a nagyja szerencsére korrekt. Álmom egy olyan környék, ahol sok a zöld, lehet nagyokat sétálni a kutyussal anélkül hogy elütné egy autó és megfulladna a benzingőzben :) Ahol van egy terasz, ami csendes és ki lehet teregetni, mert finom illata marad a ruhának... Nagyon meg kell választani, hova megy az ember, legszívesebben nyitnék egy témát, ahol mindenki elmondja, miért imádja a lakhelyét, miért javasolja az odaköltözést :) Mert nekem az is új volt, hogy a Svábhegy sem feltétlen jó hely. Én eddig azt hittem, Buda elitje él ott, akik mondjuk az Irhás árok környékét nem tudják megfizetni :) :) :)
57. fincsi5 (válaszként erre: 51. - Gyöngy:))
2015. dec. 20. 09:06

Ez valami borzalom.

De azt mondja a polgármester, hogy 200 millióba kerülne rendet tenni, és elhelyezni az ott lakakókat..ha jól figyeltem. És eddig a toldozás-foldozásra elment 75 millió ? Nem értem.:((

2015. dec. 19. 19:57
Bocs, nem a "hegylakó"-nál aludtam, hanem ott olcsó albérletet talált ismerősnél, aránylag rendes házban. Szerencsére elég hamar kikeveredett onnan. Félt eleget.
55. Guruljka (válaszként erre: 54. - 052c0bd171)
2015. dec. 19. 19:55

Miért önigazolás? Mit kellene igazolnom?


Nagy ám a hegy, sok benne az erdős rész.

Nem a villák egyikében laktam, hanem a hegy alján,egy északi fekvésű szuterén lakásban. És ismertem "hegylakókat". Anélkül, hogy bárkit kiadnék, volt, akit hazakísértem párszor, és az útról (inkább ösvényről) is látszott pár kalyiba,vagy minek lehet mondani... Merészebb tévé is járt már arra, de nem tudok róla, hogy ismételték volna az adást. És ami8kor a házukban aludtam, volt ám, hogy éjszaka nyílt az ajtó! Pedig volt kerítés, a kapu be is volt zárva és láncolva is. Te szerettél volna ott lakni? Nem volt ám annyira kieső rész, pár perc séta a főútvonalig, buszmegállóig!

54. 052c0bd171 (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2015. dec. 19. 13:05

Hogyne, a Svábhegy egy ritka rossz környék :-)

Ez önigazolás.

53. 052c0bd171 (válaszként erre: 2. - Szuszmusz)
2015. dec. 19. 13:02

Természetesen. Megkeseríthet az egész életedet, ha olyan közegben kényszerülsz létezni, amit utálsz. Ami rossz hangulatot, keserű arcot, ráncokat és betegségeket okoz. Ideges, agresszív és beteg leszel tőle. Pont olyan, mint azok a tömegek, akik ilyen ocsmány körülmények között kényszerülnek létezni.


Válts, akkor is, ha nem teheted, mert egyetlen életed van, ha ezt elrontod, meghalsz és nem lesz másik!

2015. dec. 19. 12:13
Nem olvastam végig a témát, de biztos nem tesz jót, ha nyomasztó helyen lakik az ember. Mérlegelni kell, hogy bizonyos dolgokkal jobbá tudod-e tenni, de ha ennek ellenére is gyűlölt lesz, akkor ha teheted ne ott élj.
51. gyöngy:) (válaszként erre: 49. - Channa*)
2015. dec. 19. 11:14

Nézz bele ebbe a videóba!


[link]

50. gyöngy:) (válaszként erre: 49. - Channa*)
2015. dec. 19. 11:08

A Hős utca és lakói borzalmasak. Pesten még nem jártam attól szörnyűbb helyen.

Nem szabadna a fórumindítónak ezzel mérgeznie magát, valami megoldásnak csak kellene lennie, hogy a család eljöjjön onnan, de ugye nem tudjuk mi az ami miatt nem mozdul(hat)nak.

49. Channa* (válaszként erre: 41. - Szuszmusz)
2015. dec. 19. 10:24
Nem ismerem a hős utcát, de szerintem a mi utcánk ilyesmi, a házunkról meg ne is beszéljünk, ami hamarosan összeomlik. A függőfolyosón a födém szakadozik le, a lépcsőkorlátot már megerősítettük, hogy ne szakadjon le, ha valaki megfogja, takarítás nincs, a lépcsőházba nincs világítás, stb.
48. Szuszmusz (válaszként erre: 46. - Kisj)
2015. dec. 19. 09:10
Ugye hogy ugye? :) :) Annyi a különbség, hogy itt azért élnek jóérzésű, normális emberek is, csak az arány tolódott el a negatív árnyak irányába :)
47. Szuszmusz (válaszként erre: 44. - Da16da8965)
2015. dec. 19. 09:09
Ezek nagy szavak és tisztában vagyok vele...szerintem nincs élő ember a földön (vagy csak kevés), aki ezzel el is intézi a problémákat, még a megvilágosodottak is gyűlölnek néha. Átmegy rajtuk a gyűlölet is...valójában én is tudok nagyon bölcs dolgokat írni, de alkalmazni őket egy élet munkája és nem egy fórumhozzászólás fogja megoldani :)
46. kisj (válaszként erre: 42. - Szuszmusz)
2015. dec. 18. 21:25

Te jó ég!

Ha csak picit is hajaz a Hős utcára, az már bőven sok.

Lassan kezdelek megérteni.

45. globus (válaszként erre: 44. - Da16da8965)
2015. dec. 18. 21:17
Korrekt!
44. da16da8965 (válaszként erre: 2. - Szuszmusz)
2015. dec. 18. 21:04
A lakhely nem, csak a gyűlölet.
43. 850bb2a149 (válaszként erre: 42. - Szuszmusz)
2015. dec. 18. 20:15

Sajnalom :(

Probalj meg mindent, hogy szabaduljatok onnan.

42. Szuszmusz (válaszként erre: 38. - 850bb2a149)
2015. dec. 18. 20:12
Na ahol én élek, picit hajaz a Hős utcára!!!!!
41. Szuszmusz (válaszként erre: 37. - Channa*)
2015. dec. 18. 20:11
Sok igazság van abban amit írsz, azt a környéket meg ismerem, mert egy barátnőm nagyjából arra lakik. Megértelek, bizonyos szempontból neked talán még rosszabb, mint nekem, mert itt legalább a ház viszonylag kulturált, bár sok a bérlő, akik szarnak mindenre, de még így is jobb talán. Én szeretem Újpestet, éltem ott sokáig, mondjuk kicsit arrébb, Káp.megyer felé nyugisabb valóban.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook