Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyulladt, piros körömágyra mit tennétek? Nagyon fáj a cipő is nyomja. fórum

Gyulladt, piros körömágyra mit tennétek? Nagyon fáj a cipő is nyomja. (tudásbázis kérdés)


18. bagabi
2015. aug. 13. 16:35

Sziasztok! A benőtt köröm esetén először a legjobb megoldás a gyógypedikűrös. Legtöbb esetben megoldja a problémát, ha már gyulladásban van a terület, akkor is érdemes felkeresni, ha ő végzett, akkor jön a páraköltés (Párakötést a helyi gennyedések, pl. a kelések érlelésére használunk. A gyulladt bőrfelületet bekenjük alaposan betadine kenőccsel és e fölé kamillába vagy vízbe áztatott vattacsomót vagy gézlapot helyezünk, amit vízhatlan celofánnal, nejlonnal vagy gumival takarunk le, majd az egész fölé rögzítőkötést teszünk. Az átmelegedő borogatás párája a celofánhártyán át nem tud elillanni és ezért a bőr felé haladva egyenletesen átmelegíti a bőrt, a bőr alatti kötőszövetet, fokozza ott a keringést és sietteti a fehérvérsejtek vándorlását, tehát a gennyedés "érését".)

Megoldja a problémát, és nem kell sebészetre menni, felesleges műtét és fájdalom elkerülhető.

2011. aug. 6. 20:50
igen elmentem a sebészetre, és egy nagony jó kenőcsöt kaptam rá helyre is jött, bactroban ajánlom mindenkinek, de vényköteles, és nagyon jó gyulladáscsökkentő krém
2011. júl. 29. 16:18
Aranyér krém Mastu
2011. júl. 28. 20:22
Párakötés!
14. Lacry
2011. júl. 28. 20:00
Bepanten plusz és tetrán volt nekem jó rá, és rendszeresen fertőtleníttem.
2011. júl. 28. 19:58
nekem is sajnos volt ilyen, de rosszabodott, nem múlt el, sebészeten kötöttem ki,de többször is. minél hamarabb nézesd meg egy pedikűrössel vagy a házi orvosoddal ha nem múlik el pár napon belül
2011. júl. 28. 19:57
A Párakötés is jó! Bekened valamilyen krémmel vastagon, vizes vattát raksz rá, majd nylonzacskó darabját, ezután száraz vattát, és bekötözöd gézzel. A krém helyett paradicsomot is tehetsz rá. 1-2 nap alatt lemegy, persze ez a gyulladás mértékétől függ.
11. Mayalina (válaszként erre: 9. - 432d0af620)
2011. júl. 28. 19:48

Igen, ahogy mondtad: van, hogy minden kezelés nélkül elmúlik. De minek kockáztatni????????

Sajna nekem anno senki nem volt, aki elmondta volna, hogy mi okozta, mit kell vele tenni. Mellesleg, ha megszúrkálod, jó esélyed van akár vadhús növekedésére is...

Szóval nem hinném, hogy megéri játszani vele. Iszonyúan tud fájni, és minél tovább kísérletezget az ember, annál tovább tarthat a szenvedés.

Persze, lehet szerencséje. De lutrizni úgy, hogy műtét is lehet a vége?????

Aki bevállalja úgy, hogy kapott infókat az esetleges kimenetelekről, az fakír!

2011. júl. 28. 19:47
igen a paradicsom is jó:) azt is próbáltam már....sőt bármilyen gyulladásra sebre jó....
9. 432d0af620 (válaszként erre: 8. - Mayalina)
2011. júl. 28. 19:45
milliószor előfordul h az embernek begyullad a lábujján a köröm melletti bőr, paradicsom megérleli a gyulladást, reggel megszúrja egy steril tűvel és sokkal jobb lesz, a gyulladás miatt feszül, fáj ilyenkor. Van h minden kezelés nélkül elmúlik.
2011. júl. 28. 19:41
Tetran kenőcs. Erős gyulladás csökkentő. És feltétlenül menj el egy IGAZI pedikűröshöz, különben műtét lesz a vége. Hidd el, tudom, én is így jártam...
2011. júl. 28. 19:38
En betadint tettem ra annak idejen. Utana bekotottem es ezt megismeteltem 3x, sokkal jobb lett.
6. 432d0af620 (válaszként erre: 4. - Marcibaba)
2011. júl. 28. 19:37
a paradicsomot?
5. mosolyka1111 (válaszként erre: 2. - 432d0af620)
2011. júl. 28. 19:36
Így igaz, nekem is ez jött be!
2011. júl. 28. 19:36
igen ezt már próbáltam, de ugyanolyan gyulladt
2011. júl. 28. 19:35
Fucidin kenőcsöt, vagy Rivanol oldatot.
2011. júl. 28. 19:35
paradicsomot estére.
2011. júl. 28. 19:34
Gyulladt, piros körömágyra mit tennétek? Nagyon fáj a cipő is nyomja.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook