Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyorsan elkészíthető, finom sütik receptje után érdeklődöm! Tud valaki ilyeneket? fórum

Gyorsan elkészíthető, finom sütik receptje után érdeklődöm! Tud valaki ilyeneket? (tudásbázis kérdés)


21. Pné Veronika (válaszként erre: 20. - L.Edó)
2009. szept. 8. 22:05
Nincs mit... Jó sütizést:-))
20. L.Edó (válaszként erre: 7. - Pné Veronika)
2009. szept. 8. 21:57

Szia,

Nagyon köszi segítségedet, remélem nem fogok bénázni és mindent megtalálok!

Előre is köszönöm!

19. L.Edó
2009. szept. 8. 21:52

Sziasztok!


Nagyon köszönöm segítségeteket, alig győzőm "falni" a betűket és az érdekesebbnél- érdekesebb recepteket!

Remélem a sütik is finomak lesznek, amiket majd kipróbálok!

18. Gy.Ibi
2009. szept. 8. 01:07

Itt a Hoxán írd be a keresőbe:

Amerikai csokis keksz-az igazi!

Csak keverni kell,meg sütni.Én mokkáskanállal adagolom,sok lesz,el is állna,csak hamar elfogy.

17. Gy.Ibi
2009. szept. 8. 01:02
A piskótát lekvárral is meg lehet kenni.Én vasárnapra gesztenyemassza és mascarpone keverékét kentem bele,nagyon finom volt.
16. Gy.Ibi
2009. szept. 8. 00:55

A Piskóta tekercsem is gyors.Forgótálas habverő nem árt hozzá.4 egész tojást 125g cukorral 15percig kell kevertetni.Akkor 2 evőkanál melegvizet kell beletenni,pár csepp vaníliával.Ekkor erősebb fokozatra szoktam venni 1-2percig.125g lisztet kell beleszitálni,amibe kevés sütőport vagy szódabikarbónát keverek.

Lapos tepsibe,sütőpapírra kell kenni,190fokon 12-15 perc alatt megsül.Addig egy csokipudingot 4dl tejjel megfőzök.Amikor megsül,ráborítom egy másik sütőpapírra,az aljáról lehúzom amin sült és rákenem a tölteléket.Feltekerem a papír segítségével,aki szereti melegen is lehet enni.

15. Gy.Ibi (válaszként erre: 2. - L.Edó)
2009. szept. 8. 00:41

A Kekszes krémest ismered?

Jénaiba alját kirakom háztartási keksszel.2 vaníliás pudingport/Dr.O./6dkg cukorral,4 tojássárgájával,7,5dl tejjel felforralom,ebbe belekavarom az előzőleg 6 dkg cukorral felvert 4 tojás fehérjét.Kicsit együtt főzöm.Óvatosan ráöntöm a kekszekre,tetejét is kirakom keksszel.Csokit mikróban megolvasztok,csíkokban rácsorgatom a tetejére.Este elkészítem,másnap szeletelhető.1 keksz=1 szelet.

14. Pné Veronika (válaszként erre: 8. - E80d733f80)
2009. szept. 7. 22:21

:-) Köszönöm a dicséretet... :-) Így vagyok én is, mert a kedvencek nagyon sokan vannak... :-))


Most az Eszkimó szelet van topon, na meg persze a bukta. Azt 2 naponta megcsinálom... :-))többféle variációban, de az abszolút nyertes az a szilvalekváros...:-))

2009. szept. 7. 21:54

Számomra a legegyszerűbb egy meggyes piskóta. Tényleg nem kell vele bajlódni és hamar készen van. Keress egy piskóta receptet, csináld meg, dobáld bele a meggyet és süsd 30 percig.

(6 tojásos piskóta: tojás, 6 púpos ek. liszt, 6 ek. cukor, 1 kiskanál sütőpor, 1 ek. olaj. Úgy lesz könnyű a tészta ha a cukorral vered fel a fehérjét, így kicsit nehezebb, aztán hozzárakod a sárgáját, kanalanként bele a lisztet, majd a sütőport és végül az olajat. A masszát beleöntöd egy zsírozott, lisztezett tepsibe, rádobálod a meggyet. Mehet az előmelegített sütőbe, 20 percig magas fokozaton (nálam 8 fokozat van és én 6-oson csinálom) majd 10 percig 4-esen. Villával megnézed, hogy készen van-e. Ha igen, akkor kész:) )


Szoktam olyat is csinálni, hogy kirakom babapiskótával egy ovális üvegtál alját, szórok rá mazsolát és meggyet, és leöntöm csokipudinggal. Ez is kb. egy 10-15 perces mutatvány.


Rétes is gyors, ha megveszed a réteslapot.


Túrógombós is gyorsan megvan (1 l tejet felforralsz, 1,5 bögre grízt beleöntessz, ha jó sűrű, akkor elzárod, beleteszel fél kg, tűrót, cukrot, vaníliás cukrot és félreteszed hülni. Közben zsemlemorzsát pirítassz, ha kész arra szórsz fahéjat. Végül ha már hidegre kihült a grízes túrós cucc, akkor golyót formálsz belőle, meghempergeted a zsemlemorzsában és mehet a hűtőbe. Cukros tejföllel kínálod)


Hirtelen ennyi jutott eszembe

12. vviki2 (válaszként erre: 11. - T.Orsa)
2009. szept. 7. 19:27

Ezt én is ismerem, de szerintem pocsék...:-(

Persze ízlések és pofonok. Én nem vagyok nagy ínyenc, de szeretem a finomat. Ez nem az. Lehet rossz tejföllel csináltam...

11. T.Orsa
2009. szept. 7. 16:43

Szia!

Ez gyors,egyszerű,és nagyon fincsi!:-)


Tejfölös csoda


2 nagy tejföl

7e.k. porcukor

2 z. vanilliás cukor

2kicsi v. 1nagy citrom leve,héja

50dkg háztartási keksz


A hozzávalókat kikevered,kissé hígab lesz. Kis tepsibe vagy tálban le raksz 4szer6db kekszet. Rá a krém,majd megint keksz...stb. 5 emelet magasan, a vége a krém. 5-6 órára hűtőbe kell tenni mig megpuhul. Tetejéte aprított gyümi,csoki reszelék....ízlés szerint. vágni a kekszek mellett könnyű.

2009. szept. 7. 16:40
Lusta asszony rétese! Írd be a keresőbe itt a hoxán és kiadja. Nagyon finom és semmilyen sütő tudomány nem kell hozzá!:)
2009. szept. 7. 12:43

nekem a nagyim receptje jött be,mert nagyon hamar megvan és variálható.Ha akarsz tehetsz bele gyümölcsöt,kakaóport,ha nem karod marad natúr és úgy is finom.Íme a recept:

40 dkg liszt

1 csomag sütőpor

40 dkg cukor

2 tojás

4 dl tej

1 kocka rama 1/3-da

Az egészet össze kell keverni,el kell dolgozni.Mehet bele gyümi,kakópor(ez nekünk jobban bejön),mazsola,stb..

Kb. fél óra,háromnegyed óra alatt megsül.

8. e80d733f80 (válaszként erre: 7. - Pné Veronika)
2009. szept. 7. 11:20
Nagyon tutik a süti receptjeid már egy csomót átmentettem a kedvenceim közé,a hétvégén csinálok belőle valamit,csak a sok finomság közül még döntenem kell melyik legyen a befutó.
7. Pné Veronika (válaszként erre: 4. - L.Edó)
2009. szept. 7. 11:14

A "Keress!-hez" írd be a nevemet: Pné Veronika, és ha rákattintasz, akkor ott "kiad engem".

Az interaktivitásnál megtalálhatod a recepteket (és még sok mást is).


Válogatott receptjeim (utolsó bejegyzés: 2009-09-03 17:22)


Babanapló:

Válogatott édességek (utolsó bejegyzés: 2009-09-04 22:17)

A FIAM... András (utolsó bejegyzés: 2009-08-30 09:38)

A lányom... Veronika Nóra (utolsó bejegyzés: 2009-09-03 15:03)

Válogatott babaételek-receptek (utolsó bejegyzés: 2009-08-21 17:26)

Kertészkedés-Növények-Természet (utolsó bejegyzés: 2009-09-03 16:03)

Házi kedvenceink és a többiek (utolsó bejegyzés: 2009-09-03 15:41)

Minden ami foglalkoztat (utolsó bejegyzés: 2009-09-06 23:49)

Baba- és Kisgyermek dolgok (utolsó bejegyzés: 2009-08-25 14:37)

Válogatott befőzések-tartósítások (utolsó bejegyzés: 2009-09-03 11:19)

Minden, amit tőletek kaptam... (utolsó bejegyzés: 2009-09-07 10:00)

6. L.Edó (válaszként erre: 5. - 'szti)
2009. szept. 7. 11:08

Szia!


Sajnos a családom tagjai nem nagyon lelkesednek a muffinokért, de azért megnézem és köszi!

5. 'szti (válaszként erre: 2. - L.Edó)
2009. szept. 7. 11:01

Szia,

a Stahl Judit féle muffinokat ismered? Gyorsan elkészíthetők, sokféle van és finomak. Elküldöm mélben a recepteket.

4. L.Edó (válaszként erre: 3. - Pné Veronika)
2009. szept. 7. 10:50

Szia Veronika!


Nagyon köszönöm a segítségedet,de sajnos még nagyon kezdő vagyok ezen az oldalon, így nem tudom, hogy hogyan kell a naplódat megnéznem!

Ha tudsz segíteni, azt megköszönném!

3. Pné Veronika (válaszként erre: 2. - L.Edó)
2009. szept. 7. 10:47
Szia. Nézz szét a naplóimban, rengeteg finom, egyszerű és gyors receptem van. Még bukta is van olyan, ami kb. 1 óra alatt elkészül. :-)) Pedig egy kelt tésztánál az nagy szó... :-)
2009. szept. 7. 10:43

Sportoló család vagyunk, és mivel nagyon kevés az időm a hosszú főzőcskézésre a munka, sport, tanulás és család mellett, ráadásul édesszájú is a kis "brigád", így nagyon megköszönném, ha kaphatnék ötleteket!

Pár receptem már van ami bevált, de nem árt az időnkénti újítás! :-)

Előre is köszi mindenkinek!

2009. szept. 7. 10:40
Gyorsan elkészíthető, finom sütik receptje után érdeklődöm! Tud valaki ilyeneket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook