Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyorsan angolul, de honnan? fórum

Gyorsan angolul, de honnan? (tudásbázis kérdés)


22. 8ef78160df (válaszként erre: 20. - 8ef78160df)
2011. máj. 10. 21:18
Most látom, hogy be se léptél azóta.
21. kiscsillag73 (válaszként erre: 1. - Lengyelnehajni)
2011. máj. 10. 19:16
Töltsd le a Villámangolt!Én a Villámnémetet tanulom,és nagyon jó.
20. 8ef78160df (válaszként erre: 1. - Lengyelnehajni)
2011. máj. 10. 18:28
Miből kezdtél el végül tanulni?
19. Fille
2011. máj. 8. 16:45
Igaza van az ellőttem szólónak, h nem a nyelvtana lényeg! én a helyedben folyamatosan szavakat tanulnék, tematikusan. megtanulnék egy két igeidőt alapot (egyszerű jelen, folyamatos jelen, willes jövő, simple past) és ezekkel már ki tudod fejezni magad. még ha nagyon hibásan is, de megértetheted magad.ezenkivül egy bizonyos időnyi aktiv szótanulás után, bizony rávenném magam, átszámolnám a kötlségeimet, és elmennék tanárhoz, h na akkor csak beszélni tanits, meg háziban gyakoroltasd a nyelvtant! és menne..
2011. máj. 8. 16:27

En 5 eve elek Irorszagban. Ez a szajbaragos nyelvtan eleg meno otthon, es amikor kierkezel nem mersz megszolalni...Mert a nyelvtan es,hogy tudjuk a huszadik apro baromsagot is...ami mar lehet nem is letezik az elo angol nyelvben...az fotnosabb volt!

En sajat magamtol,onszorgalombol kezdtem el angolul tanulni,kemenyen,mert tudtam,hogy kulfoldon akarok elni.

En meg oroszt tanultam alt.suliban.Mar minden alt.iskolaban volt angoltanar, a mienkbe nem akart senki jonni,mert 98%ban nemzetiseg volt.En nem banom,hogy oroszt is tanultam,meg mindig visszajonnek szavak, es nagyvonalakban megertem amit az orosz baratnom beszel telefonban.

Angolul egesz jol elboldogultam amikro kijottem, a megsozlalas volt nehez!De utana ment minden, mint a karikacsapas.

Az en velemenyem a kovetkezo ehhez:

*szokincs!!!!

*alap igeidok

*batorsag, hogy megszolalj

*nezz angolul rengeteg filmet,hallgas angolul radiomusort,zenet

*ha amr az adott kornyezetben leszel,csak angolul beszeljenek hozzad,mert ugy nem fogsz tanulni semmit,ha vki mindig magyarul szovegel neked

*elhivatottsag,mert csak ugy egyik pillanatrol a masikra nem lehet megtanulni egy nyelvet


Bocsi,hogy hosszu voltam.

Meg valami, azt azert nem birom,hogy ha valaki kimegy kulfoldre nyelvtanulas nelkul...sot ha mar itt van evek ota es meg mindig alig tud kinyogni 2-3 mondatnal tobbet.

Igenis tiszteljuk meg az orszagot azzal,hogy megtanuljuk a hivatalos nyelvet.Itt rengeteg lengyel el, es gyakran hallom,ahogy a boltokban egymas kozott szovegelnek. En nem vagyok ir, de el tudom kepzelni,mit erezhetnek az oslakosok,mikor ugy kell magukra felhivni a figyelmet,hogy "he , itt allok, kiszolgalnal vegre es abbahagynad a lengyel fecsegest...?"Volt mar ra pelda...felhaborito!

17. KisFarkas83 (válaszként erre: 14. - Kira88)
2011. máj. 8. 16:17
kedvesem kint él lassan két éve,én követem 2 hét múlva. Sokszor meséli hogy nagyon sokan kimennek nyelvtudás nélkül! Nehezebb persze,de el lehet boldogulni... Van kint olyan magyar aki 10(!!!!) éve él kint és kukkot sem beszél angolul!!! Mégis vígan megél... Ezzel nem arra buzdítom,hogy ne tanuljon,mert persze,kell,könnyebb az élet ha beszéli az ember az adott ország nyelvét,de ne ijesztegessétek már szerencsétlent!! Nem a nyelvtan az első!! Tudjon alapszavakat! Merjen megszólalni! Ha hibásan,hát hibásan,majd kijavítják... Meg fogják érteni,és segítenek...
2011. máj. 8. 16:09
Ja, és ajánlom figyelmedbe Szalai Nóra 5perc angol c. tankönyvét, van hozzá hanganyag,nyelvtan,könyv,feladatgyűjtemény, és nem száraz iskolai nyelvezeten íródott! Nekem nagyon bejött!
2011. máj. 8. 16:09
Azt semmiképpen ne csináld, hogy fogsz egy sima kurzuskönyvet (Headway most a menő), és abból elkezded magad tanítani. Self-study book kell mindenképpen, vagyis olyan könyv, amit azoknak írtak, akik egyedül akarják elsajátítani az adott nyelvet.
14. Kira88
2011. máj. 8. 16:08
Ja,és ahogy a többiek mondták,NEHOGY elindulj külföldre nyelvtudás nélkül,mert óriási csalódás lesz a vége!
13. ikrekanyukája (válaszként erre: 8. - 07c4794583)
2011. máj. 8. 16:06
Egyetértek butternut-tal, nem lehet egyik napról a másikra megtanulni, bár ha mélyvízbe dobnak, akkor biztos gyorsabban fog menni, viszont nulla nyelvtudással kimenni külföldre elég nagy merészség... bár nem tudom, hogy mit fogsz ott csinálni. Az alapok elsajátításához is szükség lenne nyelvtanárra, mert olyan berögzült hibákat halmozhatsz fel, amiket utólag szinte lehetetlen kijavítani. Készülj fel, hogy nagyon nagy meló lesz, sok szorgalomra van szükség. Jó tanulást!
2011. máj. 8. 16:06
Nagy segítség lehet ha letöltesz innen-onnan angol hanganyagot, leckéket felmondják mp3-ba. Én nem csak leckéket,hanem szólapokat is találtam, kiejtésben, szókincsfejlesztésben nagy segítség! felpakolod lejátszóra,telóra,és hallgatod amerre mész... Néha hülyének néztek mikor ismételgettem a szavakat,kifejezéseket az utcán,buszon,stb.. :)))
2011. máj. 8. 16:06

Van a Szamárpad sorozat, az teljesen az alapoktól, eléggé szájbarágósan összeszedi az egész nyelvtant.

Igaz semmi történet nincs benne, csak szárazon a nyelvtan.


Az a kevés még is mennyi idő?

10. 8ef78160df (válaszként erre: 6. - Ikrekanyukája)
2011. máj. 8. 16:04
Dohár inkább azoknak való, akik valamennyire már tudnak angolul, egy teljesen kezdő szinte egy kukkot sem ért belőle.
2011. máj. 8. 16:02
*nyelvtudáshoz*
8. 07c4794583 (válaszként erre: 3. - Lengyelnehajni)
2011. máj. 8. 16:01

Egy év szerintem édeskevés a folyékony, magabiztos nyelvtanuláshoz, magántanár nélkül meg szinte lehetetlen. Milyen szinten szeretnél angolul tudni, mondjuk rendelni tudni egy étteremben, elbeszélgetni hétköznapi témákról egy amerikaival, esetleg ellátni egy asszisztensi munkakört, lefolytatni egy telefonos interjút?


A netes tanulást nagyjából az alapokig tudom elképzelni, de utána órák kellenének, mert nem fogsz tudni élesben megszólalni.

2011. máj. 8. 16:00
Húha... Mit fogsz csinálni Angliában? Már most kezdj el nézni angol nyelvű TV csatornákat, akkor is, ha nem érted. Viszont ha németül tudsz, akkor az angol már könnyen fog menni, mert sokkal egyszerűbb a nyelvtana, ill. egy csomó azonos szó van. Viszont a kiejtés nagyon más.
2011. máj. 8. 15:58
Nulláról nagyon nehéz egyedül elkezdeni tanulni. Írd be a gugliba, hogy learn English online, és kattints oda, ahol azt mondják, hogy free lessons. Nagyon fontos a kiejtés, úgyhogy sok listening-et hallgass meg. Szótár: szotar.sztaki.hu. Viszont érdemes beszerezni egy pár könyvet, ami magyaroknak íródott, pl. Dohár Péter: Kis angol nyelvtan -ez egy nagyon jó nyelvtani rendszerező magyaroknak!
5. lengyelnehajni (válaszként erre: 4. - 13d03718f8)
2011. máj. 8. 15:58
Megyek ki Angliába..Németül tudok, de angolul nem, és ezért kellene valami nagyon gyorsan..
2011. máj. 8. 15:56

Miért olyan sürgős, ha nem titok?!

Legalább 1 év, minimum, bárki mondja az ellenkezőjét, az hazudik.

2011. máj. 8. 15:52
Aki tudna nekem segíteni, nagyon megköszönném. Angolul kellene gyorsan megtanulnom, de nem tudom hogy hol kezdjem milyen oldalra menjek. Az igazság az, hogy tanárnak nem tudok fizetni óradíjat, így a neten keresném, de nem tudom merre induljak...
2011. máj. 8. 15:52

Ez engem is érdekelne.

SOkan azt mondják (igazuk van) legjobb az adott országban, vagy anyanyelvi tanártól-ami nem olcsó:(

2011. máj. 8. 15:50
Gyorsan angolul, de honnan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook