Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Győrben olyan nőgyógyászt tud-e valaki ajánlani, aki a gátvédelemre is figyel? fórum

Győrben olyan nőgyógyászt tud-e valaki ajánlani, aki a gátvédelemre is figyel? (tudásbázis kérdés)


2014. szept. 15. 15:12
Köszi a válaszokat. Keresek egy jó szülésznőt, hátha sikerül, a dokiknak nem szempont a gátvédelem...legalább is győrben nemsikerült ilyet találni.
12. syria (válaszként erre: 10. - Milup2)
2014. szept. 13. 10:11
Tökéletes válasz. :)
11. 3a5c305959 (válaszként erre: 9. - 0a13a7d41c)
2014. szept. 12. 17:34
Nem tudom a tobbi orszagban hogy van ez, en Angliarol tudom hogy itt nincs, de ha utanaolvasol rengeteg tanulmany van arrol hogy nem szabadna rutinszeruen alkalmazni a gatmetszest.
10. Milup2 (válaszként erre: 1. - Idealist2)
2014. szept. 12. 16:59

Sztem beszélj mindenképpen az orvosoddal erről...hogy nem szeretnéd, ha felvágna, csak ha muszáj...

Bízni kell a dokiban, ez a legfontosabb..Ő tudja majd, mi a legjobb neked és a babádnak...

Engem császároztak, tehát én dokit ebből a szempontból nem tudok ajánlani, de talán lesz, aki tud itt...

De az biztos, hogy ott, az adott pillanatban dönt minden doki, hogy mi is a legjobb, és nem is lesz idő és alkalom átgondolnod, mert legalábbis én úgy voltam, hogy nekem mindegy hogy szülök, csak a baba legyen egészséges, s kisebb bajom is nagyobb volt annál, hogy hogyan is jön ki a gyerek..Tehát ezt mindenképpen előtte kell megbeszélni a dokival, mikor vizsgálatra mész hozzá, hogy te hogyan szeretnéd, hogyan képzeled el, fájdalomcsillapításról is beszéljetek szerintem, mert van, aki azt sem kér...Minden kérdésedet írd fel papírra, s akkor nem felejtesz el semmit, s jól át tudjátok beszélni...

9. 0a13a7d41c (válaszként erre: 8. - 3a5c305959)
2014. szept. 12. 16:43
Azt lenne érdemes megnézni, hogy a legfejlettebb egézségügyi elláttással rendelkező országokban alkalmazzák-e, és miként.
8. 3a5c305959 (válaszként erre: 7. - 0a13a7d41c)
2014. szept. 12. 16:33
Nem minden orszagban alkalmazzak rutin-szeruen csak ha szukseg van ra, pl fogos szulesnel. Remelem Magyarorszagon is egyre jobban elterjed ez.
7. 0a13a7d41c (válaszként erre: 1. - Idealist2)
2014. szept. 12. 16:31

Az jobb ha reped mindenfelé?

Nem hinném hogy szórakozásból találták ki a szakemberek, és alkalmazzák szerte e világon.

6. Carmena (válaszként erre: 1. - Idealist2)
2014. szept. 12. 16:29

Nézz meg, hogy Győrben van-e dúla!

A dúla bemehet a szülőszobába (legalábbis sok helyen bemehetnek), csak veled foglalkozik, masszíroz és gátlazító olajokat használ vajúdás közben, illetve fel is készít arra, hogy vágás és repedés nélkül szülj!

5. 3a5c305959 (válaszként erre: 4. - Syria)
2014. szept. 12. 15:35

Nsm igaz, mert sok korhazban kapasbol gatmetszest csinalnak, foleg az elso anyukaknal. A gatmetszesrol mar bebizonyitottak hogy felesleges. Altalaban nagyobbat vagnak mint a repedes lenne es konnyen tovabbszakad, mig repedesnel csak annyi reped amennyi kell.

Viszont az is megfontolando hogy akarsz-e olyat aki aktivan visszatartja a baba fejet es ugy csinal gatvedelmet. Ez a technika megnyujthatja a szulocsatornaban eltoltott idod, ez nem jo a babank sem es az anya is nagyobb veszélyben van hogy belul szakad.

A masik fajta gatvedelemnel a szulesz nem tartja vissza a baba fejét a kezevel hanem szol hogy mikor nem kell nyomni mar csak pihegni, mintha egy gyertyat fujnal el. Ettol a baba feje szepen ki fog csuszni magatol, a szöveteknek pedig van ideje tagulni.

Szoval ezeket a kerdeseket megbeszelhetheted a valasztott orvosoddal.


Valoban alkati kerdes hogy mennyire rugalmasak a szöveteid, de lehet ezen is segíteni, E vitaminos olajjal lehe gatmasszazst csinalni a harmadik trimeszter kezdetetol.

4. syria (válaszként erre: 1. - Idealist2)
2014. szept. 12. 14:49

Akik az állami rendelésen ezt közölték... hm. Szerintem egy szülész sem vág, ha nem MUSZÁJ. De ha a helyzet olyan (gondolj bele: rövid idő alatt kell döntenie!), akkor inkább a célzott vágás, mit a kiszámíthatatlan repedés.


Persze, hogy nem lehetetlen gátmetszés nélkül. De ez alapvetően két dologtól függ: tőled, és a magzatodtól. Az orvos csak a harmadik szereplő.

2014. szept. 12. 14:44
:) ez lesz a legkisebb problémád szülésnél!
2014. szept. 12. 14:33
Van olyan orvos. A barátnőm Győrben szült, gátvédelemmel, de sajnos nem tudom, kinél.
2014. szept. 12. 13:53
Az állami rendelésen közölték, hogy a gátmetszés az alap, a nélkül ma már nincs szülés. Kíváncsi lennék rá, hogy van-e olyan doki Győrben, aki nem ezt a "hitet" vallja...itt a fórumokon olvastam róla, hogy azért nem lehetetlen a nélkül és nem szeretném, ha felvágnának, ha nem muszály.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook