Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Győrben hol találok olyan boltot, ahol csíráztatásra alkalmas magot tudok venni? fórum

Győrben hol találok olyan boltot, ahol csíráztatásra alkalmas magot tudok venni? (tudásbázis kérdés)


12. Zarahell (válaszként erre: 11. - Panka1980)
2009. febr. 20. 13:32
Hát, szerintem sem lehet ott kapni.. Még a tecsóban sem volt belül, csak ott az előterében a bioboltosnál. DM-ben sem volt egy árva darab mag sem. :(
11. Panka1980 (válaszként erre: 10. - Zarahell)
2009. febr. 19. 19:10

köszi mindent!

Holnap próbálok venni, és akkor nekiállok. Csornai vagyok, itt is volt egy biobolt az áruház aljában. Ma bementem, és elájulva láttam, hogy az egész helyen optika üzlet lett. Szóval már egyáltalán nincs biobolt. Okos optikus néni mondta, hogy mindegy, mert a Rossmannban a szomszédbn mindent megkapok, ami a bioboltban volt. Na persze. Majdnem mindent.

10. Zarahell (válaszként erre: 8. - Zarahell)
2009. febr. 19. 16:31
..na most nézem csak itt a weboldalon, hogy már olcsóbb a retekcsíra.
2009. febr. 19. 16:24

Nézd csak! Találtam neked! Nem is drága!


[link]

8. Zarahell (válaszként erre: 7. - Panka1980)
2009. febr. 19. 16:10

Jaj, itt vagyok, csak főzőcskéztem!

Mondom, hogy nekem mik vannak:

BIOrganik a neve, egy zacskóval a retekcsíra 690 Ft volt, én még nyáron vettem a gárdonyi Öko-bio Expon.

Van még:

zöldborsó (ez nekem nem annyira ízlett)

napraforgó (ez finom, de furcsa szaga van)

görögszéna (ízlett, picit csípős íze van)

lucerna (ez olyan snassz ízetlen volt)

tritikálé (bűűűűn rossz volt, meg se bírtam enni, ha ittál már búzafűlét, na arra hasonlít)


Szóval a retek volt a legjobb. :)


Én Anyácskámtól kaptam egy erre való tálat, de az velem egy idős egyszerű műanyag alátéttel, és pici lyukacskák vannak rajta. Úgy tudom, hogy ha egy nedves anyagra ráteszed, az is jó.

Át kell öblíteni reggel meg este, és pár nap alatt már lehet is enni. :)

7. Panka1980 (válaszként erre: 6. - Csocsifagyi)
2009. febr. 19. 14:55

Köszi, igazad lehet. Biot keresek, remélem találok valahol.

Ti miben csíráztattok. Speciális csíráztatóedényben, vagy sima műanyagtálban? Érdemes beruházni egy ilyen tálra: Mennyibe kerül kb.?

2009. febr. 19. 14:11
A vetőmaggal vigyáz mert van amelyik KEZELT.
2009. febr. 19. 14:10
A retek tényleg nagyon finom, ízletes a zsázsa is. A búzacsíra inkább hasznos, mint finom, de saliban elmegy. Interspárban is lehet kapni, de ezt csak hallotam!
2009. febr. 19. 14:09
Köszi szépen, holnap megkeresem. Retekmagot meg szerintem tudok venni vetőmagként. És azt is úgy kell, mint a búzát, lucernát csíráztatni?
3. vviki2 (válaszként erre: 1. - Panka1980)
2009. febr. 19. 14:05
Natúr/bioboltokban. A belvárosban a megyeháza alatt (a Baross u. felöli sarkon) van egy üzlet, meg a DM után, a bécsi udvar felé van (vagy volt) egy kis bolt, nem tudom megvan-e még. Biztos van még több is, de most hirtelen csak ezek jutottak eszembe.
2009. febr. 19. 14:01

Na, azt nem tudom.. de ha a retket szereted, akkor vegyél retekmagot, mert isteni finom a csírája!

Egyébként az ilyen Tecsó, meg Auchan előtereiben szokott lenni biobolt, ott lehet kapni. Én sokszor csíráztattam.

2009. febr. 19. 13:55
Tudnátok segíteni, hogy Győrben hol találok olyan boltot, ahol csíráztatásra alkalmas magot tudok venni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook