Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Győr Petz Aladár Megyei Kórház Szülészeti osztályáról vélemények, gondolatok fórum

Győr Petz Aladár Megyei Kórház Szülészeti osztályáról vélemények, gondolatok (beszélgetős fórum)


1 2
17. c8772e855b (válaszként erre: 16. - 73a0408f97)
2009. nov. 22. 14:26
Fórummal semmit nem érünk mert ezt nem olvassa olyan aki lecsaphatna a témára.
16. 73a0408f97 (válaszként erre: 15. - C8772e855b)
2009. nov. 22. 14:24
Igen valami ilyesmire gondoltam én is de sajni nekem ninc silyen ismerősöm és anélkül kicsit nehézkesebb..de fórumokat hiába nyitunk mert több helyen is olvastam már de ugy látszik ez kevés.....
15. c8772e855b (válaszként erre: 14. - 73a0408f97)
2009. nov. 22. 14:22
Érintett nem vagyok még egyenlőre ez ügyben meg távol is vagyok Győrtől,de ha valakinek lenne egy jó rámenős újságíró ismerőse vagy tv-s akkor megmozgathatná egy kicsit az "ügyet".Szerintem!
14. 73a0408f97 (válaszként erre: 13. - C8772e855b)
2009. nov. 22. 14:18
Nem tudom h esetleg hol kellenne még jobban nyilvánosság elé tárni az anyukák,kismamák tapasztalatait,véleményeit..szted??
13. c8772e855b (válaszként erre: 12. - 73a0408f97)
2009. nov. 22. 14:07
Ötleted?
12. 73a0408f97 (válaszként erre: 10. - C8772e855b)
2009. nov. 22. 14:05
Hát nem igazán..de én már gondolkoztam rajta h mit lehetne tenni ez ügyben valahogy fel kellenne lépni,bár nem hiszem h sok változás lenne vagy egyáltalán lenne e esélyünk...egy próbát megérne de...
11. mano_84 (válaszként erre: 10. - C8772e855b)
2009. nov. 22. 13:29
Az...
2009. nov. 21. 23:53
És nincs senki aki ezeket megfékezné???Ez szörnyű.:(((((
9. mano_84 (válaszként erre: 8. - 97e35043a4)
2009. nov. 6. 09:57
Döbbenet... :(((
8. 97e35043a4 (válaszként erre: 4. - Mano_84)
2009. nov. 6. 09:31

Mikor én bent feküdtem a szülészeten a már megszületett babámmal,a szomszéd ágyon fekvő kismamát nagyon megsiratták. Mivel nem sikerült neki a babát megnyugtatnia (sokat sírt a bébike, valószínűleg nem nagyon sikerült a szopiztatás), akkor segítségért ment a nővérekhez, akik hagyj ne mondjam, visszaküldték a szobába, hogy szopiztasson, és ne sétálgasson a babával. Hiába mondta, hogy szerinte valami nagyon nem passzol a kicsinek. Azt mondták neki, hogy "maga vállalta, nyugtassa meg, különben mi lesz otthon magukkal". Na, erre sírva bejött a kismama. Utána jött egy idősebb nővér, aki beszélt hozzá még hülyeségeket, majd kikapta a babát az anyuka kezéből, és elment vele. Még előtte odabökte, hogy "előbb tegye helyre az idegeit az anyuka, aztán jöhet a gyerekért"...Na, én lepadlóztam ott helyben. A szobatársnőm még jobban sírt, hogy ezek szerint ő rossz anyuka, mert a gyerekét nem tudja lecsitítani??!!!??


És ez csak 1 történet, ennél többet láttam, hallottam ott....Sok segítséget nem várhattunk a nővérektől, pedig azért lennének ott egyrészt. Arra azért sztakíthatnának időt, hogy legalább az első babás anyukákat valahogy segítsék...


Azt még leírnám, hogy szólni azért nem mertünk, nehogy a babáinkon csapódjon vissza a nővérek haragja, mert igenis elképzelhetőnek tartottuk... Az én kisfiam 3 napot kékfényt, s infúziót kapott, s féltettem, hogyha szóvá teszek valamit a nővéreknek, akkor nem úgy foglalkoznának vele, ahogy kell...

7. 97e35043a4 (válaszként erre: 6. - Mano_84)
2009. nov. 6. 09:17

Nekem ott pozitív tapasztalatom a vajúdásom alatt volt. Annak ellenére, hogy fogadott dokim volt, míg ő nem jött, addig a többi doki mind nagyon rendes, és segítőkész volt velem. Elmagyaráztak mindent, amit lehetett, és az egyik nővérke (vagy szülésznő---nem tudom milyen státuszban volt ott...) végig mellettem volt, hozott nekem labdákat, sámlit, fogta a kezem, nagyon kedves volt, bár már volt, hogy idegesített az ő nyugodtsága...


A csecsemősnővérek ennek az ellentétei (a legtöbbje). Bár mint korábban is írtam, volt köztük 1-2 segítőkész, akiknek hálás voltam, miattuk nem hittem azt, hogy én lennék az idióta...

2009. nov. 6. 08:32
Van valaki, aki pozitív tapasztalatokról is be tud számolni?
2009. nov. 4. 12:11
A hibákért utólag is bocsi de akadozott a net és leragadt egy egy betűnél:D
2009. nov. 4. 09:39

És ezt a kórházat mondják bababarát kórháznak???

Ez felháborító...

Sosem értettem, miért okoz örömöt az embereknek az, ha másokat a földbe döngölhetnek...

2009. okt. 12. 21:28

Sziasztok!

Én most szültem szept. 5. és sajnos nekem eléggé negatív tapasztalataim vannak a kórházzal kapcsiban..


Az orvosommal és a szülésznővel semmi problémám nem volt le a kalappal előttük,csak is köszönettel tartozuk nekik mert ott segítettek ahol tudtak..

DE a nővérek azokról sajnos nem tudok írni semmi jót..én sajnos nem találkoztam egy oylannal sem aki segítőkész lett volna (most itt elnézést kérek azoktól akik esetleg ezt magukra veszik de sajnos ez a valóság)..nekem már az első perctől kezdve meg volt róluk a véleményem amikor is az orvosom mondta h szülés után pihenjek 2órák és csak utánna induljak zuhanyozni és pisilni de mindneképp hívjak nővért méghozzá a nővér hívó segítségével.Persze én ksi szerény tapasztalatlan megnyomtam a gombot mit sem sejtve h mi vár rám,bejött fél kómásan a nővérke olyan 25-30év közötti és nagy lekezelő hangon közlte h mit nyomkodoma gombot mi a problémám,csak akkor kellett volna hívnom ha nem bírok felkelni az ágyból.Na ezek után jobbnak láttam ha elindulok magam de szerencsére a szobatársam volt olyan rendes és segített nekem.

ztán ezután jöttek a köv bezsólások amikor is a kisfiam nem akart szopizni és tejci sme volt és előre mertem vinni h adjanak neki pótlást erre a válasz az volt h nem feltétlenül kell a legrövidebb útat választani hanem próblkozni kell és h miből gondolom h éhes mondtam h onnét h eszi a kezét mert az geész keze a szájában volt erre fel az volt a válasz h nem éhes hanem babusgatásra vágyik amit tőlem nem kap meg...és így tovább jöttek a bezsólások de nem akarom részletezni és nem akarom elvenn isenki kedvét sem de sajnos ez a valóság.

Én a szüléstől féltem a leginkább d ebátran kijelentem h a szülés ahhoz képest h nekem 18órába telt maga volt az álom ahhoz képest ami utána várt rám az osztályon.

Ráadásul be is sárgult a kisfiam így még tovább kellett maradnunk szóval azt hittem soha sem elsz vége...

Most per pillanat nem a szülés miatt mondom azt h egyenlőre nem tervezünk második gyerkőcöt hanem a nővérek bánása módja miatt,mert lelkileg teljesen kikészültem...

Na és igen a higiénia arról is jobb nem bezsélni..sok nő nem tudom elképzelni h h bír ennyire rendetlen lenni,h nem néz maga után,mert borzalmas h mit bírnak maguk után hagyni.Persze itt is tisztelet a kivételnek.


Szóval nekem ezekben és még sok másban voltam részem...sajnos

2009. szept. 28. 05:48

A szülőszobán nagyon rendesek voltak hozzám az orvosok, nővérek, mindenki... :))


Azt jó ötletnek tartom, hogy a bébikénk velünk lehet a szobában :)))


Viszont az rettenetesen zavaró, hogy a látogatók még látogatási időn kívül is jobbára jöhetnek-mehetnek. És az sem tetszett, hogy volt olyan, hogy vagy 10 ember egyszerre jött a másik ágyhoz látogatóba... :(((


Az sem tetszett, hogy a csecsemős nővérek többsége nagyon lekezelő, udvariatlan, nemtörődöm népség (vannak kivételek, és azoknak nagyon hálás voltam...)... Ha nem kérdezel, akkor magad maradsz, ha kérdezel, akkor meg néznek, mint ufóra...


A WC-k állapota rettenetes! Vinni kell mindenképpen az ülőkére papír-ülőkét (asszem így hívják), és fertőtlenítőkendőt. Hiába takarítanak, percek alatt elintézik valszeg az újdonsült anyukák & vendégek, hogy ha bemész, először takarítanod kell... :(((


Én majd 1 hetet bent voltam, mert a bébikém besárgult, és kék fényt kapott. Előtte voltam a kórház 8 alkalmas szülésfelkészítőjén is. A kérdésed van, írhatsz priviben is... ;)


Összességében 10 pontból én 5-öt adnék az ott töltött napokra...

2009. jún. 26. 16:38

Sziasztok!


Szeretnék tapasztalatot kérni, aki már szült a győri kórházban!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook