Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyomortükrözés után mennyi idő, míg elmúlik a furcsa érzés? fórum

Gyomortükrözés után mennyi idő, míg elmúlik a furcsa érzés? (tudásbázis kérdés)


2020. nov. 17. 23:16
Amikor először mentem vele orvoshoz, akkor is a gégészetre mentem. Mert a gyomrom nem fájt, nem voltak olyan tüneteim mint egy refluxosnak. De már akkor is fulladtam, meg volt ez a torokszorító érzés. Ami azóta is van. Csináltak gégetükrözést, inni kellett azt a vmit amivel megnézték hogy nincs-e vmi elváltozás a torkodban, nem tudom mi ennek a neve, de kiderült hogy semmi. Aztán mentem gyomortükrözésre. Ott mondta a doki hogy GERD-em van. Szedtem rá pantoprazolt, de semmit nem használt. Aztán leálltam vele, mert még csak sz*rabbul voltam mint előtte. Most semmit nem szedek. Szenvedek. :D
24. tulipán*** (válaszként erre: 18. - 9b10f3d7ff)
2020. nov. 17. 23:05
Nem előttem, hanem mindenki előtt. 😄😉
23. a97b9a4e4e (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 17. 23:04
Az a refluxtól is lehet. GERD. Vagy másképpen nyelőcső reflux. Nekem is ilyenem van, már vagy 10 éve szenvedek vele. Mintha vmi folyton a torkomban lenne. Lehet egy ki nem mondott szó. Azt tudtad egyébként hogy néha nem az étkezés az ami gondot okoz a refluxnál, hanem a lelki dolgok? A stressz, a soha el nem hangzó mondatok, az hogy magadat mások alá helyezed? A gyomromban én szinte semmit nem érzek, néha zuborog, de a torkom az vmi rettenet. A szilárd kajától legtöbbször majd megfulladok. De néha elég korty víz is. :D
22. tulipán*** (válaszként erre: 19. - Globus)
2020. nov. 17. 22:56
nem fennhéjázó stílusban beszéltél velem de mániád a szőrszálhasogatás meg vissza írogatni még akkor is, ha már nincs mondandód mert azt hiszed, akkor egy fokkal jobban fogsz tűnni a slamasztikában, amibe keverted magad. :)
21. tulipán*** (válaszként erre: 20. - 9b10f3d7ff)
2020. nov. 17. 22:51
Nem is írtam, hogy veled beszéltem a main kłvül, mindenesetre nem meglepő, hogy még ezt sem tudtad össze rakni. :) Na de tőled már el sem várom a szövegértelmezést.... 😄✌
20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 19. - Globus)
2020. nov. 17. 20:22
Esküszöm, még én sem szóltam hozzá tudomásom szerint, hacsak nem anonimitásban volt és estleg ott nem tetszett neki, amit mondtam.
19. globus (válaszként erre: 17. - Tulipán***)
2020. nov. 17. 19:40

Nekem általában? Még sosem beszéltem veled. Főleg nem ilyen fennhéjázó stílusban, azért ezt gondold át.

Bennünket nem zavar, hogy felkaptad a vizet, hiszen itt vannak az előzmények. Az olvassa, aki akarja.

18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - Tulipán***)
2020. nov. 17. 19:30
Előtted beégetni magam??? :DDD :@@@@@
17. tulipán*** (válaszként erre: 15. - Globus)
2020. nov. 17. 15:41
élőben is pörög a beszélgetés, és általában az előző hozzászólóhoz kapcsolódik a válasz, vagy akár kapcsolódhat, nem feltétlenül fog a 100. hozzászóló az alapkérdésre válaszolni, főleg, ha már elkanyarodott a begetés. De ha ezt valaki magától nem találja ki, az már a saját szegénysége. Millió fórum van amúgy ahol csak az előző hozzászóláshoz tesznek hozzá valamit a nélkül, hogy válaszként írnák. Amúgy meg nem tudom miért gondolod egyértelműen, hogy az alapkérdésre reagál valaki, ha ahhoz sem kapcsolja vissza a válaszoló a szövegét de nem fogom a rossz hozott példáidat elemezni és rámutatni a hibákra az eszmefuttatásaidban, mert fáraszt, hogy neked általában meg kell magyarázni azt, amit számomra egyértelmű + időm sincs erre. Ezért nem is reagáltam már alapból a 7-es hozzászólásodra. Szerintem válaszolgassatok egymásnak Enissával, pont ugyan azon a szinten mozogtok azzal a különbséggel, hogy hozzá (Enissához - az egyértelműség kedvéért, csak NEktek!🙂 -) egy elég méretes arc is párosul. Szép napot mindkettőtöknek. 🙂
16. tulipán*** (válaszként erre: 13. - 9b10f3d7ff)
2020. nov. 17. 15:24

de várj .... ide írom még egyszer 'nyíllal' neked, nehogy ne tudd össze rakni, hogy az alábbi hozzászólásom válaszként ment a 13-as bejegyzésedre! 🙂


Tudod én 'mankó' (azaz a nyilacskák -csak hogy BIZTOSAN értsd 🙂-) nélkül is tudom értelmezni a fórumokat és hozzászólásokat. NEm gondoltam, hogy vannak olyanok akik nem érik el ezt a szintet, és csak szájbarágással tudják követni a pörgő szöveget. Ha te ebbe a kategóriába tartozol, akkor szerintem csak óvatosan vagy ne is végy részt a fórumozásban -főleg ekkora arccal-, mert félő, hogy sorozatosan úgy be fogod égetni magad, ahogy ez alkalommal is. Szép napot neked.😊

15. globus (válaszként erre: 13. - 9b10f3d7ff)
2020. nov. 17. 15:17

Én azt szoktam feltételezni, ha valaki nem Válaszként nyom más tag hozzászólására, hogy valószínűleg FI indító kérdésére reagál, azaz a címmel kapcsolatban.

Más formában elég nehéz kitalálni, mire gondol. Ugyanis fárasztó azon agyalni, hogy XY mire/kire céloz.

Analógia gyanánt elég elképzelni egy élő társas beszélgetést, ahol mindenki fújja a magáét, de nem néz rá arra, nem szólítja meg, akinek címezi. Kb. vasútállomási feeling...

2020. nov. 17. 15:10
Tudod én 'mankó' (azaz a nyilacskák -csak hogy BIZTOSAN értsd 🙂-) nélkül is tudom értelmezni a fórumokat és hozzászólásokat. NEm gondoltam, hogy vannak olyanok akik nem érik el ezt a szintet, és csak szájbarágással tudják követni a pörgő szöveget. Ha te ebbe a kategóriába tartozol, akkor szerintem csak óvatosan vagy ne is végy részt a fórumozásban, mert félő, hogy sorozatosan úgy be fogod égetni magad, ahogy ez alkalommal is. Szép napot neked.😊
13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - Tulipán***)
2020. nov. 17. 13:22

Tudod, van egy nyilacska, úgy ahogy nekem válaszoltál és akkor tudja mindenki, hogy mire válaszolsz, hogy nem a kútfődből pattan ki a 'tudomány'...akkor nem lesz félreértés. De mivel csak úgy a levegőbe írtál, mint látom más is félreértette.

Tehát mielőtt hőbörögsz, nézz magadba!!!!

12. tulipán*** (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2020. nov. 17. 11:17
nem a gyomortükrözésről beszéltem, hanem arról, hogy a FI meg akarja nézetni a gégészeten, hogy történt-e sérülés a torkában. Előbb értelmezd a leírtakat, mint posztolj "okosságokat" ész nélkül.
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 17. 10:15

Valószínű, hogy nem dugnának le semmit, ott tényleg csak tükörrel betudnak nézni.


Az, hogy most így sikerült a vizsgálatod, nem biztos, hogy a következőkben is így lenne. Nem minden orvos egyforma ügyes.

És azt hiszem a félelem nagyobb mindenkinél, hogy a torkán dugnak le valamit, mintsem maga a fájdalom, illetve, ha helyesen vizsgálnak ez nem is fáj, csak amikor dugják le, ingerli a torkot.

Ahogy leírtam, lehet sokat öklendeztél és valamennyire a hámréteged sérült. Ha megnyugtatna, menj el gégészetre.

Mert lehet 100000 embernek nem okoz semmi problémát, de nálad valami olyan dolog történt, ami nem normális.

Ebbe nem szoktak bele halni, de mégis megtörtént már, hogy átlyukasztották valakinek a gyomrát, ritka, mint a fehér holló, de megeshet sajnos.

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Tulipán***)
2020. nov. 17. 06:57

Aki nem tud arabusul, ne beszéljen arabosul!


[link]

2020. nov. 17. 02:57

Ne gondolj rá, és nem érzed. Komolyan. 🙂

Én 3x voltam, a először 9 évesen. Első alkalommal volt picit fura érzésem pár óráig, de annyi.

8. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 16. 23:59

Nekem semmi nem volt utána.

De az utána való érzésen semmit nem oszt-szoroz, hogy bódítottak-e. Mondjuk szerintem tök felesleges lett volna, ez nem egy olyan beavatkozás, még ha kicsit kellemetlen is...

7. globus (válaszként erre: 6. - Tulipán***)
2020. nov. 16. 20:44
Há'?
2020. nov. 16. 20:20
Szerintem ott csak tükörrel néznek a torkodba és lehet, hogy valamilyen kanállal benyúlnak, de nem eresztenek le semmit a torkodon, szóval nem olyan vészes.
2020. nov. 16. 19:28

Köszönöm szépen, júj lehet hogy nem állítottam át a fórumnyitáskor hogy látható legyen:)

Gégészeten is hasonló élmények várnának rám? Mármint ott is ledugnának valamit hogy megnézzék mi ez?

Igen lehet az is baj hogy sokszor eszembe jut nagyon rossz élmény volt soha többet nem szeretnék ilyenen részt venni:(

4. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 16. 17:06

Nekem pl. annyi volt, hogy az első cigit valahogy nem éreztem.

Félóra múlva már jó volt.

Nem gondolsz rá túl sokat? Mert az sem használ.:) Lóherét akartam küldeni, de ananimnak nem lehet.🎈

3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 16. 17:01

Nekem nem volt, 3x volt tükrözésem, az elsőnél fájt a szívkörnyékén kb. 5-6 napig, azt éreztem hogy nem jól tolják le, a többinél semmit nem éreztem, pedig gyógyszer allergia miatt, érzéstelenítést sem kértem.

Lehet megsértették, amikor nyomták le, menj el gégészetre , ha nagyom zavaró. Jobbulást!

2. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 16. 16:05

Nekem volt már többször, soha nem éreztem így.

Egyik alkalommal utána egy-két óráig kellemetlen volt a nyelés, mintha kaparna a torkom, de semmi más.


Szerintem hívd fel az orvost, aki csinálta a vizsgálatot és vele konzultálj.

2020. nov. 16. 15:54

Sziasztok! Aki volt gyomortükrözésen kiváncsi lennék, hogy azóta hogy érzi magát? Én 2 hete voltam ( sajnos nem altatásba vagy kábításba, elég rossz "élmény" volt)

Aznap picit fájt az egyik mandulám aztán pár nap elteltével a tükrözés után kb 3-4 nappal olyan fura érzés van a torkomban, mintha buborék lenne benne állandóan vagy mintha valami szorítaná a torkomat. És ha nyelek akkor is olyan mintha lenne ott valami. Nem tudom mi a fene lehet ez de nagyon idegesítő és ez nem múlik egész nap érzem:(( Valakinek volt ilyen?


Köszi előre is

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook