Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyomorsavasok van kedvetek beszélgetni? fórum

Gyomorsavasok van kedvetek beszélgetni? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. nov. 19. 00:49
beleolvastam a tobbi hozzaszolashoz is,almaecet mezzel szinten jo,nalunk kapni keszen almaecetet.de ez meg annyi masfele betegsegre is jo,az elobb ezt elfelejtettem megemliteni,jomagam is szoktam inni betegsegek megelozesere.
2011. nov. 19. 00:47
sok gyumolcsot es zoldseget kell enni,ha faj a gyomrod a sok savtol tegyel 1 kis evokanal szodabikarbonat 1 pohar vizben.10 perc mulva ok leszel,paromnak is ez volt a problemaja/nemevett gyum,zoldseget soha/ es mindig helyrehozta.
36. Gabóca10 (válaszként erre: 35. - Lilibeth59)
2011. szept. 17. 19:45
Köszi,sajna csak jövő héten lesz nagyobb mennyiségű almám,majd még lehet kérdezek ha nem gond!
35. Lilibeth59 (válaszként erre: 34. - Gabóca10)
2011. szept. 17. 15:31
Nem kevergetem, duplán hajtott gézzel van lefedve, és zsinórral rögzítem. Így tud levegőzni. Írtam, (vagy csak akartam?) hogy 5 literes üvegben készítem, az első szűrés után kimosom az üveget, abba öntöm vissza a már leszűrt almaecetet, abban érik még tovább. Ha kész, leszűröm, ekkor már fél literes üvegekbe (nem müanyag!)
34. Gabóca10 (válaszként erre: 33. - Lilibeth59)
2011. szept. 17. 08:58

Köszi!

És nem kevergeted közben?

Úgyis most megyünk almát szedni,majd a hibásakból elkészítem,legalább nem megy kárba.

És milyen edényben készíted,az mindegy?

33. Lilibeth59 (válaszként erre: 31. - Gabóca10)
2011. szept. 16. 21:58

Nem nagyon időigényes, bár én picit másképp készítem az almaecetet. Először teszek rá kenyeret, majd ha leszűröm, akkor megjelenik rajta egy ecetágy, a következő eltevésnél már azt használom fel, hamarabb kész lesz.

Szóval reszelni az almát, bele cukor vagy méz, víz, kenyér, 10 napig áll, leszűrni, megint áll, leszűrni és kész. Sok van belőle, ha 5 l-es üvegnyi mennyiséget készítesz. Megéri, mert én is tudom, hogy a bolti csak amolyan "semmire sem jó", nincs benne, aminek benne kéne lenni.....

32. 02dd40895d (válaszként erre: 31. - Gabóca10)
2011. szept. 15. 08:14

Jó lehet a bolti is, bár soha nem próbáltam.

Ha gyógynövényboltban veszed, talán nagyobb a valószínűsége, hogy tényleg "természetes" alapanyagból készült.

2011. szept. 14. 18:05

Ha mégis úgy döntök hogy boltit veszek,akkor melyiket érdemes?

Mert erre egyenlőre nincs időm.

Ha mondjuk gyógynövényboltba veszek az nem jó?

2011. szept. 14. 11:02

Fogyasztása.

Kb. 1/3-1/2 dl-nyi mennyiséget 2 dl-es pohárba töltök, vízzel, esetleg ásványvízzel (ami lehet szénsavas is) felhígítom és egyetlen hajtással megiszom.

A kezdők először kisebb mennyiséggel/töménységgel próbálkozzanak!

Figyelem!

Mivel nem egy megszokott ízről van szó, ezért először - szinte - mindenki idegenkedni fog a szokatlan illattól, aromától.

Ezért nem szagolgatni, ízlelgetni, kóstolgatni, hanem egy hajtásra (húzóra) meginni.

Aki tapasztalja majd a jótékony hatást, az idővel meg fogja kedvelni az ízt, illatot is, hiszen olyan kellemes hatás társul a fogyasztásához, ami, ha nem is kívánatossá, vagy kellemessé, de elfogadhatóvá teszi azt.

Fogyaszthatják nem csupán a gyomorsav túltengésben szenvedők, hanem azok is, akik étkezéssel, ivással megterhelték a gyomrukat!

A gyakoriság a kezdetben naponta (1-2 alkalommal) később már elég hetente-kéthetente, aztán az is elég lehet, ha valaki csupán "tüneti kezelésre" alkalmazza majd.

Bár élettani hatása, egészségessége igazolt, ezért a rendszeres fogyasztása javasolható.

2011. szept. 14. 10:55

Egyetlen dolgot elfelejtettem említeni!

A "cefrét" naponta többször is átkeverem, hogy levegővel érintkezzen.

2011. szept. 14. 10:53

Az almaecet készítése.

- Összegyűjtöm a jó érett almát. (Kb. 8-10 kg)

- Alaposan megmosom, a hibás részeket kivágom.

- Egy széles szájú edénybe (legjobb egy - alaposan kimosott - lavór) reszelem úgy, hogy a szára, magháza, magjai - lehetőleg - ne kerüljenek bele.

(Ezt sajnos ipari méretekben nem így csinálják, hanem összedarálják az egészet)

- Amikor kész, annyi vizet teszek hozzá, hogy bőségesen ellepje.

- Cukorral, vagy mézzel (ez utóbbit inkább csak méhészeknek ajánlanám, mert elég drága lenne piacon vett 1-2 ezer forintos mézzel) édesítem, ízlés szerint.

- Lefedem egy tiszta és jól szellőző, de rovarokat (muslicákat) távol tartó textíliával.

- Az edényt viszonylag meleg, de nem forró helyre teszem. Arra célszerű ügyelni, hogy az "anyag" ne hűljön ki, de ne is melegedjen 30 Celsius fok fölé. (30-34 fokos hőmérsékletnél beindulhat az ún. tejsavas erjedés, amikor nem ecet, hanem "káposztalé" lesz a végeredmény)

- Amikor az "ecetesedés" lezajlik (kb. 1-2 hét) akkor leszűröm egy tiszta textílián keresztül, majd 5-10 l-es tiszta üvegballonba töltöm az akkor még zavaros, sárgás-barnás lét. (Hogy mikor kell ezt megtenni, a "cefre" illata "jelzi"

- Az ecet zavarosodásától nem kell megijedni, mert pár hét alatt letisztul, mint a bor.

- A letisztult ecetet kisebb, kényelmesebben kezelhető üvegekbe célszerű átfejteni.

Ugyancsak nem szabad megijedni a cefrén, vagy a ballonban (később az üvegekben is) megjelenő kocsonyás anyagtól! Ez teljesen természetes jelenség. Ez az úgynevezett "ecetágy" ami a természetes almaecet egyik "jelzése"

Ez kiszűrhető, kiemelhető belőle, de benn is hagyható, mert nem okoz semmi gondot. (Akad olyan is, aki ezt is elfogyasztja)

27. 02dd40895d (válaszként erre: 26. - Gabóca10)
2011. szept. 14. 10:27

Először megörököltem a tanácsadó készletét. (Ami kb. 15-20 l volt)

Aztán már készítettem magam is.

A saját készítésű jobb, mint a bolti, mert:

1.) Saját magam kísérletezhetek vele.

2.) Mindig tudom, hogy mi van benne (hiszen én teszem bele)

3.) El tudom használni azt az almát is, ami ugyan jó érett, de nem igazán szép és kívánatos. Így a hullott alma se megy veszendőbe.

4.) Lényegesen olcsóbb, mint ha boltban vásárolnám.

5.) Garantáltan biológiai ecet.

És még sorolhatnám az érveket, de talán legyen ennyi elég.

A készítését a következőkben ismertetem.

26. Gabóca10 (válaszként erre: 25. - 02dd40895d)
2011. szept. 14. 09:20

Szia!

Ha megkérdezhetem,te saját kezűleg csinálod az almaecetet vagy úgy veszed?

És mennyit iszol belőle?Mennyit kell egy nap?

Már hallottm hogy fogyókúrázok fogyás céljából isszák,és többeknek kikészítette a gyomrát,tehát igen elég nehéz elhinni hogy rendbeteszi a savat.

2011. szept. 13. 15:31

24-hez.

Most nem mennék bele a szódabikarbóna és a gyomorban lévő hígított sósav kémiai reakciójába, és a gyomorsav termelését szabályozó biológiai fejtegetésekbe!

Elégedjetek meg azzal, hogy a gyomorban lévő érzékelők (nevezzük receptoroknak) jelzik az agynak, hogy a gyomor természetes kémhatása megváltozott, akkor az a szervezetet - hogy helyreállítsa a természetes, az emésztéshez szükséges állapotot - fokozott savtermelésre készteti. Minél többször és minél drasztikusabban történik mindez, annál könnyebben felborul az egyensúly.

Ne feledjétek!

"Kutyaharapást a szőrével!"

De mi is történik, ha az ember egy "természetbarát" savval, ami almasav, esetsav, borkősav, citromsav és még sorolhatnám hányféle sav található az almában, keverékével "operál"?

A gyomor savtartalmát ezekkel a kevésbé agresszív savakkal beállítjuk a helyes kémhatásra és a sósavtermelés leáll.

Hihettek nekem!

Közel 20 éve használom már ezt a módszert, és ezalatt 2 kezemen meg tudnám számolni, hogy hányszor éreztem azt, hogy ég a gyomrom.

Pedig eszem savas gyümölcsöket kosárszám, fogyasztok zsíros fűszeres ételeket, eszem a gyilkosnak mondott paradicsomot nyersen és főzve, gesztenyét, hagymát, tejfölös uborkasalátát, stb., stb.

2011. szept. 13. 15:14

23-hoz.

A szódabikarbónától és hasonló szerektől óvva intek mindenkit!

Hogy miért?

Egyszerű! Minden olyan mesterséges szer, ami a gyomor PH értékét azonnal és drasztikusan változtatja meg, az tüneti kezelésnek minősül csupán! Függetlenül attól, hogy pillanatnyilag úgy tűnik, hogy megszüntette a gyomorégést. Ez egy olyan folyamat, ami ahhoz vezethet, hogy naponta többször és egyre nagyobb adagokban kel majd alkalmazni. (Saját példámból tudom, hogy kezdtem késhegynyi, gyógyszertári szódabikarbónával, aztán eljutottam a boltihoz és a teáskanálnyi adagokhoz, napjában többször is alkalmazva)

2011. szept. 13. 15:03

FIGYELJETEK!

Most olyan dolgot írok, ami első olvasásra nagy-nagy ostobaságnak tűnhet, de majd meg fogom magyarázni.

Bár addig úgyse hisztek nekem (én se hittem benne) míg magatok ki nem próbáljátok!

De előtte annyit leírnék, hogy én is kipróbáltam éveken-évtizedeken keresztül, szinte minden tippet, gyógyszert, ami csak létezett, de egyik se hozott tartós javulást.

A "csodaszer" pedig nem más, mint az ALMAECET!!!

Szigorúan a természetes erjesztéssel készült!! A szintetikustól az Isten mentsen!

Legjobb a házi, saját készítésű! (Ha valakit érdekel szívesen leírom a készítés módját is, de szerintem a netről is le lehet tölteni, mert biztosan fenn van)

22. Gabóca10 (válaszként erre: 20. - Border05)
2011. szept. 13. 09:57

Szia!Tegnap én is kergettem a rókákat,nagyon szörnyű volt.

Utána délután akármit ettem,mindentől fájt a gyomrom.

Ranitidin-t szedek.

De mégis jobban odakéne figyelnem az étkezésemre.

Most vagyok gondba,hiányzik a kávé!

A instant kávék is csinálnak savat?

2011. szept. 13. 07:49

Én egyébként Quamatelt szedek nem rendszeresen csak amikor már nem bírom. Írtak fel valami mást, de a Quamatel nekem tökéletese bevált,nem váltottam ki.

Imádom sajnos a fűszeres dolgokat, de igencsak vissza kellett vennem belőle, imádom az erőset van, hogy bizony nem bírom megállni és 1 hétig erőset eszek, utána persze kifekszem, de nem csak a gyomrommal..Szerencsére nem vagyok az a nagy édesség mániás se nassolós, így azt tényleg nagyon ritkán szoktam fogyasztani ami ugye szintén nem jó..

És a kávé amiről nem tudok lemondani :)

Az is érdekes ha nyersen eszek paradicsomot paprikát semmi bajom, de főzve ételben már gondjaim vannak. Egyedül az uborkát nem bírja a gyomrom nyersen.

2011. szept. 12. 23:26

sziasztok

nekem a kávétól, zsíros,vagy olajos ételtől,gyümölcstől, csokitól van savam

néha nagyon rosszul vagyok

őrülten fáj a gyomrom, és savat hányok

Nolpazát szedek, emellett nem szokott előfordulni,csak ha elfogy, nem íratom ki időben

2011. szept. 12. 19:30
Én is épp ilyen vagyok..nemhiába vagyok "SZŰZ" jegyű.Van amikor 1 hétig rágódok valamin,amire más már nem is emlékszik.
18. Gabóca10 (válaszként erre: 17. - Fáradt*)
2011. szept. 12. 19:10

Igen,a stresszből jut elég szerintem mndenkinek,de az ellen nincs gyógyszer.

Amúgy is lelkis vagyok,ha valamelyik gyerkőc beteg,megy felfelé a lázmérő,már 10 percenkét futok a Wc-re.

Mindent a szívemre veszek,nagyon,ez sem jó.

17. Fáradt* (válaszként erre: 1. - Gabóca10)
2011. szept. 12. 19:00

Ideig-óráig elmúlik,aztán visszatér.Így éltem le eddigi életem..gyomorfájósan.Épp most ittam meg egy pohár Parádi gyógyvizet...mindig meggyógyított eddig.Több hetes kúra szükséges a gyógyvízzel.

Én azt tapasztalom,hogy legnagyobb ellenségünk az ideg..(ami akad bőven)

2011. szept. 12. 18:57

A szódabikarbónás-vizet kipróbálom.

Köszi a sok tippet.

15. Gabóca10 (válaszként erre: 13. - Meliga)
2011. szept. 12. 18:56

eről a porrol még nem hallottam

vagy hasonlo mint a bázis-por?

2011. szept. 12. 18:55

[link]


ezt szerintem érdemes elolvasni,jónak tűnik

13. Meliga
2011. szept. 12. 18:54
a neurosan por vagy a fehér akác tea nagyon jó, utobbi inkább refluxra
2011. szept. 12. 18:52

Egyszer olvastam,hogy mindent meglehet enni,csak amit nem bírunk egy kis időre kiiktatni az étrendből és apránkét újra visszahozni.

Meg az sem mindegy hogy mit mivel párosít az ember.

11. gyongyi0313 (válaszként erre: 1. - Gabóca10)
2011. szept. 12. 18:51

Szia!

Nekem amit biztosan tudok, az a zsírtól van - ha zsírral főzünk, sütünk... viszont, még korábban ettem zsíros kenyeret, attól nem volt. Miattam inkább olajat használnánk, de itt jön a csavar, hogy anyukámnak meg az olajtól van gyomorsava. Szóval.. ellentét. Én nem bírom az almát enni magában De ha eszek mellé kekszet, vagy falatka májast, almalevest, akkor semmi baj. De üdítőként sem bírom. Anyu meg azt eszi, ha sava van. A másik a földimogyoró. Csokiba ami van (Snickers, Sport, táblás) földimogyoró, az is probléma volt - bár ma már nem eszem csokit. De a sósmogyoróval semmi baj. Hirtelen ennyi... Meg a bor... Na azzal a világból ki lehet zavarni.

10. szimba
2011. szept. 12. 18:49
Reggelente én is iszok szódabikarbónás vizet (főleg a lúgosítás miatt), ha el nem felejtem.
9. Gabóca10 (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2011. szept. 12. 18:49

Szia!

A datolya-magról még nem hallottam.

A krumplit kipróbálom,na ettem már ilyet,csak mondjuk valami finomsággal,nem önmagába.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook