Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


51. szárdof (válaszként erre: 45. - Zsú1965)
2012. febr. 26. 12:50
MÁR MIRE ÉRTED HOGY KAMU???
50. kingi7
2012. febr. 26. 03:01
Mindenki hablatyol össze meg vissza! Valaki tud válaszolni, amiket kérdeztem? Vagy tényleg kamu ez az egész, egy felfújt lufi...?
49. Zsú1965 (válaszként erre: 48. - Bernibej)
2012. febr. 25. 23:08
Hát... én bejelentkeztem Mohos dokihoz, májusban megyek egy konzultációra.
2012. febr. 24. 21:29

Találtam egy jó kis oldalt. Angolul tudók előnyben. Összehasonlítja a két eljárást.

Nem tudom melyik lenne a jobb. Ti melyiket csináltatnátok meg? Sleeve vagy Baypass ?


[link]

47. kingi7 (válaszként erre: 45. - Zsú1965)
2012. febr. 24. 17:40
Nem lehet, hogy valami beépített reklámhordozó? :) Érdekes, senki nem tud válaszolni a kérdéseimre...
46. Gyöngyi63 (válaszként erre: 1. - Katkamama33)
2012. febr. 24. 14:22
Már eltelt 1 év mi a tapasztalatod meg tudod állni a kevesebb evést,mennyit fogytál,kell-e diétáznod,megállod-e az édesség evését.Kapsz-e valamilyen gyógyszert vagy injekciót konkrétan a mütét miatt
45. Zsú1965 (válaszként erre: 44. - Kingi7)
2012. febr. 24. 08:48
Szerintem kamu az egész. Nem reagál, és semmi más aktivitása nincs a hoxán.
44. kingi7 (válaszként erre: 41. - Szárdof)
2012. febr. 23. 21:29
Apropó, és a bőröd? Mozgás van mellette?
43. kingi7 (válaszként erre: 41. - Szárdof)
2012. febr. 23. 21:27
És ha eléred a súlyodat utána mi van, hogy ne fogyj tovább? Étkezés?
42. Zsú1965 (válaszként erre: 41. - Szárdof)
2012. febr. 23. 20:59
Írtam privit, ha van időd, válaszolj lécci. Én most akarok időpontot kérni egy konzultációra
2012. febr. 23. 19:05
már majdnem sikerült 169 cm magas vagyok és most 74 kg- nyomok. még 15-20kg és meg leszek élégedve.
40. kingi7 (válaszként erre: 39. - Szárdof)
2012. febr. 22. 16:42
Elérted a kívánt súlyodat? Vagy mennyi van még hátra?
2012. febr. 22. 15:39
SZIASZTOK.ÉN CSAK ANNYIT TUDOK MONDANI HOGY HA MEGVAN RÁ A PÉNZETEK,ÉS AZ ORVOS DR MOHOS ELEMÉR RÁBÓLINT A MŰTÉTRE AZONNAL VÉGEZTESSÉTEK EL.NYÁRON MŰTÖTTEK MEG ÉS AZÓTA 45KG-OT FOGYTAM.CSAK JÓT TUDOK MONDANI. NAPI 200EGYSÉG INSULINT ADTAM MAGAMNAK(AKI CUKOR BETEG AZ TUDJA HOGY EZ NEM SEMMI)+VÉRNYOM CSÖKKENTŐ+KOL CSÖKKENTŐ.STBMOST SZURI NUKU GYYÓGYSZEREK SEMMI A VITAMINOKON KÍVÜL.CSODÁS DOLOG IGY ÉLNI VÉKONYABBAN.
38. kingi7
2012. febr. 17. 15:30
Apropó..endokrinológus látott már?
37. kingi7 (válaszként erre: 36. - Bernibej)
2012. febr. 17. 15:29
Mit nem tudsz betartani? A fogyókúrát? Mert azt én sem
2012. febr. 17. 14:56
Noz, nekem Hasimotos pajzsmirigy aluolmukodesem van + inzulin rezisztenicia + mutott terd + kivett vese + a t**** tudja hogy meg mi bajom nem volt / van vagy nincs. Elmeletben tobbet tudok mint 3 dietetikus meg ket tanacsado. Viszont rohadtul nem tudom betartani. Ennyi. Ebben segithet iaz embert ha mutik. Kicsi szatyorba nem lehet tobbet pakolni. Ennyi.
35. kingi7 (válaszként erre: 34. - Bernibej)
2012. febr. 17. 13:04
Ezért írtam, hogy NEM LEFOGYNI KELL! Én sem vagyok sovány, folyamatos diétával tudtam a 85 kilómat tartani anno, most 101 vagyok, a legtöbb terhesen 124 kiló voltam, terhesség nélkül 112 kg. lehet, hogy valamennyivel kevesebb, de Súlyosan elhízott vagyok én is. Nekem fokozottan nehéz az autoimmun pajzsmirigyem, cukrom, izületi gyulladás és a 2 gerincsérvem valamint az endokrin-most vizsgálják- problémám miatt, hidd el nem csak te vagy "elkeseredett", de nem ez a megoldás. legalább azt próbáld meg, hogy a cukrot, a finomított fehér lisztet, krumplit, rizst,búzalisztes tésztát elhagyod, sok minden fog változni. Az elhízás sokszori oka a falási roham amit az inzulin megugrása idéz elő...gyakran vagy kívánós? Ha akarod, egy két dologban tudok segíteni. Ja és eszem sütiket és csokit is :)
2012. febr. 17. 10:44

Sajna 25 eve probalkozom lefogyni, neha lemegy par kilo, aztan kamatostul jon vissza. 47-es BMI vel elegge elkeseredett am az ember.

Szoval ha valakinek van folos 1 - masfel mllioja kuldje el nekem es cserebe naprol napre leirom majd hogy milyen a mutet stb. :)

Puszi mindenkinek es szep napot. Elvezzetek a hoesest. Berni

33. kingi7 (válaszként erre: 32. - Bernibej)
2012. febr. 16. 19:32

Nem, nem vagyok az, sőt! nem hiszem, hogy megoldás, az embernek máshogy kell megoldani, azért mert falási rohamai vannak az illetőnek, nem ez a megoldás, ha egyensúlyba rakod a fejedben és az egészségedet,menni fog. Mi van,ha túlzabálod magad? szétreped a gyomrod? Na és... Honnét veszed, hogy csodás dolog? Azt hiszed, hogy egy varázsütéssel megoldod? Az életmódot kell váltani, nem hiszem, hogy műtéttel "könnyebb". kajában is van annyi féle, sőt,még finom sütiket is ehetsz.

Tudod, kettőnk közül én lehetnék szerintem az aki ez mellet dönt, ennyi "negatív" dologgal, ami járulékosan a súlyom "növekedését" segíti. Sok szépet ,jót mondanak, csak a negatív dolgokat felejtik el. Váltsál életmódot, hatékonyabb, olcsóbb, egészségesebb. :)

2012. febr. 16. 15:22

Kingi,neked lehet hogy nem, de a vilagban marmegtortent parezer mutet alapjan; igen, van akinek ez a megoldas.

Te biztos egy igazi, toretlen, acelos, kokemeny akaratu ember vagy aki egeszseges is. Sajnos vagy nem sajnos nem vagyink egyformak , ezert ami neked nem kell/nem jo, masnak meg csidas dolog lehet.

31. kingi7 (válaszként erre: 30. - Stuncli)
2012. febr. 16. 14:58
Tudod, nem ez a megoldás!Fejben kell eldönteni, majd életmódot váltani!Miért ne lenne megoldás? Legtöbbször a csodát várják az emberek... azt hiszed ez a megoldás?:D
2012. febr. 16. 13:24

Sajna az a helyzet ,ez megint csak a tehetősebb embereknek lehetséges! Nekünk kis embereknek megint nincs esélyünk a fogyásra! :(

Ha Tb jobban át gondolná hosszú távon ők járnának jól, kevesebb lenne a túl súly végett a megbetegedő ember!

2012. febr. 15. 19:26

Szilvi

Vasárnap írtam nekik és ma kaptam választ. Ezt nem csak nekem küldték, sokan voltak a címzettek között. Szóval ez publikus infó.


Berni

2012. febr. 15. 15:58

Szia Bernibej!


Szeretnék érdeklődni, hogy mennyi idő elteltével érkezett neked a kórháztól válasz?

Köszönettel

szilvi

2012. febr. 15. 13:23

Sziasztok.

Ma ezt az infot kaptam E-mailben a veszpremi korhaztol:


Tisztelt Hölgyem/Uram!

Szíveskedjen megtekinteni a www.fogyasmutettel.hu web oldalunkat ill. a 30/919-7792-es telefonszámon kaphat további felvilágosítást. Amennyiben a műtét érdekli, hívjon hétfő, kedd, csütörtök és pénteki napokon 17-19 óra között.

Üdvözlettel:

Dr. Mohos Elemér

2012. febr. 14. 22:05
Azért én megkockáztatnám ha lenne rá pénzem.
25. kingi7
2012. febr. 13. 18:45
Egyébként meg hülyeség, mert ha valaki fejben nem dönti el és függő az evéstől, reflux, hányás vagy súlyosabb esetben gyomorvérzés alakul ki. AZ, hogy csokit eszik, hogy hízzon, kész vicc, a sejtjei éheznek, de ez laikus vélemény.
24. ab661e73e7 (válaszként erre: 22. - Böbe8732)
2012. febr. 13. 15:47

Üdvözlök mindenkit.Én még új vagyok itt a fórumon.Láttam a tegnap esti naplóban a gyomor bypass műtétről szóló riportot.A mai nap megpróbáltam utána járni én is a dolgoknak.Nem sok dolgot találtam,de amit találtam közzéteszem itt.Eljárás


A világon becslések szerint 300 millió ember küzd elhízással. Bizonyos mértékű túlsúly esetén azonban már hiába a különböző diéták, fogyókúra, torna, fogyasztószerek. Az elhízás súlyos betegségekkel is gyakran társul: cukorbetegség, magas vérnyomás, reflux, szívelégtelenség, meddőség, ízületi panaszok. Az Egyesül Államokban, ahol a népesség 5%-a súlyosan kövér (40 feletti BMI) több évtizedes múltra tekint vissza a testsúlycsökkentő sebészet. Mára az alább részletezett három fő típusra szűkült a beavatkozások skálája. Közülük is 2002 óta a leggyakrabban választott műtét.


A fogyasztó műtétek két alaptípusra oszthatók.


1. Gyomortérfogat-csökkentő

2. Gasztrointesztinális bypass azaz táplálék és emésztőnedv elterelő eljárások


• Gyomortérfogat-csökkentő műtéti eljárások


ImageA gyomor térfogat csökkentő eljárások azt kívánják elérni, hogy kis mennyiségű étel fogyasztása is teltségérzetet váltson ki. Ezen eljárások legismertebb formája a a gyomorgyűrűzés, amellyel a gyomorra felhelyezett szilikon szűkítő gyűrűvel érik ezt el.



ImageMásik kevésbé elterjedt formája a gyomortérfogatcsökkentő műtéteknek a gyomor ballon, melyet leeresztett állapotban, szájon keresztül, endoszkóppal vezetnek le, majd töltenek fel. Részben kitölti a gyomrot, ezáltal hamarabb jelentkezik teltségérzet. Legfeljebb 6 hónapig maradhat a gyomorban.



A Magyarországon még nem közismert eljárás a gastric sleeve műtét, amikor a gyomor egy részének eltávolításával nemcsak a térfogatának csökkentésével érik el a fogyást, hanem az éhségérzetért felelős hormon (ghreli) szintje is csökken, mivel az azt termelő gyomorrészt eltávolítják.



• Gasztrointesztinális bypass műtétek, azaz táplálék és emésztőnedv elterelő eljárások


A másik típus a táplálék és emésztőnedv elterelő műtétek jellegzetes példája a hazánkban még szintén nem elterjedt Gyomor-bypass műtét ( RYGB: Roux-en-Y gyomor-bypass) amelynek során összeköttetést létesítenek a gyomor felső része és a vékonybél középső szakasza között, aminek következtében a gyomor egy részén és az utána következő patkóbélen nem halad át az étel. Ezzel a műtéttel is csökken a gyomor effektív térfogata, de jelentősebb hatású, hogy csökken a tápanyagok felszívódása is. A világban 1964 óta végzik ezt a műtétet, de csak 1994 –től kezdték el a heroikus nyitott műtétek (a hasfalon ejtett nagy metszés) helyett a laparoszkópos műtéti technikával operálni. Ez egy vékony kamera és néhány speciális eszköz segítségével történik. A has bőrén mindössze négy, egymástól független kis metszés történik, melyeken át a kamerát ill. az eszközöket bevezetik. Ez a beteg számára kevésbé megterhelő, gyorsabb felépülést biztosít és csökken a várható kockázat, szövődmény, így szélesebb körben alkalmazhatóvá vált A műtét hatékonyságát, és a hosszú távú jó tapasztalatokat mutatja az is, hogy 2002 óta a világon ez a leggyakrabban végzett testsúlycsökkentő műtét.

Előnyei: legjobb fogyási adatok, legnagyobb arányban oldódik meg a II. tipusú diabetes, legjobb életminőség.

Hátránya: komplikált, nagy laparoszkópos Költségek


Jelenleg a Magyarországon ezek a beavatkozások nem tartoznak az Országos Egészségbiztosítási Pénztár által támogatott beavatkozások közé. Így az idei 2011-es évben a betegnek kell a beavatkozás alábbi költségét kifizetnie:


Gastric bypass: 1 500 000Ft.-


Gastric sleeve: 980 000Ft.-tapasztalatot igénylő műtéti beavatkozás.


Remélem tudtam segíteni.

23. Picur 74 (válaszként erre: 22. - Böbe8732)
2012. febr. 13. 15:34
Oberwartban,és Veszprémben van csak...én most vettem fel vele a kapcsolatot sokmindent kérdeztem várom a válaszát én Pápán lakom...itt fogok írni ha kaptam tőle választ
2012. febr. 13. 15:14
Nagyon szépen kérek én is mindenkit, ha bármi konkrétumot tud a dr.Mohos féle gyomorműtétről, tegye meg, hogy közzéteszi, mert segitene nekem (is) a döntésben.Ilyenekre gondolok: milyen vizsgálatok előzik meg,hogyan kell rá bejelentkezni, mennyi ideig kell bent feküdni a műtét után, csak Veszprémben csinálják, vagy esetleg máshol is az országban stb.... Köszönöm szépen

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook