Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


471. Bernibej (válaszként erre: 468. - Maci1979)
2012. márc. 30. 20:41
Maci, hmmmm tuti hogy nekem is van olyan? Hasizom? Még soha nem láttam a enyémet. :)
470. gbabi50
2012. márc. 30. 20:40
Szia Bernibej,en csak most tevedtem ide,regen meg jartam errefele:)Jo ha megosztjuk a tapasztalatokat,nekem lanykam orvos es nem nagyon akarja a mutetet,mert azt mondta hogy a gyomorsavnak nagy szerepe van,igaz ez nem az o szakterulete ,azonkivul meg azert is felt mert nekem sajnos mar sok mutetem volt,es nem is tudom ha lehetseges a laparoszkopos mutet,de bizony jo lenne a hatralevo eletemet ugy elni hogy nem fajnak a labaim,tudok konyebben mozogni es nem kell anyit sanyargatni magamat.
469. Bernibej (válaszként erre: 466. - Gbabi50)
2012. márc. 30. 20:39
Küldtem neked privát üzenete. A baloldali menuben az Üzeneteid részre kattintva látod, és igen csak te látod :)
468. Maci1979 (válaszként erre: 462. - Gombóc66)
2012. márc. 30. 20:37
Őszintén szólva én is leginkább a rejtett hasizmomat szeretném megtalálni :)
467. Maci1979 (válaszként erre: 461. - Bernibej)
2012. márc. 30. 20:35
Én Velencén lakom, de Pesten és Szfváron is megforulok, így én is szívesen bekapcsolódnék egy találkába!!!
466. gbabi50
2012. márc. 30. 20:35
Lenne egy kerdesem,a privat uzenet az mit jelent?Csak az olvashatja el akinek irtam?
2012. márc. 30. 20:35

Üdv neked gbabi50 :)

Annyira jó, hogy ilyen sokan lettünk. Már több mint 1 éve nézegetem a fórumot, de TVs riport előtt alig volt itt élet.


Minél többen vagyunk annál több infót tudunk megosztani. :)

2012. márc. 30. 20:33

Szia Gombóc :),

Te mikor kértél időpontot a konzultációra?

Idén lettem 34 éves, de sajnos én már most 135 kg vagyok. Nem is merek belegondolni mi lenne velem 10 év múlva ha nem jön össze a műtét.


Nagyon szerencsés vagy , hogy nincs társbetegséged. Így gondolom a műtétből is könnyebben felépülsz majd.

Majd számolj be minden fejleményről nekünk. :)


Berni

463. gbabi50
2012. márc. 30. 20:30

Szep estet,kedves forumozok!

Eppen a mutetrol olvasgattam es erre az oldalra tevedtem,meg kell tanuljam hogyan mukodik az oldal,olvasgattam egy kicsit,nagyon erdekel engem is a mutet,54 eves vagyok,lanykoromban vekony voltam aztan a szulesek utan az eletem csak fogyokurarol szolt,mar unom az egeszet,es utalom a testem meg magamat amiert nincsen onkontrolom,most is nagyon kivanok egy kis ch-t de eppen probalok ujra dietazni,107,8kg vagyok es 158cm,a legnagyobb sulyom 123kg volt ezelott egy evvel,sikerult 25kg leadni a ch elhagyasaval,most sajnos olyan gyogyszert szedtem ami farkasehseget okozott,hat feljott 5kg,a masik 4 meg szep lassan amikor bunoztem,most ujra neki kell alnom a dietanak de 30 eve csak fogyozok es egyre koverebb vagyok,ezert erdekelne a mutet.Udvozlok Mindenkit.

2012. márc. 30. 20:24

Sziasztok!


Én is új vagyok a csapatban. 2 hét múlva lesz az első konzultációm.

45 éves vagyok.12 éve vagyok túlsúlyos. 7 év alatt 72 kilóról 130 körülire sikerült dagadnom. Rengeteg fogyókúra, fogyás, majd pár hét alatt ismét visszatalál a testsúlyom a 130 kiló körülire, mintha úgy érezné, hogy ez kell neki, ez az egyensúlyi állapotom. 4 éve nem is próbálkoztam új diétával. A műtétet találom megfelelő megoldásnak.

Társbetegségem nincs.És lelkiismeret furdalásom se, ha eszek. AZ éttermeket az alapján választom, hogy bele férek-e a székbe, vagy nem? Mókásnak fogom fel és átmenetinek a helyzetemet.

Várom a műtétet és azt, amikor majd a barátaim azt mondják, hogy:" Egyél már egy kicsit többet, mert már csörögnek a csontjaid!"

Szeretném a bordáimat megszámolni a tükörben látva, mert csak sejtem, hogy vannak, de már kitapinthatatlanok.

2012. márc. 30. 20:23

Üdv a csapatban Maci1979.


Most néztem vissza a fórumot és úgy látok a TV riport előtt pont 1 évvel írtam ide , hogy Mohos doktor lesz a bypass úttörője Magyarországon.

Azt sajnálom csak, hogy akkor nem kerestem meg, már rég karcsú és egészséges lehetnék. Sajnos akkor azt hittem , hogy még csak kísérleti csoport van, így eszembe se jutott felhívni.

Remélem még szeptemberben vagy előtte meg lehet majd a műtét, mert a lábaim már nem nagyon bírják a strapát.


Remélem többen tudunk találkozni Május 2.-án, de nekem este 8-ra van az időpontom. Ja és valaki kérdezte a Május 2-s lányok közül, hogy ki honnan jön. Martonvásárról jövök, de általában egész nap Pesten vagyok és csak aludni járok haza.

Szóval tali felőlem bármikor lehet. :)


Puszi nektek


Berni

2012. márc. 30. 19:47

Szia Mindenkinek!


Én ma találtam Rátok és nagyon megörültem, hogy nem vagyok egyedül, ill. hogy ha belevágok, nem kell egyedül végigcsinálnom! Jövő hét csütörtökön megyek Mohos Dr. Úrhoz az első konzultációra és már nagyon-nagyon várom, hogy megcsináljuk a műtétet :)


Röviden bemutatkozom Nektek, mivel én már sokat tudok rólatok a fórum alapján és úgy gondolom, hogy így fair: 33 éves vagyok, és túlsúlyos - huh.. ez úgy hangzott, mint egy anoním alk. klubban :O -, nem kicsit, nagyon...Legalábbis annyira, hogy megfeleljek a belépési kritériumnak (BMI 35 feletti). Ez utóbbi kapcsán egyébiránt megjegyzem, hogy soha nem örültem még annyira a BMI értékemnek, mint most :))) Komolyra fordítva a szót, nekem társbetegségként sajnos meddőségem van, már 10 éve próbálkozunk Párommal (inszemináció, lombik) eddig sajnos sikertelenül :(( Ráadásul - köszönhetően habtestemnek - még egy kis inzulinrezisztenciával is meg van fűszerezve a dolog, így tehát nem nagyon látok más lehetőséget, minthogy kés (laparoszkóp) alá feküdjek. (Nagyon remélem, hogy minden kritériumnak meg fogok felelni...) Persze tisztában vagyok vele, hogy - sokak szerint - lenne más lehetőség is (sport, szénhidrát-diéta és még sok más, melyet már kipróbáltam), de őszintén szólva az élethosszig tartó zab, ill. salátalevél rágás nem nagyon hoz lázba.


Ezen rövid bemutatkozó után, remélem, hogy befogadtok a csapatba és ezúton köszönöm az eddigi hasznos infókat! (Persze a továbbiakat is szívesen veszem és igyekszem én is naprakészen megosztani Veletek a tapasztalataimat, hátha segíteni tudok vele.)


Végezetül Timmcsinek üzenném, hogy van még egy "szurkolója" és biztos vagyok benne, hogy valóra fognak válni álmai és addig amíg mi az áhított időpontunkra várunk, Ő már komoly eredményekkel fog tudni büszkélkedni, mindezt boldogan és egészségesen!!! Ne félj, minden rendben lesz!

459. klaribaba22 (válaszként erre: 456. - Rituka23)
2012. márc. 30. 12:51
Igen,az a doki száma!:)
458. Zsú1965 (válaszként erre: 411. - Rituka23)
2012. márc. 30. 12:32
Megnéztem, amit ajánlottál, a lányról az ilyen volt/ilyen lett képeket. Nagyon látványos, de mintha az arca már túl vékony lenne. Olyan beesettek a szemei.
457. csenge105 (válaszként erre: 454. - Rituka23)
2012. márc. 30. 11:47

Köszönöm Rituka, most már értem a tényleges értelmét.

És ezt hány éves korban ajánlatos megcsinálni, mármint most a pénz miatt egy pár évig még kizárt, dehogy olyan 25-26 évesen? Hisz nem akarom akkor megvárni, h ez az állandó súlyingástól bármi bajom legyen, mert egészségesen nem veszélyes ez a műtét, vagy csak max annyira veszélyes mint pl. mellnagyobbítás?!

456. rituka23 (válaszként erre: 455. - Klaribaba22)
2012. márc. 30. 11:32

Szia!

Igen, én is mindent elolvasok, ami a műtétről szól! :) Még nem kértem időpontot, de jó is, hogy kérdezed, majdnem elfelejtettem, az internetes oldalukon lévő telefonszámon lehet bejelentkezni?

455. klaribaba22 (válaszként erre: 454. - Rituka23)
2012. márc. 30. 10:55

Szia Rituka!

Látom te is fel vagy készülve erről a témáról!Én is állandóan keresek-kutatok minden cikk,videó után!:)Ez a fórum is azért jó,mert egymást is tudjuk tájékoztatni mindenről!:)Kértél-e már időpontot?

454. rituka23 (válaszként erre: 449. - Csenge105)
2012. márc. 30. 10:36

Szia!


Ne haragudj, az előző hozzászólásomban, lehet, hogy egy kicsit túlreagáltam a dolgot, de azt hittem csak egy újabb 45 kg-os "okoska" akarja osztani az észt, hogy hogyan is kell lefogyni, de úgy látom, te is hasonló problémákkal küzdesz, mint én annak idején! Igen, akkor még én is azt hittem, hogy egyszercsak lefogyok, és ez szépen úgy is fog maradni, de sajnos nem, és ezután bármi is lesz, más megoldás nincs, vállalnom kell a műtétet, bármi áron, mert ez tűnik az egyetlen, végleges megoldásnak, mert nem tudok egy életen át kizárólag nyers salátán élni! :) Próbáltam én sportolni is, de ekkora súllyal nem megy már az sem.. :( Ez a műtét nemcsak azt változtatja meg, hogy kevesebbet tudsz enni, hanem jótékony hatással van a hormonháztartásra is, csökken a leptin szint, nem leszel éhes sem állítólag! De idézek egy cikkből: "A gyomorszűkítő műtétek esetében a kedvező változás alapvetően a fogyásnak köszönhető. A glikémiás változások általában csak hónapokkal a műtét után mutathatók ki, és párhuzamosan haladnak a testsúlycsökkenéssel. A gasztrointesztinális bypass műtétek hatása ezzel szemben gyakran már napokkal a műtét után tapasztalható, mielőtt még jelentősebb fogyás bekövetkezett volna. Ez egyértelműen jelzi, hogy itt más tényezők játszanak szerepet: olyan, a hormonszintek változása miatt kialakuló anyagcsereváltozások, amelyek végső soron a bél anatómiájának átrendeződése miatt következnek be.

RYGB műtét után csökken az étvágyfokozó hormonok, például a ghrelin szintje ésemelkedik a telitettségjelző anyagoké, például a peptid YY-é és a glukagonszerű peptid-1-é (glucagon like peptide-1, GLP-1). Ezek hozzájárulnak az étvágy csökkenéséhez és a fogyáshoz, ami annak ellenére bekövetkezik, hogy egy másik telítettségjelző hormon, a leptin szintje csökken. Az inkretinek (GLP-1 és glükóz-inzulinotrop peptid [GIP]) mennyiségének növekedése fokozza az ételek elfogyasztását követő inzulinelválasztást, ami enyhíti a cukorbetegséget. Emellett még számos más bélhormonnak és idegi tényezőnek is szerepe lehet mind a tartós fogyásban, mind a – cukorbetegség ellen is ható – anyagcsereváltozásokban." :)

453. Zsú1965 (válaszként erre: 431. - Timmcsi 77)
2012. márc. 30. 08:08
Ne haragudj, nem vettem észre.
452. klaribaba22 (válaszként erre: 442. - Timmcsi 77)
2012. márc. 30. 07:13
Így lesz tuti!!!:):)
451. 9c719606b2 (válaszként erre: 444. - Csicsi3)
2012. márc. 30. 06:29
Az összes kérdésedre itt a válasz: www.fogyasmutettel.hu
450. csenge105 (válaszként erre: 445. - Rituka23)
2012. márc. 30. 01:35
Hát holnap meg is teszem...elejétől átrágom a beszélgetéseiteket. :)
2012. márc. 30. 01:34

Sziasztok. én világ életemben husis testalkatú voltam és ehhez még társul a 187 cm :S és sajnos volt mikor 97kgra sikerült felzabálnom magam :( és innen lemennem 57re és tartani is egy fél évig. De különböző lelki gondok, meg társult betegségek miatt legutóbbi mérésemnél 80 kg voltam/ 2 hónapja/. És az a helyzet, h végtelenül mérges is vagyok magamra, sőt utálom magamat emiatt, mert ezt kb pár hónap alatt sikerült vissza híznom.

Én meg tudom érteni, h vékonyabbak, egészséges testalkatúak akartok lenni, mert én is . és tudom, h nem lehet csak úgy elfogadni,h kövér valaki, mert tudom, h sokan érzik, h nem ez nem az az ember néz vissza a tükörből akik belűről lennének...

Most készülök újraérettségizni, mert rájöttem, h dietetikus akarok lenni és ennek a saját életem az oka és az, h segítsek másokon.

És főleg azért érdekel ez a műtét, mert igen ez egy életre szóló beavatkozás, de néztem videókat a műtétről is és én azt gondolom, h az alapokat ez nem tudja megváltoztatni , hisz az a nem mindegy, h mit eszel és nem az, h mennyit tudsz megenni, meg hogy az milyen lassan tud bejutni a gyomorba. Vagy ez nem így van?

Én nekem is dugába dőlt már jó pár diétám, de emlékszem, h én úgy fogytam le , ezt a 40 kg , h sosem éheztem és nem mentem konditermekbe, vagy ilyenekre. imádtam enni akkor is, csak nem mást mint sok-sok nyers gyümölcs , amennyi zöldség belém fért. a mozgás meg annyi, h mindenhova gyalog mentem, amikor meg nem volt semmi dolgom, este felé fogtam magam és gyalogoltam 2-2és fél órát/ Pécsen lakom ,így ez azt jelenti, h dombról le,dombra fel :) /


Sajnos én is tudom milyen igazságtalan az élet , mert rengeteg barátnőm, ismerősöm 50kg és annyi csokit , cukrot, kenyeret, meg mindenfélét összezabál és a nap bármely szakában és soha egy deka sem megy fel rájuk, és én meg ha meg eszek egy tál "normális " kaját másnapra plusz pár kiló. Sajnos evvel együtt kell élni egy életen át, h nekem mindig figyelnem kell. Vagy nem így van? Bár most, lehet elkezdtem kételkedni magamban és tényleg , ez lehetne a végső megoldás?

448. csicsi3 (válaszként erre: 442. - Timmcsi 77)
2012. márc. 30. 01:20

Megy a drukk neked, hogy minden rendben mennyen!! És szerintem ünnepelni kell!! Mert életedben utoljára leszel farkas éhes!!!

Nyugi minden rendben lesz!!

447. csicsi3 (válaszként erre: 441. - Norina2005)
2012. márc. 30. 01:18

Szia!!


Hát" szép hosszú olvasmány vár rád! Az össze kérdésedre meg vagyon írva a válsz a 10-13 oldalon.

Szerintem olvasd át, mert sok mindent megtudsz, és nem csak az alap kérdésekről, hanem a lelki hátterekről! Ki hogy jutott erre döntést, és a konzultációkon miket tudtak meg. Talán egy - két történetben magadra is ismersz!

Jó olvasást!

446. csicsi3 (válaszként erre: 443. - Csenge105)
2012. márc. 30. 01:08

Szia Csenge!


Ez nem ilyen egyszerű! Nem tudom te milyen testalkatú vagy, de itt már nem arról van szó, hogy le kellene dobni egy tízest! Itt jóval több kilóról, és jóval nagyobb egészségügyi gondokról van szó!

Sajnos nekünk az már nem elég hogy két hétig vagy egy évig csak zöldségeket eszünk. Mert azok akiket a jó isten egy normális biológiával áldott meg azok sem nyúl kaján élnek, nálunk az a gond, hogy a szervezetünk tartalékol. Mi takarékos emberek vagyunk..... És az a helyzet erre egy megoldás van el kell vonni a kajcsit. De ezt nem tudod megtenni egy életen át magadtól, mert vannak rossz napok, vannak jó napok és vannak hétköznapok, ezért van két megoldás, az egyik ez a módszer, vagyis leszűkítik a gyomrod befogadó képességét (((na most már ehetsz amennyi beléd fér, csakhogy nem fér)) Vagy van a régi módszer vagyis jojózol. Talán ennyi.

De hidd el nem könnyű döntés ez. Mert hát'' csak egy műtét ez, és erre lelkileg is fel kell készülni, de a java utána jön, mert elég egy falattal többet enni és és a tested már jelezz, vagyis fájdalmad van. Majd jön az hogy figyeld a vitamin és ásványi anyag beviteled, mert ha keveset eszel akkor ezt nem is viszed be a szervezetedbe, vagyis lábgörcs, fáradékonyság stb stb. És ne felejtsük el hogy ez nem egy két évig lesz így! Hanem egy életen át!

Szóval ez egy nagyon bonyolult helyzet, amit csak az lép meg aki a szakadék szélén van!

445. rituka23 (válaszként erre: 443. - Csenge105)
2012. márc. 30. 00:53
Hogyne kérdezhetnél! :) Csak annyit mondok, olvasd vissza az eddig leírtakat, a lányok sokat írtak arról, mi is az ok, ami miatt a műtétet választották, és választottam én is! De röviden annyi, hogy én pl.itt vagyok 30 évesen, az életemet végigfogyókúráztam, de elfogyott az erőm, és már nem is tudok nekiállni újra, 68.987-szer egy újabb diétának, életmódváltásnak, mert egy idő után nem megy, igen, lehet, hogy van, akinek megy, nagyon szerencsés, gratulálok neki, de nekem, nekünk nem megy, és igen, a műtét az utolsó esélyünk arra, hogy normális életet tudjunk élni! Hidd el, bármilyen kockázatot vállalunk ezért! Persze van, akinek sikerül lefogynia sokadszor, de visszahízza sajnos, nem azért, mert nem akarja, de egyszerűen nem tudja megtartani a súlyát, és ez is oda vezet, hogy végül belefárad az ember, és nem lát más kiutat, mert sajnos nekünk nincs is más kiút ebből a börtönből! De gondolom te sikeresen lefogytál sok-sok kilót, és ezt tudod is tartani már sok éve, és nem küzdesz ezzel a problémával....óóó bár, ahogy olvasom, anorexia, bulimia stb. neked is vannak problémáid! Az az igazság, hogy én sem anorexiás, sem bulímiás nem vagyok, csak egyszerűen kövér, ennyi, és nem tudok saját erőmből lefogyni, és csak annyit mondok, 21 évesen még én is megpróbáltam századszor is megváltani a világot a fogyókúrámmal, ami ment is, és az eredmény, hogy a 10 év alatt sikerült még 25 kg-ot felfogyókúrázni magamra! Tudod mit, 10 év múlva kérdezz meg minket ismét,de azt hiszem addigra magadtól is rájössz a válaszra! ;)
444. csicsi3
2012. márc. 30. 00:45

Sziasztok!


Volna pár kérdésem! Többen voltatok már konzultáción, így valószínűleg már tudjátok a válaszokat.

- Műtét után mennyi a lábadozási idő?

- Mennyi időt kell a kórházban tölteni?

- Kb mikor lehet visszamenni dolgozni?

- Mennyi idő alatt áll be az új biológiád?

- Milyen időközönként kel ellenőrzésre menni?

- A kontrolloknak mennyi a költsége?


A válaszokat előre is köszönöm!!

2012. márc. 30. 00:27

Kérdezhetnék tőletek egyet? És én ezt legkevésbé sem rosszindulatból kérdezem , mivelhogy 21 évesen már sajna eléggé megtapasztaltam az étkezési zavarokat( anorexia , bulimia, falásrohamok stb stb.)

De miért gondoljátok, h ez segíteni fog lefogyni? hisz ez a műtét nem a gondolkodást, a belső rejtett dolgokat oldja meg, vagy azt a rejtett betegséget amiért elhízik az ember.

442. Timmcsi 77 (válaszként erre: 438. - Klaribaba22)
2012. márc. 29. 22:39
Nos, kedden reggel fekszem be a kórházba. Kedden még ebédelhetek, aztán már csak inni ihatok, de azt is csak éjfélig. Beöntést nem kapok. Műtét után irány az intenzív, és ha minden oké, akkor csütörtökön megint a szobában leszek, és már fel is fogok tudni állni...... remélem így is lesz!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook