Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


1101. Zsú1965 (válaszként erre: 1098. - Timmcsi 77)
2012. ápr. 13. 14:48

Kedves Timmcsi!

Szerintem senki sem akar veszekedni. Te sem, én sem, mások sem. Érzem a segítő szándékot is a hozzászólásodban. De érzem az elfogultságot is Mohos felé (nincs is ezzel baj).

De tudod, mi még aggódunk az időpont miatt, ami egyre messzebbre tolódik Mohos dokinál, te meg már túl vagyunk rajta. Te a lenyugvás időszakában vagy, mi viszont fel vagyunk zaklatva, és ebben a lelkiállapotban bizony az én számomra is fura hangvételű volt, amit írtál. Hiába érzékenyebbek vagyunk.

Én is azt éreztem benne, hogy mást nem fogadsz el jó megoldásnak. Ráadásul Te Veszprémi vagy, miért is mentél volna máshová, ha neked helyben van?


És hidd el, hogy én is igyekszem tájékozódni, és hidd el, hogy amikor a műtét mellett döntöttem, akkor az nem hirtelen, divatból elhatározás volt, hanem alapos megfontolás.

Mindenki, aki itt van, tájékozódik, hiszen ezt a fórumot is "használja" információ szerzésre, de nemcsak innen tájékozódunk.


És igyekszem mindent elkövetni, hogy minél előbb, minél jobb ellátást kapva legyek túl az operáción.


Sajnálnám, ha tényleg elmenne a kedvet a fórumtól, hiszen szükségünk van a beszámolóidra, neked pedig - remélem - fontos a mi együtt örülésünk, bíztatásunk.

1100. prod (válaszként erre: 1095. - Timmcsi 77)
2012. ápr. 13. 14:08

Timmcsi:


ezek jó hírek.

Találkoztam kedden bent egy két hetes műtettel, aki varratszedésre jött. Nem látszott betegnek. :-)


Sajnálom, hogy szerdán nem tudunk összefutni, de valószínűleg amikor neked szedik a varratokat, akkor nekem éppen rakják. :-)

1099. Csippere (válaszként erre: 1098. - Timmcsi 77)
2012. ápr. 13. 14:05
Pont ezt érzem én is sajnos és még néhányan...
1098. Timmcsi 77 (válaszként erre: 1097. - Csippere)
2012. ápr. 13. 14:03

Szia!


Ne haragudj, de miről beszélsz?? Hajtogatod a saját álláspontodat, és megpróbálsz a számba adni olyan dolgokat amiket én nemhogy nem írok le, de nem is gondolok.... Átolvastam megint mindkét beírásomat, és semmi "elítélés" senki és semmi felé nem volt benne.


Boldog voltam, hogy megtaláltam ezt a fórumot, köszönettel tartozom azoknak, akik végigélték velem a műtétemet - ugyanezt megtettem volna én is velük, sőt meg is teszem. De a támadások eddig nem voltak itt jelen, hanem leginkább a bátorítás és az egymás segítése.

Most elment a kedvem ettől az egésztől.

1097. Csippere (válaszként erre: 1067. - Timmcsi 77)
2012. ápr. 13. 13:45

Szia Timi,

Őszintén megmondom, hogy igazán csodálkozok és értetlenül állok ezekkel a szavakkal szemben. Úgy gondolom, hogy olyan nagyfokú támogatást kaptál ezen a fórumon, ami igazán példaértékű! Nem is vagyunk teljesen mi sem tisztában vele, hogy (az egyébként fantasztikus) párodnak köszönhetően mennyien izgultuk végig a műtétedet és a felépülésed minden egyes napját. Szerintem ezen a fórumon a legfontosabb az lenne, hogy egymást bátorítsunk, támogassuk, a Te döntésedben sem kereste senki a hibát. A szavaidba nem lett semmi belemagyarázva, azt javasolnám, hogy olvasd el még egyszer miket írtál, hátha így megérted a felháborodásomat.

Nem vagyok Rólad egyáltalán negatív véleménnyel, hiszen nem is ismerlek, pusztán úgy éreztem, hogy a hozzászólásod egy kicsit túllőtt a célon.

A "miből gondolod" kérdéseimre még várnék választ, mert most sem értem miből gondoltad, amiket leírtál.

Szeretném azt hinni, hogy ez az egész csak egy félreértés és azt a hozzászólást nem is igazán annak szántad, ami lett belőle :) Szerintem próbáljuk egymást bátorítani, segíteni és a döntést hagyjuk meg mindenkinek, hogy saját maga hozhassa meg anélkül, hogy bárki közülünk elítélné ezért.

1096. klaribaba22 (válaszként erre: 1095. - Timmcsi 77)
2012. ápr. 13. 13:41

Szia Timcsi!

Örülök neki,hogy jobban vagy,az alvás fontos az embernek.:):)Mondjuk én nem tudnék hason feküdni,csak oldalt.Nem vagy éhes?

2012. ápr. 13. 13:32

Prod: nagyon örülök neki!!! :-))


Nekem a mostani éjszakám volt az első olyan igazi éjszaka mint régen. Befeküdtem az ágyba, hason, és csak utána tudatosult bennem, hogy hoppá, hason fekszem és észre sem vettem, mintha a legtermészetesebb volna. 9-körül keltem, és olyan jót alcsiztam, hogy csak na.... már rég volt ilyen, vágytam már rá nagyon.


Nem tudom, nekem ez a 2013 már egy kicsit hihetgetlen kategóriába tartozik......


Én szerdán megyek majd vissza varratszedésre, már alig várom, mert már nagyon viszkednek a sebecskék... Tegnap este átkötöttük őket, eléggé jó kötözöanyagokat lehet kapni a gyógyszertárakban.

1094. Csippere (válaszként erre: 1066. - Zsófi0123)
2012. ápr. 13. 13:24

Szia Zsófi,

Sajnos nem tudom megmondani szám szerint, hogy mennyi ilyen műtétet végzett és nem is hiszem, hogy ez az én feladatom lenne. Őszintén szólva nem is érdekel, hogy 20-30 vagy esetleg 50 ez a szám. Én szimplán vázoltam egy másik lehetőséget is, amit találtam a problémámra, nem vagyok Tanyi Doktor szószólója. Abban tudok segíteni, hogy megadom az elérhetőségét, így megkérdezheted azokat az infókat személyesen Tőle, amik szükségesek Neked a dötésed meghozásához. az email címe: mtanyi@hotmail.com

1093. Csippere
2012. ápr. 13. 13:14

Szia Prod!

Szorítok neked így a célegyenesben! Szerda mindjárt itt lesz :)

1092. lego.andi
2012. ápr. 13. 12:41
prod:ez igazán jó hír,most olvastalak:-)akkor hamarabb "szabadulsz":-)
1091. 4d9e08754a (válaszként erre: 1090. - Prod)
2012. ápr. 13. 11:55
Legkésőbb kedd este már tudni fogod. ;) Sok sikert.
1090. prod (válaszként erre: 1087. - 4d9e08754a)
2012. ápr. 13. 11:53

Nagyon köszönöm.


Most aváltoztatás miatt nem tudom, hogy délelőtt vagy délután kerülök sorra.

1089. klaribaba22 (válaszként erre: 1086. - 4d9e08754a)
2012. ápr. 13. 11:41
Köszönjük George,és szeretnénk,ha a továbbiakban is tájékoztatnátok mindenről!:)
2012. ápr. 13. 11:37

Gratulálok Prod!

Egy nap is sokat jelent!!:):)

2012. ápr. 13. 11:37

Ez jó hír, ha már eldőlt jobb mielőbb túl esni rajta. Az intenzíven szigorú látogatási rend van, én felírtam magamnak, a párodnak is fontos lehet:


8-9 óráig

12-14 óráig

16.17.30-ig

19-20-ig.

2012. ápr. 13. 11:28

Ami a médiát illeti, Mohos doki nem volt felhőtlenül boldog a szerepléstől, jócskán felforgatta az ő életét is a riport. Ami miatt viszont mégis fontos volt, hogy sikerült felhívnia a figyelmet, hogy van jobb alternatívája a gyomorgyűrűnek!

Amire Timi szerette volna felhívni a figyelmet, hogy ez nem lóverseny, nem egy olyan döntés, amit feltétlenül el kell kapkodni. Mi már egy évvel előtte tudtunk a lehetőségről, mégis hosszasan gondolkodtunk, utánajártunk érdeklődtünk minden ezzel kapcsolatos dolognak.

Szerintem minden fontos, -főleg egy életre szóló döntés előtt- végig kell gondolni az összes ellene és mellette szóló érvet, mielőtt belevág az ember. Amiben mi tudunk segíteni, hogy a közvetlen tapasztalatunkról itt rendszeresen beszámolunk, ezzel is segítve a döntéseteket. Abba nem tudunk és nem is akarunk beleszólni, hogy mikor, hol és kivel műtessétek meg magatokat, a lényeg, hogy komplikációk és szövődmények nélkül sikerüljön. Erre viszont nincs garancia, maga Mohos doki sorolta nekünk kertelés nélkül, hogy mik a halálozási adatok és melyik szövődménynek mik a valószínűségeik. Garancia tehát nincs, reménykedni és bízni az orvos szakértelmében lehet és kell is.

Arra azért szeretném felhívni a figyelmét mindenkinek, hogy maga a műtét roppant bonyolult és nem kockázatmentes, a felépülés bár gyorsnak tűnik, de nem leányálom, és az egész életre szólóan meg fogja változtatni az étkezési szokásotokat, ill. életetek végéig folyamatos orvosi kontrolra lesz szükség a vitaminhiány miatt (B12 főleg).

Persze a végeredmény csábító, főleg annak, aki már mindent megpróbált, aktív társbetegségei vannak, és úgy érzi az élete egy kész csődtömeg kövérsége okán. Akármennyire is el vagytok keseredve, alaposan gondoljátok át, mielőtt döntetek. Ehhez és a műtéthez, -ha mellette döntetek- kívánunk őszintén sok sikert. :)

1085. Zsú1965
2012. ápr. 13. 11:27
Ez jó hír! Irigy vagyok:))))
1084. 4d9e08754a (válaszként erre: 1079. - Gombóc66)
2012. ápr. 13. 10:58
Jelenleg zajlik a folyamat, hogy Mohos doki visszajöjjön Magyarországra és átvegye a sebészeti osztály vezetését. Akkor felgyorsulhatnak az események.
1083. Zsú1965 (válaszként erre: 1079. - Gombóc66)
2012. ápr. 13. 10:53
Március?????
1082. Zsú1965 (válaszként erre: 1074. - 9c719606b2)
2012. ápr. 13. 10:53
Hát persze hogy minden érdekel! Nagyon várom a privit.
1081. 9c719606b2 (válaszként erre: 1077. - Klaribaba22)
2012. ápr. 13. 10:36
Ez a betegségektől függ. Könnyen meglehet, hogy valamicske támogatást tudsz szerezni, de ez a konkrét leletek függvényében derül ki - szerintem.
1080. klaribaba22 (válaszként erre: 1079. - Gombóc66)
2012. ápr. 13. 10:28
Hát ez nem semmi,én mem várok jövő évig az biztos!!
1079. Gombóc66
2012. ápr. 13. 10:26
Drágáim! Információk szerint tegnap már 2013. március kezdték osztani Veszprémben. De ha orvosunk állományba kerül kicsi hazánkban, akkor feleződni fog a várakozási idő remélhetőleg. Tehát estére közös imára ereszkedünk és kérjük az égiek segítségét, hogy most az egyszer nekünk dagadtaknak is kedvezzen a szerencse. Na jó, meditálhattok is.
1078. klaribaba22 (válaszként erre: 1075. - 9c719606b2)
2012. ápr. 13. 10:24
Nagyon félek én is a melegtől,nem beszélva az izzadásról,és a bőröm kidörzsölődésétől.:(
1077. klaribaba22 (válaszként erre: 1075. - 9c719606b2)
2012. ápr. 13. 10:21
Én most intézem a vizsgálataimat,a bizottsághoz,24.én kell mennem felülvizsgálatra./Néhány éve le vagyok százalékolva./Lehet,hogy ezeket már a műtéthez is feltudom használni?
1076. klaribaba22 (válaszként erre: 1074. - 9c719606b2)
2012. ápr. 13. 10:17

Szia Réka!

Nagyon örülök a műtétednek,én is azon gondolkodom,hogy felveszem a kapcsolatot Tanyi doktorral.Mint az előzőekben írtam, én nem tudok hónapokat,éveket várni.

1075. 9c719606b2 (válaszként erre: 1071. - Klaribaba22)
2012. ápr. 13. 10:16

Teljesen egyetértek Veled. Akinek május elejére legalább a konzis időpontja megvan, már kár lenne kihagyni.

Ugyanakkor picit sem bánom, hogy elmentem Debrecenbe, én már nem akartam tovább rágódni, és megpróbálom kihagyni a média elsöprő erejét egy ilyen döntés meghozatalában.

És ha már szóba került a nyár: én igenis rettegek attól, hogy a melegtől megint fuldoklom majd, meg hogy zsákban kell járnom.

1074. 9c719606b2 (válaszként erre: 1070. - Zsú1965)
2012. ápr. 13. 10:09

Szia Zsú!


Jól hitted, mert utolsó pillanatban, de szó szerint utolsó pillanatban döntöttem el, hogy megkeresem Tanyi doktort. És mentem.

A közvetlen előzmény az volt, hogy itt egyre többen keseregtünk már az elhúzódó időpontok meg bizonytalanságok miatt, elég negatívan éltem ezt meg.

Másrészt én eredetileg is őt akartam megkeresni, csak ahogy akkor le is írtam, fura volt, hogy nem adott konkrét időpontot. Tegnap rájöttem, hogy miért.

A lényeg: május 2-án műtét!

Ha érdekelnek a részletek, privibe nagyon szívesen.

Ja, a lényeg. Ha Anna-Reni nem jeletkezett volna, még mindig a körmömet rágnám, hogy mit csináljak. Ezer köszönet neki!

1073. Andi1972
2012. ápr. 13. 09:58
Sziasztok!Régóta olvasgatom a fórumot, de még mindíg nem tudtam dönteni, hogy vállaljam-e a műtétet.Nagyon sok bennem a kérdőjel.Ez egy nagyon komoly beavatkozás és nem igazán vannak még hosszútávú tapasztalatok.(vagy én vagyok tájékozatlan) :)Ezért is tetszik a klub ötlete!Amikor megláttam az első zsírvágót, aztmondtam-ez a megoldás-aztán elkeseredtem, hogy ezt nem csinálja senki itthon.Amikor a Naplós riportot láttam, megint a fellegekben jártam pár napig, amíg el nem kezdtem nyomozni és gondolkodni.Azóta egyfolytában vívódok.Pedig nem pár kiló pluszt cipelek és az egész életem a fogyókúráról szól, szólt.40 éves leszek nemsokára ,174 cm és 150kg,szerencsére nincsenek társbetegségeim, de a lábaim már nagyon nehezen bírják. :(
2012. ápr. 13. 09:52
Ez a fórum azért jött létre,hogy mindenki elmondhassa a saját véleményét,tapasztalait,tanácsait,függetlenül attól,hogy kit hol műtöttek,vagy műtenek.Mohos doktor sem tudja egyedül m.o.összes túlsúlyos betegét megműteni.Nem várt komplikáció még egy"mezei"mandulaműtétnél is előfordulhat,akármilyen gyakorlata is van egy orvosnak.Nekem 22éve volt 2plasztikai műtétem,az országban csak néhány kórházban csináltak,és most?Naponta többszáz műtétet végeznek el.Én magamról tudom,hogy ha valamit szeretnék,főleg ha az egészségemről van szó,nem tudok hónapokat,éveket várni.Nekem minden hónap számít a koromnál fogva,ezért nagyon gondolkodom Tanyi doktorban.Év végére már el is felejteném,hogy súlyosan túlsúlyos voltam!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook