Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


1431. klaribaba22 (válaszként erre: 1429. - Csippere)
2012. máj. 1. 18:37
Ez jó Csippere!:)
1430. klaribaba22 (válaszként erre: 1427. - Hamar_Kinga)
2012. máj. 1. 18:35

Szia Kinga!

Ugye,te is így vagy vele!:)Engem 18.-án műtenek Debrecenbe,már alig várom!:)Meg jött a meleg,még a se.....men is folyik a víz,a lábaim agyonra bedagadva,magasvérnyomás,2es cokorbetegség,asztma,álmatlanság,izületi gondok,soroljam még?Ezért nem fogok még egy évet várni!

1429. Csippere
2012. máj. 1. 18:31

Ezt írtam Árcsinak: :):):)

Kedves Árcsi!


Köszönettel vettük érdeklődésedet a gastric bypass klubunk iránt a hoxa.hu-n.

Mivel ez a klub zártkörű így szabadabb beszélgetést folytatunk ott, mint a fórumon, amit gondolom már ismersz.

Te frissen regisztrált tagja vagy a hoxá-nak, ezért kérlek engedd meg, hogy néhány kérdést fel tegyek neked:

- mikor és hol találkoztál a klubbal?

- milyen célból szeretnél tag lenni?

- küzdesz-e súlyproblémával, vagy a van a közvetlen környezetedben valaki, aki ezzel küzd?


Válaszaidat előre is köszönjük!


A klub összes tagjának nevében küldöm szívélyes üdvözletünket:


Csippere

Klub alapító

1428. klaribaba22 (válaszként erre: 1421. - Amandalear)
2012. máj. 1. 18:29

Szia Amandalear!

Üdv a fórumon!:)

1427. Hamar_Kinga (válaszként erre: 1421. - Amandalear)
2012. máj. 1. 18:28
Ezzel teljes mértékben egyetértek, ha lenne rá pénzem nem azon agyalnék melyik dokihoz menjek, amelyik közelebb van és gyorsabban meg tud műteni, sőt, bárkinek lennék én is "refenciatermék" ingyen :)
1426. icu70 (válaszként erre: 1423. - Csippere)
2012. máj. 1. 18:10
köszi Csippere!:)
1425. Amandalear (válaszként erre: 1424. - Csippere)
2012. máj. 1. 17:57

Köszönöm!


Én meg rettentően írigy vagyok rád!


S remélem nem a sértődősök közé tartozol:-)

1424. Csippere (válaszként erre: 1421. - Amandalear)
2012. máj. 1. 17:25

Szia!

Én személy szerint örülök hogy itt vagy! Nagyon szimpatikus vagy :)

Üdv közöttünk :):)

1423. Csippere (válaszként erre: 1422. - Icu70)
2012. máj. 1. 17:23
Szia Icu! Nagyon szorítok Neked! Kitartást és sok sikert!
1422. icu70
2012. máj. 1. 17:15

Sziasztok!

Holnap reggel irány Veszprém!Kivel talizok?Holnap jön konziliumra valaki?Aki szeretne találkozni küldje el privátba a telefonszámát!

Köszi és sziasztok!!!!

2012. máj. 1. 17:01

Sziasztok!


A legelejétől olvasom a fórumot de csak most jutott eszembe beregelek s belemagyarázok én is. Először is nem vagyok kívülálló. Magyarul kövér vagyok. 162 cm jelenleg 103 kg. Túl minden fogyókurán feljojózva magam jelenlegi mázsás kis súlyomra. Ennyi basszus 9 hónapos terhesen nem voltam pedig akkor ketten voltunk. Lényeg a lényeg. Én gyerekek ha lenen másflmillám lehet egy fül-orgégésszel is megműttetném magam csak szabaduljak meg a 2.tipusú diabetesztől a magasvérnyomástól a stroke fenyegető veszélyétől az alvásproblémáimtól meg a kb 30 kilómtól ami az elmúlt 20 évben felragadt rám. Tudom most sokan elképpednek ezen a fórumon ,hogy ez nem normális. Honnan szalajtották?

Magyarul én bizony nem szarakodnék ennyit azon melyik orvost válasszam csak lenne ennyi pénzem s aki közelebb van meg hamarabb ad időpontot azé az "üzlet". Sőt szivesen felajánlanám a leendő centrumoknak mert lesznek ilyenek...akik még nem végesztek ilyen műtétet de sebészek (na jó a fül-orr-gégész barokkos túlzás) gyakorlojon rajtam s referenciamunkának tegyen közszemlére.:-) S gráis csinálja meg. Csak csinálja meg mert így 20 évvel fogok kevesebbet élni az majdnem biztos. Minden műtétbe benne van a kockázat...


Csak azért írtam, hogy lássátok vannak ilyen hülyék is akik nem ezen agyalnak melyik a jobb hanem azon ,hogy a fészkes fenébe szerezzenek másfélmillát.


Sokfélék vagyunk.


Remélem nem sértődött senki vérig mert itt ugynézem ez nagyon előferdül.

1420. Csippere (válaszként erre: 1417. - Gombóc66)
2012. máj. 1. 15:12

Szia,

Köszönöm, egyenesen szuperül érzem magam. Döbbenetes a változás, de jó :)

Ma kaptam abból az ominózus tápszerből, amiről korábban beszéltetek, de majdnem kikéredzkedett :) Kiderült hogy mohó voltam az egy deci elfogyasztásával mert ma reggelig csak ihattam még. Kaptam még egy kis babapiskótát, de azt nem kívántam (nekem is fura volt) és ebédre hoztak krumplit összetörve. De már rutinos voltam és minden falat között vártam egy kicsit így nem lett gond. Nem ettem meg mindet, kb. 5 jó evőkanálnyit fél óra alatt.

1419. Gombóc66
2012. máj. 1. 13:37

[link]


Itt van néhány jó tanács a műtét utáni hajhullás kivédésére, mivel a tápanyag visszafogása miatt jelentős a hajvesztés.

Itt is a fehérjék fogyasztás legalább 80 grammra való emelését ajánlják.

1418. klaribaba22 (válaszként erre: 1416. - Zsú1965)
2012. máj. 1. 12:49
Igazad van Zsú!Mi mindnyájan ugyanazt a műtétet akarjuk,teljesen mindegy,hogy ki-kivel végezteti el!A lényeg,hogy esélyt kapjunk egy jobb életre!:)Mindenkinek szuvenír joga eldönteni,hogy-hol műtsék meg.Ez a fórum azért lenne,hogy a műtéttel,és műtét utánnal kapcsolatos infókat,tanácsokat,tapasztalatokat megosszuk egymással,és bátorítsuk azokat,akik még csak fontolgatják,hogy belevágjanak-e?!:)Biztos vagyok benne,hogy mind két orvos maximálisan meg tesz mindent a betegeiért!:)Én hálás vagyok Anna-Reninek,hogy jelentkezett,és ajánlotta Tanyi doktort!:)Miért baj az,hogy Debrecenben is elvégzik a műtétet?Én a személyes tali után azonnal eldöntöttem,hogy ő fog megműteni!:)Én már nem tudok egy évet várni!:(Nekem van egy csomó társbetegségem is!:(Kérlek benneteket,hogy segítsük egymást mindenben!!:)Én szeretném,ha Peti,és Timcsi is újra köztünk lenne,és elmondanák ők is a tapasztalatukat,és hogy milyen az élet műtét után!:):)Minden infónak nagyon örülünk!:)Prod,te is írjad a blogodat,ha van időd!:)
1417. Gombóc66 (válaszként erre: 1415. - Csippere)
2012. máj. 1. 12:45
Hogy vagy Csippere? Mit kaptál reggelire? Készülsz már haza?
1416. Zsú1965 (válaszként erre: 1415. - Csippere)
2012. máj. 1. 11:54

Szia Csippere! Nagyon örülök, hogy már jól vagy! És ont az írtad, ami bennem is megfogalmazódott. Azt hiszem, hogy Tanyi és Mohos között, hogy Tanyi nem foglalkozik marketinggel, Mohos viszont megcsinálta a magáét Péter riportjával. De ezzel sincs semmi baj, mert legalább tudomást szereztünk erről a módsueről.


Én személy szerint letettem a voksomat Tanyi mellett, maximálisan megbízom benne, bár még műtét előtt állok. Laikusként igenis jó referencia a számomra, hogy egy egyetemi klinika, leendő orvosokat oktató, komoly gyomor- és bélrendszeri betegségekkel küzdőkön bonyolult operációkat végző orvos fog operálni.

És ezek miatt egy kicsit sem gondolom úgy, hogy Mohos ne tudná ugyanolyan biztonsággal elvégezni a műtétet, pedig arról nem hallottam, hogy az ő tapasztalata is olyan széleskörű-e, és műtét közben hogyan reagál a váratlan helyzetekre.


És nem tudom megfejteni, hogy Tanyi volt és leendő operáltjai miért nem szidják és miért nem szólják le Mohost? Miért csak Mohost választók teszik ezt Tanyival? Miért nem lehet elfogadni toleránsan egy másik ember választását, és miért csak egy jó orvos lehet?


Kövérek! Elment az eszetek? Hát nem egymást kellene itt támogatnunk?

1415. Csippere (válaszként erre: 1414. - Zsófi0123)
2012. máj. 1. 09:58

Szia Zsófi,

Nagyon sajnálom, hogy pusztán elméletre építesz egy ilyen hozzászólást egy olyan kíváló orvosról, mint Tanyi Doktor! Mivel látom, hogy nem gondoltad át teljesen a dolgot, ezért megpróbálok segíteni Neked néhány gondolattal.

Lehet, hogy tudod, hogy engem múlt hét csütörtökön operált Tanyi Doktor gyomor bypassal.

Az ittlétem alatt szerencsém volt találkozni jónéhány betegével és az ápolókkal is tudtam beszélgetni.

Tanyi Doktor emberek százainak az életét menti meg. Csak amíg itt voltam, találkoztam egy gyomorrákos nénivel, akin hasonló műtétet hajtott végre, mint a gyomor bypass, két nőnek sérvet operál, akik 3 nap múlva már mehettek haza és egy szívbillentyűvel műtött nénin végzett hajnali 5 órakor az ügyeletében bélcsvavarodás és epekő miatt egy műtétet, minden komplikáció nélkül.

Az 50-es műtétszámot meg nyugodtan elhiheted, mert amikor még az új honlapot sem láttam, kérdeztem meg két ápolótól az osztályon, hogy mennyi ilyen műtétet végzett a doki? kérdeztem, hogy kb.20-at? azt mondták, hogy áááááááá, jóval többet.

Ö egy igazi szaktekintély, az ország legjobb sebészei közé sorolják az itt dolgozók és a betegei is.

Arról meg kifejezetten híres, hogy a legkevesebb komplikációval végzi a műtéteit, ezt többször is hallottam itt a kórházban.

Gyomor bypass műtéttel kapcsolatban pl. még egyáltalán nem volt komplikációja, még egy seb gennyezés sem! És erre Ő is büszke és az ápolói is ezt mondták! Kérlek vedd a fáradtságot és nézd meg, hogy máshol ezek a számok mennyik!

Mellesleg az a műtéti szám, amit kérdeztél gyomor bypass esetén 20 műtétet takar. 20 műtét elvégzése után csökken a 1,5% halálozási arány kb. 0,5%-ra, én utánajártam.

Boldog és büszke vagyok arra, hogy Tanyi Doktor végezte a műtétemet, tudom, hogy a lehető legjobb kezekben voltam végig. És ami szintén nem mellékes Tanyi Doktor tapasztalata elképesztően széleskörű a hasi sebészet terén, tehát bármilyen komlikáció esetén azonnal tud cselekedni. Nekem ez is számít, illetve minden nap a kórházban van.

Szeretnék mindenkit megkérni, hogy ne borzoljuk egymás idegeit mondvacsinált, elméleti baromságokkal, hanem tartsuk meg ezt a fórumot továbbra is annak a nemes célnak, amivel egymást támogatjuk, bátorítjuk ebben az életre szóló döntés meghozásában.

Ha Valaki mégis a Dokikat szeretné elemezni, nyugodtan hozzon létre egy új fórumot erre a célra, ne itt tegy ezt!

2012. ápr. 30. 23:45

Ne harahudjatok, nem akartam letámadni senkit. Csak egy eszmefutattás volt, ami szerintem fontos lehet. Ha szóban mondtam volna el, és nem írásban, érezhetőbb lett volna a segítő hangnem.


Réka! Nem akartalak bántani, és nem is írtam semmit a Tanyi doktor betegeiről. Rólad sem, ezért ne vedd magadra. Tanyi doktor honlapjáról írtam, amit lehet hogy egy beosztottja szerkesztett. Természetesen remélem, egyikünkkel sem fog történni ilyesmi.


Anna-Reni! Itt úgy gondolom legtöbbünknek vannak ilyen vagy olyan lelki problémái. Nekem is volt, 2002 őszén egy nagyobb lelki összeomlásom. (nem szeretném itt részletezni) Már túl vagyok rajta, de a kilók megmaradtak. Sajnos lassanként gyarapodnak is. Szerintem az, hogy valaki túlsúlyos, nem zárja ki, hogy tudatosan gondolkodjon.


Bea, annyit tudok amennyit leírtam. De ha megtudok valami hasznosat, írni fogok mindenképpen.


Gombóc, köszi a cikkeket, érdekesek. Az elsőt már olvastam, de a többi új. A másodikról az jutott eszembe, hogy talán a lelki nehézségekkel küzdők könnyebben szedik fel a kilókat, és eleve könnyebben lehetnek alkoholproblémások. Így talán nem a műtét következménye az alkoholprobléma. A többit még fejtegetem. Ha valami fontosat olvasok, belinkelem. A klubról még régebben írt Péter, elvileg szervez valamit.


Jó éjt Nektek!

1413. 4840635e2b (válaszként erre: 1397. - Zsófi0123)
2012. ápr. 30. 23:26

Szia!



Én senkitől nem hallottam Tanyi doktorról.Felhívtam,időpontot kaptam ,találkoztam vele,első ránézésre a megállapításom az volt,hogy egy belevaló pali,még hozzám se szólt ezt gondoltam Róla és a megérzésem helytálló volt.

Amióta megműtött annyi emberrel találkoztam,akinek sérv,epe,visszér műtétet csinált,gyomorgyűrűset és mindenki csak jót tudott mondani.

Ha az első ember lennék nála egy műtéten ,akkor is a keze alá mernék feküdni.Tud..és ez a nem mindegy.Rátermett,még életemben egyetlen egy orvosra nem tudtam ezt mondani...ez sebésznek született!


Ennél a fórumnál az a cél,hogy aki úgy olvassa ezt,mint kivűlálló,hiteles képet kapjon minden orvosról,mert itt mindenki a saját tapasztalatát mondja el,akár rossz,akár jó,de megtörtént dolgok ezek.

Ezeket mi egyszerű,hétköznapi emberek éljük meg.

Én,ha elérek odáig ,hogy plasztikáztassak valószínű,hogy maradok az orvosomnál,mert elégedett vagyok vele és ez a lényeg,hogy bárkit választ az ember,azzal 100%-ig elégedett legyen.Mind emberileg ,mind tudásilag!

1412. Bernibej
2012. ápr. 30. 22:26

Zsófi,

Személy szerint én annyit kérek, hogy ha konkrét tényeket tudsz akkor azt oszd meg velünk légyszíves. Viszont ha nem akkor de húzzuk szegény műtétre várók idegeit.


Engem még se Mohos doktor se Tanyi doktor nem operált, de szerintem Tanyi doktor nem lenne a debreceni kórház sebész adjunktusa , ha nem lenne kiváló sebész.

Valamint azért azt is látnunk kell, hogy 1 orvos nem elég, hogy mindenkit megműtsön aki erre a beavatkozásra vár, még akkor se ha ilyen picike az országunk és ilyen drága a műtét.


Szép estét minden sorstársnak. :)

Puszi

Berni (Bea)

1411. Gombóc66
2012. ápr. 30. 22:25

Álljon itt egy fabula, amit az élet írt:


Néhány évvel ezelőtt nagynénémnek szív bypass-t csinált egy feltörekvő ifjú titán, aki nem volt a menő orvosok között. Figyelmes volt, kedves és minden betegét különleges figyelemmel vett körül.A műtét jól sikerült. Nagynéném elhúzna egy hegyet is, ha kellene.

Pár évre rá, anyukámnak is ilyen műtétre volt szüksége. Megkerestük az ország legjobb szaktekintélyét. Elfoglalt volt, nem volt ideje ránk, de elvállalta a műtétet. Összegyűjtötték a megfelelő, nem kis mennyiségű vért, ami a műtéthez szükséges. Amit közben egy lengyel buszbaleset sérültjeinek elvittek. Csúszott a műtét.Majd orvosunk konferenciára ment, delegációt fogadott. És itt bejön az idő faktor. Hetekkel később végre megtörtént a műtét. Anyukán egy órával élte túl...


Miért írtam ezt le? Mert van olyan eset, amikor nincs 1 év várni.Hetek sem. Akinek komoly társbetegségei vannak, azok nem várjanak 1 évet, mert rengeteget romolhat egy cukorbetegség is ennyi idő alatt. Nem még más.

Nincs értelme az orvosokon veszekedni. Mindenki más és nem dönthetünk senki helyett. Az a fontos, hogy megbízz az orvosodban, mert az fél siker.

1410. Bernibej
2012. ápr. 30. 22:20

Köszi az infókat Gombóc66. Igen ezeket fontos tudnunk.

Viszont ahogy te döntésedet így az enyémet se változtatja meg.

Egyébként én nagyon szeretem a homeopátiás és bio dolgokat. Sokszor gyógynövényekkel kúráltam magam antibiotikum helyett. VISZONT a sebészetben és a sebészekben is nagyon bízok.

A vesém kivételekor meg a térdem műtéténél is alá kellett írnom, hogy meghalhatok, de mégis itt vagyok mert a sebészek akik műtöttek ügyesek voltak. :)

1409. Anna-Reni (válaszként erre: 1404. - Zsófi0123)
2012. ápr. 30. 22:14
Hogyha ilyen tudatosan gondolkodsz,hogy sikerült elhíznod?
1408. Gombóc66 (válaszként erre: 1405. - Zsófi0123)
2012. ápr. 30. 22:03

Drágáim! Mielőtt még szétszednétek egymást, érdemes lenne néhány angol oldalt a gyomor bypass utólagos hatásairól átolvasni.Értékesebben is eltölthetnénk az időt és megfelelő megoldásokat is kereshetnénk ezekre.

1. Nem mindenki tart ott lelkileg, hogy az életét kitöltő dagadtságát hirtelen anorex vékonyságra cserélje. Utalnék itt egy angol lány esetére.

[link]


Ezek miatt értelme lenne megszervezni egy igazi "önsegélyező" klubbot, ahol személyesen megbeszélhetnénk a felmerülő problémákat.


2. Mi is az oka a körénk rakódott hájnak? A védtelenség érzete. Védekezünk a külvilágból felénk áramló impulzusokra, falat emelünk magunk köré. Ok, rendben, bontsuk le a falat! De felkészültünk rá lelkileg? Milyen eszközeink vannak a védekezésre? Miért ilyen érzékeny a lelkünk? Miért lesznek jelentős számban alkoholisták a műtéten átesett emberek? Ami másnak nem okoz gondot az nekünk miért sok?

[link]


3.Külföldi oldalak szerint a műtötteknél 1 éven belül jelentős szintre ugrik a kalcium hiány a csontokban.Mérhetően a csípőlapátoknál is.Nyilvánvaló, hogy ennek kivédését célozza meg a 3 havonta készített vérkép és kalcium-d vitamin pótlás. Ajánlott a műtét után protonpumpa gátló szedése, a gyomorcsonk és a átkötött vékonybél védelme érdekében.Upsz!! Ez a szer, ami amúgy nagyon hatásos, mellékesen hosszú távon a csontok rugalmasságát befolyásolja és kicsit törékenyebbek lesznek. És itt jön be a kalcium hiány még habnak a tortára. Ezekre kellene a megoldást megtalálnunk. Előre és nem akkor, amikor már ott a baj.Nem is olyan rossz ötlet az orvosok által felírható "táp".


Ezek nem befolyásolják a döntésemet, megcsináltatom a műtétet, de keresem a megoldást ezekre.


És egy másik cikk, melyet a figyelmetekbe ajánlok:


[link]


Ez után még nyomozok, ha lesz eredmény, megosztom Veletek.

1407. prod
2012. ápr. 30. 21:58
Hölgyeim, nyugalom!
2012. ápr. 30. 21:06

Ma nem volt időm olvasni a fórumot, így csak most néztem bele. Bár ne tettem volna!


Kedves Zsófi, nem kellene foglalkoznod Tanyi doktor betegeivel. De tudod mit, ha belehalok a műtétbe, akkor egy pont Neked!


Természetesen egy percre sem bizonytalanodtam el, de azért felháborító, hogy miket merünk nyilatkozgatni egy megújult honlap kapcsán a vélt hazugságokról.

1405. zsófi0123 (válaszként erre: 1400. - Bernibej)
2012. ápr. 30. 20:47

Bea, teljesen igazad van, laikusként, hitelesen senki sem dönthet arról, hogy ki a jobb. Az is lehet hogy Tanyi doktor a kb. 10 műtétnyi tapasztalatával jobban megoperál, mint Mohos doki a 124 (+400 amiben rész vett) műtétnyi tudásával. De ez nem valószínű :)


Az is valószínű, hogy Mohos doki, aki egy olyan osztályon dolgozik, ahol a fő sebészeti profil a gyomor bypass (Ausztria, Oberwart), és gondolom a kollégái betegeit is látja, jobban, és nagyobb talpraesettséggel tudja kezelni a váratlan (egyéntől, és nem orvostól függő) műtét közbeni, és utáni helyzeteket. De hitelesen ezt sem jelenthetjük ki.


Abban is igazad van, hogy mindketten arra esküdtek fel, hogy segítenek az embereknek. De ez még nem azt jelenti, hogy ugyanolyan minőséggel is tudnak segíteni rajtunk.


Remélem egyik sorstársunknak sem lesz komplikációja, akármelyik sebészt választja! További szép estét mindenkinek :)

1404. zsófi0123 (válaszként erre: 1399. - Anna-Reni)
2012. ápr. 30. 20:25

Anna-Reni,a problémám az, hogy sok embert megtévesztenek ezzel. Nyilvánvalóan nem igaz, amit a debrecei műtétszámról írnak a debreceni honlapon. Ez a műtét nem egy automata, amibe befizetsz másfél milliót, és egészségesen pattansz ki! Ebben igenis meg lehet halni! Ezért nem mindegy, melyik orvos mennyit operált addig, amíg te következel.


A legtöbb műtét esetében készítenek egy bizonyos tanulmányt, ami a "learning curve"-öt kutatja. Azt, hogy mennyi műtétet kell elvégezni egy adott típusú műtétből az orvosnak ahhoz, hogy a komplikációk száma szignifikánsan csökkenjen. Érdemes lenne megtudni a gyomor bypassra vonatkozót. Ha senki sem keres rá, majd utánanézek az interneten, ha kicsit több időm lesz.


Nem a feszültséget akarom szítani a fórumon, csak úgy gondolom, hogy mielőtt egy ilyen drasztikus műtétet választunk, gondosan körül kell járni a lehetőségeket. És ez a fórum pontosan arra való, hogy a lehető legtöbb hasznos információt megosztva segítsük,és támogassuk egymást. És amit ma írtam, szerintem eléggé hasznos :)


És igen, Mohos doktorról nem írt senki semmi rosszat. Az internetes keresgéléseim alapján is úgy gondolom, hogy jóval több tapasztalata van. Pontosan ezért választottam őt :)

1403. Bernibej
2012. ápr. 30. 20:12
Nem úgy mondtam, hogy hús helyett kell, hanem kiegészítésnek. Van ahol eleve az orvos írja ki receptre (pl Anglia).
1402. klaribaba22 (válaszként erre: 1401. - Bernibej)
2012. ápr. 30. 19:42
Még nem néztem utánna,de ha husit eszünk,abban van annyi fehérje amannyi kell.Én már nem akarok porokon,és "bogyókon" élni.A szervezetünk ugyis jelzi,hogy mit ehetünk,és mennyit.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook