Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯
17151. 0463efe779
2017. szept. 8. 21:19
Én is általában mentes vizet iszom meg light gyümölcslé de már nem napi egy dobozzal hanem egy max két pohárral. Olvastam a gyomor bypass oldalon amikor Mohos dokitol kérdeztek a szénsavas üdítőital fogyasztasarol ő azt írta hogy lehet fogyasztani nem tágítja a gyomor pouchot...
17150. Andi1963 (válaszként erre: 17149. - 0463efe779)
2017. szept. 8. 21:13
Tudom, hogy nehéz leszokni, mert én is nagy pepsi light rajongó voltam:) A műtét után akkor kezdett el hiányozni, amikor már mindent tudtam enni. Próbálom helyettesíteni más italokkal. Én is, mint oly sok műtött, a jéghidegekért vagyok oda. A siónak van diétás őszibarack leve, ami szinte szénhidrát- és kalóriamentes (biztos rengeteg gyümölcs van benne:), ezt mindig tartok otthon, mert nagyon finom... igaz, hogy nincs kóla illúziója, de tényleg jó:)meg a mentes víz jégkockával:)
17149. 0463efe779 (válaszként erre: 17148. - Andi1963)
2017. szept. 8. 20:59
Köszönöm Andi igyekezni fogok :) igen én is olvastam hogy tiltó listán van bár a pontos okot nem tudom ,,csak" mert tágítja a gyomrot? Le kéne szokni róla :/
17148. Andi1963 (válaszként erre: 17147. - 0463efe779)
2017. szept. 8. 20:45

Szerintem ha az ember mindent eszik és mindig kicsi mennyiséget, az már az egészséges élet jellemzője is lehet. Főleg ha a "minden" megfelelő arányokat képvisel a fehérje-zsír-szénhidrát összetevők terén. Ha a műtét előtti életünkben is így ettünk volna, akkor valószínűleg nem híztunk volna meg ennyire, szóval ne bagatellizáld el az érdemeket:) A szénsav tudomásom szerint tiltólistás valóban.

Igen, nehéz átalakítani az étkezést, de nem is ígérte senki, hogy könnyű lesz. De meglátod, fog ez menni, csak erőltesd:)

17147. 0463efe779 (válaszként erre: 17139. - Andi1963)
2017. szept. 8. 18:34
Andi köszönöm szépen igazság szerint nem élek ám egészséges életet egyelőre vagyhat inkább úgy írom hogy mindent eszem amit tudok persze kis mennyiség de legyen szó tejfölös sajtos tesztarol husirol ha megtudom enni megeszem csoki és pékáru nem megy. De pl egy túró rudi jól esik. Vagy pl mostanában megiszom a napi két deci szénsavas üdítők kívánom de ez nem több kéz decinel. Bár amúgy gondolom ez nem jó ahogy olvastam... Nehéz átalakítani az étkezést...
17146. dia024
2017. szept. 8. 17:54
Sziasztok ! Októberben lesz a műtétem, sajna amájusi elhalasztódott! Hajhullásról szeretnék kérdezni! Van egy kedves ismerősöm akit májusban műtöttek, és azt mondja szinte a fele haja kihullott! Nagyon izgulok amúgy is e miatt! Tapasztalatokat várnék!!!!!
17145. matilda_unna (válaszként erre: 17144. - Madarijeszto)
2017. szept. 8. 13:17

A talamusz, a hipotalamusz és a limbikus rendszer a szervezet karmestere zsigeri és érzelmi vonatkozásban, a hormonháztartást és az életfunkciókat ezek szabályozzák a legfelsőbb szinteken, nem kizárólag az ghrelin képes ingerelni a talamusz receptorait, hanem rengeteg más dolog is. Nyilván ha valakinek semmi más nem okoz örömet az evésen kívül, ha hosszútávon depressziós lesz a bypass mellékhatásaitól, ha nem talál más örömforrást később sem, ha legyengül a szervezete és tápanyaghiány lép föl, akkor leépülhet agyilag is, de ennek nem kizárólag a ghrelin hiány az oka, pláne mivel nem teljesen tűnik el, az egész gyomorfal termeli, és az első hónapok evési nehézségei után, ami főleg fizikai nehézséget jelent, maga az evés öröme ugyanúgy visszatér, cssk más formában. Másrészt az agy olyan, hogy képes tanulni és átszervezni magát, és más módot találni a szükséges területek ingerlésére. Sok műtöttnek ezért lesznek új hobbijai, belevetik magukat a sportba, új életformába, ezerszer jobb és több lesz a szex akár, szélsőséges esetben beleesnek más szenvedélyekbe, mint pl a szerencsejáték, ilyesmi.

Olyasmi ez, mint az alzheimernél, már azután is, hogy diagnosztizálták, azt is lehet késéltetni sok tanulással, olvasással, az agyi aktivitás frissentartásával.


A tanulmánnyal kapcsolatban, amit linkeltél: van egy másik is ugyenebben az adatbázisban, ami reflektál rá, és épp az ellenkezőjét állítja, azaz hogy pont az alzheimer megelőzésében vagy kockázatának csökkentésében is van szerepe a bariátriai műtéteknek. És amíg az első tanulmány kicsi, mindössze 10 emberrel végezték, kontrollcsoport nélkül, a betegek átlagéletkora 57 év volt, nem vették figyelembe a járulékos betegségeket, a műtéti komplikációkat, ilyesmit, addig ez a másik egy sokkal komolyabb és átgondoltabb munka, 109 baritáriai műtöttel és 41 műtetlen túlsúlyos kontrollcsoporttal végezték, és nagyjából épp az ellenkezőjére jutottak a kognitív leépülést illetően, szóval ez így önmagában nem annyira meggyőző.

A B12 vitaminhiány sokkal esélyesebb, ha már leépülésről van szó.

Mi ezzel viszonlag sokat folglalkozunk, mert vannak betegeink, alkohlisták, akiknél ez szintén súlyos B12 hiányt okozott (merthogy ők sem esznek rendesen, és felszívódási zavaraik vannak, és egyébként memóriagondjaik is vannak), és ha már károsodott a látóidegük, akkor csak egy ideig kezelhetjük őket nagy dózisú B12 és B1 vitaminnal, de ha a hiány elért már egy bizonyos szintet, akkor onnantól már visszafordíthatatlan a károsodás, és nem lehet mit tenni. Ugyanez játszódhat le az agyban a bypass miatt kialakult vitaminhiány következtében.


[link]

2017. szept. 8. 11:36
Egy tanulmány a témáról: [link]
17143. Madarijeszto (válaszként erre: 17141. - Matilda_unna)
2017. szept. 8. 11:08

Az elbutulás, mint lehetséges mellékhatás engem is foglalkoztat, rengeteg mindent olvastam külföldi oldalakon, az amerikaiak rengeteget foglalkoznak a bariátriai műtétekkel. Számomra egyértelművé vált, hogy az elbutulás nem, vagy nem csak a felszívódási zavar következménye. Nem vagyok orvos, de leírom, hogy nagyjából mi állt össze a fejemben az olvasottak alapján.

Az emésztésben és étvágy-szabályozásban szerepet játszó hormonokok közül 4-at említettek, amik közül az egyik a ghrelin, ami ahogyan Matilda is írta, a gyomorban termelődik. A másik a leptin, ami a zsírsejtekben termelődik, a további kettő a nevét sajnos nem tudom felidézni (valamilyen peptidek), de a vékonybélben termelődnek és az étvágy csökkentéséért felelnek. Azt ugye tudjuk, hogy a gyomor nagy részének eltávolításával csökken a ghrelin termelés, az étel közvetlenül a vékonybélbe való juttatásával pedig a másik két peptid gyorsabban és nagyobb mennyiségben termelődik és csökkenti az étvágyat.

Az agyban a talamusz felelős az ízérzékelésért és a memóriáért és koncentrációs képességért. Ez az a terület, ahol a ghrelin összekapcsolódik a neuronokkal és jeleket küld az agyba. (Olvastam arról is, hogy a hormonális változások hogyan befolyásolja a jutalmazással kapcsolatos érzelmeket a műtöttekben, konkrétan, MRI-vel kimutatták, hogy a műtét után bizonyos ételek képére egyáltalán nem reagál az agy jutalmazási területe úgy, mint korábban - ez is a fogyást segíti.) Szóval, mivel a ghrelin szint jelentősen csökken, és a talamusz receptorai nincsenek "ingerelve", a receptorok szép lassan elhalnak. Csak sajnos ezek ugyanazok a receptorok, ami a memóriáért és a koncentrációs képességért is felelnek. Ez a folyamat pedig a visszafordíthatatlan.

Aki tehát ettől tart, a felszívódási zavaron túl ezen a vonalon is olvasgasson. És ha talál valami biztatót, ossza meg velünk. :)

17142. edu31
2017. szept. 8. 10:52

Köszönöm Matilda nagyon kedves vagy. Elolvastam a naplódat is ami nagyon nagy segítség és sok mindenre kérdés nélküli választ ad. Gratulálok az eredményhez és tetszik hogy a fogyás mellett az egészséges életmód megtanulását is fontosnak tartod. Ha nem haragszol még lenne egy-két kérdésem.

1. Írod a naplóban a saját receptes testápoló tömbödet (sheavajjal, kakaóvajjal, méhviasszal)Ezt Te készíted vagy venni lehet valahol? Ha Te készíted leírnád hogy hogy lehet?

2. Megkérdezhetem hogy Te milyen vitaminokat szedsz sleevesként? Vitaminvásárlás előtt vagyok és nagyon érdekelne hogy Te mivel vagy elégedett és mit szedsz

3. Amikor hazamentél a kórházból és az első napokban csak folyadékot lehet inni, Te miket ittál hogy valamennyi kalória is bemenjen a szervezetbe.

4. A dietetikus 1400 kcalóriás étrendet állapított meg számomra, ami -ahogy Titeket olvaslak- kezdetben elérhetetlen. Te már elérted azt a kalóriabevitelt ami Neked való, vagy még mindig alatta vagy?

Köszönöm előre is a válaszokat.

17141. matilda_unna (válaszként erre: 17140. - Edu31)
2017. szept. 8. 09:37

szia Edu!

Ha sleeved lesz, akkor nem igazán kell semmilyen mellékhatástól vagy súlyos következménytől tartanod, igaz, hogy kivesznek egy igen nagy részt, de máskülönben semmi nem változik, szó szerint kisebb lesz a gyomor, és ennyi.

A műtét utáni napokban-hetekben kicsit nagyobb a varratelégtelenség kockázata, tehát az hogy valahol elereszt a varrat, és kiszivárog a gyomorban lévő folyadék a hasüregbe, azért mert a sleevenél hosszabb az a varratrész, mint a bypassosoknál, de éppen ezért erre figyelnek, és ellenőrzik, elég ritka, és nagyon erős ám az a varrat. Nekem a kórházban a műtét után derült ki, hogy érzékeny vagyok az altatógázra, amitől folyamatosan öklendeztem két napig még hánytam is, tehát görcsben volt a gyomrom, de a varratomnak semmi baja nem lett (egyébként ez az érzékenység is elég ritka, csak pechemre kifogtam, se senkivel nem akadtam még össze a műtöttek közül, akinek lett volna ilyen).


Ami a hormonális változásokat illeti, az egyetlen hormon, amin a műtét közvetlenül változtat, az a ghrelin nevű hormon, ami az éhségérzet kiváltásáért felelős az agyban. Ezek a hormontermelő sejtek a gyomorban vannak, a gyomorfalon, és ezt a részt kivágják a műtét során, ezért nem érzünk éhséget.

Mivel nincs mesterséges felszívódási zavar, ha egy sleevesnek átjut valami a gyomrán, akkor onnantól minden a régi, nincsenek hormonális változások, csak azok, amiket maga a fogyás ténye változtat meg, és ezek minden esetben pozitív változást jelentenek. A túlsúly az, ami felborítja a hormonháztartást, és a fogyás az, ami a gyógyírt jelenti rá, ez ennyire egyszerű. Saját magamon azt vettem észre a gyakorltaban, hogy az összes gázul működő hormonom rendbejött, napra pontosan 28 napos lett a ciklusom, jórészt minden olyan hormonális gebasz, amit a túlsúly okozott, elmúlt, viszont a változásokat sokkal erőteljesebben érzem, és körülhatárolhatóbban, nem tudom miért, talán korábban elnyomta a túlsúly vagy mert fel volt borulva az egész. Főleg női vonalon érzem ezt a változást, a mensi előtt két napig érzem a premenst, az egyetlen két olyan nap egy hónapban, amikor konkrétan éhes vagyok, sőt szénhidrátéhes, sütiéhes, a többi napokon eszembe se jut, félidőben érzem, sőt látom magamon hogy most lehet peteérés, a libidó nagyon erőteljesen változik a ciklus idejét követve, azelőtt minden olyan semleges, változatlan volt, olyan állandó, most meg folyamatos mozgázban, de nem kellemetlen, hanem olyan egészséges, normális.


A szellemi hanyatlásos dolog már sokszor felmerült itt a fórumban az elmúlt években, nem nagyon találni erről túl bőséges tanulmányt, a férjem belépőadatait használva még orvosi adatbázisokban is kerestem erről tanulmányokat, de nem nagyon találni, viszont egészségügyisként nekem erről az az elméletem, hogy főleg a bypassal és a felszívódási zavarral függhet össze, és akkor is csak akkor ha valaki elhanyagolja a vitaminpótlást hosszútávon. Ugyanis a B-vitaminok az egyik olyan kritukis vitamincsalád, amit nehezen épít be a bypassos szervezet, főleg ha gyomorvédőt szed hosszútávon, de azért is mert keveset esznek, effektíve kevés jut be belőle, és még abból is ekvés szívódik fel, és a B-vitaminok hiánya, főleg a B1 és a B12 hiány felelős az idegrendszeri problémákért, amik először a végtagok idegi működési zavaraiban jelentkezik, például összecsuklik minden átmenet nélkül, vagy nehezen tudja mozgatni a kezét, de ha ez súlyosbodik, akkor az agyi idegi aktivitás is károsodhat, és ez vezet szellemi leépüléshez, ha már visszafordíthatatlan a károsodás. Ilyenek miatt nem szabad elhanyagolni a vitaminpótlást a bypassosoknak, és a sleeveseknek ugyanúgy, és ezért kell az elején gyakrabban, de később is évente egy laborvizsgálat, hogy megnézzék miből hogy áll, és pótolhassák a hiányzókat, ezt nem szabad elbliccelni, mert hosszútávon nagyon komoly károkat okozhat.

Sleevenél ez kicsit könnyebb, főleg az első év után, de ott is évente kell ellenőrizni, és pótolni ha kell.

17140. edu31
2017. szept. 8. 08:53

Sziasztok!A segítségeteket szeretném kérni. A műtét előtt 1 héttel egyre többször merül fel bennem, hogy jól döntöttem-e, kell-e ez nekem stb. Remélem azért rajtam kívül volt más is így és nem én vagyok ennyire defektes. Ez egy komoly döntés egy komoly műtéti beavatkozás és az ember nem minden nap válik meg egy fontos szervének egy igen nagy részétől (sleeve lesz) A pozitív oldala lenyűgöző a dolognak (új élet, egy egészséges életmód megtanulása mozgással egészséges ételek szeretetével a zsírbörtönből való megszabadulás stb.) de mindennek van másik oldala. Szeretnék tájékozódni de erről nem sokan beszélnek. Értem én hogy a serpenyő egyik oldalán -ha nem változtat az ember- a sok sok túlsúllyal együtt járó betegség és kellemetlenség áll, de a másik serpenyőben mi van? Én sajnos csak németül értek és német oldalakon nem nagyon találtam erre választ. Ezeknek a műtéteknek Amerikában van viszonylag nagy múltja ott hallott valaki olyan tanulmányról ahol a bypass vagy sleeve műtötteket vizsgálták? Találtam egy cikket ami hormonális változás oldalról közelíti meg a dolgot és a műtöttek egy része később szellemi hanyatlással küzd. Ha érdekel valakit a cikk: [link]

Ha esetleg valaki régebben vagy most olvasott vagy hallott ilyenről kérem szépen ossza meg mert minden éremnek két oldala van és a racionális döntéshez ismerni kell mindkettőt. Köszönöm előre is.

17139. Andi1963 (válaszként erre: 17135. - 0463efe779)
2017. szept. 7. 14:41

Szia Nikca,


nem hiszem, hogy a pár szem popcorn - vagy bármiből pár szem - bűn lenne egy normál, egészséges életben, mert most ugye már azt élünk:) Szerintem az a lényeg, hogy a "pár szem" ne vegye át az uralmat fölöttünk és ne nője ki magát egész napos folyamatosan evett pár szemekre:)

További sikereket és hosszú egészséges életet kívánok:)

Andi

17138. 0463efe779 (válaszként erre: 17136. - Csaba72)
2017. szept. 7. 10:57
Neha Csabi igen :)
17137. Bobe1977
2017. szept. 7. 05:24

Szèp reggelt!😊

Helyzetjelentès: este 10-kor kaptam egy kis altatò szùrit majd jobb oldalanra fordultam ès aludtam 4 òràig. Most màr egyedül kelek ki meg fekszem vissza az àgyba. Ma elmèletileg zuhanyozhatok egy kicsit.

Egy rossz van csak: nagyon szomjas vagyok!😔 ma megyek nyeletèsesre ès megrendeltem màr a Pàromtòl a kemèny 0,5 liter hideg mentes vízet.

Sètàltam most is vagy 20 percet.

Kicsiy visszafekszem mèg hàtha sikerül pihenni. Megölnèk bàrkit egy korty vízèrt!!😂😂

Puszi Mindenkinek!

17136. csaba72 (válaszként erre: 17135. - 0463efe779)
2017. szept. 6. 23:23
Neha kell bűnözni nyugi
17135. 0463efe779
2017. szept. 6. 20:30
Nagy bűn ha ettem popcornt? :/ Kicsit... :/ Neha elkap a bűnözés jó mostmár nincs egy tábla Milka meg egy zacskó chips de szoktam falatozni ezt azt mostmeg a popcorn olyan jól esett...
17134. Táti75 (válaszként erre: 17121. - Fruzsajna)
2017. szept. 6. 15:02

Húúúúúú, kb hasonló paraméterekkel szeretnék hasonló eredményt elérni.

Őrületes érzés lehetett mikor megláttad.

17133. Táti75 (válaszként erre: 17129. - Mithos)
2017. szept. 6. 15:01
Nagyon drukkolok és várjuk a részletes beszámolót. :)
17132. Táti75 (válaszként erre: 17131. - Bobe1977)
2017. szept. 6. 14:53

jaj de jóóóóó! :)

Kíváncsi leszek a beszámolódra.

17131. Bobe1977
2017. szept. 6. 12:07
Minden ok Velem! Nincs fàjdalom jòl vagyok!❤
17130. 063870efac (válaszként erre: 17129. - Mithos)
2017. szept. 5. 21:42
Ez nagyon jó hír:)))) Gyors felépülést Bobének!:) Neked meg sok sikert,gondolni fogunk Rád és Veled is minden rendben lesz!:))
17129. mithos
2017. szept. 5. 20:47
Sziasztok, ma voltam Veszpremben a korhazban (engem holnap mutenek ott), es ahogy hallottam, minden mutott sikeresen kijott a mutobol (Bobe). Holnap ha befekszem, majd obbet tudok mondani.
17128. KM1981 (válaszként erre: 17125. - Bobe1977)
2017. szept. 5. 09:50
Ugyes leszel, minden rendben lesz :) Varjuk a jelentkezest! :)
17127. csaba72 (válaszként erre: 17125. - Bobe1977)
2017. szept. 5. 05:07
Hajrá. Szorítok. Minden rendben lesz
17126. 063870efac (válaszként erre: 17125. - Bobe1977)
2017. szept. 4. 22:15
Minden jót Böbe!:))) Gondolunk Rád,minden rendben lesz!!_:)
17125. Bobe1977
2017. szept. 4. 21:37

No Srácok! Reggel 5- kor indulás és 7- kor már kezelesbe vesznek! 9- kor műtét!

Aztán majd ha tudok szerdan jelentkezem! 🙏

Legyetek jòk! 💕😊

17124. csillagpor118 (válaszként erre: 17107. - Gakocsis)
2017. szept. 4. 15:47
Tudom miről beszélsz:) sikerült sajnos megtapasztalnom 1dl zabkásától !
17123. csillagpor118 (válaszként erre: 17111. - Dagi90)
2017. szept. 4. 15:45
:) ügyes!
17122. csillagpor118 (válaszként erre: 17121. - Fruzsajna)
2017. szept. 4. 15:44
Gratulálok ! Sokat olvastalak a műtét előtt.jó,hogy hírt adtál magadról :)
❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook