Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯
17481. eantoni
2017. nov. 13. 16:14
Ma elkovettem az elso hibat...miutan koprobaltam a gulyasleves levet meginni, mint uj izvilag, rajottem nagyon nem megy, emelyegtem tole...gondoltam ez igy nagyon nem jo, valamivel el kene venni a szajizem...tea nem segitett, viz megugyse, igy gondoltam elragicsalok egy kocka csirkemellet...nagyon jol esett, elvette a rossz izt es gyoztes vigyorral ultem le a fotelba, hogy problemamegoldasbol jeles...eltelt 10-15perc es eljeztem nem kapni levegot, konkretan olyan erzesem volt, hogy a falat megakaft, se fel se le...ujabb korty viz, tea, ereztem itt a veg...a folyadek visszajott, a falat meg odabenn feszitett...gyonyoru...gondoltam valamit csinalni kell, igy vegul egy jo nagy slukk vizet nyeltem, iszonyatosan kihuztam magam...husi helyere kerult, le visszajott...problema megoldasbol jeles, darabos etelbol, ragasbol megbuktam...
17480. eantoni (válaszként erre: 17476. - Gyuri76)
2017. nov. 13. 16:05
Szerintem a legtutibb, ha felhivod oket es megkerdezed mire szamits. En beugro listas voltam, igy nem tudom, mi a hagyomanyos procefura
17479. eantoni (válaszként erre: 17477. - Suzanna83)
2017. nov. 13. 16:03
Nem emlekszem ilyen problemara...kerdes, hogy lepedekes, vagy esetleg benyaltal valamit...
17478. chety1964 (válaszként erre: 17459. - Suzanna83)
2017. nov. 13. 15:49

bocsánat hogy újra zavarlak,


mennyit kellett Prágara várnod?


leírnád a kórház élérhetőséget?

17477. Suzanna83
2017. nov. 13. 14:53
Felmerült új kérdés. Nektek is fehér volt a nyelvetek a műtét után? 6 napja műtöttek.
17476. gyuri76
2017. nov. 13. 14:00
Sziasztok Veszprémben műtötteket kérdezném hogy dec.7-re van időpontom műtétre,kb mikorra számoljak az első egyeztetésre.köszi.
17475. Eravagyok
2017. nov. 13. 12:09

Sziasztok!


Az elhatározás megszületett és szeretném megcsináltatni a bypasst. Eddig úgy gondoltam h mindenképp Mohos dokihoz mennék, de ez a másfél év várakozólista teljesen elszomorított, ezért most gondolkodok a DMC-en.Érdekelnének h mik az ottani tapasztalatok? Minden infót előre is köszönök.

17474. edu31 (válaszként erre: 17473. - Eantoni)
2017. nov. 13. 09:21
Szuper vagy köszi!
17473. eantoni (válaszként erre: 17472. - Edu31)
2017. nov. 13. 09:13
Szia, megneztem a receptem, arra mar Noacid van felirva 40mg, nem Controloc. Elnezest, ha felreinformaltalak. Ma megyek a korzetihez, rakerdezek, mi a velemenye errol.
17472. edu31
2017. nov. 13. 08:35
Sziasztok. Elsősorban DMC műtötteket kérdezném hogy a gyomornedv ellenálló tablettát Controloc 40 mg ki meddig szedte a műtét után? Nekem senki nem mondta hogy ezt mindig kellene szedni és nem is akarom, mert ez egy erős gyógyszer. A vérhigító szurit 20 napra írták fel de két hét után elhagyható ha mozog napközben eleget az ember. Köszi.
17471. eantoni (válaszként erre: 17467. - 1140Ancsa)
2017. nov. 12. 21:48
Szia Ancsa, latod milyen ugyes vagy, minden teged igazol! Szoval abbol a karacsonyi zserbobol mindenkepp kerek!
17470. eantoni (válaszként erre: 17468. - Suzanna83)
2017. nov. 12. 21:46

Szia, nalam meg csak folyadek van, szilard semmi, de egyenlore nem is hianyzik. Ez a 3 uveg modszer segitett abban, hogy fel tudjam vinni a folyadek bevitelemet, mert tobbszor szedultem picit. Nekem kicsit konnyebb dolgom van, mert a sracaim mar nagyok, igy van idom az uj belsommel foglalozni.

Ha szabad okoskodnom, a levesekkel is ovatosan, csak frissen egyed, inkabb fagyaszd le ami nem fogy el. Meg nagyon serulekenyek vagyunk, nehogy baj legyen, probalj meg csak frisset, aznapit enni.

17469. popimaci (válaszként erre: 17466. - Eantoni)
2017. nov. 12. 21:45
koszonok minden valaszt mindenkinek..remelem minden oke lesz..jol esik,hogy gondoltok ram..ugyhogy most bucsuzom is..es miutan tulvagyok a muteten jelentkezem..mindenkinek minden jot,egesseget,fogyaSt kivanok..
17468. Suzanna83 (válaszként erre: 17464. - Eantoni)
2017. nov. 12. 21:07
Köszönöm, hogy figyelmeztettél. Ma szinte egész nap mentem. Egyedül nevelem a 18 hónapos kislányomat, szóval nincs megállás. De én messze nem tudok még két litert meginni egy nap. Néha azt sem tudom, hogy ha fehérjeport iszok, vagy levest, akkor azt kajának vegyem-e, vagy italnak. :) De egyébként jól vagyok teljesen. Ma főztem hatalmas adag húslevest, szóval lesz mit innom/ennem. Csak tegnap repültem vissza, szóval még be kell rendezkednem az új életre itthon. Nem kell vérhígítót adnom magamnak. Ez meglepett, mert itt császármetszés után is kellett 10 napig.
17467. 1140Ancsa (válaszként erre: 17465. - Popimaci)
2017. nov. 12. 20:25
Nekem 3 hete volt a műtétem -9kg a súlyvesztés és már teljesen elhagytam a cukor gyógyszert. 😊
17466. eantoni (válaszként erre: 17465. - Popimaci)
2017. nov. 12. 17:43
Popimaci ugyes leszel, semmi ketseg! En ugy tudom, bar nincs tapasztalatom, hogy a jelentos fogyas es minosegibb taplalkozas jelentosen javithat a kerdezett problemakon, sok embernel teljesen rendbe rakta azokat. Ugyesen! Eva
17465. popimaci
2017. nov. 12. 16:32
sziasztok.kerdeznem aki mar tulvan a muteten,mindegy mennyi idelye...mi lesz az inzulin rezisztenciaval?mikor fog ;elmulni:?raadasul nekem meg laktoz erzekenysegem is van...ezek helyre fognak jonni,idovel??holnap reggel 7 orara megyek a DMC_BE..ugy orulok..bar ehes vagyok..
17464. eantoni (válaszként erre: 17463. - Eantoni)
2017. nov. 12. 12:08

Es tanulva az en peldambol, ha meno mano tipus vagy, figyelj a vercukor szintedre fokozottan, mert szinte 0 kaloria melett a nyuzsges konnyen hypoglikemiat okozhat. En ma kotelezo gyaloglaskepp megjartam parommal a kozertet, pl ez mar sok lett volna egy nyalintas szolocukor nelkul.

Verhigitot kell adnod?

17463. eantoni (válaszként erre: 17461. - Suzanna83)
2017. nov. 12. 11:59

Szia, nekem onnantol, hogy levettek az infuziot, semmilyen hanyingerem nincs, kiveve amikor egyes szagoktol felugrik a gyomrom, de ez inkabb a nemtetsues kifejezese. Nekem pont, hogy azt igertek, hogy megszunik a refluxom, es ez eddig allja is a helyet, bar az igazsaghoz tartozik, hogy kotelezoen eletem vegeig kell gymorvedot/savlekotot enni a neve: controloc 40mg pantoprazol a hatoanyaga. Amig folyekony kajan vagy jobban oda kell figyelni a savadra, mert nincs ami felszivja es ugye uj a szerkezet is...

Eva

17462. ikres_anyu
2017. nov. 12. 11:03
Köszönöm csajok a beszámolókat, Éva, neked még lehet írok, mert mi is (mármint a férjem) Veszprém előtt állunk. Csak hát még hiányzik egy pici pénz és sok-sok kiló. Ugyanis Mohos doki azt mondta, hogy le kell dobjon 30 kg-ot, addig szó sem lehet műtétről. Szóval ez még "nagy falat" előttünk. Elég fura, kórházban dolgoztam, sajnos tisztában vagyok az eü állapotával, de attól még jobban rettegek, hogy a másik oldalról (betegként, nem fehér köpenyesként!)személyes érintettségbe kerülök!
17461. Suzanna83
2017. nov. 12. 08:55
Az elején nálatok is volt reflux? Ez enyhülni fog majd, csak most így az elején szokatlan a gyomromnak, hogy ilyen kicsi? Ti szedtetek rá valamit? Én láttam ilyen folyékony dolgokat a patikában (Maalox).
17460. Suzanna83
2017. nov. 12. 08:51
És annyi, hogy a szervezést is ők intézik, mindent. Nekem csak e-mailt kellett írnom a Praga Medica-nak és ők intéztek mindent (taxik, hotel, vizsgálatok, műtét, mindent).
17459. Suzanna83
2017. nov. 12. 08:49
A lényeg lemaradt, hátha valakit érdekel. Prágában ez a csomag 1,5 millió forint körül-alatt van. Ebben benne van a reptéri taxi, az összes vizsgálat, műtét, 3 nap kórházban, 3 nap szállodában. Elméletileg svédasztalos reggeli is, de azt mi nem tudjuk kihasználni (sajnos). :)
17458. Suzanna83
2017. nov. 12. 08:45
Én is hazaértem. Én Prágáról tudok élménybeszámolót tartani. Azért választottam Prágát, mert ott várakozás nélkül lehetett menni és ez egy szépségcsomag volt. Taxi, szálloda 3 napra, kórház 3 napra, stb. És még így is olcsóbb volt, mint bárhol máshol a világon. Nagyon kedvesek voltak. És mivel itt főként plasztika és ilyen jellegű műtéteket végeznek, a rutin benne van a kezükben. DE...ha most választhatnék, akkor lehet, hogy a DMCt választanám. Én arra számítottam, hogy ott mindenki beszél angolul, hát nem...csehül és németül beszélnek. Sem a hotelben, sem a kórházban nem volt egy db angol csatorna sem a tvben, így egy hétig szinte senkihez sem tudtam hozzászólni és még tv-t nézni sem tudtam. Közben megtudtam, hogy én azért kaptam ennyi infúziót és folyamatosan, mert már 3x ment szét a vénám és mindig újra-újra kellett szúrni. Ezért egy olyan infúziót kaptam, ami csak 150ml/h sebességre volt állítva. A lány, aki fogadott, ő tudott angolul és a vizsgálatok alatt végig velem volt. Maga a klinikán is volt egy nő, aki néha bejött hozzám és vizitkor is ott volt, mert ő volt a tolmács. Én úgy érzem, hogy egy magánklinikán az a minimum lett volna, hogy ha tudják, hogy az egyik beteg angolul beszél, akkor angolul legalább kicsit beszélő nővéreket tesznek be ügyeletbe. De nem így volt. Így a 3,5 nap kórházban szinte csak a plafont tudtam bámulni. Ez volt a legrosszabb része. Kétágyas szobában voltam és persze egy német beteget toltak be mellém, szóval vele is csak mutogattunk, ha valamit akartunk (ablak, távirányító, stb). De mindenki nagyon segítőkész volt és kedves és igen, angolul is el lehet boldogulni. Hiányoltam még, hogy semmiféle dietetikussal nem volt beszélgetés, csak kaptam 2db A4es lapot, hogy ezt kövessem a műtét után. De nagyon jó volt, pl, hogy hétfőn az összes vizsgálatot megcsinálták (kérhettem altatásban a gyomortükrözést), kedden már műtöttek reggel. Akinek az idő és pénz nagyon fontos, annak tudom ajánlani Prágát.
17457. eantoni (válaszként erre: 17456. - Ikres_anyu)
2017. nov. 12. 08:16

Szia, Veszpremrol a legfontosabb, hogy kozkorhaz, kozsebeszet, nem uri hely, viszont Mohos doki es a csapata hozzaertese, odaadasa felulirja a kenyelmetlenseget es tenyleg probalnak fizetos vendegkent szolgaltatni, de a kozos legter a hangok a szagok neha felulirjak a lehetoseget, szoval aki odamegy annak e szerint kell gondolkodnia. En vittem fulhallgatot, ezzel remekul ki lehet zarni a kulvilagot, szomszedasszony hozott memoria matracot, nekem parnaim voltak, mindketto nagyon nagy segitseg lehet, foleg a hasonalvoknak. Nalam volt egy polar pled, szines, nagyon jol esett, raadasul egy kis szint vitt a szobaba. Mi klubboztunk, en egyenisegemnel fogva is meglatogattam a sorstarsakat es egy-ket bekacsintas utan mar tok jo volt egyutt nevetni a nyugjeinken, sikerelmenyeinken, tudni, hogy amit megelunk az masnal hogyan jelentkezik, mint problema. Voltak pillanataim, amikor bepanikoltam, jo volt atmenni a szomszedba, ahol joerzessel kinevettek, es rajottunk, hogy egy negyed szolocukor hianyzott az eletembol es ujra tudtam mosolyogni. En eddig sem voltam oda az uditokert, edessegekert, amik nagyon edesek (kivetel a tesztasutik), most egyaltalan nem megy, viszont a szervezetemnek hianyzik, szoval most ugy gondolom szolocukor mindig lesz nalam, amig at nem allok a szilard etkezesre, de lehet utanna is. Lehet, hogy segit kicsit a mutet utani depin is, nem tudom, ki kell probalni, nekem segit megtartani az orokmozgosagomat, jokedvemet igy mutet utan is.

Tegnap hazaerkeztem, nehez volt az ejszaka, meg mindig a hatonfekves miatt, vegul a tv nezos dontheto fotelban talaltam meg az almom. Most van 3 felliteres uvegem, 1viz, 1tea, 1leves, egyenlore eddig jutottam. A mai probatetel a laktozmentes tej, tejfol kiprobalasa lesz, minthogy a husleves tegnap nagyon jol viselkedett, sikeresen menetrendszeruen indult tole a reggel (igaz legparnan) ma egy csirkes tejfolos krumplilevesben gondolkodom, meglatjuk mennyire toleralja az en kis belesem

Puszi neked, ha van barmi kerdesed nyugodtan irj akar privatban is. Eva

17456. ikres_anyu (válaszként erre: 17452. - Eantoni)
2017. nov. 11. 19:31
Szia, kiváncsi vagyok a veszprémi friss infókra! Irsz itt vagy privátban?
17455. popimaci (válaszként erre: 17454. - Eantoni)
2017. nov. 11. 17:51
de ari vagy..koszonom szepen,mar nem nagyon eszem,csak levesket repaval,eleg eheskes vagyok mert mar abbahagytam a mercformint...de ezt szerettem volna,2m ft,ugyhogy varakozok,mar csak 2 nap..
17454. eantoni (válaszként erre: 17453. - Popimaci)
2017. nov. 11. 08:35
Drukkolok erted, biztos minden rendben lesz! Ugyesen!
17453. popimaci (válaszként erre: 17452. - Eantoni)
2017. nov. 10. 14:52
szioka DMC-ben es hetfon reggel 7-re visznek be,hogy mikor kerulok sorra..azt meg nem tudom pontosan
17452. eantoni (válaszként erre: 17448. - Popimaci)
2017. nov. 10. 14:26
Szia, holmutenek? Veszpremrol van friss infom.
❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook