Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯
17511. Kisiza (válaszként erre: 17506. - 1140Ancsa)
2017. nov. 19. 21:45

Én úgy tudom, Mohos dr is kér felárat ha bármi mást is csinál a bypass mellett (pl gyűrű kivétel vagy epe) Veszprémben. Az meg hogy 4 évvel a bypass műtét után visszament valaki epekő műtétre, az természetesen "ingyenes", mert az OEP fizeti. Tehát nem a bypass árában volt benne, hanem a TAJ kártyádra ment.

Ez a DMC-ben is megvan, mert ott is el tudnak küldeni valamelyik állami kórházba epeműtétre, bypass előtt vagy után.

Ne keverjük össze hogy mi minden van benne a bypass műtét árában...

17510. Kisiza (válaszként erre: 17495. - Popimaci)
2017. nov. 19. 21:39

Kedves Popimaci,


Gratulálok a sikeres műtétedhez, örülök hogy jól vagy. Én 1 éve voltam (az elsők között), de akkor még 2,5 óráig tartott a műtét. Ha másfél óra alatt megvolt neked, akkor már sokat gyorsultak a DMC-ben. Mostanában már csak ennyi ideig tart?

17509. majmocska1 (válaszként erre: 17507. - Noncsi41)
2017. nov. 19. 16:56

Szerintem ha eloteremtheto volt a 2

Millio akkor a 200 is.biztos nem varnek 1 evet veszprembe egy ilyen miatt.Gondold at!

17508. popimaci (válaszként erre: 17507. - Noncsi41)
2017. nov. 19. 12:35
szia hat..nem tudom mit fogsz tenni ebben a helyzetben..majd gondolok rad, hogy jol donts sok sikert..
17507. Noncsi41 (válaszként erre: 17503. - Popimaci)
2017. nov. 19. 11:54

Szia! Hát még megpróbálok egy kört futni az asszisztensnél, hogy Karácsony lévén nem e lehetne e esetlegesen egyben és bypass árban megcsinálni...:)))

Ő egyébként azt írta, hogy menjek el államiba és ott vetessem ki az epehólyagot, majd áprilisba a DMC-be bypassra. Írtam neki, hogy nem szeretnék 2 x műtétre menni...

Azon gondolkodom, hogy bejelentkezek Mohos doktorhoz és majd csak lesz előbb utóbb időpontom.

Már a munkahelyemen is leszerveztem mindent, most gyorsan vissza kell csinálnom, mert nálunk a december nagyon húzós és nagyon nehezen tudtam elintézni, hogy dec. 28 - ától betegállományban leszek (lettem volna).

Hátha valami csoda folytán elvállalják a DMC-ben a műtétemet bypass áron, bár nem nagyon reménykedem már ebben.

17506. 1140Ancsa
2017. nov. 19. 09:16
Veszprémben benne van az árban az epekő műtét. Sőt, volt ott egy hölgy, amikor engem műtöttek, akinek 4 éve volt bypass műtétje, és most visszajött epehólyag eltávolításra, mert benne van bypass árában. 😊Ez a nem mindegy, mert így az 2 műtét, nem plyan, hogy ha már bent vagyunk, akkor azt is kikapjuk.
17505. csaba72 (válaszként erre: 17504. - Zsú1965)
2017. nov. 19. 08:47
Nemtudom nekem az egyik sem volt
17504. Zsú1965 (válaszként erre: 17501. - Zebracs)
2017. nov. 19. 08:37
Nekem ugy rémlik, tobb régi műtött el is vettek ki épek övét bypass után, es laparoszkoposan. Petersennel is igy operálnak. Csaba, jól emlekszem ?
17503. popimaci (válaszként erre: 17500. - Noncsi41)
2017. nov. 19. 07:44
szia igy mar ertheto..de akkor most mi lesz?nem csinaltatod meg a bypasst,vagy csak az epereszet nem vallalod?vagy gyujtesz meg ra,hogy eggyutt megcsinaltasd esetleg mashol?erdekel ,hogy es mit dontesz
17502. Noncsi41 (válaszként erre: 17501. - Zebracs)
2017. nov. 18. 22:48

Köszönöm a pontos összegeket. Nem semmi azért...

Az ambuláns lapomra is rá van írva, hogy az epeúti kövesség a megváltozott anatómia miatt konvencionális úton nem távolítható el.

Ezt egy füst alatt érdemes megcsináltatni.

17501. Zebracs
2017. nov. 18. 22:11
A DMC-ben 200e+22e a szövettan az epehólyag eltávolítás. A bypass után már nem lehet később laporoszkóppal megcsinálni, ha gond lesz, mert megváltozik a belső felépítés azon a környéken. Valóban egy lyukkal több, ami picit nagyobb, mint a többi.
17500. Noncsi41 (válaszként erre: 17499. - Popimaci)
2017. nov. 18. 21:29

Igen igazad van, de annyira át voltam ott szellemülve és látta, hogy a bypass-al teljesen képben vagyok, így sokat nem is kellett magyaráznia, tetszett neki, hogy vittem előre egy - két eredményt is már.

Annyira lazán, természetesen mondta, hogy hát persze, hogy mivel van epeköveim, így kiveszi az epét is egyúttal, akkor fel sem merült bennem, hogy fizetni is kell majd érte. Viccelődött is, hogy "ha már benn vagyunk akkor kivesszük".

Írtam az asszisztensének, hogy ebben a formában, már nem tudom vállalni a műtétet, még nem kaptam választ, de gondolom ennyi volt részükről. :(

17499. popimaci (válaszként erre: 17498. - Noncsi41)
2017. nov. 18. 17:21
szia..igen en is remenykedtem..hogy hatha nem szamol felarat,,ha lenne ko.. ..de a vasast kellett volna megkerdezni..hatha o mast mondd..1 probat megerne..de egyebkent megertem..eleg sok penz igy mar..
17498. Noncsi41
2017. nov. 18. 15:35

Sziasztok!

Kaptam választ az epeeltávolításának összegéről.

200.000 Ft + szövettani vizsgálat, ennek összegéről nem kaptam infót.

Hát lehet most kihagyom, mert nagyon drága már így. Azt gondoltam, mivel az orvos azt mondta, ha már bent vagyunk, akkor persze kiveszi az epét, erre nem gondoltam, hogy még külön kell érte fizetni. :(

Köszönöm a sok infót!

17497. edu31
2017. nov. 18. 15:16
sziasztok. dmcben az epehólyag eltávolítást megcsinálják a műtét alatt. azt hiszem plusz egy lyuk és 150 E ft az ára a műtéten felül. énis gondolkodtam rajta mert nekem a hasi UHn találtak egy 1,5 centis követ, de végül nem kértem mert soha nem volt panaszom és bízom benne hogy nem is lesz.
17496. majmocska1
2017. nov. 18. 11:18
Dmc-be voltam en is es csak szuperlativuszokban tudok beszelni rola!
17495. popimaci
2017. nov. 18. 08:44

sziasztok. roviden leirom a tapasztalatomat a dmc-rol,es a mutetrol,hatha segithetek valakiknek,akik mutet elott allnak,es felnek,vagy egyszeruen nem tudnak donteni az intezmenyek kozott,hogy hova menjenek,melyiket valasszak...

mutet elott 3 hettel 136 kg mutet reggel mericske[nov 14] 127kg. bementem 7re megfurodve 8-kor mar csopogott 2 infuzio,jottaz orvos ,minden oke,super kedves,mutobe toltak8.26-kor csak 1.5 oraig tartott az egesz..aztan ebredes,nagyon erdekes volt..majd labpumpa az elso napon.+ejszakan 1nap este beszeles a sorstarsakkal a folyoson mikozben setalsz ez a legjobb resze..alvas.masnap mar konnyebb leveszik a labpumpat..ha tudsz oldalra fordulhatsz,tv-t nezhetsz..iszol-pisilsz..3.nap ha szeretnel hazamehetsz..mar konnyebben mozogz,pipilsz,bufi-puki..jo erzes.. konnyebben hajolsz allsz fel...van aki itt tavozik,mert hianyzik a csalad,ferj,gyerkoc..vizit utan megkapod a zarot pikk-pakk es mehetsz..sok mosoly jokivanas...eleterzes..es elindulsz egy uj fele,mosoly az arcon,hogy egyre konnyebb lesz..

en rahuztam meg 1 napot a biztonsag kedveert..

de mar itthon vagyok..vagyis meg nem 20.-an repulok vissza uk-be.most nyaralok,iszok sok vizet,es meg nem eszem..furcsa.kitartast nektek,es jo fogyast

17494. Noncsi41 (válaszként erre: 17493. - Popimaci)
2017. nov. 17. 21:20

Nagyon szépen köszönöm gyors válaszodat, már írtam is az asszisztensének és megkérdeztem, várom a válaszát és majd mondom mit írt...

Éreztem, hogy csak rá kellett volna akkor kérdeznem.

17493. popimaci
2017. nov. 17. 20:42

szia noncsi.

nekem ,szerencsere nem talaltak semmit,ertem ez alatt,hogy se epeko se majnagyobbodas,se semmi nem volt,,de nekem is elhangzott ez a mondat a konzin,hogy ha esetlek van epekovem,akkor azt megcsinalja eggyuttal,ugyis arra matat a szerszamokkal...aztan nem kerdeztem ra,hogy oke..de mennyiert csinalja meg..mert vartam addig amig kiderul,hogy van-e vagy sem..aztan,hogy nem talaltak semmit,igy nem kerdeztem meg..de visszaolvastam az oldalt eleg sokaig,es van egy srac,aki eleg nagy sullyal indult..es neki nem volt ingyen,mert valami 200-or 250.e-t kellett fizetnie erte.Szerintem kerdezz ra,mert nagyon nem mindeggy az ara!ne legyel szegyenlos,nehogy meglepi erjen a mutet utan,hogy kozlik,hogy faradj le a 7.-re fizetni!remelem segitettem..

17492. Noncsi41
2017. nov. 17. 20:01

Sziasztok!

Popimaci szeretném megkérdezni, hogy volt e a műtétedkor epehólyag eltávolításod is és ha volt kellett e érte külön fizetni a DMC-ben. Nekem lesz, mert 3 db 6 mm-es kövem van, de a doktor nem tért ki külön, hogy kell e érte fizetni, annyit mondott, hogy egyben megcsinálja a két műtétet.

Köszönöm előre is a válaszodat.

17491. popimaci (válaszként erre: 17475. - Eravagyok)
2017. nov. 17. 12:55

szioka

gondoltam irok hatha segitsegedre lehetek a dontesedben.ha nem szamit az a 2-300 e ft kulonbseg ami a veszprem es a dmc-kozott van,akkor en a dmc-t javasolnam.egyreszt gyorsabbak az ugyintezesben,profibbak..es a mutet utani ellatas..nem mindegy pl az agy...dontheto,allithato,a mediacenter be van epitve a fejed fole.. tudsz filmeket nezni..ha

nincs fulhallgatod azt is adnak..csondd van..es mutott hassal nem mindeggy milyen agyon fekszel..persze elfogult vagyok..bevallom,es bocsi erte..remelem jol dontesz..sok sikert..

17490. popimaci (válaszként erre: 17487. - Majmocska1)
2017. nov. 16. 18:55

SZIOKA sokat gondoltram ratok,jo volt bandazni a folyoson..de en csak ma jottem ki [hetfon bypass csutin tavozas]szerdan este meg volt egy kis mardosas a gyomrocskamban,ugyhogy kertem fajdalom csilit,+altatot,mert a neni a szobaban nagyon horkolt..igy en biztonsagi okokbol maradtam meg egy napot,hisz meg repulnom kell vissza..stb...de unatkoztam nelkuletek,mert az orsi is elment..igy nem volt olyan jo..hianyoztatok..most muszaj lefekudnom+kipakolnom,es amint tudok jelentkezem.

de szombaton este ettem utoljara...es ma mar csutortok van es nem vagyok ehes..pusza es jelentekem..sziasztok,es koszike a ramgondolast..

17489. majmocska1
2017. nov. 16. 16:56
Jol van mindenki?
17488. Noncsi41
2017. nov. 15. 09:53

Sziasztok!


Tegnap voltam egyeztetésen DMC-ben. Bypass műtétem lesz.

Olyan szerencsém van, hogy elkezdtem a protokollnak megfelelően a vizsgálatokat. Felét TB-re. Vittem az eredményeimet, amik egészen jók lettek már mint a műtéthez.

Amíg az orvosnál voltam kapott egy telefont, hogy valaki visszamondott egy Karácsonyi műtétet. Aztán elkezdtünk beszélgetni, hogy jövő év áprilisban lenne az első időpont, amikor is meg tudna műteni.

Majd aki mer az nyer alapon rákérdeztem, hogy esetleg nem lehetne beugrósnak lenni? Aztán mondta, hogy beszéljek az asszisztensével, s lehetséges a dolog. Sőt leszervezte egy napra a dietetikust és a pszichológust a DMC-ben, mert ezt nem tudom megoldani a lakóhelyemen.

Sikerült lezsíroznom a műtétem időpontját december 28...

Nagy izgalommal várom.

Eantoninak pedig nagyon szépen köszönöm a sok segítséget, jó ötletet a műtéthez.

17487. majmocska1 (válaszként erre: 17469. - Popimaci)
2017. nov. 14. 19:12
Hellobello! Remelem jol vagy! Puszillak Andi
17486. eantoni (válaszként erre: 17485. - Gyuri76)
2017. nov. 14. 07:06

Tulelheto, aztan uj feladatok, uj sikerelmenyek!

Drukkolunk, mint mindig!

17485. gyuri76 (válaszként erre: 17480. - Eantoni)
2017. nov. 13. 21:02
Köszi lehet hogy az lesz.Én is beugrós voltam de nagyon nem volt jó az időzítés amikor felhívtak így azt nem vállaltam,aztán néhány órán belül belém is nyilaltak a műtéti gondolatok aztán"gatyacsere".Nem gond majd lesz valahogy.
17484. Suzanna83 (válaszként erre: 17478. - Chety1964)
2017. nov. 13. 20:39
A kórház pedig az ISCARE Clinical Centre.
17483. Suzanna83 (válaszként erre: 17478. - Chety1964)
2017. nov. 13. 19:22

Semmi baj. Nyugodtan kérdezz, azért is vagyunk itt, hogy segítsünk egymásnak. :) Nekem is van folyton kérdésem.


[link]


Ezen a holnapon látható az e-mail cím. Én csak erre írtam egy levelet angolul, hogy mit szeretnék. Innentől kezdve semmi dolgom nem volt. Nekem egy Irena nevű lány válaszolt és végig ő intézett mindent. Ő is volt velem a vizsgálatok alatt és kísért el a kórháztól a hotelig és vissza (taxival). Nagyon aranyos, kedves és segítőkész!


Prágára egyáltalán nem kellett várnom. Azonnal kaptam egy pár időpontot, amik közül választani lehet.


A program mindig úgy néz ki, hogy vasárnap kell repülni, akkor a hotelben alszol és nem ehetsz már este és éjféltől inni sem szabad. Majd másnap reggel 7 körül jön a taxi és átvisz a kórházba a kivizsgálásokra. Nekem 13ig tartott (én altatásban kértem a gyomortükrözést), eddig nem is lehetett enni. Majd visszavisznek a hotelbe és kajálhatsz még egy utolsót az étteremben (nagyon finom). Én már 13:30 körül tudtam, hogy minden eredményem megfelelt, így másnap mehetek műtétre. Ugyanígy reggel jött értem a taxi és akkor minden cuccommal mentem a kórházba.Majd műtét, 3 nap kórház és pénteken visszavittek a hotelbe, hogy ott még egy éjszakát pihenjek, majd szombat reggel kivittek a repülőtérre a repülőmhöz. Ez mindig így van náluk. A műtét mindig kedden van.

17482. Scott72 (válaszként erre: 17475. - Eravagyok)
2017. nov. 13. 17:37
❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook