Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯
17631. Schocobanana (válaszként erre: 17629. - Eantoni)
2018. jan. 8. 18:34
Köszönöm szépen a jótanácsokat!😊
17630. Schocobanana (válaszként erre: 17624. - Eantoni)
2018. jan. 8. 18:32
Szia! Örülök, hogy ezt leírtad, nagyon sokat segítettél vele. Lelkileg nem vagyok éppen a toppon, nagyon sokat várok a műtéttől ezen téren is. Tudom,lesznek nagy csatáim magammal és főleg magammal ☺De úgy érzem felkészültem ,meg fogom nyerni a háborút! Ezúttal végleg!
17629. eantoni (válaszként erre: 17622. - Schocobanana)
2018. jan. 8. 17:32

Szia, sok sikert, biztos, hogy tobben is lesztek, nyugodtan latogasd a felenkebbeket, igy jo kis csapat lesz a vegere. Kisparnat, fulhallgatot feltetlenul vigyel, elobbit az "oldalt" fekveshez, kitamasztashoz, utobbit a remalmodo kiabalo betegek ellen. Nekem jol jott a szolocukor is a hazauthoz!

Az elso 2 nap a tulelesrol szol, de utana ujraeled a rendszer es mar kifele tekingetsz es minden egyre konyebb. Hajra!

17628. eantoni (válaszként erre: 17625. - Molygó)
2018. jan. 8. 17:08

Szia, nalam lelkileg utkereses volt ez az elso idoszak, hullamzo erzelmekkeles gondolatokkal, mikozben nagyomn elveztem, hogy annyi ev utan uj eselyt kaptam. Nokent sikerelmeny, elvezem, hogy parom kezd ujra belemszeretni, ugyanakkor faj belegondolnom milyen kover is voltam, ennyi minusz utan is meg milyen (mar csak) dundi vagyok. Egeszsegileg hihetetlen, hogy nem faj a gerincem es az izuleteim (nalam ez a terulet lazadt fel a sulyomtol), ugyanakkor latom es tudom, hogy innentol nincs mas valasztasom, mint megtartani es meg kedvezobbe tenni az eredmenyeket, a mutet csak egy fantasztikus manko, de nekem is figyelnem kell magamra, sot, idot kell szannom magamra, ha tetszik ha nem, keves kaja, sok mozgas kell legyen az uj modi.

Sok sikert, hivj nyugodtan, ha kerdesed van, amiben tudok szivesen segitek. 30-3219175 Eva

17627. Barbi1985 (válaszként erre: 17626. - Schocobanana)
2018. jan. 8. 16:49
Köszi örülök,hogy jobban vagy!!! Várom a beszámolót kivánom a legjobbakat🤞🏻
17626. Schocobanana (válaszként erre: 17623. - Barbi1985)
2018. jan. 8. 16:21
Magasvérnyomás,térdproblémák. Köszi jobban vagyok. Írok majd 😉
17625. Molygó (válaszként erre: 17624. - Eantoni)
2018. jan. 8. 11:41
Köszi hogy ezt leírtad, nekem ez sokat segít - lelkileg mire készüljek, talán az összes testi változásra való felkészülés (ha lehet) talán a lelki része még nehezebb - főleg nőként.
17624. eantoni
2018. jan. 8. 11:15

Sziasztok,

Tegnap volt pont 2 honapja, hogy mutottek, igy gondoltam bejelentkezem, folytatom az en kis tundermesemet, ami nem mindig az, de szeretnem hinni, hogy hosszu tavon azza valik. Ami a legfontosabb, hogy mostanra majdnem 100%os vagyok,

Kajailag

mar nincs gondom a szilard etellel, bar nem mindent eszem meg, a magyaros, fustolt dolgoktol elszaladok. Megtanultam csipegetni es kelloen megragni az etelt, neha mar kifejezetten ehes is tudok lenni. Inni kb masfel litert iszom, de mernem kell, mert hajlamos vagyok nem inni. Viszont mar van turelmem beosztani, hogy epp eszem, vagy iszom. Persze alapveto kulombseg mindenben a mennyiseg, nekem kistanyerom, salatas talkam es baby kanalam van, es a mogyorot, kesudiot is szemenkent eszegetem, nem marekra...

Fizikailag

Egyre jobban allok, egyre tobbet uszom es mar kellemesen lemegy kb 700 meter. A melegviz jol esik, de a szauna meg nem esik sehohgy sem. Jovo hetre mar szeretnem felvinni, hogy egy heten 3x jussak el uszni, meglatjuk...Reggelente tovabbra is probalkozom az eliptikus lepegetovel, ami itthon van, nem igazan megy, azt hiszem nem sikerult megszeretni egymast. Viszont nyuzsgesben, serteperteben, az itthoni letben szinte teljesen visszanyertem onmagam.

A lelkem

Szepen alakul, bar be kell vallanom ezen a teruleten vivtam a legnagyobb csatakat...magam sem gondoltam volna, hogy ennyi mindent fogok megelni ebben a 2honapaban. Egyreszt felvallaltam, hogy megvaltozott az eletem, tanulok magamra idot szanni es ujratanulni onmagam. Mikozben sikerkent eltem meg a mutet utani idoszakot, idorol idore valamifele szorongas lett rajtam urra, hogy jol csinalom-e a dolgaimat, szabad e ennyire es ily modon akarni a fogyast.

Korabban ugy gondoltam, eros es kiegyensulyozott csaj vagyok, aztan nem ertettem mi tortenik velem, az elejen volt par aprobb panik rohamom, duhos voltam a vilagra, maskor meg elesett es pityergos, megijedtem attol, hogy hogyan tovabb, kileptem a munkahelyemrol, mert nem birtam a napi 12 orat es nem ereztem panikot, vagy buntudatot, csak uresseget es hogy masra vagyom, masok lettek a prioritasaim...aztan szep lassan ujra osszeraktam onmagam, de ebben a tortenben mar en vagyok a foszereplo es persze az almaim...oyan munkahelyet talalni, ahol egy egeszseges kompromisszum mellett tudok rendszeresen uszni, sportolni, fontos, hogy legyen idom, modom egeszsegeset enni minden nap es fontos az is, hogy elerjem a kituzott celjaimat.

Kicsit megijesztett, hogy 2hete all a sulyom, de ez valosziuleg azert van, mert kevesebb a stressz es tobb a mozgas az eletemben. 14 kilonal tartok (113,5rolindultam, most 99,8 vagyok) igy nem panaszkodok, talan lasabban fogyok, mint a tobbiek, viszont azt aranyosan es szerencsere nem rancosodom a hirtelen sulyvesztesegtol sem. Eletemben talan eloszor berletet vettem egy szepsegcentrumba, ahol jol esik, hogy masziroznak es patyolgatnak.


Azt hiszem osszessegeben szepen haladok, bar lehet, hogy fura amit leirtam, de jo megelni ezeket a valtozasokat, nem csak testben, de lelekben is megelni a megujulast.

En egy pillanatig nem bantam meg a mutetem (bypass), alapvetoen sikerkent elem meg mindazt, ami korulottem zajlik, meg akkor is, ha vannak pillanatok, amik ismeretlenek szamomra.

Szep napo mindenkinek, Eva

17623. Barbi1985 (válaszként erre: 17622. - Schocobanana)
2018. jan. 8. 07:11
Jaj ,de akkor már nem is félek és társbetegség az van? Jobbulást kivánok és ahogy eszednél vagy irj,hogy viselted stb. 🤗
17622. Schocobanana (válaszként erre: 17621. - Barbi1985)
2018. jan. 7. 22:08
Szia. Barbi! Nekem is 37 a BMI és szerdán műtét! Legalábbis bízom benne , hogy addig kikeveredek a megfázásból.😊
17621. Barbi1985 (válaszként erre: 17620. - Jupka)
2018. jan. 7. 20:34
Úgy legyen!🤞🏻Köszönöm a választ engem este 7:30 van időpontom remélem nem kell rá várni sokat😊
17620. Jupka (válaszként erre: 17617. - Barbi1985)
2018. jan. 7. 19:05

Én semmit nem vittem. Este 8:30-ra volt időpontom, 10:30-kor már be is kerültem hozzá. (Ha egyedül mentem volna, biztos, hogy nem várok ennyit...) :)

Kb. 10 percet beszéltünk.

De nagyon helyes volt, szerintem nem fog elutasítani...

17619. Barbi1985 (válaszként erre: 17618. - Gyuri76)
2018. jan. 7. 17:57
Nagyon szépen köszönöm a választ remélem igent mond👍
17618. gyuri76 (válaszként erre: 17617. - Barbi1985)
2018. jan. 7. 16:48

Szia Barbi1985.

Hozzád hasonló korú hölgyre emlékszem a magassága is hasonló volt ö 108kg-ot mondott nem emlékszem hogy társbetegségről tett volna említés.Talán ha jól emlékszem gyermeke nem volt.Vérkép ha van friss biztos érdekli,de ha nincs azért szerintem ne csináltass.Súlyt nálam nem mért 41BMI-volt,vérnyomás,ízület.Ha vannak zárójelentéseid azért azt ne hagyd otthon.Sok sikert.

17617. Barbi1985
2018. jan. 7. 16:19
Sziasztok,azt szeretném kérdezni ,hogy első konzultációra Veszprémbe vittetek e pl:friss vérvételi eredményt?? Nekem nem mondták,hogy vigyek,de olyan furcsa nekem semmi nélkül oda menni!! 37BMI -vel szerintetek megműt? Társbetegségnek mind két terhességemnél volt terhességi diabéteszem ezért 34-hétre császároztak mind két alkalommal. Volt olyan,akinek nemet mondott??? 168cm vagyok 104-105kg!! Pár nap,de annyira izgulok én készen állok várok bármennyit a műtétig csak nemet ne mondjon🤞🏻🤞🏻🤞🏻
17616. Molygó
2018. jan. 5. 14:25
Sziasztok Szombathelyen műtettek már valakit? Tapasztalat? Elköteleződtem lélekben a műtét mellett, hogy melyik még nem tudom, én a sleeve felé hajlok.
17615. gyuri76 (válaszként erre: 17614. - Jupka)
2018. jan. 4. 23:15
Bocs nem akartalak eltántorítani csak én így éltem meg.Még azért azt le írom neked hogy volt közöttünk egy srác aki nem volt kicsi neki a bypasst nem tudta megcsinálni a doki mert nagyon nagy volt BMI-je igy sleewet kapott de ő sokkal hamarabb épült mint mi.Műtétet kővető nap márt lent sétált kórház udvarán és nem kínlódott mint mi.Én is tudom mi a két műtét között a különbség,de hosszútávon melyik a jó?
17614. Jupka (válaszként erre: 17612. - Gyuri76)
2018. jan. 4. 22:10

Köszönöm a részletes beszámolót, hát nagy kedvet nem csináltál... :)

Én úgy döntöttem, hogy aludni fogok... :)

17613. gyuri76 (válaszként erre: 17611. - Schocobanana)
2018. jan. 4. 22:08
Mindenképp helyzet jelentést várom,várjuk!!!
17612. gyuri76 (válaszként erre: 17609. - Jupka)
2018. jan. 4. 21:49

Szia Jupka.

Bypass lett mert a Mohos ezt ajánlotta én bízok az orvos tudásában ő látott engem hallgatta a történetemet megnézte az orvosi zárójelentéseimet így rá hagytam a döntést.

1 hónap után nem tudom hogy jól döntöttem,de remélem.Tudom ezzel nem sokat segítettem neked de szerintem ha a Mohos műt és fizikailag és más kizáró ok nincs akkor a bypasst fogja preferálni.

A legrosszabb nekem az intenzív pedig egy tündéri férfi ápoló vagy orvos nem tudom,azt se tudtam én ki vagyok de ő minden sóhajtásom figyelte nagyon figyelmes ember volt.De szar volt...A szobatársam például 15 órát aludt az intenzíven azt mondta soha nem aludt ilyen jót viszont ő mással kínlódott.

Meg a belekben a levegő én azzal is szenvedtem de a bajtársak sétáltattak föl alá és tényleg elviselhetőbb lett.Na most jól kinyafogtam magam .

17611. Schocobanana (válaszként erre: 17610. - Gyuri76)
2018. jan. 4. 21:35
😀 Köszi-köszi. Jó lesz!😀😉 Majd írok ha nem bánod.
17610. gyuri76 (válaszként erre: 17608. - Schocobanana)
2018. jan. 4. 21:20

Két ágyas szobákban lesztek kb 4-6 emberkével számolj, úgyhogy nem leszel egyedül még szombaton is fognak jönni.Bent minden nap egy kis csata.Első nap a műtét,éjszaka az intenzíven nekem az a háború volt az idővel azt hittem soha nem lesz reggel.

Második nap infúzió hegyek,katéter ki aztán talpra,séta,pihi,infúzió.

Harmadik nap séta,nyeletés futás-wc,nyeletés eredmény negatív 0.5lmentes vízet lenyomni.

Negyedik nap 1.5l víz plusz leveslé ez már nem olyan szar nap hiszen holnap hazamész bármire képes leszel csak mehess haza.

Utolsó nap hajnalba vérvétel de ez már téged nem érdekel mert már szarrá böködtek,kb 10-11 óra megjön a negatív laborod, ehetsz egy baba piskótát teába áztatva,receptek,zárójelentések aztán goo haza.De nem lesz kedved a mekibe bemenni enni abban biztos vagyok.

Tömören én így éltem meg bocs hogyha kihagytam valamit.Szurkolok hogy simán menjen de szerintem fasza lesz.

17609. Jupka (válaszként erre: 17607. - Gyuri76)
2018. jan. 4. 20:15

Gyuri! Te végül is melyiket választottad; sleeve vagy bybass? Te választottál, vagy "taszigáltak" valamilyen irányba?

Mi volt bent a legrosszabb élményed?

17608. Schocobanana (válaszként erre: 17607. - Gyuri76)
2018. jan. 4. 20:11
Na pont ezért kérdeztem itt,hogy jön e a jövő héten valaki mert jó lenne ha mi is összetartanánk. De még senki nem írt hogy jönne,lehet egyedül leszek. Egyébként még soha nem voltam kórházban de nem vagyok egy nyafogós, szerintem nem lesz gond. Azután pedig én is hasítok. Már nagyon-nagyon várom!😊 Köszi a segítséget!
17607. gyuri76 (válaszként erre: 17603. - Schocobanana)
2018. jan. 4. 19:40
Szia Schocobanana.Köszi már elég jól,azért kórházi rész annyira nekem nem jött be ezzel szerintem minden Veszprémi műtött egyetért,de kibírtam és az emlékek megszépülnek "majd".A váró előtérbe sokat fogsz kijárni levegőzni,sétálni,elmélkedni hogy mi a lóaszt csináltál magaddal de ez hülyén hangzik,de ez normális lesz főleg az első 1,2,nap.Az orvos a legjobb a nővérek is szerethetők főleg Atilla de azt tudnod kell hogy ez egy megyei kórház és darab,darab szokták mondani.Tehát a komfort zónádból kicsit ki leszel billentve.Bent a műtöttek a mi hetünkön egész jól össze tartottunk segítettünk egymásnak nővért szerezni kapaszkodókat a régiek átadták az ujjaknak meg lelkileg is támogattuk egymást mert ránk fért.Hát ennyit a kórházi létről,de már itthon vagyunk és mindenki jól van hasítunk ezerrel!!!
17606. Jupka
2018. jan. 4. 14:17

Köszönöm szépen a véleményeket...

Az a bajom, hogy a vitamin szinteket igazán jól nem lehet mérni (tudom, ez a szakmám), a vízben oldódók hirtelen változnak, nem adekvát egy mérés, a zsírban oldódók meg elég drágán meghatározhatók. (Kivéve a D-vitamin, az még a megfizethető kategória...)

És a gyomorban csak kevés szívódik fel, jellemzően a vékonybél a felszívás helye, amit bybass esetén kiiktatnak. Nem tudom, nem tudom... Persze, igazad van Zsolt, hogy néhány bogyó nem a világ, a Te eredményed ráadásul lenyűgöző; de valamiért olyan averzióm van ezekkel szemben. Mindenkinek megvan a saját "kettyenetje"... :)

17605. myocardium (válaszként erre: 17601. - Jupka)
2018. jan. 4. 08:28
A rendszeresség valahogy eddig az én életemben sem volt kiemelkedő helyen :) Engem nov. 27-én műtöttek, szintén sleeve. Nekem ez jobban illett az elképzeléseimbe. Vitaminokat én is szedek rendszeresen, nem csak a bypass-nál ajánlott, hanem bizony itt is, mert a gyomor térfogata csökken, ezáltal a felszívódási felület is, így nem árthat kiegészíteni vitaminokkal. Eddig 10 kg-t fogytam, mostanában kezdtem edzeni is, egyelőre csak cardio. Kenyeret, tésztát nem bírok enni, de nem is kívánom. Sok sajt, túró, tojás, húsfélék, zöldségek, bár ezek inkább még pürésített vagy főzelék formában. Sok sikert Neked is!
17604. edu31 (válaszként erre: 17601. - Jupka)
2018. jan. 4. 07:36
Én is ilyen vagyok úgyhogy teljesen megértelek. Én január végén leszek csak három hónapos (sleeve) de már most nem szedem a bogyókat (több nap kihagyás, viszont mindent eszem, a régi énemhez képest sokkal több zöldséget pl.) a véreredményem majd vagy felpofoz vagy megnyugtat január végén. Én csak ajánlani tudom a sleevet. Ahogy többekkel beszélgettem nagyban egyénfüggő kinek melyik való, melyik illeszkedik jobban az életébe.
17603. Schocobanana (válaszként erre: 17600. - Gyuri76)
2018. jan. 4. 06:28
Köszönöm Gyuri! Most nincs kérdésem mert végig olvastam a fórumot és minden kérdésre megtaláltam a választ 😊. Csak tegnap 4órát vártam a Veszprémi kórházban a főorvos úrrá mert a műtőben volt és gondoltam meglátogatnám ha van ott valaki. Te hogy vagy?
17602. csaba72 (válaszként erre: 17601. - Jupka)
2018. jan. 4. 06:03
Szia. Csak a vitaminszedés miatt? A sleevnel nem kell szedni? Az a mindenkori véreredménytől függ nem a műtéttől. Szerintem nem olyan gaz bekapni napi pár szem bogyót....igaz en most naponta 26 szemnel tartok mert elkezdtem újra gyúrni és sok a táplálék kiegészítő csak az aminosavakra napi 10 szem van de nemérdekel mert kitűztem célomat és el is érem.
❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook