Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
18215. Lara34 (válaszként erre: 18208. - Kanita)
ma 21:12

Szia Anita,

Egy kérdés. Neked hullott a hajad? Ha igen, mikor kezdődött és mennyi hullott ki kb? Ha hullott, akkor visszanőtt?

Köszi

18214. Bpszilvi
ma 17:49
Kivancsi lennek par tapasztalatra es tanacsra a fogyas utan megmaradt bőrrel kapcsolatban. En 43 eves vagyok szoval ebben a korcsoportban kinek mennyire lötyög màr? Olvastam a szauna sokat segit a feszessegen. Valoban? Koszonom az infokat
18213. csaba72 (válaszként erre: 18212. - Bpszilvi)
tegnap 19:16
Nincs semmilyen fejfájás
18212. Bpszilvi
tegnap 14:58

Üdvözlök mindenkit. Teljesen uj vagyok ebben a temaban de junius 16an megyek az elso talalkozasra a műtétet vegzo orvosommal. Remelem szeptemberben v oktoberben a mutet is meglesz. Nagyon sok hasznos es biztato hozzaszolast olvastam itt, koszonom a hasznos dolgokat. Egy dolog foglalkoztat még nagyon. Mindenki irta nincs ehsegerzete de mi van a fejfajassal? Nekem minden fogyokuranal fajt a fejem. Ok, gyogyszer es kesz de kinek volt es meddig tartott?

:-)

18211. mogyikati2 (válaszként erre: 18143. - 212932b6f1)
máj. 18. 10:14

Szia!

Úr isten ez nagyon nagy eredmény!

Gratulálok hozzá :)

Hogy sikerült ez elérned semmit nem eszel már akkor lassan gondolom? És tudod tartani is?

üdv.

18210. mogyikati2
máj. 17. 11:20

Sziasztok!

Én új vagyok itt az oldalon, 1 hónap múlva lesz egy gyomor bypass műtétem nagyon kíváncsi vagyok a lábadozásra, a műtét utáni közvetlen időre ki hogy élte meg.

köszi

18209. Lara34
máj. 14. 05:51

Sziasztok!

Nekem is a sulymegtartas volt a problemam. Sokszor lefogytam. Volt olyan hogy 2-szer eletemben 30 kg-ot is 4 hoap alatt. Szoval kepes voltam szigoru dietat tartani es

mellette mozogtam is. De mindez tiszavirageletu volt. Kieheztettem a szervezetem es fel ev alatt minden visszajott. Utobbi 4 evben pedig csak hiztam. Vegul 50-60 kg felesleg jott ossze.Innen indult a mutet.A mutetnek hatalmas elonyei vannak. Eloszor is nem vagyok ehes. Nem kivanom a sutemenyt, ami gyenge pontom volt.Gyorsan petegnek le a kilok. A havi 5-6 kg siman lemegy, petsze meg most az elejen ezt tapasztalom. Nem tudom hogy ez valtozni fog-e kesobb.Dietazni kell, viszont nekem konnyu betartani, mert nem vagyok ehes es nem kivanom az etelt. Eletmodot kell valtani igen, viszont konnyu ezt megtenni az emlitett okok miatt. Azt latom, hogy aki agyban eldontotte meg a mutet elott, hogy le akar fogyni es eletmodot valtani, annak ez tartosan sikerul. Viszont nem szabad a regi eletmodhoz visszaterni. En pl nem is akarok klasszikus szenhidratot enni. Se suti, se csoki, se fagyi, se pekaru, teszta. De minden egyeb igen.Es ezt szeretnem tartani mindorokre.

18208. Kanita (válaszként erre: 18207. - gedeon5)
máj. 13. 18:43

Szia, 18200 hozzászólásban leírtam :-)

-50 kg a műtét utáni egy év alatt

+0 kg, -0 kg még egy évig

+20 kg kb. másfél év alatt

-10 kg 2 hónap alatt

egyelőre...

18207. gedeon5 (válaszként erre: 18204. - Kanita)
máj. 13. 18:30
Ha jól értettem, Neked 3,5 éve volt a műtéted. Nem híztál vissza semmit? Összesen mennyit fogytál mennyi idő alatt?
18206. csaba72 (válaszként erre: 18203. - gedeon5)
máj. 13. 13:42
Ha műtet nelkül lefogynál ( ami nemfog menni mert eddig sem ment ) de életmódot valtoztatnal nem jönnének vissza a kilók....de mint itt mindenki ekkor még jellemgyengek vagyunk es nemtudunk csak úgy magunktól életmódot változtatni elhiheted..a műtet egy öv ami ebben segit,hogy megváltozz
18205. gedeon5 (válaszként erre: 18204. - Kanita)
máj. 13. 11:56
Köszönöm a biztató szavaidat:)
18204. Kanita (válaszként erre: 18203. - gedeon5)
máj. 13. 11:27

Szia, a műtét abban is segít(ett nekem), hogy ne legyek éhes. Úgy olvastam, átvágták a bolygó ideget, ami azért felelős, hogy az agynak kommunikálja, hogy üres a gyomor, de ehhez annyira nem értek... Szóval legalább nem azért eszem, mert éhes vagyok. Én lelki okokból, stresszből nyúltam mindig a kaja meg az édesség után. Még így is egymilliószor szerencsésebb vagyok, mintha pl droggal, alkohollal vagy cigivel próbálnám a stresszt lenyomni. A rossz kajától könnyű megszabadulni :-) Kicseréled jó kajára és mozogsz, mert mozogni könnyű, ha nincs bazi nagy túlsúlyod! És még könnyebb, ha van egy lelkiismeretes személyi edződ! Manapság már lehet találni ilyet és érdemes rákölteni, mert egyedül nem tudod, hogy milyen gyakorlatokból mennyit és milyen súlyokkal csinálj, hacsak nem értesz hozzá, de szerintem többségünk nem...

Csabának igaza van, nem szabad ölbe tett kézzel várni a sült galambot. Viszont előre nem tudod megtervezni, hogy mit meg hogy csinálj, mivel nem értesz hozzá.

Nem tudom, hogy az elmúlt években fejlesztettek-e már olyan támogató csapatot a műtétet végző helyeken, ahol dietetikus, edző, pszichológus meg egyéb hozzáértő emberek tudnak segítséget nyújtani a műtötteknek. 3,5 évvel ezelőtt ilyen nem volt. Senki nem mutatott utat. Saját magunknak kellett kitapasztalni, a magunk kárán, hogy mit szabad, mit nem. Még azt se mondta senki, hogy szénsavasat ne igyunk. Annyit mondtak, hogy másfél liter folyadékot meg kell inni naponta és hogy mindent nagyon alaposan rágjunk meg. Hogy többször, kevesebbet kell enni. És hogy noacidot vegyünk be minden reggel éhgyomorra. Hát lássuk be, ez nem túl sok infó...

Ennek ellenére mindenképpen javaslom a műtétet, mert hatalmas segítség.

18203. gedeon5 (válaszként erre: 18202. - csaba72)
máj. 13. 09:43

Sziasztok!

Én még új vagyok itt a fórumon, júniusra van időpontom Veszprémben. Csaba,Te gondolatolvasó vagy! Pont ezt a témát akartam feszegetni. Tudniillik én az elmúlt 20 éven 3 alkalommal fogytam le 30-35 kg-ot, amit aztán persze vissza is híztam, meg még többet is. Tehát nekem igazán a súly megtartása nem megy. Tehát ha magamtól műtét nélkül ismét lefogynék és életmódot váltanék, akkor ugyanott lennék, mint műtéttel. Az a fránya életmódváltás igen nehéz számomra, bár vágynék rá magam is. És pont ez az, amit a többi túlsúlyos ember sem tud tartósan megváltoztatni, hiszen ha meg tudná tenni, nem lenne túlsúlyos. Vagy nem? Most kissé elbizonytalanodtam….

18202. csaba72 (válaszként erre: 18200. - Kanita)
máj. 13. 04:58
Aki azt hiszi,hogy megműteti magat pár milláert es majd fogyni fog es semmit nem kell tenni érte az jobb ha nem is gondolkodik rajta. Igen fogyni fog mert nemtud annyi kalóriát bevinni de csak ideig óraig. Könnyen átlehet esni a ló túloldalára es lehet visszaszedni a kilókat. Ez a mütét is arra jó,hogy az első 2 evben fejben és szokasilag megváltozzon az étkezési szokásaid a mozgashoz való viszonyod. Ha ez a 2 ev eltelik úgy hogy mindent betartasz nem lesz probléma. Mozogni kell es odafigyelni az ételminősegére. Szensavasról,cukrosról szénhidratról ( gyors ) le kell mondani...hosszan lehetne erről írni. Ha tenyleg a műtéten gondolkodik valaki es nemdönti el előre,hogy mit is fog az után tenni érte han csak várja a sültgalambot...tessék belelehet vagni de nelepődjetek meg a harc a műtét utan kezdődik
18201. Lara34 (válaszként erre: 18200. - Kanita)
máj. 12. 14:59
Kedves Anita! Nagyon jo hogy ezt elmomdtad. En is rengeteg kulfoldi forumot olvastam mielott dontottem. Aki tartosan meg tudta tartani a sulyat, azok mind eletmodot valtottak tartosan. Nekem van olyan dietam, hogy a bypass-ra azt javasolja hogy egesz eletedben ne egyel tobbet 1200 kalorianal es folyamatodan mozogj heti 3, 4-szer. En hiszem hogy ezt csak igy lehet csinalni. Eletunk vegeig oda kell figyelni a szenhidrat mennyisegte, kaloriara. Es mozogni kell. Aki ezt nem tartja be, az hizik. Hal Istennek nem az osszeset de statisztikak szerint az 1/3-at a leadott kiloknak
18200. Kanita
máj. 12. 14:06

Kedves Hezitálók! 2014 tavaszán tudtam meg, hogy létezik ez a gyomor bypass eljárás. Kb 1 hét alatt minden létező fórumot elolvastam. Ezalatt nem aludtam, őrlődtem, agyaltam, reménykedtem, rettegtem... Majd döntöttem! 2014 novemberben elvégezte a műtétet Mohos doktor Úr és csodás csapata Veszprémben. Azóta eltelt 3,5 év. 50 kiló ment le egy év alatt. Egy évig minden különösebb hókusz-pókusz nélkül tartotta magát a súlyom. Cukor és vérnyomás problémáim teljesen elmúltak. Fittebb lettem, mint valaha! Mindenki ámulva nézett, hogy mennyire megfiatalodtam és teljesen kicserélődtem. Aztán elhittem, hogy nekem bármit és bármennyit lehet enni, ami belém fér és bármikor... Szénsavas és cukros üdítőket is ittam. Sokat. Süti, csoki, fagyi, minden játszott. Ne csináljátok utánam, mert 20 kiló visszamászott alattomosan. 2 hónapja észhez tértem, és azóta odafigyelek, hogy mit mikor eszem és iszom. Újra elkezdtem intenzíven sportolni és megindult hálistennek a fogyás. Lement 10 kiló. Folytatom, nem engedem el most már! Nagyon kérlek, figyeljetek oda az étkezésre és mozogjatok sokat! Csakis így tudjátok megtartani az elért gyönyörű eredményt!

Mindenkinek jó egészséget kívánok és csókoljátok meg Mohos doki kezét a nevemben, mert megérdemli!

18199. Lara34
máj. 11. 12:58
Sziasztok! Majus 10-en voltam 2 honapos bypass mutott Vasas doktornal. Azota -17 kg ment le es 3 ruhameret. Kitunoen erzem magam.nekem nem volt semmi problemam az elejen sem. Boldog vagyok! Sok sikert mindenkinek!!
18198. Barbi1985
máj. 11. 06:49
Sziasztok, junius13.-ÁN Veszprémben lessz a műtétem esetleg valaki jön akkor? Bajpas
18197. KKira
máj. 10. 01:42

Sziasztok!

Sleeve műtétem lesz a DMC-ben június végén.

Van köztetek sleeves, aki legalább fél éve, de akár annál régebb óta műtött?

Hogy van? Hogy áll a fogyással?

Köszönöm!

18196. Miciii76 (válaszként erre: 18194. - csaba72)
máj. 2. 08:34

Szia!

Nagyon köszönöm Neked is az információt akkor ezek alapján próbálok majd kajákat beszerezni. És rámegyek a vitamin kérdésre. :-)

18195. Miciii76 (válaszként erre: 18193. - popimaci)
máj. 2. 07:16

Szia!

Köszönöm a válaszod és a biztató szavakat :-) A Duna Medicalban fog műteni Vasas doktor. Megpróbálok pszichésen felkészülni rá de gondolom úgy sem lehet, de jó olvasni hogy a kezdeti nehézségek elmúlnak majd és minden rendben lesz.

18194. csaba72 (válaszként erre: 18192. - Miciii76)
máj. 2. 06:54

Kajával nagyon nem kell gondot csinalni az első 3-4 heten, pépes,kásás kajakat lehet enni..ajanlom az ivójoghurtokat, leveseket,főzelekeket, kinyomossajtot, májpastetomot, halmajat.

Csodát nevarj sokat nemfogsz tudni enni...megismered majd a túlevés fogalmát mikor hanyni fogsz..ez nagyon fontos mert arra jó,hogy megtudd mennyit is ehetsz a jövőben. Kezd el gondolkodni a vitamin pótlason..b12,vas és feherje minden mennyiségben.

18193. popimaci (válaszként erre: 18192. - Miciii76)
máj. 1. 10:42

szioka

mindenki maskepp eli meg a mutetet es az uta jovo felepulesi idoszakot.talan ami segitseg lehet az az,hogy az agyadat keszitsd fel,hogy az elso 1 honapban nem igazan fogsz enni.ha enni is fogsz az nagyon keves lesz..es az agyad es a szemed nem fogja elhinni,hogy ennyi is eleg.nekem ez volt a legnehezebb az egeszben,hogy masok ettek,de a gyomrom meg sem kordult,hogy jelezze,kuldjek mar le neki is par szaftos falatot.nem tudtam ulni a testveremmel szemben,hogy o evett ,en meg nem..aztan 2-3 honap mulva megszoktam es mar ezzel nincsen gondd.minden rendben lesz..ne izgulj es ne stresszelj..gondolok majd rad..jo kezekben leszel..ki fog muteni?es hol?

18192. Miciii76
máj. 1. 09:37

Sziasztok!

Nekem 1 hónap és itt a műtét. Nagyon váron, de izgulok is. Esetleg lenne valami jó tippetek műtét utánra, hogy gyorsabb legyen a gyógyulás és mihamarabb a régi legyek? Vagy miket érdemes itthonra beszerezni kaja ügyileg? Olyan jó olvasni, hogy hogy haladtok és, hogy minden nehézség ellenére is újra belevágnátok! Nagyon sokat segít így még jobban várom!Nagyon Köszönöm!! Mici

ápr. 30. 21:55
Sziasztok!Régen jártam erre...Márciusban 13.-án voltam 1 éves Omega Loopos .Ez idő alatt 136kgról 76kg lettem -60 kg és vissza nyertem a régi önmagamat!Még fogyok csak lassabban.:) 165cm vagyok szóval még egy pici lemenne az jó lenne. :) 100X is újra bele vágnék!Üdv.:Csigabiga
18190. NellyNati
ápr. 29. 01:17

Sziasztok ! Eredetileg most műtőtek volna aprilis 26 an. De Hala istennek mar februar 27

En megvolt a mutet. 🤗 es azota -18 kg. Nagyon halas vagyok Dr. Mohos Elemer főorvos úrnak!!! Ujra kezdenem barmikor! Teljesen megvaltozott az eletem. Újra tudok őszintén mosolyogni. Mas szemmel nezni es latni a világot ! Üzenem azoknak akik gondolkodnak hogy merjenek e bele vágni, igen merjenek!!!! Megéri a kezdeti nehézségek ellenere. Mert igen vannak nehezsegek. Nálam a hanyinger a leveretseg a gyengeseg volt. Fe ez ugy kb 1 het. Fizikai fajdalmam nem volt!! Vagy lehet volt csak miota szültem en ahoz hasonlitom a fájdalmakat. Es ez a mutet ahoz képest egy kellemes wellnes.😊 a csaszar metszesem jobban fajt, bár az sem volt vészes. 😀 CSINÁLJATOK MEG!!! Megéri 😍Foleg egy ilyen gyönyörüsegert mint a kislanyom. Ő erte kell élnem!! Hogy fel tudjam nevelni. Es nem meghalni idő előtt!! Az egyik ok hogy bele vagtam!!! 😊😍 puszi 😘

18189. ikres_anyu (válaszként erre: 18188. - Andi1963)
ápr. 26. 11:23
Írsz még magadról? Akár privátban is, családod, környezeted, munkád, műtét, súly, stb...
18188. Andi1963 (válaszként erre: 18187. - ikres_anyu)
ápr. 26. 11:06

Meglátod, a 20 kg fogyással sokat javul a kockázati aránya. És a férjed keze sokáig nem lesz elengedve műtét után sem, így a szövődmények is megelőzhetőek, vagy jól kezelhetőek. Szurkolok nektek, hogy sikerüljön mindent rendben végigvinni, és persze az új élethez, mert az sokkal hosszabb időszak lesz, mint a műtét előtti felkészülés:)

Biztos, hogy lesznek nagyon nehéz időszakok a műtét után, én is naponta harcolok magammal, de legalább így lett esélyem, hogy még harcolhassak.

Jó egészséget!

Andi

18187. ikres_anyu (válaszként erre: 18182. - Andi1963)
ápr. 26. 10:52

Andi nagyon köszönöm a válaszod!

Pontosan ahogy írod, bújom a fórumot, tájékozódom, és továbbítom a férjemnek. Benne vagyunk a FB nyílt csoportban, onnan is szed fel infókat, de túlzottan nem mélyedt bele. Lehet nekünk nőknek ilyen fontosak a körülmények, ő meg úgy van vele, hogy lesz ami lesz!

Persze támogatom mindenben, 20 kg fogyás most a cél, hogy szeptemberben műthessék!

Addig is itt vagyok a fórumon olvasok és követem a műtöttek sikereit...

18186. Andi1963 (válaszként erre: 18185. - Miciii76)
ápr. 25. 14:02

Persze, teljesen normális. Őszintén szólva kicsit meg is lepődöm azon, hogy mennyire felgyorsultak az események. Mikor a mi műtétünk volt, és még előtte, a "hőskorban" az volt a gyakorlat, hogy bújtuk a fórumot, végigolvastuk az első bejegyzéstől az utolsóig, ismerkedtünk a témával. Ahogy egyre inkább elterjed az eljárás és hozzászoknak szélesebb körben az emberek a gondolathoz, úgy válik könnyedebbé az egész, ami nem biztos, hogy minden esetben szerencsés. Főleg az evészavaros pácienseknek, és akiknek nagyon nagy túlsúlya van régóta, azoknak kellene ez a hosszabb időszak a felkészülésre, mert a műtét után már mélyvíz van evés és életmód terén, és az ember ott áll egy kicsi gyomorral, a nagy agyi étvággyal és szokásokkal, aztán csak csodálkozik. Elnézést, hogy ma ilyen sok voltam, a saját tapasztalataimból próbálok segíteni. Jó egészséget mindenkinek:)

Andi

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook