Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyökérkezelt fogam újra fáj. Tapasztalatokat szeretnék, miért lehet? fórum

Gyökérkezelt fogam újra fáj. Tapasztalatokat szeretnék, miért lehet? (tudásbázis kérdés)


2016. jan. 23. 13:38
Hasonló volt nálam is,4 hónapig pucolta a doktornő,az ideiglenest többször ki kellett venni.7 napos antibiotikum szedés után azonnal be tudta tömni.Évek óta problémamentes
2016. jan. 23. 10:59
Az orvossal lehet probléma. Kérj másodvéleményt is, mielőtt szétkapja a szád.
2016. jan. 21. 14:56

Panoráma röntgen alapján, semmi baja a gyökérkezelt fogamnak... Végül arra jutott a doki, hogy húzzuk ki a bal felső 8-as bölcsességfogam, nyomja az egész fogsort, hátha elmúlik a fájdalom, vagyis az érzékenység az elsőnél...


Ha nem, akkor a gyökerét kiszedi a gyökérkezeltnek...

2016. jan. 21. 10:48
lehet nem csinálták meg rendesen a gyökérkezelést, én is jártam így tavaly nyáron mentem vissza 15 éve gyökérkezelt fogammal! aztán kiderült hogy 3 gyökerű fogból az egyik gyökér nagyon görbe és nehezen lehet megcsinálni, most egy-másfél éve meg lett csinálva újra a gyökérkezelés, csak idő kérdése meddig tart újra, és nagy a valószínűsége, hogy idővel foghúzás lesz belőle.
2016. jan. 20. 14:12

Nekem egy fogamba háromszor nőt vissza, arra mert egy pici bent mard. Nyavalyás egy dög a foggyökér.

Pedig tényleg jó fogorvos volt.

2016. jan. 20. 14:06
Nem hiszem, mert érezte, meg én is, hogy végigéri a gyökércsatornát.
8. Andyka888 (válaszként erre: 7. - Captiva)
2016. jan. 20. 13:42
Fene tudja,az én foggyökerem kampósan volt nőve az állkapocshoz,ezért nem lehetett rendesen kiidegelni.
2016. jan. 20. 13:39
Az orvosom is rezekálást gondolt, de mikor meglátta a röntgenképet, azt mondta,hogy egyáltalán nem indokolt, pedig azt hitte, majd az lesz. Értetlenül állt a dolog előtt.. A felső 1-es fogaknak azért nem olyan bonyolult a gyökerük, hogy ne lehessen idegelni rendesen, nem?
2016. jan. 20. 13:36
Valószínű idegszál maradt a gyökércsúcsban.Rezekciót szoktak javasolni.
2016. jan. 20. 13:33
Lehet bent maradt egy ideg és azért fáj ismét a fogad.
2016. jan. 20. 13:30
Akkor majd délután megmondja az orvos. Lehet, hogy ki kell majd húzni.
2016. jan. 20. 13:26
Tavaly júniusban kezdték gyökérkezelni a bal felső 1-es fogam, szeptember volt, mire a gyökértömést bele tudta tenni, mert sose lehetett lezárni, nem bírta a fogam, lüktetett. Bár szeptemberben is úgy lett betömve véglegesen, hogy már nem lüktette, de érzékeny volt nyomásra. A doki azt mondta, rendben lesz. A fedőtömés után 2 héttel, még mindig érzékeny volt. Csinált a dokim akkor röntgent, nem volt a gyökércsúcs gyulladásban, nem volt ciszta, minden jónak látszott, azt tanácsolta, adjunk neki időt. Most 4 hónap után, elkezdett lüktetni... Nem állandóan, de naponta többször. Fáj is... Ma megyek vissza a dokihoz, volt már valakivel hasonló?
2016. jan. 20. 13:25
Fogorvos?
2016. jan. 20. 13:22
Gyökérkezelt fogam újra fáj. Tapasztalatokat szeretnék.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook