Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyökérkezelt fog nagyon fáj! Akkor hogy kezelte? fórum

Gyökérkezelt fog nagyon fáj! Akkor hogy kezelte? (tudásbázis kérdés)


23. stevebajro (válaszként erre: 20. - Hmv.)
2012. dec. 31. 12:44
Sajnos nincs másik doki a közelben, csak ez, akinél voltam! Szedem a Cataflamot, de már nem igen hassznál!
22. stevebajro (válaszként erre: 19. - 5bcf1b7c01)
2012. dec. 31. 12:43
Hát akkor mivel?
21. stevebajro (válaszként erre: 17. - R-iett)
2012. dec. 31. 12:43
Így igaz! :-)
20. Hmv. (válaszként erre: 2. - Stevebajro)
2012. dec. 30. 22:46

Csak annyit tudok mondani, hogy nagyon sajnállak!


A fogfájás valami szörnyű átok.

Ha nagyon tűrhetetlen a fájdalom Cataflám mellett is, lehet, hogy ki kellene nyitni a fogat, nem tett jót neki, hogy le lett zárva.

Másik fogorvos nincs a közeledben, aki elérhető így szilveszter küszöbén?

19. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 2. - Stevebajro)
2012. dec. 30. 22:44
Nem tûvel csinálják a gyökérkezelést.
18. c9f9b53798 (válaszként erre: 11. - Stevebajro)
2012. dec. 30. 22:42

Ez sem mérvadó, nekem az alsó fogam fájt, és a felső bölcsességet kellett kezelni, oda sugárzott ki, és alul az első és második őrlő között éreztem a fájdalmat!!! És igen, mondta a dokim, hogy van ilyen, mert kisugárzik.


Még ne gondolj a legrosszabbra!!!

17. r-iett (válaszként erre: 11. - Stevebajro)
2012. dec. 30. 22:40
Hát ha kihúzzák akkor többet legalább már tuti nem fog fájni....
2012. dec. 30. 22:37

Gyökérkezelt fogamnál nekem is érzékenyebb az ínyem... és nagyon tud fájni!!! én is voltam már ezzel orvosnál, és teljesen olyan, mintha a fog fájna!


Nekem több hónapos procedúra volt mindkét gyökérkezelésem, egészen addig tartott a tisztítás, amíg már semmi sem ürült ki a csatornákból, addig csak átmeneti tömés volt benne. Az egyik bölcsességfog!!!, és ott kb. az ötödik alkalommal sikerült egy pici mellékgyökeret találni, és akkor szűnt meg teljesen a fog érzékenysége.

És igen, nekem is egyszer a két kezelés között három hét is eltelt, mert csontot is sértett a dokim, és ki kellett várni a gyógyulását, lemérhessük, hogy az fáj-e, vagy még van ideg benne... jó kis türelemjáték volt.


Amit tudsz tenni még három nap alatt (nem tudom tudsz-e cataflamot szerezni), hogy gyógyszert veszel be, és mondjuk corsodillal öblögetsz.

15. stevebajro (válaszként erre: 13. - HnéViktória)
2012. dec. 30. 22:11
Ettől félek! Ó, te jó ég! Ne már!
2012. dec. 30. 22:11
Nekem is megfájdult egyszer egy gyökérkezelt fogam. Több évvel a gyökérkezelés után. Kiderült, hogy ciszta van a gyökércsúcson. Választhattam a húzás és a gyökércsúcs amputálása között. Az utóbbit választottam. Tizenvalahány évvel ezelött történt. Azóta is megvan a fogam.
13. HnéViktória (válaszként erre: 12. - Stevebajro)
2012. dec. 30. 22:09
HHát igen...egy...de ha ennyire fáj tényleg lehet ki kell húzni,a gyökértömést 3napig lehet ki szedni utána csak fogastól!
12. stevebajro (válaszként erre: 10. - HnéViktória)
2012. dec. 30. 22:00
Második fog! :-) Elvileg itt csak egy csatorna van! Ugye?
11. stevebajro (válaszként erre: 9. - HnéViktória)
2012. dec. 30. 21:59

Az ínyem be van durranva egy kicsit, de nem pont a fájós fogam felett egy foggal arrébb! Nekem tuti, hogy a fogam fáj, mert ha valami hozzáér, ahhoz a ponthoz, ahol a fogam találkozik az ínnyel, akkor megőrülök!

Voltam ügyeleten azt mondta a doki, kapásból, hogy húzzuk! Na persze! Várok január 2-ig, és a saját dokim eldönti, hogy mi legyen! Kíváncsian várom!

10. HnéViktória (válaszként erre: 8. - Stevebajro)
2012. dec. 30. 21:56
Több fogam gyökérkezelt,sokat olvastam a témában,és néha előfordul,hogy teljesen nem tudják ki kezelni,főleg ha több gyökércsatorna van...
9. HnéViktória (válaszként erre: 8. - Stevebajro)
2012. dec. 30. 21:54
elvileg nem fájhatna,azonban nekem is megfájdult,és kiderült az inyem gyulladt be felette,kifurta a fogat tett bele gyógyszert,napok alatt lement a gyulladás és azóta nem fáj,szerencsére.
2012. dec. 30. 21:38
Az a baj, hogy ez a "gyökérkezelés" kb. 1hónapja volt! És most kezdett el fájni!!! Szenteste!
7. stevebajro (válaszként erre: 3. - Béengé)
2012. dec. 30. 21:36
Nem hiszem! Azt mondta, hogy gyökérkezeljük! Még röntgenen is voltam! Körzetis fogorvos csinálta, nem kaptam papírt! Eddig annyira meg voltam elégedve vele! De most, kész vagyok teljesen!
6. kisj
2012. dec. 30. 21:36

Nekem egyszer a 8. találkozás után tömték, legutóbb pedig már az első randin tömtek.

Fájni fájhat, de az nem túl jó jel.

2012. dec. 30. 21:36
Olyan gyógycuccot tett bele,ami kigyilkolja a maradék ideget (ha esetleg marad volna benne)és kezelés közben,előfordulhat,hogy megsérti a csonthártyát..az is fájdalmas tud lenni.Vegyél be fájcsillt,elmúlik.
2012. dec. 30. 21:34

Épp aktuális...karácsonykor voltam a férjemmel az ügyeleten, és azt mondták nincs tömés ügyeletben csak húzás vagy gyökérkezelés. Az utóbbit választotta. Annyira nem fájt már neki, de érzékeny volt, ezért egy ismerőse elvitte a dokijához aki megállapította ki se ölték az ideget :S

Ő megcsinálta neki és be is fogja neki tömni.

2012. dec. 30. 21:33
Nem lehet,hogy gyógyszeres tömést tett bele,ami (nekem legalábbis) segített levinni a gyulladást? Nem értem hogy gyökérkezelte tű nélkül.Ha van kórlapod,azon rajta kell lennie ha volt tű,a szám azt hiszem a tű méretét jelenti(vagy valami ilyesmi)
2012. dec. 30. 21:31

Tudom, hogy nem fájhatna, de mégis ...! A doki mondta, hogy gyökérkezelte, de nem voltak tűk! Akkor, hogy?

Van már egy gyökérkezelt fogam, azzal 3hónapig jártam dokihoz! Ezzel a fogammal 2alkalommal, második találkozásnál betömte!

Na, akor most mi van??

2012. dec. 30. 21:29
Gyökérkezelt fog nagyon fáj! Akkor hogy kezelte?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook