Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyökerkezelt fog idönkent fáj, mi lehet a baj? fórum

Gyökerkezelt fog idönkent fáj, mi lehet a baj? (beszélgetős fórum)


24. Titánia83 (válaszként erre: 22. - Makrai.lilla)
2010. dec. 26. 14:35
Nekem azóta újra gyökérkezelte egy orvos a gyulladt fogamat, és elmúlt a gyulladás! Kvázi nem kell kihúzni, ahogy azt már ketten akarták.
23. ferkó50 (válaszként erre: 22. - Makrai.lilla)
2010. dec. 26. 08:06
Lehet,hogy egy dokihoz járunk?szerintem egy helyen tanultak.
22. makrai.lilla (válaszként erre: 21. - Titánia83)
2010. szept. 28. 21:04
jolenne mert nagyon inkabb a huzas fele hajlok de csak jovhet kedd tudok menni
21. Titánia83 (válaszként erre: 20. - Makrai.lilla)
2010. szept. 28. 20:34

A barátnőm fogorvos, priviben rákérdeztem. :)


Hát, én elzárkózok a műtéttől. Inkább agykontroll reggeltől estig.


Figyi, ezzel a rákból is kigyógyulnak az emberek, miaz akkor egy gyulladt fog! :D

20. makrai.lilla (válaszként erre: 19. - Titánia83)
2010. szept. 28. 19:26

elöl nem de also fogakba igen 5 ös fogtol mert ott lep ki a fö ideg es konnyen elvaghatja amikor egy egesz eletre lebenul a fe arcod.de ez elofordulhat bolcssessegfog huzasnal is.

mert hallottam olyat egy ismerostol.

amugy meg ez a rezekäläs sem tuti ott is csak x % ban sikeres es x idomulva megkell ismetelni es ugyanugy fajhat utana is.(egy csaj irta nekem anno)

szoval itt semmi sem olyan egyertelmu mint aminek mondjak.

konyvekben persze,szakirodalom csak hogy az emberi test ennel sokkal bonyibb


elo pelda en....

19. Titánia83 (válaszként erre: 17. - Makrai.lilla)
2010. szept. 28. 19:17
Ok, értem. Gyökércsúcskorrekciónak hívják. Ez tényleg veszélyes? :o Na akkor én sem szeretnék semmi ilyet!
18. makrai.lilla (válaszként erre: 16. - Titánia83)
2010. szept. 28. 19:16

igen nekem is ezt mondtäk meg azt is hogy ennel jobb gyokertomes nem is lehetne benne,csucsig ero minden jo(elvben)de rajottunk a dokival mi lehetett lehet a gond,vannak a fogba olyan kicsi oldal mellekcsatornak amit nem sikerult kitisztitani mivel a tu oda nem jut el,es nemis latszanak ezek a kis oldal csatornak,szal ezert....

ebbol meg lehet akarmennyi.


ezt a gyokertomes kiszedes stb berakast lehet megcsinaltatom csak felek nem e lesz rosszabb,ujra megbirizgaljak,kiveszik a csapot stb,ujra be,az amugy is gyulladtabb gyokeret ujra megbolygatni häääät

17. makrai.lilla (válaszként erre: 16. - Titánia83)
2010. szept. 28. 19:14

nincs ekezetem ezert nemtudom leirni mashogy rezekäläs.

az az amikor levagjak a gyoker veget.de csak frontfogakba csinaljak ,alsonäl veszelyes irtam...

16. Titánia83 (válaszként erre: 15. - Makrai.lilla)
2010. szept. 28. 19:12

"rezekalas" az mi?


A gyökértömés kiszedése és a fog kitisztítása az hatékony lehet. Amúgy röntgen mellett csinálják. A barátnőm fogorvos, szerinte húzás előtt még célszerű azt a kört megjárni!

2010. szept. 27. 19:54
voltam ma az orvosnal,rtg ok,azt mondta 3 lehetoseg van vagy huzas vagy ujra kiszedni a gyokertomest es berakni vagy ez a rezekalas de az kockazatos,lezsibbadhat örökre a fel fejed,köszi ezt kihagyom....
2010. szept. 27. 08:56
nekem nem lett ez ujra gyokerkezelve,neked igen??
13. makrai.lilla (válaszként erre: 12. - Last)
2010. szept. 27. 08:55
hmm ez erdekes.neked melyik fog ?faj akkor most is=??rezdekalni nekem sajna ezt nem lehet,alsonal veszelyes,itt lep ki az ideg,nem akarok lebhenult arcot.....
12. last (válaszként erre: 1. - Makrai.lilla)
2010. szept. 26. 19:07

2fogam gyökér kezelték,aztán újra és újra de nem jött helyre.Rtg-ek sora,de hiába.A tömés tökéletes.Évek után megunva a szenvedést elmentem rezekálásra.Pár hónapig jó volt.Az egyik még most is elviselhető,de a másik csökkent mértékkel ugyan de fáj néha.Minden frontnál,...

Nem akarom én sem kihúzatni.Együtt érzek veled!

2010. szept. 25. 16:17

nekem a bal oldali 2 régó is fájdogál az kb 1 éve,megnézte több doki is,nem látnak semmit.de mivel azok is ezer éves tömött fog,nem nyulna hozzájuk(szintén kicserélt fehér van benne)

mert ha belenyul lehet felbolygatja és a végén huzás.addig meg huzom halasztom,persze szar mert van h napi szinten érzem aztán elmulik x napokra...hetekre

de kb 1 éve érzem

10. makrai.lilla (válaszként erre: 9. - Monika0104)
2010. szept. 25. 16:15

ismerös..nekem a felsökkel szinte semmi baj,egy sem hiányzik,de alul...és ez azota van miota szépen az amalgámot kicseréltettem fehérre.elelejtették megemliteni hogy rágófogba nem jó ,egyáltalán,nem olyan tartós mint az amalgám-

ja és elhalhat alatta a fog...nekem sorba megy tönkre.alul már 2 kihuzásra került ,egy gyökérkezelt,(kicserélt fehérek ezek)és a maradék 4 ami van azok is problémások...

magyarul ,igy hogy kicseréltettem ,számithatok arra hogy x idön belul azok is tönkremennek...köszi

de persze mivel a fehér tömés nekik üzlet, azt raknak bele..de az nem számit h az ember fog nélkül marad...

2010. szept. 25. 10:59
Nekem is hasonló problémám volt tavaly januárba gyökérkezelték a fogam ráadásul úgy, hogy kiidegelte érzéstelenités nélkül azt hittem ott megpusztulok és betömte , 2 hét múlva vissza mentem mert továbbra is nagyon fájt egy dokinő helyetesítette és mondta, hogy nem tömte le a gyökércsatornát és ezért fáj még mindig így kiszedte a tömést és normálisan letömte azóta nem igazán volt vele bajom , de mostanába megint el kezdett fájni azt nem tudom pontosan az fáj-e mert állítólag az előtte lévő fogam is lyukas azt mondta akkoriban a dokinő , de én nem látom, hogy lyukas lenne, úgy hogy most nem tudom mi van de azon a részen kezd egyre sűrűbben fájni megint.
8. makrai.lilla (válaszként erre: 7. - Azurit)
2010. szept. 25. 07:30
rágó fognál sajna elöfordul,söt oldalcsatorna is lehet,görbe gyökér,annyi minden
2010. szept. 24. 21:36
Nálam az volt a gond,hogy a három idegből egyet benne felejtett a fogorvosom...
6. 07c4794583 (válaszként erre: 1. - Makrai.lilla)
2010. szept. 24. 20:16

Általában úgy van, hogy ha olyan érzésed van, hogy nem oké a dolog, akkor az úgy is van...


Szerintem ilyenkor minden esetben újra fel kell táratni, és újra gyökérkezelni. Én sajnos, mivel félek a fájdalomtól, halasztgattam, hitegettem magam, hogy á, csak néha fáj.. hát nem jött be, hirtelen kb egy hét leforgása alatt pokoli kínjaim lettek, és ki kellett húzni. A húzás életem legszörnyűbb rémálma volt, a fog alatt nőtt egy gennyzsák, ami vele együtt jött ki, de akkor már sírtam... Ne várd ezt meg, én azt tanácsolom...

5. MMea (válaszként erre: 1. - Makrai.lilla)
2010. szept. 24. 19:59
Így én is jártam, nem lett jól kiidegelve. Nekem is egy doki elvileg megcsinálta, jó párszor vissza kellett mennem hozzá, de aztán mindig fájt így dokit váltottam, aki rendesen befejzte amit a másik elrontott.
4. makrai.lilla (válaszként erre: 2. - Katácskák)
2010. szept. 24. 17:49
koszi ari vagy....
2010. szept. 24. 17:24
lehet mégsem sikerült az egész ideget kiszedni
2010. szept. 24. 17:23
Jobbulást minél előbb,:))) s reméljük a Fogorvos munkája is rendben lesz, a hozzáálása, munkája, Feléd is minél előbb, hogy NE szenvedj már annyit a fogaiddal.:(((
2010. szept. 24. 17:14

tavaly nyäron lett kiidegelve,pedig sima egy gyökerü,de mär az sem volt egyszerü.kb 3 honapig mentem mire megnyaugodott...addig mindig ereztem az ällkapcsomban.vegulis kesz lett,(de nem ugy mint a masik gyokerkezelt fogam amivel kb 2 szer voltam orvosnal ,azota sincs panaszom rä...)

ha hideg front jon stb szoktam erezni,olyankor egesz nap,aztan elmulik.de van hogy eszembe jutott ki kene huzatni lehet,csakhat nekem ez utan nincs 2 fogam,ha ezt kihuzzak nem hogy enni nemtudok majd,lätszodni is fog..

de ez sem jo igy.ma is pl tökre erzem....

erdekes mert rtg volt csinalva utana is,mivel hogy fajt maskor is de nem lätnak cisztat stb...

a tomes is vegig er....

netes doki szerint a gyokerkezelt fog olyan mint egy torott läb,de koszi...a mäsik akkor miert nem faj csak ez??

szerintem tuti pedig hogy a gyokere van begyulladva,mondtäk hogy van ez a rezekäläsn de nem merem bevällalni mert also fog leven itt megy ki az ideg,ha vmit elront,lehet örök eletembe lezsibbad a fel oldalam....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook