Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyökérkezelt fog gyulladásban fórum

Gyökérkezelt fog gyulladásban (beszélgetős fórum)


9. meer (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 23. 19:51

Sajnálom a fogfájást, de most végül jobban van?


Én életemben annyit orvosnál, mint fogorvosnál.. sehol se jártam.. 2 éves koromban kezdtem.. jó pár gyökérkezeléssel a hátam mögött.


Sokféleképp csinálták és csinálják ezt. Régen valami helyettes orvos csinált valamit.. mire a másik megállapította, hogy sikerült 1 csatornát meg sem nyitni.

Vagy 30 éve kinlódtam.. akkor az orvos nem értette mi lehet a baj.. és igen.. resectió lett a vége.


És most hogy csinálják újabban (amióta endonaciás orvoshoz járok...) leülök a székbe és kész foggal szállok ki.. Fogalmam sincs hogy csinálja, igaz nem olcsó. Gyógyulást kívánok!

2020. jan. 23. 19:34
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat! Röntgen készült, egy Novemberben (azon nem látszódott semmi), egy pedig most a napokban. Utóbbin már látni lehet, hogy egy vékony repedés van a foggyökéren. A fogorvos szerint ezért nem szűnt a fájdalom. Antibiotikum kúra 2x is volt és gyakorlatilag 3 hónapon keresztül idegelte a fogat, mégis szörnyű fájdalmaim voltak. Az a vékonyka repedés okozhatta a problémát. A rezekciót ő is említette.
7. Lau_Ra (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 22. 13:14

Csinált röntgent? Nem lehet, hogy ciszta van a fogad alatt?

Nekem is most gyökérkezelnek egyet, az egyik gyökércsatorna mindig fáj, mikor piszkálja, de azonkívűl tünetmentes.

2020. jan. 22. 12:59
Nem tartom valószínűnek, hogy ideg. Inkább az az izé, amivel a gyökércsatornát betömeszelik két tisztítás között. Szívogatni elvben annyira nem tanácsos, viszont érthető, hogy piszkálod, ha fáj. Minden esetre én visszamennék a fogorvoshoz, bár lehet, hogy másikhoz, mert a fájdalomból ítélve, ez nem javul, hanem romlik a kezelés hatására. Ha nem kapsz időpontot rövid határidőn belül, akkor akár a családorvoshoz is elvándorolnék. Elég masszív gyulladásnak tűnik. Ha eddig nem kaptál antibiotikumot, akkor most biztosan nem ártana, Dalacin C v. ilyesmi, azt a háziorvos is adhat. Minden esetre én lépnék a helyedben.
2020. jan. 22. 10:47
Marmint foggyökér resecio keress ra a google-ban.
2020. jan. 22. 10:47
Nekem a foggyökércsonkító műtét fog resecio oldotta meg.2x gyökérkezelték,végül műtét lett.
2020. jan. 22. 08:42
Fogorvoshoz kék menni.
2020. jan. 22. 07:52

..foggyökérnél,az ínynél egy kis duzzanat..:(..az tályog lehet,amit gyorsan orvosolni kellene...gyulladást okoz.Valami a kezelés során nem sikerülhetett..igyekezni kellene megoldani,mert egy góc,ami rettenetesen tud fájni..


Jobbulást kívánok!:)

2020. jan. 22. 07:08

Sziasztok!


Tavaly Novemberben fogfájással mentem körzeti orvoshoz. Több-leginkább- őrlő fogam érzékeny volt, fájt. Az egyiket azóta kihúzták, a másikkal viszont még nem tudtunk mit kezdeni. Azóta gyökérkezeli, de egyre erősebb a fájdalom. Én már kihúzattam volna, hiszen a fél arcom, a torkom, fülem is fáj, mindenem lüktet. November óta többször volt nyitva (hogy tisztuljon). Tegnap este szívogatás és öblögetés után valami kijött belőle. Véres, hosszúkás, nyúlványszerű “valami”. Elképzelhető, hogy ideg? A foggyökérnél az ínyemen van egy kis duzzanat.


Előre is köszönöm, ha megosztjátok a véleményeteket és a tapasztalataitokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook