Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyökérkezelés fórum

Gyökérkezelés (beszélgetős fórum)


2022. jan. 17. 14:22
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást! Eddig szenvedtem vele.Volt sok álmatlan éjszaka rendszeres kezelésre kellett járnom, de már sokszor annyira fájt, hogy úgy voltam vele kihúzatom a pi++ba. De a doki erősködött, hogy csak egy kicsit bírjam még ki. Aztán 1 hete megkaptam a végleges gyökértöméseket és azóta olyan mint új.
7. tumbo2 (válaszként erre: 1. - Arnold)
2021. szept. 11. 09:01
részvétem.én is voltam,de nem volt sikertörténet.pár kezelés után,úgy földagadt az arcom,fájt az egész.azt mondták,hogy van ilyen,ketten fogták le a fejem,mert a fájdalomcsillapító a gyulladás miatt nem hatott,úgy húzták ki.mindez egy magán fogorvosnál volt,egy kalap pénzért.aztán egy év múlva begyulladt a helye,sztk,röntgen,benne hagytak egy gyökérdarabot.fölvágták az ínyemet,kiszedték,összevarrták.másnap ki lehetett húzni a cérnát.soha többé nem csináltatnék gyökérkezelést.
2021. szept. 11. 08:46
Bár elgondolkodtam, hogy elmegyek egy ilyen lézeres gyökérkezelésre, ami 30ezer. Csak nem tudom, hogy ilyen állapotában lehetséges-e majd hétfőn felhívom az egészségbiztosítóm.
2021. szept. 11. 08:44

Köszönöm,


Igen készült rtg.


Felhívtam végül. Azt mondta, hogy pályafutása alatt ennyire begyulladt gyökércsatornákat nem nagyon látott, de nincs ciszta, vagy bármi hasonló, ami miatt aggódnom kellene, bár nem azt jelenti, hogy nem alakulhat ki.


Elmondása szerint teljesen normális, hogy ennyire fáj, ha megakarjuk menteni fogat ki kell bírnom, azonban ez elhúzódhat 5 napig is vagy tovább az általános 2 nap helyett.

Reggel úgy keltem, hogy már nem nyilal, lüktet inkább azt éreztem, hogy húzódik és feszül. Volt olyan pillanat, hogy nem is éreztem semmi, csak kocogtatásra volt érzékeny fogam. Azonban most meg hol lüktet, hol nyílal aztán egyik pillanatról a másikra megszűnik, majd kezdi előröl. De legalább az állandó fájdalom úgy tűnik kezd megszűnni. Mindenesetre utoljára fájdalom csillapítót tegnap vettem be olyan 7 körül. Azóta nem, hogy érezzem mekkora is az eredeti fájdalom.


Igen őrlőfog, a bölcsesség fogam melletti.

2021. szept. 10. 20:24
Hasonló helyzetben voltam nemrég. Több alkalommal kellett kezelni, volt hogy elèggé fájt is. Egy csatornát nagyon nehezen tudott kitisztítani, többször rakott bele idegölő gyógyszert. Úgy néz ki jó lett. Nekem a Xilox vált be, 15 perc alatt elmúlt a fájdalom.
2021. szept. 10. 17:18
Mindenképp menj vissza. Nekem gyökér kezelés után csonthártyagyulladásos lett a fogam. Nagyon szenvedtem. Végül húzás lett a vége.
2. liliom10 (válaszként erre: 1. - Arnold)
2021. szept. 10. 16:18

Rtg készült róla ?

Nehogy kivárd az egy hetet ! Menj vissza ma, előtte hívd fel persze ! Magánfogorvosi hétvégi ügyeletek is vannak, de ha kibírod hétfőig, akkor döntsd el, akarsz-e még napokig szenvedni. Őrlőfog ?

2021. szept. 10. 14:36

Sziasztok,


Már voltam gyökérkezelésen. Azt nem éreztem vészesnek, elég egyszerűen ment és gyorsan. Ezért igen bátran mentem amikor mondta a doki, hogy gyökérkezelni kell.


Próbáltuk gyógyszeres töméssel, és gyulladás csökkentő gyógyszerrel, ami hatott is. De elkezdett újra fájni, visszamentem és mondta, hogy ezt bizony muszáj gyökérkezelni.


A problémám a következő:

- Nem szoktam fájdalom csillapítót kérni fogorvosnál, de most kénytelen voltam, mert tényleg eddig nem nagyon éreztem ilyen fájdalmat, nagynehezen egy csatornát sikerült kitakarítania, igaz könnyeztem a végére, de sikerült. Mondtam, hogy menjünk tovább legyen ennek vége, Azonban nem találta a többi csatornát és rakott bele idegölőt.


Ma 3. napja, hogy benne van és nem túlzok ennyire fogam soha nem fájt és nagyon a fájdalomcsillapító sem akar hatni. 1 hét múlva kell visszamennem és nem igazán tudom mire számítsak. Jobb lesz-e valaha? Normális dolog ez? Elég elkeseredett vagyok, hogy talán ki kell húzni, vagy a következő gyökérkezelés még jobban fog fájni, mert ennél többet már tényleg nem bír a testem. Bár nem akarom elkiabálni, ma már mintha 1 fokkal jobb lenne mint a kezelés után.


Minden hozzászóló válaszát köszönöm, akinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook