Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyógyteával ki lehet gyógyulni a helikóbaktérium betegségből, vagy csak gyógyszeres kezeléssel? fórum

Gyógyteával ki lehet gyógyulni a helikóbaktérium betegségből, vagy csak gyógyszeres kezeléssel? (tudásbázis kérdés)


16. Karol2
2018. aug. 6. 15:50
Nekem sajnos most van Helikobaktèriumom,de èn nagyon betegnek èrzem magam!Kaptam kèt antibiotikumot,probiotikumot,gyomorkímèlő gyógyszert!A gyomrom nagyon fáj!Voltam vizsgálaton ès semmi elváltozást nemtaláltak a gyomromon!Folyton fáradt vagyok szinte mindig tudnák aludni!Ha próbálok valamit csinálni rögtön szakad a víz rólam!Most 10 nap betegszabin vagyok,de az orvosom szerint ezzel dolgozhatok nem fertőz,de mivel nincs ètvágyam ès nemnagyon tudok enni így kicsit le is gyengültem ès így nemnagyon tudok dolgozni!Szóval èn nem a baci miatt lettem kiírva hanem a közèrzetem miatt!Az orvosságok megivása után folyton keserű ízt èrzek a számban ès a manduláim is fájnak!😐
2010. aug. 19. 14:54
Nehéz dolog. Szedtem én is antibiotikumot, utána még 6 hétig egy gyógyszert, ami a gyomorsav ellen van szerintem , de nem múlt el. Azt az antibiotikumot utálom, nem bírom lenyelni, olyan nagy. Széttöröm mozsárban és úgy nyelem le vízzel. Mert még egyszer felírták, mikor implantátumot fúrtak be az állkapcsomba, ez is egy műtét, és akkor ezt kellett szednem kb. 2 napig, megelőzésre.
14. b11a46e73c (válaszként erre: 13. - Icus)
2007. jún. 29. 22:40

hát igen,én is voltam nemrég vérvételen ,direkt a helikobaktert nézték,nekem nincs,amugy a higiéniai készlete el van különitve egy idöre,puszi csak arca:DD

külömben neki itthon (vajdaságba) nem birták ki irtani,de nemrég volt kecskeméten és ott kapott erösebb terápiát,el volt ragadtatva az ottani törödéssel,nálunk jol le ordibálják olykor a pácienst,föleg ha nem tud szerbül mint ö,meg nálatok egész másképp zajlik a vizsga,nyelte a csövet és nem érzett semmit,itt meg 3szor megkinozták ugy hogy két napig nem lehetett hozzá szolni!hát pár hét mulva kiderül használt-e a terápia!

13. Icus (válaszként erre: 12. - B11a46e73c)
2007. jún. 29. 14:35
Családon, belül azért a nyállal fertőzés elég komoly nem? Nagyon kell akkor figyázni, nehogy elkapjátok az emberedtől!
12. b11a46e73c (válaszként erre: 11. - Icus)
2007. jún. 29. 14:29
igen ez az életvitelünkböl adodik,na meg baktériálissan fertözö,mi is vigyázunk,habár csak nyállal fertöz,ha idöben észre veszik,hamar gyogyithato,de a férjemet is mindenröl kezelték és kitünt csak erröl kellet volna!
11. Icus (válaszként erre: 9. - B11a46e73c)
2007. jún. 29. 10:16
Hát ez elég durva. gyakori betegség ez? Vagy ez is egy új népbetegség, ami az életvitelünkből adódik?
10. dee
2007. jún. 28. 23:21

Kizárt dolog!

Gyógyszerrel is nehéz.Egy 3-as kombinációval gyógyítható.(ált.ban 14 napig kell egyszerre szedni)

9. b11a46e73c (válaszként erre: 6. - Icus)
2007. jún. 28. 22:44

a helicobackter pylori a gyomor nyálka hártya alatt

elhelyezkedö nehezen észre vehetö baktérium,speciális vérvétellel,fujos tesztel,gyomortükrözéssel vizsgálják.valoban minden emberben van,de ha elszaporodik nagyon kellemetlen tüneteket okoz:hányinger,állando hasmenés,étvágytalanság,emésztési zavarok stb.ha nem kezelik idöben,fekélyt majd gyomorrákot okozhat!

2007. jún. 25. 10:59
Szia! Szerintem a gyógytea kevés a helicobacter gyógyításában!Sorozatos antibiotikumos kezelés kell hozzá.Kiegészítöként lehet esetleg teát, de én még nem hallottam , hogy ezen melyik tea tudna segíteni.
7. Juddyt (válaszként erre: 4. - Elviracska)
2007. jún. 25. 10:13

Na ez egy jó kérdés!! Erre nem tudok neked válaszolni.

Nálam gyomorszáj iszonyú görcsölése jelzi...

Meg a sorozatos mandulagyulladásomat is összefüggésbe hozták vele a dokik.(nem tudom igaz vagy sem)

Egyébként az emberek nagy részének van , csak szerencsére nem mindenkinek okoz problémát.

6. Icus
2007. jún. 25. 07:18
Sziasztok! Bocsi, hogy megkérdezem, de, ez milyen betegség, én még nem hallottam róla.
2007. jún. 25. 01:12
a férjemnek kb. két éve van helikobaktériuma,párszor megcsinálta az egy hetes antibiotikum kurát,nem segitett,nemrég beszedte a két hetes kurát is és még mindig beteg,ha a gyogyszerek nem használnak,kétlem hogy a gyogytea hatásos lenne!
4. Elviracska (válaszként erre: 2. - Juddyt)
2007. máj. 16. 10:09

Akkor ,ettől a betegségtől ,hogyan lehet véglegesen megszabadulni?

Hogyha neked minden tavasszal visszatér?

Mik a tünetek?

2007. máj. 16. 05:29
Szerintem is a gyógyszer jobb..
2007. máj. 15. 22:15

Talán a gyógyszer hatékonyabb.

Bár nekem minden tavasszal visszatér:-(

2007. máj. 15. 20:41
Szerintetek, gyógyteával, kilehet gyógyulni a helikóbaktérium betegségből?Vagy csak gyógyszeres kezeléssel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook