Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyógyszerek, vagy nem fórum

Gyógyszerek, vagy nem (beszélgetős fórum)


2009. márc. 3. 16:27

Sziasztok!

Eddig sem szedtem sok gyógyszert,de most egyre inkabb igyekszem kerülni a gyógyszeres kezelést.

Szerintem minden gyógyszernek mellékhatása van,föleg a májra.

Elképzelni se tudom h pl.érszükületes betegségekkel küszködő embereknél hogyan ér célba a gyógyszer,ha az ütőerek fala megvastagszik,belső felszinén zsirnemű anyagok rakodnak le,beszükülnek és elveszitik rugalmasságukat.

Én az aletrnativ gyógymódokra esküszöm,föleg a Bioptron lámpára.

21. winny
2009. febr. 24. 10:08

Sziasztok.

Szerintem! Ami mesterséges az a szervezetnek nem használ.Tartjuk is magunkat ehhez!

Orvossal esetleg az utcán találkozunk:))

20. 4e57a2f552 (válaszként erre: 19. - Kismarcsi)
2008. febr. 18. 16:22
Szia! Nem is akartam terméknevet írni, mert nálunk sokféle van itthon. Ha valaki úgy érzi gyengülőben van, vagy magától előszedi,vagy megbeszéljük mi a legcélravezetőbb.Ezek étrendkiegészítők. Homeopátia könyveket pedig beszereztem, ingyeneseket a patikában és vettem is.A neten is van néhány szerkereső.Én úgy gondolom érdemes többfélét ismerni és azt kell használni ami akkor épp a legjobb.A homeopatikus szerek növényekből,ásványokból és néha állatokból vannak.A talpmasszázst mégcsak kezdtem megismerni, máris hasznát vettem. A gyerekek nagyon szerették. Már felnőttek, de most is jönnek egy kis masszázsra.Gyerekeseknek felettébb hasznos tudomány.Először azért tanultam meg ennyifélét,mert hiába mentem orvoshoz...azóta megszerettem és szívem szerint mindenkit megtanítanék rá, mert én már annyi jót kaptam általuk.Sok hasznos dolgot lejárattak nem becsületes emberek mint pl. az MLM-es kiegészítők. Én speciel azért használom ezt mert megbízom benne,nem hamisítják. Én nem szeretek eladni sem,ismerőseim a tagjaim akiknek mindig segítek ha kell.Így ők is kevesebbet fizetnek és ez a lényeg. Üdv:Ági
19. kismarcsi (válaszként erre: 18. - 4e57a2f552)
2008. febr. 18. 15:13

A 14 év hosszú idő,és te már tapasztalatból beszélsz.engem is érdekel a homeopátia,de még sose számtam rá magam hogy a témában elmerüljek.

viszont nekem néha az is elég,hogy :gyógyszernek nem minősülő készítmény.biztos 100 olyan dolog van benne amiről gőzünk sincs.tudom ez itt nem a reklám helye,de mi a termék neve?(írd kis betűvel és nem lesz feltünő!:)

Továbbra is jó egészséget neked és a családodnak!

18. 4e57a2f552 (válaszként erre: 17. - Kismarcsi)
2008. febr. 18. 13:24

Sziasztok! Beleolvastam a csevegésetekbe és leírok egy kis tapasztalatot. Régen nagyon jól ismertem a gyógyszereket és a gyerekeimet is tömték vele az orvosok.Megismerkedtem az étrendkiegészítőkkel egy barátnőm által.Vettem a családnak nagy kétkedések közepette. A gyerekeim kevesebbet betegeskedtek és mi felnőttek is jobb kedvűek lettünk.Mo-n akkor tán még csak ez az 1 cég volt és hű maradtam hozzájuk immár 14 éve. Sok mindent köszönhetek neki.Pl. jól tudtam csökkenteni az állítólag gyógyíthatalan allergiát, a sorstársaim egyre több gyógyszert szedtek én egyre kevesebbet.Megismertem a homeopátiát azóta egész jól vagyok.Egyébként a puding próbája ugye ha megeszik. Ezeket is ki kell próbálni.Nálunk igen egyértelmű volt: az iskolában megjegyezték,hogy alig hiányzik a gyerek!

Kell ennél több?!Ezek nem olcsó szerek, de miért is lennének? A gyógyszerek is drágák pedig tele vannak mellékhatásokkal. Minden üzlet,de az egészség nem divat kérdése. Aki nem áldoz az egészségére majd áldoz a betegségére!Ma már csak egy lakatlan szigeten tiszta a levegő és ott még van megfelelő tápanyagértéke a növényeknek.Persze ez csak az én kis véleményem, de ennyi év után bátran mondhatom,hogy érdemes használni. Néha én is szoktam ajánlani olyanoknak akikről tudom milye régóta járnak gyógyulni, na ők ritkán hallgatnak rám(és másokra).Ilyen az élet, legjobban azok utálják ezeket, akiknek valóban szükségük lenne rá.Régebben rossz érzés volt, hogy én meg tudom mondani mi segít(nem akartam eladni!!)és láttam hogy egyre rosszabbul van.A saját családomban is van ilyen de nem tudok segíteni sem, pedig egyszerű lenne.Valószínűleg mindenki a legjobbakat szeretné, de nem ártana sok ismeretet is begyűjteni és használni amiben hiszünk.Nem véletlenül van Mo-n a legtöbb beteg ember...

Mindenkinek minden jót és sok egészséget kívánok! Ági

17. kismarcsi (válaszként erre: 16. - Spinneli)
2008. febr. 6. 13:38
Szeded vagy eszed? :)
16. spinneli (válaszként erre: 1. - Kismarcsi)
2008. febr. 6. 00:30
a vitamin fontos, de nem szedni kéne, hanem enni:)
15. spinneli (válaszként erre: 8. - Badonyimariaeva)
2008. febr. 6. 00:28

gyógyszer és vitamin között igen nagy különbség van.

én is inkább utóbbiakra esküszöm.

14. 0c97fbb607 (válaszként erre: 13. - Kismarcsi)
2008. febr. 5. 23:54

Igen ,azok vagyunk.Persze elkapnak ezt azt,de nem betegesek egyáltalán.Én sem vagyok az.

Amikor terhes voltam ,akkor sem szedtem be egy vitamint sem.

2008. febr. 5. 23:38

és egészségesek vagytok?

megy a sok "műanyag":) nélkül is?

(De mindenkinek szíve joga hogy mit szed,v nem szed.)

2008. febr. 5. 23:23

Jogos a kérdésed,én is elgondolkodtam már ezen.

Szerintem divatcikk,jó üzlet.

Mivel műanyagoknak tartom,én nem szedek semmi ilyent,sem a családom tagjai.

2008. febr. 5. 23:17

Éppen ez a kérdés! szükség is van rá? v. csak jó hogy van? v.vagy azért szedjük mert van?

és az ásványi anyag ellátás csak "gyógyszerrel" megy?

az is igaz hogy nem "100%-os" gyüm.lével.

tanultam az előállítását,lehet nekem magasabb a vitamin tartalmam:))

2008. febr. 5. 11:10
A megfelelő vitamin és ásványianyag ellátás elengedhetelen az embernek,és nem az RDA 100%-os ócska szarokra gondolok,az a mennyiség esetleg arra jó,hogy elmondhasd,hogy én szedek multivitamint,csak egy baj ,hogy semmit se ér(pl:Centrum),leszámítva,hogy drága.Ha szedni akartok akkor a Scitec Multi-X vagy a Lenkei Életerő.Plusz kell hozzá még napi 10g C-vitamin és vagy 0,5-1g magnézium.
2008. febr. 4. 23:26

Ez mindenki szíve joga! én azt nem értem hogy ezek nélkűl már nem is lehet meglenni? és a sport,v.séta,v gyümölcs v zöldség?már nem elég?nem vitaként,csak érdeklődés!!

azt hittem ezzel egyedűl vagyok,:hogy sok a felesleges szer!

azt hiszem sokat teszek az egészségemért. (remélem!)1 évben 1x vagyok "beteg".

se cigi,se kávé,se antibiotikum,se gyógyszer,csak ha nagyon muszály.(és lehet hogy mégis betegségben fogok meghalni).:)

8. badonyimariaeva (válaszként erre: 1. - Kismarcsi)
2008. febr. 4. 14:22

Én is szívesen kipróbálok újabb fajta vitaminokat,immunerősítőket,tea féléket,vagy bár mit amit jónak látok.

Miért ne tenné ezt bárki?

2008. febr. 4. 13:20

Amennyire lehet, gyógyszerellenes vagyok, bár van két betegségem, amire állandóan gyógyszert kell szednem. Plusz a fogigátló. De ezen felül semmit, csak néhanapján egy szem Cetebét.

Az antibiotikumokat ha lehet teljesen mellőzzük, mivel velem gyerekkoromban a legkisebb megfázásra is szedettek jó kis vad gyógyszereket, ennek köszönhetően alakult ki később az ekcémám (orvos szerint, szóval nem én találom ki) meg gyakorlatilag mindenre allergiás vagyok. Ezt nem akarom a gyerekemmel. A természetesség hívei vagyunk, nem rohanunk egy kis náthával antibiotikumért.

Vitamint nem szedünk, csak a c vitamint, mint írtam, meg kábé egy hónapban kétszer a fiam kap gyerek multivitamint. Ez bőven elég szerintem.

6. LoLiNa (válaszként erre: 3. - Kismarcsi)
2008. febr. 4. 13:12

ezen én is ki vagyok akadva.. meg mikor egy hapcira fél gyógyszertárt beveszi valaki..

többet ártenek mint használnak...

csoda ha az immunrendszerük a béka popója alatt van?

5. CILUSKA (válaszként erre: 3. - Kismarcsi)
2008. febr. 4. 10:59

Azért van ez szerintem ,mert sokan úgy gondolják, hogy a fogyókúrát "el lehet intézni" néhány pirulával, vagy a természetes vitaminokat,stb pótolni lehet a jó drága szerekkel.

Sokan meggazdagodnak ebből, de a legnagyobb vesztes az, aki beszedi.

2008. febr. 3. 22:34

Az én gyermekem eléggé keveset eszik,ezért határoztam úgy,hogy homeopátiás szerrel megpróbálom megelőzni a most dúló influenzát,vagy legalábbis enyhíteni.A Béres cseppet is van,hogy adom neki,C-vitaminnal,és úgy veszem észre,több az étvágya tőle,ami az ő esetében nem nagy baj.

Az antibiotikumokat nem szívesen adom neki.Inkább olyan dr.nőhöz járunk,aki a természetesség híve,és az antibiotikum másodlagos.Egyetértek vele.

3. kismarcsi (válaszként erre: 2. - CILUSKA)
2008. febr. 3. 22:05

Egyetértek!

nem is a "kötelező "gyógyszerekre gondoltam,hanem a sok vitaminra,étrend kieg.,ilyen olyan csökkentő,növelő tisztító izékre.Itt a hoxan majdnem minden 3. nő akar,vagy szed valamit. szerinted ez miért van? amikor mindenki panaszkodik hogy nincs pénze,és valjuk be,ezek a szerek nem 2ft-ba kerülnek.

2008. febr. 3. 15:22

Erről a témáról eszembe jutott egy régi vicc:

Józsi bácsi a patikából kijön és beledobja a kukába a gyógyszereit, amit most váltott ki.

Látja ezt a barátja és megkérdi:

-Miért dobod ki a sok drága gyógyszert?

-Tudod barátom az úgy van, hogy elmentem az orvoshoz, mert neki is meg kell élnie,

utána elmentem a gyógyszerészhez, mert neki is meg kell élnie,

most meg kidobom a gyógyszereket, mert én is élni akarok!


Bár én is szedek gyógyszereket, mert vannak olyan betegségeim, amikre muszáj szednem.

De éppen a múlt hónapban kértem a háziorvost, hogy csökketsük le, illetve hagyjunk ki egy készítményt, mert fölösleges.

Mindenkinek saját magának kell kontrollálnia a gyógyszerek mennyiségét, mivel az orvosok "automatikusan" írják fel, körültekintés nélkül.


Van egy örök igazság, amit egy orvosom mondott:

"Egyes betegségek gyógyszerrel egy hét alatt, gyógyszer nélkül hét nap alatt gyógyulnak."

2008. febr. 3. 14:17

Szinte mindenhol azt olvasom.

(Kiprobálta valaki? Szedett már valaki?

Hallott róla valaki valamit?)

Miért kell az embereknek állandóan szedni valamilyen gyógyszert vagy vitamint? A gyerek vitamin szintén.(600 féle)szüksége is van rá,vagy csak adjuk mert a szomszéd is adja?

Ha bemegyek néha a gyógyszertárba,ámulok hogy mennyi minden van ott.Tényleg használnak ennyi mindent az emberek? miért?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook