Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyógyszerek a terhesség alatt fórum

Gyógyszerek a terhesség alatt (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Gyógyszerek a terhesség alatt

1 2 3
29. Pirosalma (válaszként erre: 28. - Kiscsirke)
2007. szept. 22. 09:13

Szia!

Szívesen!


Az orvosod tudja, hogy szeded (ezt nem azért kérdeztem, mert káros vagy nem káros, hanem egyáltalán)?

28. kiscsirke (válaszként erre: 27. - Pirosalma)
2007. szept. 21. 11:10

Szia!


Köszi, azóta már 12 hetes vagyok!

Tudtok valamit arról a készítményről, amit epilepsziára szedek: Depakine Chrono 300 mg. Mármint a gyerekre való hatásairól?

27. Pirosalma (válaszként erre: 19. - Kiscsirke)
2007. szept. 20. 16:42

Szia!

Ha négy napja késik, akkor a ciklus 32. napjában vagy (28 napos ciklust feltételezve), a megtermékenyítés durván a 14-18. napon következhetett be, de mivel az utolsó menstruációtól számítjuk, így a 4. hetet most hagytad el (a kalkulátor lehet helyes, a 29. nap neki már az 5. hét).

26. eva7 (válaszként erre: 24. - Tandi84)
2007. szept. 20. 16:39
Semmi bajotok nem lessz!!!!De azért ne szedd,nem szabad!!!!
25. Pirosalma (válaszként erre: 21. - LoLiNa)
2007. szept. 20. 16:37
De pl. az Aszpirin és egyéb szalicilátok a 3. trimeszterben nem javasoltak (az idegrendszer kialakulása akkor a legintenzívebb, akkor van szükség leginkább omega-3 zsírsavakra: tengeri halak főként, de édesvíziek is, lenmagolaj, repceolaj, dió).
2007. szept. 20. 16:29

Sziasztok!


Andi vagyok 23 éves és 5 hetes terhes:)

Segítséget szeretnék kérni, arra a kérdésemre, hátha tudja valaki a választ a kérdésemre.

Okozhat-e bármilyen elváltozást, sérülést a magzatomban, ha a terhességem első két hetében Zyrtec allergia elleni készítményt voltam kénytelen bevenni?

2007. aug. 6. 09:07

Szisztok!


Közben már voltam vizsgálaton, és 6 hetes terhes vagyok azóta. A Betalocot abba kell hagynom, az epilepszia gyógyszert szedhetem tovább, de sajnos kockázatos, viszont az még kockázatosabb lenne, ha abbahagynám.

22. DODICA (válaszként erre: 20. - 0c97fbb607)
2007. aug. 6. 08:18
Nem.
21. LoLiNa
2007. aug. 6. 07:20
az első 3 hónapban a legveszélyesebbek a gyógyszerek én úgy hallottam. mert akkor alakul ki jóformán minden.
2007. júl. 28. 13:11

Felelőtlenség lenne azt mondani,hogy ne szedjetek semmit,csak figyeljetek a testetekre és a kis baba jelzéseire???


(3 egészséges gyerekem van,még a vitaminokat sem váltottam ki,sem semmi bogyót,egyiknél sem!)

2007. júl. 28. 12:53

Sziasztok!


Én epilepsziára szedek gyógyszert+Betaloc Zokot, szívdobogásérzésre. Viszont 4 napja késik, és tegnap, meg ma csináltam itthoni tesztet, és pozitív lett. Tervbe van véve a doki, ha Hétfőn reggel is pozitív lesz a teszt, és még mindig nem jön meg. Szerintetek mennyi az esélye, hogy terhes vagyok? Ha igen, akko rúgy számoltam én magamnak, hogy a 4. hétben vagyok, kalkulárorral pedig már az 5.-ben (de én tudom, hogy az nem lehet). Szerintetek ezalatt a 4 hét alatt mennyire károsak ezek a gyógyszerek a magzatra???

VÁrom a mielőbbi válaszokat.

Üdv:

kiscsirke

18. contu (válaszként erre: 17. - 92ba3c78f9)
2007. júl. 26. 20:32
Nekem az első terhességem végén kellett antibiotikumot szednem, de nem Maripent, mivel penicillin érzékeny vagyok. Tudtommal ilyen idős terhességnél a penicillin származékok szedhetőek, nem károsítják a magzatot. Nyilván mérlegelte mindkét orvosod az előny-hátrány szempontjából a gyógyszerszedést.
2007. júl. 26. 20:25

A háziorvosom ma antibiotikumot írt fel (és a nőgyógyászom is javasolja) - Maripen extrát - a vizeletemben található baktériumok miatt. Most 18 hetes terhes vagyok. Holnap kell elkezdenem a tablettaszedést, de borzasztóan aggódom, hogy esetleg valami bajt okoz majd.

Ha valakinek volt hasonló esete, kérem, válaszoljon sürgősen!

16. contu (válaszként erre: 14. - MiniLiza)
2007. jún. 24. 14:26
Detralexet én is szedtem a terhesség alatt aranyér miatt. Nem lett tőle semmi baja a fiamnak. Szoptatás alatt viszont nem szabad szedni.
15. Rekus (válaszként erre: 13. - Nau)
2007. jún. 24. 10:46

Hali!

Attól függ mit szedsz. Én Zyrtec-et szerdtem korábban, arról tudom, hogy terhesség alatt nem ajánlott, mert a rendelleneséget okozó hatás nem zérható ki. Meg Rhinocort Aqua orrspay-t használtam, az meg szteroidokat tartalmaz, úgyhogy azt sem ajánlott. Szerencsére nálam nem súlyos a helyzet kálcium pezsgőtabletta elegendő, meg némi zsepi...

Homeopátiás szereket használhatsz, vagy vannak belélegezhető gyógyszerek is, amik nem okoznak gondot a babának. Ezt allergológussal beszéld meg.

(A terhesség alatt gyengébb az immunrendszer, ezért ilyenkor az allergia megszünhet, gyengülhet. De erre azért ne vegyél mérget.)

2007. ápr. 26. 15:49

Sziasztok!


23 hetes kismami vagyok, néhány hete nagyon bedurrantak a visszereim, annyira, hogy a háziorvosom egyből trombózisra gondolt. Hála istennek kizárták a trombózist, de most a terhességem végéig Detralexet kell szednem, és Lioton géllel kell kenegetnem. Végülis elvileg egyik sem tilos a terhesség alatt, de ilyenkor csak orvosi javaslatra szabad alkalmazni őket. De nagyon aggódom, hogy nem lesz-e emiatt baja a picinek. Igazából a legnagyobb segítség ebben a helyzetben a kompressziós harisnya, amit mindennap hordanom kell, különben a gyógyszer és a gél semmit nem ér. Legalábbis én így érzem.

13. Nau
2007. ápr. 24. 21:16

sziasztok,


sajnos allergiás vagyok és most tervezzük a bébit. Szerintetek lehet hatással rá az alleria elleni tabletta?Ha valamit tudtok erről, ne fogjátok vissza magatokat!!!

2007. ápr. 21. 19:16

sziasztok,


én most a 31 hetemben vagyok.Sajnos a legelejétöl fogva szenvedek a hugyúti fertözésemel,amire szedtem egy csomo gyógyszert.(Pyassant,Semicillint,Augmentint).Csak abban a reményben vagyok hogy semi gond nem lesz a babával.Valaki szedet már ilyen gyógyszert tölletek?Köszi is ellöre az ifot!!

11. toro32
2007. márc. 18. 13:47

szerintem aki babát tervez,szokjon át a homeopátiás "gyógyszerekre"

teljesen természetes anyagokból van,terhesen is lehet szedni

2007. márc. 13. 19:04
sziasztok. Már két éve szeretnénk kisbabát és most végre megvan az a két csík! Csakhogy már nem is reméltem, hogy összejön a baba segítség nélkül és amikor a előrelátható menszesz idején fájni kezdett a hasam egyből bevettem két napon át egy - egy szem apranaxot...mert én mindig az eszméletvesztésig rosszul vagyok a görcsöktől és a doki azt mondta mindig előre be kell venni...ez néhány napja volt...Holnap megyek az orvoshoz, de halálra vagyok rémülve...mekkora esély van rá hogy baja legyen a babának a hülyeségem miatt?
2007. márc. 1. 23:09

Nem tudtam, hogy terhes vagyok, és fájt a fogam. Szedtem a cat.aflam-ot meg ittam rá még a kólát..

Hál' Istennek semmi baja nem lett tőle, amikor megtudtam, hogy van baba, rögtön mondtam a dokinak.Végig izguluk a terhességet, nehogy baja legyen.Szerencsére makk egészséges kisfiam született! Szedtem az egyik terhesvitamint és megvédte a károsodásoktól szerintem.

2007. febr. 28. 09:32
Sziasztok!Nemrég vesztettem el a babám,és szerintem befolyásolhatta az a tényező is,hogy még nem tudtam,hogy terhes vagyok,és becsipődött a lapockám,ugy kb visszaszámolva 2 hetes lehettem,iszonyú fájdalommal bir járni az idegszál becsipődés,igy mondtam páromnak vegyen egy terhességi tesztet,mert már régen gyakorlatoztunk a babán,és ha nem mutat semmit akkor megyek dokihoz.A teszt negativot mutatott,ezért nyugodt szivvel elmentem dokihoz,aki algopyrin,voltaren injekciót irt.Kaptam 8-8 darabot.És aztán mikor kiderült utánna hogy lesz baba,és hogy hány hetes vagyok,rögtön mondtam,a védőnömnek,aki azt mondta,hogy abban a korban mikor kaptam a szurikat a mindent vagy semmit elve müködik,hát nekem a nem müködött sajnos,Igaz,hogy semmi nem derült ki hogy mégis miért történt,de lehet hogy mégis sérült a gyogyszerek miatt,és bár fájjo szivvel irom le de lehet hogy igy jo hogy e természet megtette a magáét,és bizom a következőben ami hátha sikeres lesz.
2006. nov. 6. 12:18
Én dokival konzultáltam, amit nem volt muszáj, azt sem szedtem.
6. jázmin7 (válaszként erre: 2. - Edit78)
2006. nov. 5. 20:56
Én biztosan nem szednék ilyet tablettát főleg a terhesség első pár hónapjában. Én természetes antibiotikumot szedek.
2006. nov. 5. 09:52
Lehet ananásztablettát szedni terhesség alatt?
2006. szept. 8. 13:26

Nekem Nitrofurantoint (vizelet -és veseproblémákra) kellett szednem sokszor a terhesség alatt, meg No-Spa tablettát. Azt vettem észre a Nitrofurantoinnál, hogy a baba nem mozog olyan gyakran, mint mikor nem szedem. Néha meg bevettem egy-egy Quarelint, mert annyira szenvedtem a migréntől, hogy elmondhatatlan.

Az első három hónapban viszont semmilyen gyógyszert nem mertem bevenni, mert amúgy is folyton görcsölt a hasam, meg kezdettől fogva keményedett.


Szerintem a 40. hétben már nem lehet baj a Semicillintől meg a Paxirasoltól. A gyulladást muszáj kezelni valamivel. Mondjuk a Semicillinből a 4x2-t egy kicsit sokallom, bár nem vagyok orvos...

3. Hoxa
2006. szept. 8. 11:33
Hozzákapcsoltam a cikkhez a fórumodat, érdemes azt is elolvasni a témában.
2006. szept. 8. 11:30
Terhességem 40. hetében járok, és sajnos hörgőgyulladásom van. Semicilint (4*2/nap) és Paxirasolt (3*1/nap) írt fel az orvosom. a Paxirasol tájékoztatóján az áll, hogy terhesség alatt nem szedhető. Ti mit tudtok erről?
1. Hoxa
2006. jún. 4. 10:59
Hogy mit lehet szedni és mit nem, elég relatív. Minden egyes pirula esetenként alkalmazható, másszor nem ajánlott.
Mindannyian láttunk már olyan tájékoztatót, melyen fel van tüntetve, hogy terhesség idején tilos a szer fogyasztása, vagy éppen csak orvos javaslatára szedhető.

Ugrás a teljes írásra: Gyógyszerek a terhesség alatt
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook