Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyógyszer mellett teherbe esni? fórum

Gyógyszer mellett teherbe esni? (beszélgetős fórum)


16. fáve
2011. febr. 24. 11:32
Sziasztok Én is ismerek olyan anyukát aki gyógyszer mellett esett teherbe 2x is! Mind 2X lázas beteg volt és a gyerekek egészségesek szépek !
15. vkatka (válaszként erre: 14. - Pannakutyus)
2010. jan. 12. 12:59

Akkor szerencsésen végződött :)

Én sajnos negatívat teszteltem, de olyan jó volt kicsit beleélni magam...

Végül is valahol jó, hogy nincs baba mert nincsenek meg a körülményeink hozzá.

2010. jan. 12. 12:17

Én is gyógyszer mellett lettem terhes. Nem volt gyógyszerváltás, se szünet, 3 éve stabilan uganazzal a gyógyszerrel, sőt, még az első hónapban menstruáltam is!

8 hetesen jutottam dokihoz, aki nem kicsit szórakozott jót a kérdésemen: ez hogy lehet?

Ma 14 hónapos, gyönyörű, egészséges és értemes a kislányom!

13. vkatka (válaszként erre: 12. - E48ab364a9)
2010. jan. 7. 14:08

Szia!

Ha nálam bebizonyosodik, hogy baba van, akkor boldogan megtartom, de nagyon félek a lórúgásnyi hormon miatt, nehogy baja legyen a picurnak :(

De múlt héten néztem egy műsort a tv-ben, hogy a csajszi nem tudta hogy terhes, és fogamzásgátló injekciókkal bombázta magát, a gyermek mégis egészségesen született! Igazi kis túlélő :)

2010. jan. 7. 13:57

8 hónapja Cypromix-et szedek.

Másfél hete arra lettem figyelmes, hogy majd szétdurrannak a didkóim, éjjel is felkelek annyira fájnak.

Reggeli rosszulléteim elkerülnek, inkább esténként vagyok rosszul (hányinger, szédülés).

A kaja nem esik jól, kávét liter számra tudnám inni...

Jövő héten megyek viszgálatra.

Eddig két tesztet csináltam, az egyik esti pisiből és negatív lett, a második reggeli pisiből és értékelhetetlen (kontroll ablakba nem volt csík).

Beszéltem egy másik orvossal, ő csak 2 hét múlva tudna fogadni, annyit mondott hogy a Cypromix lórúgás és nem ajánlatos csak fogamzásgátlás céljából felírni, ha nincs gond ne csak tablettát cseréljek hanem orvost is.

Marad az ima...

2010. jan. 6. 15:33

Én Tri-odénát szedtem!

A Tir-s gyógyszerek elvileg háromfázisuak, így ha esetleg teherbe is esik az ember lánya akkor nem árt a babának!Ezért mertem megtartani!:)

És hála az istennek makk egészséges!

10. katus3
2010. jan. 6. 15:28
Sziasztok! Én Tri-Regol mellett lettem terhes,visszagondolva annyi volt a tünet,hogy egyszer rosszul lettem a munkahelyemen éjjel. Közben valószínűleg akkor kezdtem el egy elég drasztikus fogyókúrát is,mikor teherbe eshettem. Azt hittem,emiatt volt a rosszullét. Azután mikor nem jött meg,vettem egy tesztet,pozitív lett. Akkor már 8 hetes voltam,addig ugye ment a fogamzásgátló és a koplalás is ezerrel.
9. rebeki (válaszként erre: 1. - Rebeki)
2010. jan. 6. 15:22

Köszönöm a választ mindenkinek!

Hát majd meglátjuk, hogy mi van/lesz a "dologból".


Puszi :)

2010. jan. 6. 14:40
Van esetleg köztetek olyan, aki cypromix mellett esett teherbe? Vagy ismertek olyat?
7. Noncsi18 (válaszként erre: 1. - Rebeki)
2010. jan. 6. 14:32

Én is gyógyszer mellett lettem terhes....!!! :S

Megmondom őszintén akkor nem igazán vettem észre a tüneteket, mert nem is figyeltem rá..... Mivel meg se fordult a fejemben, hogy az lehetek. De a mellfeszülés tuti meg volt :) Mondjuk visszagondolva meg voltak a tünetek, de nem voltak olyan szörnyűek, hogy arra gondoljak. 7 hetes voltam már mikor megtudtam :S Na bezzeg utána volt minden :D:D Hányinger, érzékeny voltam a szagokra, kívánós voltam :D:D

6. Dóry87 (válaszként erre: 5. - 1929f865b9)
2010. jan. 6. 14:27
Hát igen, ilyen, hogy 100%-os védetség ilyen nemlétezik!:S
5. 1929f865b9 (válaszként erre: 3. - Dóry87)
2010. jan. 6. 14:24
Hála Istennek, hogy egészséges a Kicsi! A hormontartalmú készítmények mindenkire máshogy hatnak, van aki nem is szedheti őket, van akinek nem használ! De azért ez durva, semmiben nem lehet megbízni, igaz egyik sem nyújt 100%-os védelmet, sőt.
2010. jan. 6. 14:23
Gyógyszer mellett elég necces teherbe esni. Menszesz előtt is lehet mellfeszülés, de én amikor terhes lettem, ez volt a legalapvetőbb jele a menszesz elmaradásán kívül.Úgy fájtak a melleim, azt hittem megőrülök.Akkor jöttem rá, hogy már vagy egy hete meg kellett volna jönnie. Viszont én akkor már egy éve nem szedtem a tabit.
2010. jan. 6. 14:22

Szia!


Én gyógyszer mellett estem teherbe!

A doki megmondta, hogy vagy az volt a gond, hogy nem minden nap ugyanakkor szedtem be, vagy pedig az, hogy viszonylag korán 16 évesen kezdtem szedni a gyógyszert és olyat kaptam aminek kicsi volt a hormontartalma!

Mostmár 5 hónapos egészséges kisfiam van!:)

2. e584b61b26 (válaszként erre: 1. - Rebeki)
2010. jan. 6. 14:20
Semmi tünet nem volt!De minden nő minden terhesség,minden ciklus minden mindenkinél más!
2010. jan. 6. 14:16

Sziasztok!

Akivel már megtörtént, hogy gyógyszer mellett esett teherbe, ilyen tünetei voltak?

Évek óta szedek fogamzásgátlót, nem volt semmi gond sosem. Ebben a hónapban kb. 2 hete nagyon feszülnek/fájnak a melleim (máskor szokott ilyen lenni a vérzés előtt de nem ilyen hosszú ideig és nem ilyen mértékben)és időnként elég erős folyásom is van. Nem gondoltam terhességre, -inkább felfázásra v. ilyesmire - de az egyik barátnőm rám ijesztett...


Most mennem kell dolgozni, de később visszaolvasom a válaszokat.


Előre is köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook