Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyógypedagógustól kérdeznék! fórum

Gyógypedagógustól kérdeznék! (beszélgetős fórum)


1 2
2010. okt. 4. 21:58
rendben,köszi
28. zebracsikó (válaszként erre: 25. - Ditty26)
2010. okt. 4. 21:53
részleteket nem tudok, érdeklődd meg telefonon
27. zebracsikó (válaszként erre: 25. - Ditty26)
2010. okt. 4. 21:52
26. Ditty26 (válaszként erre: 23. - Sajert)
2010. okt. 4. 21:52
gondolom te is bejártál egy kálváriát.....és jártok külön fejlesztőre?
2010. okt. 4. 21:50

értem köszönöm a tapasztalat megosztást.Tehát a lényeg ha Panni néni azt mondja hogy rendben van,akkor rendben van?

Mennyibe kerül nála egy vizit?És mennyivel előtte kell bejelentkezni?

24. zebracsikó (válaszként erre: 22. - Ditty26)
2010. okt. 4. 21:44

nem jósok vagyunk


belőlünk a tapasztalat beszél

23. sajert (válaszként erre: 13. - Ditty26)
2010. okt. 4. 21:43

Én erről oldalakat tudnék írni.


Én mint "sorstárs" szülő. Felületes szemlélő pl. rokonság, semmit se lát a gyerekemen, csak azt hogy csetlik-botlik, görbe a háta, iszonyú ügyetlen... Ő is kissé hipoton, mozgáskoordinációs zavarral. Most olyan bölcsibe jár, ahol fejlesztések vannak (gyógypedagógus, konduktor). Közben meg a család azzal zrikál, hogy semmi baja a gyereknek, mert ugye mind szakértő. Majd három évesen még mindig nem guggol rendesen, ugrálni nem tud, lépcsőn kapaszkodva jár, illetve imbolyogva rakja a lábát, ha nem tud kapaszkodni (komolyan mondom a frász kerülget ilyenkor, mert úgy néz ki, mint aki mindig oldalra elesik). Menés közben nemegyszer összecsuklik egyszerűen, illetve elesik a sima betonon. Még egyszersem tudtam tiszta ruhába bevinni a bölcsibe, mert a térdén állandóan foltos lesz, mire beérünk :-((. Tiszta ciki.


Értelmével semmi baj, sőt. Valami Tanulási Bizottság küldte a spec. bölcsibe, a mozgása 10 hónappal el van maradva, az értelme meg fél évvel előrébb jár :-)).

2010. okt. 4. 21:43
tehát akkor 100% hogy lesz valami baj a későbbiekben?Olyan nem lehet hogy semmi nem jön elő?
21. zebracsikó (válaszként erre: 16. - Molyka)
2010. okt. 4. 21:43
a Dévény módszer (ami ugyebár nem is igen torna, hanem sokkal inkább masszázs) nem hasonlít a konduktorok és korai fejlesztők által végzett tornára.
20. zebracsikó (válaszként erre: 15. - Ditty26)
2010. okt. 4. 21:41

az az érzésem, hogy tőlünk megnyugtató választ vársz, de mi gyógypedagógusok vagyunk!!! Mi igazán találkozunk azokkal a gyerekekkel, akikről most szó van!!

Ha a játszótéren kérdezősködnél az anyukák közt, biztos könnyebb lenne, mert mindegyik azt mondaná: ne aggódj, majd kinövi.


Kérdem én: mit nő ki egy gyerek???? A kabátot meg a cipőt.


Az idegrendszer fejlődésére nem alkalmazható a "kinövi" ige!!!


Menj vissza a Dévényeshez, meg fogja a gyermeket vizsgálni és biztosan korrekt választ ad a kérdéseidre, s legalább az is kiderül, hogy kell-e még neki terápia és ha igen, akkor miylen fajtát ajánl.

19. Molyka (válaszként erre: 17. - Ditty26)
2010. okt. 4. 21:41
Ezt majd annakidején lehet visszavezetni esetleg a hipotóniára
2010. okt. 4. 21:40
tehát behozta a lemaradását.
2010. okt. 4. 21:38
de most hozza amit kell,akkor islehet még baj?
16. Molyka
2010. okt. 4. 21:37
A dévény torna rohadt drága, és kb ugyan azt tudják, mint a konduktorok, vagy a korai fejlesztőben. Abban igaza van zebracsikónak, hogy minden mindenre kihat és az régen rossz ha arra várunk, hogy majd kinövi a gyerek...
2010. okt. 4. 21:35
és az sem számít hogy nem maradt ki mozgásforma?és hogy ránézésre semmi baja a gyereknek?Tehát úgy értem teljesen értelmes.A dévényes már 17 hónaposan nem tudom mennyti tudna tenni,12 hó a határ..3 hónapig jártunk anno utána hirtelen abbamaradt és a következőre 2 hónap múlva lett volna időpont
14. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Ditty26)
2010. okt. 4. 21:32
menj vissza a Dévényes gyógytornászhoz s kérd ki a véleméynét.
2010. okt. 4. 21:31
köszi:)))))nem igazán tudom már hogy álljak ehhez...ki ezt mond ki azt--engem csak az igazság érdekel.Én bölcsődei gondozónő vagyok,de sajnos erről nem tanultunk részletesen.
12. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Ditty26)
2010. okt. 4. 21:31

húha, az már jóslás lenne, ha erre konkrétan válaszolnánk!


de:


én nem hiszek abban, hogy "majd kinövi" meg "belőlük lesznek a jó tornászok"


az idegrendszer fejlődéséhez megfelelő izomtónus által lehetővé váló mozgásformák szükségesek.


Sajnálom, hogy abbahagytátok a Dévényt, mert az egyik legjobb módszer, s mondták is, hogy folytatni kellene!


Elég sok folyománya lehet annak, ha a baba hipotón: értelmi, mozgásszervezési szinten, sőt térlátásában, egyaránt.


Én bizony nem nyugodnék meg.

Menjetek vissza Dévény Panni nénihez, vagy egy Dévény módszereshez és folytassátok.

11. Molyka (válaszként erre: 9. - Ditty26)
2010. okt. 4. 21:29
Ügyeske. :)
10. Molyka (válaszként erre: 8. - Ditty26)
2010. okt. 4. 21:29
Azt hittem eltűntél. :) Van nekem egy barátnőm, hébe hóba a fórumon is előfordul, épp idecsődítettem, ő nagyon ért ehhez a dologhoz.
2010. okt. 4. 21:27
ohh kicsi javítás 17 hónaposan használ 8 szót de mindíg adekvátan---
2010. okt. 4. 21:26
Sziasztok,bocsi a hosszúságért....
2010. okt. 4. 21:25

Leírnám a helyzetemet röviden...

Van egy 17 hónapos fiam,mindent később kezdett el csinálni.36 hétre született,10/9es apgarral.MIndent rendben találtak.8hónapos korában vittük dévény tornára kb 3 hónapot jártunk,abbahagytuk bizonyos ok miatt de még kellett volna járnunk.Ott mondta a konduktor hogy hipotónia..túl laza baba,ezért csinál mindent később.12 hónaposan kezdett mászni,addig kúszott (csak az egyik lábát használta hozzá)15 hónaposan indult el.Nem nyugodtam és voltunk fejlődésneurológián--ott azt mndták semmi baja,laza baba és belőlük lesznek jó tornászok.

Értelmileg rendebn van,bár 15 hónaposan mondunk 7-8 szót,de mindíg adekvátan..

Remélem mindent leírtam......

A kérdésem az lenne hogy valószínűleg veleszületett hipotóniája van.Mikor lehet erre azt mondani hogy már esetleg gyógyult?Mit kell nézni?

És a másik hogyha könyforma szerint behozza a lemaradását akkor ebból kifolyólag várható valami a későbbiekben?Esetleg diszlexia vagy tanulási nehézség,magatartászavar.....mi a tapasztalat?

2010. okt. 4. 21:25

én is gyógypedagógus vagyok, bár logopédusként dolgozom


kérdezz, kiderül, mennyiben tudunk segíteni

2010. okt. 4. 21:23
Most akkor elárulod hogy mi érdekel vagy sem?
2010. okt. 4. 21:18
Szia,hát hipotóniával kapcsolatos kérdésem lenne...de ha értesz hozzá:)
2010. okt. 4. 21:17
Szia, gyógypedagógus vagyok
2010. okt. 4. 21:16
sima pedagógus kevés?:)
2010. okt. 4. 21:10
Van még valaki ilyen későn?:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook