Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyógynövényekről fórum

Gyógynövényekről (beszélgetős fórum)


1 2 3
83. d41005143d (válaszként erre: 78. - Erzsi60)
2012. aug. 25. 11:44
kombutcha tea kivalo 11 evig ittam,
2012. aug. 6. 09:17
halihó,látom haldoklik a topic.
2011. máj. 17. 22:54
Miert nincs hozza szolas???
80. Icus (válaszként erre: 73. - Ec63a7fc29)
2008. szept. 27. 08:03

MIért mi a baj a hársfateával? Megemeli a vérnyomást? A borsmentáról hallottam, hogy igen, de a hársfáról?

Én magas vérnyomásra: pásztortáska, fehérfagyöngy, galagonyavirág, hideg vizes ázatát iszom, reggel este. Én úgy veszem észre nagyon bevállt:) Bár hajnalban sokszor magas a vérnyomásom (140/90 felett), de 7-8 órára, már 110/70-re lemegy, és nem szedek gyógyszert. Egyedül a reggeli után 1/2 9körül veszek be egy fél Concort.


A minap vettem az Aldiban gyógyteát. Esetleg ismeri valamelyikőtök ezeket a gyógynövényteákat?


Mr. Perkings tea a nevük


-Zeit für Erneuerung

mézfű 30% kamilla 22%, hársfavirág, borsmenta , zsálya, citromverbéna, levendulavirág


-Zeit für Schönheit

csaánlevél 72%, szederlevél, édeskömény, édesgyökér

79. mongi (válaszként erre: 77. - Ritaanyu)
2008. ápr. 14. 22:03
Szívesen!Hasson is!
2008. ápr. 6. 13:28

Valaki közületek vagy ismerős ivott kombucha teát?

Esetleg használt r47- prutomol krémet?Milyenek a tapasztalatok?

77. ritaanyu (válaszként erre: 76. - Mongi)
2008. ápr. 1. 20:38
köszi szépen!!!!!!!!!!!!!
76. mongi (válaszként erre: 75. - Ritaanyu)
2008. ápr. 1. 14:18
cickafarkfű,palálástfű,málnalevél
2008. ápr. 1. 09:56
hali!tud valaki nekem segíteni? sok fórumban olvastam hogy akik gyereket szeretnének valamilyen teát isznak de mit?????????????????
2008. febr. 26. 19:30
Sziasztok! Alacsony vérnyomásra, (80/60) milyen gyógytea használ. Szenvedek, ha tudtok segítsetek.
73. ec63a7fc29 (válaszként erre: 70. - Mongi)
2008. febr. 15. 17:05

A gyógytea gyógyhatású. Mindegyik valamire jó.

Meg kell tanulni melyik mire.


Pl ha magas a vérnyomásod, ne igyál hársfateát!

stb


Tanuld meg, melyik mire jó.


Amelyiket mérték nélkül fogyaszthatod:

csalántea, édeskömény, kamilla, csipkebogyó

2008. febr. 15. 16:26

Arwenn említette, hogy szünetet is kell tartani. Én úgy tudom, hogy növénytól és alkalmazástól függően 2-3 hónap után ugyanannyit szüneteltetni is kell a "kúrát".

Egyik ismerősőm évekig fogyasztott citromfűteát (naponta). Persze valamilyen gyógyszereket is szedett. Aztán 1x hirtelen romlott a látása. Megijedt, abbahagyta a teázást.

2008. febr. 11. 14:02
Nagyon sok gyogyteák vannak már,szinte mindenre pld.meghülésre,nyugtato,stb.én a fogyaszto teát probálom,de nem sok eredménnyel.
70. mongi
2007. okt. 2. 14:37

Én pár hónapja szoktam rá a teázásra.Naponta több csészével iszom,már ne is tudnék anélkül,mert hiányozna.

Azt nem tudom pontosan,hogy melyik gyógytea mire való(ismétlem:pontosan!),de több félét iszom egy nap.

Van itthon:borsmenta(imádom),zöldtea,kamilla,bodzavirág,gyümölcstea,joghurtos áfonya,hibiszkusz -Ez a jelenlegi felhozatal.


A borsmenta tényleg hasonlóan hat,mint a KV?

2007. júl. 20. 10:45

Én /lekopogom/ több mint 10éve nem voltam orvosnál,viszont gyakran iszom gyógyteákat.

Leginkább, a csalán, kamilla, citromfű,és borsmentát iszom.Ezenkívül, a főzéshez is gyakran használok gyógynövényeket.

68. 0c97fbb607 (válaszként erre: 67. - Dobos)
2007. júl. 16. 19:40
Mert a gyógynövények "feladata" nem elsősorban a gyógyítás,hanem a megelőzés!
67. dobos
2007. júl. 16. 18:54
Sziasztok!Használom egy darabig de gyorsan feladom.A gyógynövények lassabban szívódnak fel és a hatásuk ezálltal később jön meg,én ezt nem tudom kivárni.
2007. júl. 14. 15:21
Sziasztok! Sokat használom a különböző gyógynövényeket. Torokfájásra, idegességre, bőrproblémákra, menstruációs fájdalmak enyhítésére. Ezeket a panaszokat csak gyógynövényekkel kezelem.
2007. jún. 25. 10:24
Én nrm így vagyok vele :)
2007. jún. 24. 23:34
A gyógyteákban jobban bizok,mint a házalós csodaszerekben.A boltban magam választok,nem beszélnek lyukat a hasamba,nincs mögötte űzleti fifika.Fejfájás ellen borsmentát,citromfűvet.orbáncfűvet iszom.
2007. jún. 24. 22:04

Sziasztok!


Én januártól több gyógynövény is használok. A teánkban van:kínai fahéj, narancshéj (C-vitamin),madagaszkári illatos szegfűszeg, földiszeder,jamaikai nyugtató hatású szegfűbors, ánizskapor, gyömbér, aloe bimbo, kamilla (tudom, hogy nem mind gyógynövény jellegű) Alacsony kalória tartalmú, koffeinmentes. Csecsemő korban is adható.


A tőzegáfonyát napi rendszerességel iszom, nagyon jó felfázásra, kismedencei (méh, petefészek) gyulladás kezelésére, megelőzésére, megfázás enyhítésére, gyerekvállalás elősegítése, és még jó néhány dologra.


A Ginko kapszulát a férjem szedi. Agyérgörcs után, és annak megelőzésére, javítja a hosszú- és rövid távú memóriát, megelőzi a vérrög képződést

2007. jún. 7. 14:54

Én zacskós 100gr-os kiszerelésben gyógynövényboltban veszem a teákat, többfélét és egyenesarányban keverem össze és a keverékből főzők télen nyáron teát sokszor. Főleg télen mert nem leszünk náthásak,köhögősek. Sokaknak ajánlottam és mindenkinek izlett bevált a hatása is. Gyengébb főzetben kétéves kórtól is lehet itatni.

Borsmenta, hárs, csipkebogyó,kamilla, bodza,kiöntöm az összeset egy nagy tálba és összekeverem. 1-2 evőkanállal veszek ki és leöntöm nem teljesen tüzforró vizzel. Mézzel,citrommal izesitem. Egészségetekre. Mind gyógynövény és egyenként is megállja a helyét, de igy együtt... Rózsa

61. cskata
2007. jan. 31. 23:44

az egyik fórumban olvastam mellnövesztő gyógyteákról.. (pontosabban bizonyos gyógynövényekről, amelyeknek ez a hatása.. pl. komló, görögszéna, kecskeruta..)

szerintetek valóban létezik ilyen hatása bármilyen gyógynövénynek??? én ezt nem tudom elképzelni (sem elhinni)...

ha igaz lenne, már régen csődbe mentek volna a plasztikai sebészek..neeem..?:))

2007. jan. 24. 12:41
Eszembe jutott egy természetes édesítő megoldás, amit én időnként alkalmazok teakeverékekhez, de fogalmam sincs, ez vajon mennyiben módosítja a hatást (ezt majd juniperus megírja): édesgyökér. Nagyon finom vele a tea!
59. spatifillum (válaszként erre: 70. - Juniperus)
2007. jan. 24. 09:44
Én sem szeretem a filteres teákat, de sokszor veszek ilyet is, mert a zacskósat hajlamos vagyok túl erősre főzni. Ilyenkos kísérletezem, hogy hogyan adagoljam.
58. spatifillum (válaszként erre: 57. - Venes)
2007. jan. 24. 09:42

Én még nem próbáltam a mandalateát.

Ezek aromásított rooiboos változatok?


Próbáltam már mályvateát, ezt úgy emlékszem légúti betegségekre használtam. Én nem vettem észre, hogy használt volna nekem.


Legutóbb cickafarkat ittam, szerintem használt az antibiotikum mellett. Ugyan az orvos röhögött, mikor említettem neki.Kismedencei gyulladás miatt volt rá szükségem.

57. Venes (válaszként erre: 65. - Juniperus)
2007. jan. 24. 09:14

Én olyanokat is szok, amik félig meddig gyógyteák. Mandalateák valahol azok, szerintem. vagy tévedek?


(Van itthon sok féle szárított ,,füvünk", majd a héten tesztelem, vagy még ma.:))

56. spatifillum (válaszként erre: 52. - DODICA)
2007. jan. 23. 22:12

Próbálkoztam a gyógyteákkal, különösen még a gyerekeim óvodás-kisiskolás korban voltak. Én is szerettem volna kiváltani az antibiotikumokat más dolgokkal, 1x pl. kakukkfűteával. Hősiesen kortyoltam a bögréből, a lányom meg közölte, hogy ő bizony meg nem issza, mert kakukkolni fog:)

Mivel az egész család összeszedte a gyerekbacit, a férjemnek is adtam egy bögrével.Ő meg közöte, hogy az áztatott zoknijának különb az íze, mint ennek a "xarnak":)

Amit egy ideig megittak, az a csipke-és a kamillatea. Echinaceacseppek, aloe vera lé ( a 0,5 l-es kiszerelésű 1.000 Ft körüli)és még más egyéb, amire már nem is emlékszem.

2007. jan. 23. 21:26

Hellosztok!

Ugy hallottam a lenmag jo hatassal van a mellre.Csak azt nem tudom,hogy melyik fajta a legalkalmasabb a kapszula vagy az olaj?

54. Venes
2007. jan. 23. 08:14

Én életemben csak a fűszerek között lehet fellelni gyógynövényeket, meg szeretek zökdteázni.:) Asszem ennyivel be is zárult a kör.

Bár a szekrényünkben vannak gyógynövényes zacskók, teakészítés céljából.

Igazából a gyógyszerekben nem nagyoin bízom, de annyira beteg sem vagyok, hogy táplálkozás változtatással ne tudjam magam kikúrálni, így gyógynövényekhez sem nyúlok valami sűrűn.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook