Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyógyító virágok és gyümölcsök 2. fórum

Gyógyító virágok és gyümölcsök 2. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Gyógyító virágok és gyümölcsök 2.

7. 98a882c496 (válaszként erre: 6. - Genlips)
2010. jan. 5. 08:21

egy 1kg-os fenyõméz 15-20 lej, ami kb. 1400-1600 Ft, nem tudom pontosan az árfolyamot. Erdélyben nagyon elterjedt és finom a havasi méz. Az árak mindenkinél változnak, én a piacon veszem, mert boltokban vagy nincs, vagy nem jó. A paicon mindig van mindenfélébõl.

Benézek egy bioboltba is, ha van, akkor veszek stevia-t is :)

6. genlips (válaszként erre: 5. - 98a882c496)
2010. jan. 4. 13:55

na ennek örülök, hogy piacra mész mézért, mert amit a boltokban lehet kapni... hadd ne mondjak semmit róla. kíváncsi vagyok összehasonlításképpen, hogy mennyiért kapsz, mert van két méztermelő is, akik nagyon megbízható termelők és eddig úgy találtam, jó áron adták.

steviát bioboltokban biztosan találsz. drágának tűnhet, de nagyon kiadós

5. 98a882c496 (válaszként erre: 4. - Genlips)
2010. jan. 2. 18:35
Oky, holnapután megyek veszek is a piacon mézet, az még reggelihez is jól jön majd :) A stevia-nak utána nézek, hogy itt kapható-e, nem hallottam még soha róla :S
4. genlips (válaszként erre: 3. - 98a882c496)
2010. jan. 2. 14:45
ha édesíteni szeretnéd, akkor inkább méz vagy stevia. mindkettő természetes + egészségesebb a cukornál és az utóbbi egyáltalán nem hízlal :)
3. 98a882c496 (válaszként erre: 2. - Genlips)
2010. jan. 2. 11:42

:) ennek szívbõl örülök,; nem titok, elárulom, hogy még 3 van kész, aktiválásra várnak. Aztán remélem lesz idõm írni még, elég tág témakör.

Lehet jobb ha nem rak bele cukrot az ember, de én anélkül nem tudom meginni, mama szerint meg nem baj :))) ártani úgysem fog :P viszont az áztatásban igazat adok, lehet, hogy észszerûbb megoldás :)

2010. jan. 1. 15:16

tearészhez: ha jól tudom, forralásnál is elveszik a C-vit

a beáztatásos módszer sokkal kímélőbb ilyen szempontból. én mindig éjszakára áztatom be, reggel nagyon jó ezzel kezdeni a napot, viszont cukrot soha nem raknék bele...

várom a többi cikkedet!

2010. jan. 1. 10:03
Második főszereplőm: a csipkebogyó (hecserli, hecsedli, csitkenye, peccs, csipke).
Használható: szív-érrendszeri betegségeknél, allergiás tüneteknél, asztmára és nem utolsó sorban minden olyan esetben, amikor magasabb a szervezet vitaminszükséglete (terhesség, növőben levő gyerek, influenza, téli-tavaszi időszak, lábadozó betegségek...)

Ugrás a teljes írásra: Gyógyító virágok és gyümölcsök 2.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook