Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyógyfüves és nikotinmentes cigaretta fórum

Gyógyfüves és nikotinmentes cigaretta (beszélgetős fórum)


1 2
2017. dec. 30. 01:17

Él még ez a fórum?


Engem is érdekelne, hol kapható bio "pótdohány", illetve hol is vannak azok a receptek a házi elkészítéshez :)

2015. szept. 29. 11:05

Sziasztok.

Egy kicsit furcsa kérdéssel fordulok Hozzátok.

Van ötletetek, hogy mivel, milyen gyógynövényekkel lehetne kiváltani a dohányt? Azaz milyen növényt, füvet, falevelet, akármit lehet cigarettaként betölteni vagy betekerni, aminek nincs káros mellékhatása, vagy kevesebb, mint a virginiai, kolumbiai dohánynak. Zsályafélék, üröm kilőve, a hallucinogén hatásuk miatt. Van valami, aminek nincs ilyen, csak füstöl és szívható? Esetleg tüdőtisztító, hörgőtágító hatású?

Köszi előre is!

2012. szept. 18. 18:48

egy webboltban láttam de elég horrorisztikus ára van. kicsit gogliztam és találtam recepteket. nem egy nagy durranás összekeverni az anyagot. először csak a dohány közé keverve, aztán szerintem simán el lehet hagyni a dohányt.

kevertem most a dohányomba egy kis rozmaringot, és nagyon finom íze lett tőle

az illatos rozmaringot érzem nem a dohányt. nagyon jó

2012. ápr. 26. 15:49

Szép napot mindenkinek.Szeretném én is megtudni

hol lehet kapni gyógyfűves cigarettát?

2011. okt. 14. 00:00
Hi, én most vagyok 3napos:) de ma elszakadt a cérna, voltam dolgozni,emberek között még idegbetegebb lettem és kész voltam, blicceltem,stb tiszta ideg voltam a nap végére. Úgyhogy meló után egyből mentem venni egy gyógynövényes cigit, mert megtudtam, lehet kapni itthon is. és abból 2 szálat már el is szívtam. kb 17 év alatt pár hónapja volt az az 5 nap, amit sikerült eddig leghosszabb ideig cigi nélkül töltenem, most ezt megdöntöm, mert most más a motivációm, és a gyógynövényes cigivel könnyebb.Nincs rossz íze szerintem, igazából nincs is íze, de én valahogy különválasztom a dohányzást a nikotintól. Az biztos, hogy még egyszer ebbe a rohadt függőségbe nem akarok kerülni, ha már valahogy kievickélek belőle. Úgyhogy a nikotin a főellenség, az a kis szemét drog, amíg cigiztem utóbbi időben arra még emlékszem, hogy a függőségből akartam kikerülni, már szúrt a tüdőm, holott világéletemben sportoltam, meg a pénz a másik ok. azt meg az elvonási tünetektől zavart agyammal is megértem, hogy nincs olyan hogy csak egy szál, vagy csak buliban, mert az egyet jelent a visszaeséssel, úgyhogy lejövök a nikotinról, aztán ha tetszik a gyógynövényes, mert mindenféle ízesítésben lehet kapni, akkor szívom azt, amikor én akarom, mert nem leszek függő:)bár szerintem elmarad az is, lehet veszek még egy mentolosat...
2010. jún. 21. 23:37
sziasztok! szeretnék segitséget kérni toletek hogy hol lehet kapni még Herbaria nikotinmentes cigarettát mert nálunk már nem gyártják!!!! elore is koszonom
44. Brad
2009. aug. 16. 18:47
De jó! Kösziiiiiiiii!!!!! :D
43. fbb53e1d99 (válaszként erre: 42. - Knezsu)
2009. júl. 15. 17:09
:):)
42. knezsu
2009. júl. 15. 16:35

*****



olvassátok el, lehet, hogy segít!



* Automatikusan eltávolított tartalom.
41. knezsu (válaszként erre: 40. - Brad)
2009. jún. 30. 21:20

tudom, csak abbahagyni lehet, bár mamám nemrég azt mondta, hogy végre leszokott, már stresszhelyzetben sem jut eszébe..de ő ár abbahagyta kb. 20 éve :)


a cigi azért stresszoldó, mert a nikotinhiány generálja a stresszt, és a cigi megszünteti a nikotinhiányt. azt mondják, hogy a cigi idegesebb állapotba hoz, mint amiben előtte voltál, csak nem veszed észre..

én most a szigorlatomon tapasztaltam..sokkal nyugodtabb voltam, mint tavaly a vizsgáimon, pedig ennek nagyobb a tétje. a különbség, hogy nem cigizek:)

gondolj a sok vesződésre, ami a leszokással jár, meg arra, hogy nem nyugtatna meg (mert már nem vagy nikotinfüggő)


egyébként gratulálok, hogy az államvizsáál kibírtad :)

40. Brad (válaszként erre: 39. - Knezsu)
2009. jún. 30. 08:30

Soha sem lehet leszokni, csak abba hagyni.

Épp tegnap mondtam anyukámnak, hogy ha rá kellene gyújtanom, az első szálnál tuti rosszul lennék, de a másodikkal már nem lenne semmi gond.-mintha abba se hagytam volna a cigizést.

Olyan jó stresszlevezető volt, gondoltam a gyógyfüves bagó is az lenne, ezért gyújtanék még mindig rá. Amúgy rendes cigire semmi pénzért! Elég sokat szenvedtem egy évvel ezelőtt, és nem akarom mégegyszer átélni! Egyébként nagyon féltem, hogy az államvizsga előtt rá fogok gyújtani, de aztán a nagy izgalomban eszembe se jutott. Akkor kértem volna egy szálat, ha nem sikerült. De nem kellett kérnem :)

39. knezsu (válaszként erre: 38. - Brad)
2009. jún. 29. 20:15

én most vagyok harmadéves, államvizsga előtt pont úgy fogok állni, mint most te :)

gratulálok hozzá. sok kitartásra lehetett szükséged..

és még mindig rágyújtanál? de miért?

38. Brad
2009. jún. 29. 20:05

Na, gartula az eddigi eredményedhez! Csak így tovább! :)

Én már 1éve és 1hónapja nem szívom. Olyan tiszta a lelkiismeretem (meg a ruháim és a hajam is :).

Nekem csak az államvizsgához, meg az azt megelőző vizsgágkoz kellett volna stressz levezetőnek, de már vége.

Viszont ha véletlen valaki tényleg tud tuti receptet, az írja meg! Jó lenne!

37. knezsu (válaszként erre: 36. - Brad)
2009. jún. 29. 15:36

jaja. ezt beszéltem a nővel is, aki felvilágosított, hogy mi van.

azt mondta egyébként, hogy nála többféle is kapható volt, és vitték is rendesen, mert egy közeli dohányboltból odaküldték az embereket...

én is így találtam a boltot :)


csinálnék itthon biocigit, de nem tudom, hogy mi mire való...és hogy a növénynek melyik része kell bele...mogyoró, papaya, borsmenta, eucalyptus. ennyit tudok az egyikről. de hogy ezek milyen arányban kellenek, meg h pl. a papaya melyik része..


ha tudtok esetleg más megoldást, szóljatok, mert nagyon nem akarok visszaszokni

most vagyok 3 hetes :)

36. Brad
2009. jún. 29. 14:36
:( olyan hülyeség! Most miért akarják erről is lehúzni a bőrt. Sztem nem lenne nagy szám. Nem úgy fogyna, mint a cola stb. Jajjhhhh.... Így is minden után adózunk! Franc és a ménykü ütne egyszerre ebbe az ostoba államba!!!
35. kry84
2009. jún. 29. 13:25
Na akkor erre még várhatunk...
34. knezsu
2009. jún. 29. 13:24

sziasztok!

látom, hogy meghalt a fórum úgy 3 hete, de remélem nézelődik valaki errefelé.

én is voltam rengeteg helyen Szegeden, bioboltokban, herbáriákban, dohányboltokban.

mindenhol ismerték a terméket, de mindenhol hiánycikk..a neten is. és nekem azt mondták, hogy egyelőre törvény bünteti ezt a fajta cigit, mert nem gyógyászati eszköz, hanem cigaretta, és adójegy kell rá, de még nincs...és ezért még egy darabig nem gyártják nálunk...nem azért mert nem venné meg senki, hanem azért, mert nem engedik gyártani sem, és a készleteket is lefoglalták...ma mondta egy üzletvezető...

szóval a közeljövőben csak házi készítésűben bízhatunk, dehát én pl. nem tudom, hogy mi van benne, és milyen arányban.

látom, valaki már talált ilyen infót. akkor várom a fordítást (vagy akár idegen nyelven)

33. kry84
2009. jún. 8. 07:05
Sziasztok!Én meg még nem jutottam el semmilyen herbáriába,hogy megnézzem,de lehet,hogy akkor nincs is?!
32. Brad (válaszként erre: 31. - Linyacska)
2009. jún. 7. 08:13

Nah de jó hogy írtál! Én is itt budapesten, legalábbis a déli részén keresgéltem, de nem találtam. Mindig csak fejrázás volt a vége.

HA lefordítottad a szöveget, kérlek oszd meg velünk is a receptet! :)

A szekrény alján asszem van is egy cigigyártó készülékem :P - úgy kaptam a csajoktól... még anno :P

2009. jún. 7. 00:04
én is gyógyfüves cigarettát kerestem, mert le akarok szokni a dohányzásról.Le is fogok, de gondoltam megpróbálom kicsit megkönnyíteni a dolgot.A fél Budapestet körbejártam mire kiderítettem miért nem lehet kapni,ugyanis a sajtóban mélyen hallgatnak róla.Kapaszkodjatok meg!Jövedéki adóval terhelték és így már nem éri meg behozni, mert senki nem fizet ki egy dobozért 1500-2000 ft-ot bármennyire is le akar szokni a dohányleveles cigiről.Vicces nem ?Ember azt mondta hogy csak nálunk lett jövedéki adóterhes,más országban nem,végigjárt már mindenféle hivatalt, hogy miért szivatják az embert hogyan lehet jövedéki adóterhes mikor nincs benne dohány.Rózsaszirom,orvosi ziliz,almaszirup stb van benne. Melyik IQ harcos találta ki hogy terheljünk rá extra plusz adót?És ezek után papolnak hogy szokjunk le a dohányzásról.Az elektromos cigit is üldözték mint a boszorkányokat a középkorban kezdem azt hinni hogy ez a dohányellenes kampány csak duma és a dohányiparosok állnak a boszorkányüldözések mögött :( egyébként meg emberek.Nem kell itt jövedéki adót fizetni meg minden, elmondom az egész nyitját.Mivel nem dohánylevél van benne ,csak néhány herbária ezért kezdtem el gondolkodni, hogy miért ne tudnám akkor én is magamnak megcsinálni?Ezeket a növényeket simán be lehet szerezni bármely gyógynövényboltban/ patikában.Akkor hajrá.Én most olvasgatom angol nyelven a neten pontosan hogy is kell ezt az egészet legyártani. Teljesen legális mert gyógynövényt szívsz és magadnak készíted,igaz hogy teában finomabb. No mindegy csak azt nem értem hogy magyar nyelven miért nincs ilyen leírás,gondolom azért mert tüzzel vassal üldözik,ugyanúgy mint a steviát.Teljesen mindegy hogy az Eu-ban engedélyezik ezeket,nálunk inkább csak ész nélkül büntetni szeretnek,hisz kell a lóvé.Szóval nálunk a lobbi sajnos erősebben működik mint más eu-s országokban és ezért van az hogy a nagy pénzeket irányító forgalmazók lobbiznak minden ilyen ellen és ezért meg minket büntetnek.Szóval ha megtaláltam a pontos leírást írok miként is kell ezt a gyógynövényes cigarettát elkészíteni,bár csak annyiban jobb a simánál, hogy mivel 0% dohány van benne ezért nem okoz függőséget, de sajnos az égésterméknél keletkező anyagok ugyanolyan károsak,úgyhogy tényleg nagyon ritka alkalmakhoz kell szívni,vagy max 2 hónapig leszokást elősegítvén, és szigorúan csak elősegítvén,folyamatosan csökkentve az adagot.Remélem nem voltam hosszú,még írok.üdv mindenkinek
30. kry84 (válaszként erre: 29. - Brad)
2009. máj. 31. 10:20
De legalább te már csak álmodsz vele!Én még ébren is a rabja vagyok!:S
29. Brad (válaszként erre: 28. - Kry84)
2009. máj. 27. 06:56

de jó hogy megkérdezted!

Akkor én is herbáriában fogom nézni! Amúgy én még egy tabakban is meg fogom kérdezni, ha találok egyet.-nem kizárt hogy ott is van.

Amúgy pont ma éjjel álmomban bűnöztem. :P Sokszor bűnözöm álmomban, aztán meg majd meghalok a lelkiismeretfurdalástól. :(

Pedig lassan 1 éve (junius 2-án) hogy nem szívom azt a vackot. El kellene már felejtenem is. :( -nem hiszem el, hogy ennyire függő voltam. :(

28. kry84
2009. máj. 26. 20:13
Sziasztok,megkérdeztem a gyógyszertárban nálunk,ott nem lehet kapni,azt mondták,próbáljam meg a herbáriában.
27. kry84 (válaszként erre: 26. - Mongi)
2009. máj. 20. 21:30
Ez jó.Gondolom egészségkártyára ezt nem adják?!
26. mongi (válaszként erre: 1. - Brad)
2009. máj. 20. 14:50

Én leszoktam a cigiről,de azért néha-néha elszívtam pár gyógynövényes cigit.Azóta már biztos,hogy nem bírnék visszaszokni a rendesre!

Én gyógyszertárban vettem,van többféle ízesítésű,és 500-1000Ft közötti árban van egy doboz.Persze ez is káros,hiszen csak a nikotin hiányzik belőle(nem alakul ki hozzászokás),az égés mellékterméke a kátrány ugyanúgy megvan benne!

25. Brad
2009. máj. 19. 18:04

Én úgy nem dohányzom 11 és fél hónapja, hogy eldöntöttem, másnap reggel nem gyújtok rá. Ez így is volt, de megevett a fene. Rázott hol a hideg, hol a meleg. Izzadtam mint egy ló. Szédültem. Azt hittem itt a vég. Megsértődtem mindenen közeben meg én is sértegettem mindenkit és sokat sírtam. Na a 3. napon elegem lett, és vettem tapszat. Azzal ellavíroztam 3 hétig, és azért nem tovább, mert attól is rosszúl voltam. Egyszer el is ájultam a héven, na akkor leszálltam és kidobtam egy fél doboz tapszt. Ekkor már elviselhetőbb volt a fájdalom és a sóvárgás is. Ezután már nem használtam semmit. Az egész akaratkérdése.

Lehet ha eldöntöd hogy május 25-től nem dohányzól, de legbelül nem érzed magad elég határozottnak, na akkor nem sikerül.

A spontán leszokás meg olyan, hogy eltelik 1-2 nap, de szarul, akkor is megcsinálod, mert ha már ennyit kibírtál, akkor mégegyszer ennyit kifogsz. Mindig a holnapba kapaszkodik az ember. -ez a spontán leszokásban. Meg általában ekkor telik be a pohár. Mert hogy büdös vagy, fáj a tüdőd, 3 lépés és kifulladsz, ott a rák a kapuban, más is utálja ha füstőlsz, már alig vannak kijelőlt helyek stb.

Csak az az érzés, a mozdulat, a pici szünetek hiányoznak... -olyan mintha drogos lennék :D Azért is vagyok kíváncsi a gyógyfüves cigire... a

24. leviatan (válaszként erre: 23. - Kry84)
2009. máj. 19. 17:58
ok :)
23. kry84 (válaszként erre: 22. - Leviatan)
2009. máj. 19. 17:32
Jó,rendben,majd én is agyalok.
22. leviatan (válaszként erre: 21. - Kry84)
2009. máj. 19. 17:15

Ha eszembe jut valami otlet akkor elmondom :).

es koszi :)

21. kry84 (válaszként erre: 20. - Leviatan)
2009. máj. 19. 17:07
Nem baj,addig is örülök az örömödnek:))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook