Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyógycipő vélemények, tapasztalatok fórum

Gyógycipő vélemények, tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2022. jan. 14. 12:38
Köszönöm várom meg a válaszokat
2022. jan. 14. 01:56

Ez sem "gyógy', de ha a Sholl idetartozik: Joya cipőt hordok évek óta. 2-2,5 évet bírt a másik heti 50-60 óra munkaidővel. Szerintem kiszolgálta a magáét.

Drágák, de másik ízületeket, gerincét nem fogsz venni.

5. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1. - Lina 122)
2022. jan. 13. 22:53
Egy Batz vagy Scholl papucs pld. sokkal kényelmesebb, jobb anyagokból készült, tartósabb, mint egy kínai. Gondolom, ez cipőkre is áll, bár a két fenti márkát papucsban próbáltam. Én sport cipőben is jobban szeretek bizonyos márkákat. Tapasztalatom szerint sokkal konzisztensebb a méretezésük, és hosszabb ideig tartanak, pedig cipőgyilkos vagyok. Én általában mindent fél betéttel viselek.
2022. jan. 13. 22:39

Fi szerintem a Scholl boltokban kapható cipőkre gondol...


Nem szoktam venni ott cipőt.

Egyszer vettünk ott a férjemnek egy scholl edzőcipőt, ami néhány alkalom után tyúkszemet csinált a lábára, visszavittük, bevizsgáltatták és visszakaptuk a pénzt.

Azóta is a scholl reklámon nevetgélünk, amelyikben a tyúkszemtapaszt reklámozzák. Az ő cipőjük után kell is.;)


A márkás sportcipők jobbak, ha megtaláljuk a lábunkra megfelelő fazont.

Pl. nekem széles a lábfejem, ezért nem vehetek olyat, aminek az orra szűkebb.


Vettem ilyen boltba egy utcai papucsot is. Szép is kényelmes is, már kb. 20 éve hordom. Nem minden nap azt hordom nyáron, hanem váltogatom.

3. Magdi48 (válaszként erre: 1. - Lina 122)
2022. jan. 13. 19:30
Édesanyám csak ortopéd cipőben tudott járni sajnos már 40 éves korától. Nekem is volt már több is, nagyon jó véleményem van róla, függetlenül attól, hogy én ortopéd cipőt készítő cégnél adminisztratív munkakörben dolgoztam 20 évig.
2. Magdi48 (válaszként erre: 1. - Lina 122)
2022. jan. 13. 19:27
A gyógycipőket (ortopéd cipőket) egyedi méretvétel alapján készítik a lábra, figyelembe véve annak deformitását, esetleges lúdtalpat. Cukorbetegség esetén, ill. különböző lábbetegségek, deformitások esetén van szükség gyógycipőre. A cipőt talpbetéttel látják el, amely készülhet számítógépes lábvizsgálat alapján is, ahol a terhelési pontokat könnyíthetik. Továbbá vannak olyan problémás lábak (nagy méretek, vagy magas lábfej) amelyre nehezen kapható megfelelő cipő. Lábbetegség esetén ortopéd szakorvos írja fel vényre, és TB támogatással lehet elkészíttetni. Remélem tudtam segíteni.
2022. jan. 13. 18:56

"Kinek mi a véleménye a gyógycipőről?"

Miben másabb, mint a "rendes normál márkás adidas és Nike... stb cipők

Vagy éppen mivel másabb egy kínai cipő, amit 4000-ert veszel, mint egy márkás, vagy egy gyogycipő? Nektek eddig milyen elmenyeitek voltak gyógycipőkkel? Milyen egészségügyi probléma miatt kaptad és hány évig használtad? Miben segített? Gyakran kell használni? Mindennap, vagy ritkábban kéne?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook