Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyesről el lehet menni táppénzre? fórum

Gyesről el lehet menni táppénzre? (tudásbázis kérdés)


9. Kedveske (válaszként erre: 1. - 582d8ff316)
2011. jan. 2. 18:24

Igen én is így csináltam. A pénzem ugyanannyi maradt, mint előtte a gyed összege. Mialatt én téppénzen voltam, párom gyesen volt. Így tulajdonképpen mindkét ellátást megkaptuk.

Arra kell vigyázni, hogy ha előbb születik meg a baba, minthogy lejárna a nagyobbra a gyes, akkor a gyest vissza kell mondani, mert különben vissza kell fizetni.

2011. jan. 2. 18:03
hacsak nem a passzív tp-re gondolsz, de az hülyeség volna
2011. jan. 2. 18:01
csak ha munkaviszonyban is vagy mellette, akkor a munkaviszony után jogosult vagy, egyébként nem
2011. jan. 2. 16:22
Hívd fel az OEP-et a pénzbeli ellátási osztályt ott tuti segítenek. Én bementem személyesen és konkrétan kiszámoltak mindent.
5. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 2. - 582d8ff316)
2011. jan. 2. 16:11

Szerintem igen, de ahhoz a gyes-t vissza kell mondani, mintha megint élne a munkaviszony, és kivenni a szabit, majd, ha az lejárt, vissza gyesre. De egy munkaügyes sztem többet tudna mondani, nekem igy lenne logikus.

Az tuti, hogy egyszerre gyes és táppénz nem jár.

2011. jan. 2. 16:10
Közvetlenül GYES után csak úgy, ha elvileg visszamégy dolgozni, és akkor már eleve táppénzzel kezdesz. Lehet, hogy rá akarnak majd beszélni arra, hogy a felhalmozódott szabadságok kivételével kezdd, és ha ezt kivetted, utána mehetnél táppénzre. Ez ezért lenne neked jó, mert teljes keresetet kapnál, nem táppénzt (ami ugye kevesebb), abban viszont nem annyira jó, hogy ha a második gyerek után mégy vissza, akkor már csak a második gyerek után marad szabadságod.
2011. jan. 2. 16:10
El lehet menni gyes-ről táppénzre de nagyon kevés lesz a táppénzed plussz a másik babával a gyed alapodat is ez adja. Én is így vagyok így most kiveszem a szabimat és talán nem lesz sokkal kevesebb a pénz a másodikkal. Az OEP nél ezt javasolták
2011. jan. 2. 16:06
arra lennék kíváncs,hogy ha még megvan a munkaviszony,és gyesen vagy,idöközben terhes leszel akkor ellehet e menni táppénzre.(köznen otthon vagy a 2 éves gyerekeddel?)
2011. jan. 2. 16:04
Gyesről el lehet menni táppénzre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook