Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyes/gyed mellett ingyen tanulás? Van még ilyen? fórum

Gyes/gyed mellett ingyen tanulás? Van még ilyen? (tudásbázis kérdés)


2009. dec. 12. 13:29

Sziasztok!


23 éves vagyok. 2éve otthagytam a fősulit 2évem van meg. Most 4 hónapos terhes vagyok és szeretném újrakezdeni a sulit. Az a kérdésem,hogy szerintetek megoldható e nappali tagozaton? Azért is gondolkozom a nappalin mert azok alapján amiket olvastam és amiket fórumokon mondtak megoldhatónak tűnik és jobb lehetőségek vannak benne talán anyagi téren is. De mivel ez lesz az első babám nincs tapasztalatom, nem tudom hogy mennyi időt is vesz el tőlem, vagy én mennyi időt vehetek el tőle ami érzelmileg még nem viseli meg. Nem tudom mennyire állja meg az a helyét amit az idősebb korosztály mondd hogy agyon abajgatjuk ma a gyerekeket és hogy ők sem babusgatták annnak idején anyáinkat, hanem kivitték a kukoricaföldre őket, ők dolgoztak a gyerek meg eljátszott a pokrócon...

Leírom amiket "hallottam", légyszi írjatok hogy ezek a dolgok tényleg vannak e vagy csak mézesmadzag. Egy miskolci egyetemen tanító tanár szerint nappalin ha édesanya vagyok könnyített órarendem van.Tudtok e erről vmit mit is jelent. Mi az a könnyítés? És levelezőn is van? Azért is szimpatikus a nappali mert olyat olvastam az om honlapján, hogy ha én költségtérítésesre járok és a köv szemeszterben vki aki állami támogatott otthagyja a sulit ,vagy kiesik vmiért akkor az ő helyére átlehet kerülni. Saját tapasztalat alapján tudom hogy a 2.év végére sokan otthagyják a szakot. Tudtok e olyat akinek sikerült így átkerülni államilag támogatottra. Mindig azt mondták hogy az első diploma ingyenes, az om honlapján azt írják az állam 12 félévet áll. De csak 23 éves korig? Olvastam olyat hogy kismama csak felnőttképzésbe jelentkezhet. Ez is igaz?

Több iskola is hirdette hogy vannak kifejezetten babaszobák, ahol a kismamák otthagyhatják a gyereket míg órán vannak,vagy vizsgáznak. Láttatok már ilyet? Mennyire tiszta, kik és milyen képzettséggel vigyáznak a babákra?Sokan azt mondják hogy senkire nem hagynák ott a gyereket, mert annyira féltik és hogy ezt az érzést nem lehet befolyásolni és hogy csak egy anya értheti meg. Ez tényleg ilyen "beteges" dolog, és ez a normális , ti hogy élitek meg ezt? Mert ha így van ez a sulis bölcsi kilőve, mint lehetőség. Még ehhez a témához. Remélem lesz tejem, mennyire műküdik ez hogyha nem vagyok itthon sumisüvegből etetik vele a picit anyukámék. Igaz hogy vagy cici vagy sumisüveg de mindakettőt nem veszi el?:( Ha elkezdem a sulit szeptemberre már féléves lesz a baba.

Légyszi írjatok mi a véleményetek ezekről a dolgokról, mit tapasztaltatok.

Köszi

Andi


ui: aki szeretne vmi hasznosat tanulni olcsón kismamaként 2000ft a boltban a gépírás tkönyv,3-4 hónap napi pár óra gyakorlással profin fog vakonírni

11. Dudika78 (válaszként erre: 10. - User09)
2009. máj. 15. 10:59
Köszönöm szépen..utána nézek
10. user09
2009. máj. 14. 13:32

Épp ma olvastam:

Tanfolyamok és támogatások

Bár a tanfolyamok nem éppen olcsók, nem kell a vagyonodat is rákölteni a képzésre, sőt, az is lehet, hogy az új szakma megszerzése egy filléredbe sem kerül! Az Általános Foglalkoztatási Szolgálat - ÁFSZ - például nemcsak akkor nyújthat képzési támogatást, ha regisztrált munkanélküli - hivatalosan álláskereső - vagy, hanem akkor is, ha egyelőre csak félő, hogy a következő leépítés áldozatául esel.

Ha az adott szakma megszerzésével nő az esélyed az elhelyezkedésre, vagy megtarthatod a jelenlegi állásodat, az ÁFSZ részben vagy akár egy az egyben - beleértve a vizsgadíjat és a tankönyvek árát - átvállalhatja a képzés díját. Indokolt esetben megtérítheti a tanfolyam helyszínére való utazás, valamint az ott-tartózkodás költségeit is. Ha munkaviszonyban állsz, úgynevezett keresetpótló támogatást is igényelhetsz a szolgálattól, ami a képzés miatt elvesztett munkabér pótlását jelenti. A részletekről érdeklődj az illetékes munkaügyi központban!

[link]

9. c42aaaac41 (válaszként erre: 7. - Dudika78)
2009. máj. 13. 11:38
a legtöbb okj -s intézményben és főiskolán fél áron végezheted a tanfolyamokat vagy a szemesztereket.ingyenes oktatás szinte alig van.vagy nincs is.
2009. máj. 13. 10:44
Próba cseresznye:)
7. Dudika78 (válaszként erre: 6. - Pemete)
2009. máj. 13. 10:43

Jól teszed....Sok SIKERT

Én is keresgélek,felbuzdulva..hátha találok.

Köszi

2009. máj. 13. 10:36
Az egyik ilyen okj-s képzésekkel foglalkozó suli tartja, pénzügyi- számviteli ügyintéző, és gyed-en/gyes-n lévőknek, tartósan munkanálkülieknek, stb, ingyenes. Ez Szfehérváron lesz, szeptembertől. Én szerintem beiratkozom rá, ha nem találok valami olcsót, ami 1 éves, és ugyanezt a szakmát tanítja.
5. Dudika78 (válaszként erre: 4. - Pemete)
2009. máj. 13. 10:31

és hol találtad?

Milyen suli?

2009. máj. 13. 10:27
Én találtam ilyet, de az másfél éves.
3. rsi5
2009. máj. 13. 10:25
Ingyenes szerintem nincs,max kedvezményeket lehet kapni,én is néznék valamit
2009. máj. 13. 10:25
Szerintem már nincs
2009. máj. 13. 10:23

Sziasztok,


Tudnátok segiteni....

Van még olyan lehetőség,hogy Gyes/gyed mellett ingyen gyorstalpalót/7-12 hónapos/lehet végezni?

Vagy ne álmodozzak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook