Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyesen vagyok a kisfiammal, ha az apa nevére igényelném át a gyes-t, ő dolgozhatna ugyanúgy? fórum

Gyesen vagyok a kisfiammal, ha az apa nevére igényelném át a gyes-t, ő dolgozhatna ugyanúgy? (tudásbázis kérdés)


16. 480b578442 (válaszként erre: 14. - Vikó 26)
2010. aug. 24. 16:33

Szerintem nem egészen.Sőt szerintem mivel a gyest vetted igénybe a munkanélkülit meg kellett volna szüntetni.A gyes munkaviszony igy az utolsó 4 évet veszik figyelembe,a te esetedben tehát a gyest és igen új összeget állapítanak meg.

De járj utána hivatalos szerveknél az a biztos:)

15. giga455 (válaszként erre: 5. - Agibela1989)
2010. aug. 24. 14:27

Persze én is így vagyok most itthon. Nekem is megszünt a munkaviszonyom gyed alatt, és még nem találtam melóhelyet :(

Azt hogy mennyit kapsz, azt a munkaügyi központban tudják pontosan megmondani. Az elmúlt 4 év jövedelmeit nézik, abból számolják.

2010. aug. 24. 14:24

Sziasztok az én kérdésem nem közvetlenül a témához kapcsolódik,de hátha tud valaki nekem is választ adni!

Én munkanélküliről mentem szülni,mikor meglett a baba a munkanélkülit szüneteltettem,bent maradt 98 napom!

Idő közben megszületett a második baba is,tehát itthon lehetek maximum 5 évet!

A kérdésem az lenne,hogy ha a gyes után munkanélkülire mennék vissza míg nem találok munkát,arra a bent maradó plusz 98 napra rá jönnek még azok a napok ami az 5 év gyes után járnak?

Mikor el mentem munkanélkülire,meg állapítottak egy x összeget ami erre az időszakra nekem jár (esetemben már csak 98 napra)!

A további napokra amiket a gyes uztán kapnék azokara is új összeget állapítanának majd meg?

Remélem érthetően fogalmaztam!

13. 480b578442 (válaszként erre: 11. - Agibela1989)
2010. aug. 24. 14:16
Szerintem jogosúlt vagy ha az utólsó 4 évben volt Na most nem tudom melyik az igaz:))vagy 180 nap munkaviszonyod vagy 365.Nekem a 180 nap rémlik.De ezt ha felhívod a munkaügyit megmondják,illetve rákereshetsz a neten.Munkanélküli számítása.
12. 480b578442 (válaszként erre: 10. - AnciPanci)
2010. aug. 24. 14:12

Igy van vagy az egyik vagy a másik.

Akkor a folyósítás összege a 180 nap?Nem az utólsó 4 évben kell ennyinek meglenni?Lehet,h igy van.

Általában az első 90 napban több de nem minden esetben,van amikor egyforma.


Á nem 180 napig folyósítható hanem 9 hónapig.Nem?

2010. aug. 24. 14:11

Köszönöm a válszokat.Én ugy gondoltam hogy a férjem dolgozik és ő kapná a gyest is én meg elmennék munkanélkülire csak azt nem tudom hogy az állaáskeresési járadékra igy jogosult lennék e hogy 14 hónapja kapom a gyest,előtte márc.2.től semmit nem kaptam.

mert a passzív táppénzem márc.1 ig járt.

2010. aug. 24. 14:07

Munkanélkülit és gyest nem kaphatsz egyszerre, mivel 2 segély nem ad az állam párhuzamosan. Én úgy tudom "álláskeresési járadékot az kaphat, aki az álláskeresővé válást megelőző 4 éven belül legalább 365 nap jogosultsági idővel rendelkezik",

és azt hiszem maximum 180 napig folyósítják az összeget. Az első 90 napban viszonylag magas, az azt követő 3 hónapban kb. a felét.

9. 480b578442 (válaszként erre: 5. - Agibela1989)
2010. aug. 24. 14:07

Na várjunk ezt most nem egészen értem.

Azt kérdezted lehet e gyes mellett dolgozni.

Lehet de a munkanélkülire nem ugyan ez vonatkozik.

Azt hiszem 180 munkaviszonyban töltött nap után jár a munkanélküli a te esetedben a passzív táppénzzel ez meg van.De amikor nem kaptál semmit akkor a folyamatos munkaviszonyod megszakadt,tehát a gyes kezdetével újból számolódik a 180 nap.Ha voltál ennyit gyesen akkor jogosúlt vagy a munkanélkülire de,h mennyi azt a munkaügyi központ tudja kiszámolni.Az utólsó 4 év átlagából számolják.A legjobb esetben se számíts nagy összegre.20-30 e nagyságrendbe gondolkozz.

2010. aug. 24. 14:06

Nincs időkorlát, csak beteg gyerek esetén.

[link]

2010. aug. 24. 14:03

Van valami időkorlát, meghatározott heti óraszám, amit dolgozni lehet Gyes mellett.

A legutolsó kérdéseddel kapcsolatban nem tudok segíteni, de hívd fel a MÁK-ot, és kérdezd meg.

Megmondják. E-mailben is megkérdezheted tőlük.

www.allamkincstar.hu

2010. aug. 24. 14:00
Csak az a baj én nem tudok elmenni dolgozni a 14 hónapos kisfiam mellől mert sajnos nincs kire hagynom itt pedig nincs bölcsi :( így itthon kell lennem vele mindenképp.
2010. aug. 24. 13:57
És én elmehetnék munkanélkülire?Meddig lehetnék munkanélkülin?És kb.mennyi pénzt kapnék?Kisfiam születése elött 170 napom volt ledolgozott aztán passzív táppénzen voltam majd mikor az lejárt nem kaptam semmit igy mire megszültem csak a gyes járt már.És ha munkanélküli alatt teherbe esnék a kistesóval akkor is ugyan ugy megszünne a munkanélküli juttatás?és akkor is már csak majd szülés után a gyes lenne?Köszönöm.
2010. aug. 24. 13:57
Igen persze.Már lehet gyes mellett dolgozni akár 8 órában is.Én is dolgoztam.
2010. aug. 24. 13:56
Persze, de gyes mellett te is elmehetsz dolgozni.
2010. aug. 24. 13:55
Igen
2010. aug. 24. 13:54
Gyesen vagyok a kisfiammal ha az apa nevére igényelném át a gyest ő dolgozhatna ugyan úgy?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook