Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » GYESen lévő anyukák, ti ki tudjátok egészíteni valahogy a családi kasszát? fórum

GYESen lévő anyukák, ti ki tudjátok egészíteni valahogy a családi kasszát? (beszélgetős fórum)


13. zsuzsika83 (válaszként erre: 11. - Bucika06)
2012. nov. 19. 20:54
Az öblítő tartályba öntök kb egy fél deci-deci mennyiséget. Mire megszáradnak a ruhák, semmi ecet szaguk nem lesz, csak jó tiszta illatúak. És sokkal szebb a ruhák színe, mióta ecettel öblítek és a foltok is jobban kijönnek. És nem utolsó sorban a vizet is lágyítja, szóval a mosógépnek is jót tesz. Ja és fertőtlenít és nem irritál. Először a kislányom miatt kezdtem így mosni és öblíteni, akinek nagyon érzékeny a bőre.
12. zsanci79 (válaszként erre: 9. - Zsuzsika83)
2012. nov. 19. 14:13
Nagyon jó. Köszi!
2012. nov. 19. 14:01
Azt írod ecettel öblítesz,Hogyan?Töményen öntöd bele a gépbe?És mennyit szoktál önteni egy mosáshoz?
2012. nov. 19. 13:45
Folyékony mosószer recept is van fent a neten. Ahhoz is csak mosószappan kell, meg mosószóda. Kb. 30 ft-ra jön ki egy liter.
2012. nov. 19. 13:43

A szappant egy szappanfőző tanfolyamon tanultam, de amúgy nem nagy örőngősség, csak azért veszélyes kicsit a vegyi anyagok miatt. A folyékony szappan csak annyi, hogy le kell reszelni egy szappant, lehet bolti is, forró vízben fel kell oldani és hagyni kihülni. Utána be lehet önteni üvegbe és kb. egy nap alatt besűrűsödik. Ha túl sűrű, tenni kell még hozzá egy kis vizet és összerázni. Ha túl híg, akkor kevés volt a szappan a vízhez. Lehet tenni bele pár csepp olajat is bármilyet, mert úgy még jobban ápol. Lehet sima bolti szappanból is csinálni, de persze a háziból a legjobb.

Ketchup receptet neten találtam. Nagyon szeretjük.

Leveskocka is egyszerű. Veszek vagy 10 féle zöldséget(hagyma, paradicsom, paprika, répa, zeller, karalábé, petrezselyem...stb., bármi lehet, brokkoli, karfiol is) apróra vágjuk, lereszeljük őket stb. és összeturmixoljuk. Lehet hozzá egy kis vizet is adni, hogy könnyű legyen turmixoln. Sűrű pép lesz belőle, só nincs benne. Beletesszük jégkocka tartóba, megfagysztjuk, majd kiszedjük a tartóból és egy műanyag dobozban mehet be a fagyóba. Így szépen különválaszthatóak a kockák, í levesbe mindig tudok beledobni egy párat. Nincs benne ízfokozó, tartósító, semmi.

8. zsanci79 (válaszként erre: 7. - Zsanci79)
2012. nov. 19. 13:35

Mármint nem a befőttre gondolok :)

Hanem a leveskockára, szappanra....

7. zsanci79 (válaszként erre: 5. - Zsuzsika83)
2012. nov. 19. 13:34

Ezeket mind-mind hogy csinálod??????

Érdekel

6. Bucika06 (válaszként erre: 4. - Zsuzsika83)
2012. nov. 19. 13:29
De ügyes vagy!Ezeket én is szívesen megtanulnám készíteni!Hol tanultad ezeket?
2012. nov. 19. 13:26
Ja! Még sütöm a kenyeret, teszek el rengeteg befőttet, lekvárt, savanyúságot, ketchupot, magam csinálom a leves kockát. Ezekkel is sokat spórolok, mert ezeket esszük egész télen, nyáron pedig fillérekért veszem a hozzávalókat.
2012. nov. 19. 13:24
Nálunk, börzézek a kinőtt baba ruhákka. Emellett megtanultam szappant készíteni. Így én készítem a szappant, abból a folyékony szappant, melyet tusfürdőként is használunk és a folyékony mosószert is. A testápolókat krémeket is magam készítem. Így egyedül fogkrémet meg sampont veszek, öblíteni ecettel öblítek. Ezeken sokat tudok spórolni, sok marad a családi kasszában. Ajándékként is gyakran készítek szappant és bonbont is, ezzel is sokat lehet spórolni, hisz nálunk elég sok az ünnep. Én ezekkel tudok hozzátenni a családi kasszához.
3. Bucika06 (válaszként erre: 2. - R-iett)
2012. nov. 19. 13:24
Igen,szoktam én is eladogatni,amit kinőttünk.De én valami rendszeresre gondoltam.
2012. nov. 19. 13:11

pl a kinőtt ruhákat el lehet adni és abból az újakat megvenni.

Oké nem pont erre gondolhattál,de ez jutott most eszembe :)

2012. nov. 19. 13:07
És ha igen,hogyan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook